Skocz do zawartości
IGNORED

Czy Bóg istnieje?


chris77

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Piotr_1 napisał:

... gdybyś czytywał Biblię, to byś wiedział jaki On ma sposób działania i jak rozgrywa sprawy

Tak się składa, że czytałem NT, resztę czytam z tłumaczeń Biblii przez biblistów, sorry, ale dla mnie to żadna wykładnia istnienia boga. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sir.jax napisał:

Tak się składa, że czytałem NT, resztę czytam z tłumaczeń Biblii przez biblistów, sorry, ale dla mnie to żadna wykładnia istnienia boga. 

 

No i co z tego. Można przeczytać i zrozumieć 1%. Przeczytasz 10x i zrozumiesz 10x tyle. Tak to działa. To jest tekst żywy. Wracasz do starych fragmentów 10 raz i za każdym razem odbierasz inne przesłanie. W miarę rozwoju własnego i wzrostu wiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, porlick napisał:

Masz odwagę tak opisywać SŁUGI BOŻE!!!

😂😂😂😂😂😂😂😂

Mam więcej odwagi, ale za te odwagę dostaje się punkciki i bany.

Ba ta odwaga zawiodła mnie do złożenia aktu apostazji.

Znam wielu którzy mają się za agnostyków, albo deklarowanych ateistów, ale formalnie nie robią nic. Brakuje im jajek, mocni w gębie tylko.

Typowe w tym społeczeństwie takie ura bura...

 

4 minuty temu, Piotr_1 napisał:

No i co z tego. Można przeczytać i zrozumieć 1%. Przeczytasz 10x i zrozumiesz 10x tyle. Tak to działa. To jest tekst żywy. Wracasz do starych fragmentów 10 raz i za każdym razem odbierasz inne przesłanie. W miarę rozwoju własnego i wzrostu wiedzy.

Dokładnie, więc kiedy byłem młody łykałem jak pelikan kombinerki.

Później zacząłem kumać o co kampan, zacząłem szukać prawdy i znalazłem już dość dawno.

Nie bóg stworzył człowieka, lecz to człowiek stworzył sobie boga. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kazik-t napisał:

dzisiaj jest piątek

mówi wam to coś?

Tak.

Piątek weekendu początek.

😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sir.jax napisał:

Znam wielu którzy mają się za agnostyków, albo deklarowanych ateistów, ale formalnie nie robią nic. Brakuje im jajek, mocni w gębie tylko

Ja to widzę inaczej- praktycznie całą edukację kościelną i "przyjęcie w szeregi wiernych", otrzymujemy bez własnej decyzji, po prostu jako dzieci mamy to z góry narzucone, więc jak już zaczynamy samodzielnie myśleć i przestaliśmy w tym widzieć sens, po prostu dajemy sobie z tym spokój. Po co walczyć, skoro można przestać się tym przejmować i żyć po swojemu nie przejmując się?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kazik-t napisał:

dzisiaj jest piątek

mówi wam to coś?

Piątek, piąteczek, piątunio!

A ja przeważnie mam to gdzieś, bo robię w systemie! ☹️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dziś jest PIĄTEK! 

TEN piątek, bo zaczyna się wolny weekend!!!

😄😄😄

1 minutę temu, kazik-t napisał:

jednak rytuał został odprawiony, więc ten...

Jako brzdyl nie miałem na to najmniejszego wpływu. Nie był dla mnie świadomy, więc ten...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, porlick napisał:

Po co walczyć, skoro można przestać się tym przejmować i żyć po swojemu nie przejmując się?

Taką postawę wykazuje większość antyklerykałów  i tych zdeklarowanych ateistów, tylko taka bierność do  niczego nie prowadzi.

Gdyby ci wszyscy, którzy od lat  nie chcą mieć i nie mają nic wspólnego z kościołem dokonaliby formalności, rola kościola w państwie mógłby się zmienić. 

A tak mamy państwo wyznaniowe, bo laickie, czy rozdzielne od kościoła to jest tylko na papierze.

 

8 minut temu, Piotr_1 napisał:

Dobry dzień na czytanie Biblii, może by tak Ew. Jana?

A zaraz po tym twojej ulubionej Apokalipsy?

😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja apostazji nie składałem. Rok temu się ochrzciłem przez zanurzenie we wodzie dając wyraz temu że polewanie niemowlątek nie ma żadnej mocy i jest zwyczajnym odstępstwem. Katolickie demony to także wypędza.

3 minuty temu, sir.jax napisał:

A zaraz po tym twojej ulubionej Apokalipsy?

😂

Mówiłem o Tobie, ja jestem w Koryntianach i Tesaloniczanach. Gorące greckie klimaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Piotr_1 napisał:

Ja apostazji nie składałem.

No skoro się ochrzciłeś jako świadoma dorosła osoba to chyba logiczne.

 

6 minut temu, Piotr_1 napisał:

Rok temu się ochrzciłem przez zanurzenie we wodzie

św Jehowy, czy Neokatechumenat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, porlick napisał:

A w Gdańsku pada.

Choć jest dość ciepło...

W Bydg też pada. I dobrze, będzie rześkie powietrze.

2 minuty temu, sir.jax napisał:

No skoro się ochrzciłeś jako świadoma dorosła osoba to chyba logiczne.

 

św Jehowy, czy Neokatechumenat?

1. Nie do końca, wolę z KK nie mieć nic wspólnego

2. Chrześcijaństwo biblijne, niezrzeszony w kościele formalnym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sir.jax napisał:

Nie bóg stworzył człowieka, lecz to człowiek stworzył sobie boga. 

Pytanie dlaczego człowiek miałby to robić, jak na to wpadł w sensie co go zainspirowało. Zakładam że mówimy o ewolucji i w pewnym momencie (kiedy to było?) człowiek - pewnie jeden i to przypadkiem stwierdza istnienie boga lub bogów, reszta uznaje to za dobry pomysł. W efekcie tego odkrycia grupy wierzące w bogów stają się najmocniejsze , bo żyją do naszych czasów, a reszta jest w mniejszości. Ja bym powiedział, że jest to jedno z największych osiągnieć ewolucji, a może nawet jedyne osiągnięcie odróżniające nas od zwierząt, chyba że zwierzęta też mają swoje religie, o czym nie wiem. Tak że w świecie bez Boga Stwórcy wiara w bogów nabiera jeszcze większego znaczenia, bo to wszystko, co mamy teraz najlepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Piotr_1 napisał:

Dobry dzień na czytanie Biblii, może by tak Ew. Jana?

Yuval Noah Harrari - Od zwierząt do bogów

polecam to, czyta się jak złoto, mega mądry facet 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kostropaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, J.Jerry napisał:

Ja bym powiedział, że jest to jedno z największych osiągnieć ewolucji, a może nawet jedyne osiągnięcie odróżniające nas od zwierząt, chyba że zwierzęta też mają swoje religie, o czym nie wiem.

Chyba sobie kpisz(?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prędzej się podłoga w drewnianym kościele zapadnie niż cegła na głowę komukolwiek spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiara w istoty nadprzyrodzone, bogów, stwórcę, itp to próba wytłumaczenia nieznanego. Po prostu, "pierwotniaki" nie umieli odkryć prawdy o świecie, zjawiskach fizycznych i procesach w przyrodzie, to sobie wymyślili Boga. Proste jak budowa cepa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kazik-t napisał:

czyli, że obaj tak macie....piszcie: co tym sposobem sobie załatwiliście?

Nie ma się co chwalić, tylko praktykować, jak to mówią cuda zdarzają się na co dzień bez kłaniania się na kolanach. 

Godzinę temu, sir.jax napisał:

Nie bóg stworzył człowieka, lecz to człowiek stworzył sobie boga. 

Edytowane 1 godzinę

Święte słowa, amen 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Dobry dzień na czytanie Biblii, może by tak Ew. Jana?

A może tak dla odmiany, aby zobaczyć to co dziś jest nie do zobaczenia, poczytać "egipską księgę umarłych" . Dodam tylko że jest sporo starszą niż biblia. Choć może być niebezpieczna 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
29 minut temu, gustwao napisał:

Nie ma się co chwalić, tylko praktykować, jak to mówią cuda zdarzają się na co dzień bez kłaniania się na kolanach. 

to pisz o praktyce, co załatwiłeś tym co piszesz że załatwić potrafisz? konkrety, zamiast bujania w obłokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kazik-t napisał:

to pisz o praktyce, co załatwiłeś tym co piszesz że załatwić potrafisz? konkrety, zamiast bujania w obłokach. 

To nie działa zero jedynkowo. Nie będę pisał tutaj takich rzeczy, nie zależy mi na tym. To nie news. Jednak gwarantuje że działa, zacznij inaczej myśleć zero stresu, tylko pozytywy, medytacja wystarczy 10 min aby wyczyścić mózg z głupot. 

I do dzieła, tylko nie e zaraz milion dolarów wygrasz bo to nie działa na rzeczy materialne bezpośrednio, ale pośrednio. 

Czyli przykład: chcesz lepszą pracę, która przełoży się na pieniążki to myślisz o tym w jaki sposób Twoje umiejętności mogą pomóc innym lub specjalne predyspozycje przyspieszą zadowolenie i radość innych klientów. Lub chcesz zdobyć nowe umiejętności i doświadcza jednak potrzebujesz odpowiedniej pracy która Ci to umożliwia i pozwoli utrzymać Twoja rodzinę. To tylko powiedziane bardzo ogólnikowo, na jednym prostym przykładzie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, gustwao napisał:

A może tak dla odmiany, aby zobaczyć to co dziś jest nie do zobaczenia, poczytać "egipską księgę umarłych" . Dodam tylko że jest sporo starszą niż biblia. Choć może być niebezpieczna 😉

Nie wątpię że ciekawa. Mam wrażenie że mój Bóg nie lubił za bardzo władców Egiptu, ale też Egiptu, nie wiem jak teraz. Władców nie wymienia z imienia nawet. Tamte 10 plag także było niezłym terrorem. Byłem w Egipcie kilka razy bo nurkowałem w Morzu Czerwonym wiele razy, jedna z lepszych przygód w życiu. Rezultatów egipskch boskości nie zauważyłem, chrześcijańska Europa wygląda lepiej i jest bardziej cywilizowana. Babilon także nie istnieje, złote miasto, nie ma go już. Archeolodzy mogą się zachwycać babilońskimi bóstwami, co z tego, ich też już nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, J.Jerry napisał:

Pytanie dlaczego człowiek miałby to robić, jak na to wpadł w sensie co go zainspirowało. Zakładam że mówimy o ewolucji i w pewnym momencie (kiedy to było?) człowiek - pewnie jeden i to przypadkiem stwierdza istnienie boga lub bogów, reszta uznaje to za dobry pomysł. W efekcie tego odkrycia grupy wierzące w bogów stają się najmocniejsze , bo żyją do naszych czasów, a reszta jest w mniejszości. Ja bym powiedział, że jest to jedno z największych osiągnieć ewolucji, a może nawet jedyne osiągnięcie odróżniające nas od zwierząt, chyba że zwierzęta też mają swoje religie, o czym nie wiem. Tak że w świecie bez Boga Stwórcy wiara w bogów nabiera jeszcze większego znaczenia, bo to wszystko, co mamy teraz najlepszego.

przeczytaj "Sapiens, od zwierząt do bogów" Yuvala Harariego, tam to jest bardzo dobrze wytłumaczone :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna książka! Klasyk! Ten Piotr niech się cieszy, że go podnieca katolicyzm, bo ma umysł podatny na sekciarstwo. Jakby go dorwali jacyś oszołomieni wyznawcy guru, to musiałby biedaczyna brać udział w zbiorowych orgiach 😁

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.