Skocz do zawartości
IGNORED

Czy Bóg istnieje?


chris77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Błogosławię Was wszystkich i życzę powodzenia w codziennych sprawach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Piotr_1 napisał:

Błogosławię Was wszystkich i życzę powodzenia w codziennych sprawach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja prdl! Przynajmniej pijesz coś kolego! I na bicyklu jeździsz. Czy sex uprawiasz wyłącznie w celu prokreacji czy w bardziej przyziemnym czasem również? Jak Twoja Baba to toleruje? Napij się i wyluzuj.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Mam wrażenie że mój Bóg nie lubił za bardzo władców Egiptu, ale też Egiptu, nie wiem jak teraz. Władców nie wymienia z imienia nawet

Widzisz nawet nie masz zamiaru sprawdzić, tak ma większość ludzi wierzących w 5000 bogow znanych na ziemi. (I każdy z nich twierdzi że jest najważniejszy) a bóg egipski czy chrześcijański lub muzułmański to ten sam o wielu imięiach. Dlaczego o wielu, dlaczego nie chciał się pokazać może miał coś do ukrycia, że "tylko słychać było kroki Pana" bo może jak ktoś zobaczyby go to zobaczyłby fałszywego tego samego co już inni go znali. 

A nigdy nie przyszło Ci do głowy że jak urodził byś się w chinach to byłbyś buddystą, jak w Iraku to muzułmaninem jak w Afryce w buszu to wierzyłby w zulugulę, a jak USA to byłbyś scientolologiem lub innym wyznawca wielu tam popularnych religii. To samo jak cofnolbys się w czasie i urodził w Egipcjan to jaka nic oddałbyś cześć jakiemuś faraonowi lub cesarzowi rzymskiemu przecież też byli bogami, a co nie prawda. Nic to nie dało Ci do myślenia? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, EmilioE napisał:

Ja prdl! Przynajmniej pijesz coś kolego! I na bicyklu jeździsz. Czy sex uprawiasz wyłącznie w celu prokreacji czy w bardziej przyziemnym czasem również? Jak Twoja Baba to toleruje? Napij się i wyluzuj.

 

 

 

 

Widać chłopak się poświęca i to dla nas, szacun. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kghm napisał:

Widać chłopak się poświęca i to dla nas, szacun. 

Na pewno jest dobrą osobą i życzliwą, nie można mu odmówić. Ale pasy będziemy drzeć... 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, EmilioE napisał:

Czy sex uprawiasz wyłącznie w celu prokreacji czy w bardziej przyziemnym czasem również? Jak Twoja Baba to toleruje? Napij się i wyluzuj.

 

Zostaw człowieka, widać, że ma problemy ze sobą. Nie mnie oceniać, ale zdaje się, że to kawaler, więc o jakiej babie mowa?

Dawno już tutaj napisałem, w odpowiedzi , że dla mnie wszystko jasne i wiele rzeczy z jego strony  tłumaczy taka postawę.

Szkoda takich ludzi, biedni, samotni, pijący itd.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sir.jax napisał:

Zostaw człowieka, widać, że ma problemy ze sobą. Nie mnie oceniać, ale zdaje się, że to kawaler, więc o jakiej babie mowa?

Dawno już tutaj napisałem, w odpowiedzi , że dla mnie wszystko jasne i wiele rzeczy z jego strony wiele tłumaczy taka postawę.

Szkoda takich ludzi, biedni , samotni, pijący itd.

 

 

Przepraszam, ja nawet go lubię. Ale ma duży potencjał intelektualny, który marnotrawi na religijne głupstwa. Powinien być twardym, zdystansowanym sukinsynem, który rozgrywa proli i cieszy się dobrem powszechnym. A tak, studiuje Biblię i przytacza nam cytaty natchnione bez sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, EmilioE napisał:

Przepraszam, ja nawet go lubię. Ale ma duży potencjał intelektualny, który marnotrawi na religijne głupstwa. Powinien być twardym, zdystansowanym sukinsynem, który rozgrywa proli i cieszy się dobrem powszechnym. A tak, studiuje Biblię i przytacza nam cytaty natchnione bez sensu.

Zgadzam się,  ale to kolejny dowód na to, co wyimaginowany bóg i religia robią z człowieka. 

Szkoda gościa, bo oczytany i inteligentny, marnuje czas na ch.... warte rzeczy.

A życie spieprza.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, gustwao napisał:

To nie działa zero jedynkowo. Nie będę pisał tutaj takich rzeczy, nie zależy mi na tym. To nie news. Jednak gwarantuje że działa, zacznij inaczej myśleć zero stresu, tylko pozytywy, medytacja wystarczy 10 min aby wyczyścić mózg z głupot. 

I do dzieła, tylko nie e zaraz milion dolarów wygrasz bo to nie działa na rzeczy materialne bezpośrednio, ale pośrednio. 

Czyli przykład: chcesz lepszą pracę, która przełoży się na pieniążki to myślisz o tym w jaki sposób Twoje umiejętności mogą pomóc innym lub specjalne predyspozycje przyspieszą zadowolenie i radość innych klientów. Lub chcesz zdobyć nowe umiejętności i doświadcza jednak potrzebujesz odpowiedniej pracy która Ci to umożliwia i pozwoli utrzymać Twoja rodzinę. To tylko powiedziane bardzo ogólnikowo, na jednym prostym przykładzie. 

czyli, że nic z tego, no i , wciąż gadasz o pieniądzach i pracy, więc to co piszesz, że działa choćby pośrednio, to lipa.

Niewolnik zawsze myśli o lepszym zajęciu i większych zarobkach.

1 minutę temu, sir.jax napisał:

A życie spieprza.

na wója komu takie życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kazik-t napisał:

czyli, że nic z tego, no i , wciąż gadasz o pieniądzach i pracy, więc to co piszesz, że działa choćby pośrednio, to lipa.

Szkoda że nic z tego nie zrozumiałeś. Cóż jeszcze nie ten czas. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, gustwao napisał:

Szkoda że nic z tego nie zrozumiałeś. Cóż jeszcze nie ten czas. 

kręcisz coś namiętnie..

Teraz, EmilioE napisał:

Jak byśmy go upili i zabrali na dzikie baby, to by nam pokazał jakie z nas leszcze. 😄 Pioter górą! Niech żyje!

skąd taka odmiana? a przed chwilą jeszcze, były inne emocje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanujcie ludzi z pasją.

Sami pier**licie o tych grających kablach. A waszym bożkiem mamona...

😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Szanujcie ludzi z pasją.

Sami pier**licie o tych grających kablach. A waszym bożkiem mamona...

😉

 

Ładnie powiedziane! Szanujemy Piotera! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda twarda nauka dla chrześcijan, a nie miękkie kluchy:

O tym że duchy są wszędzie i przyjmujemy je do naszej głowy. O tym że nasz umysł jest naczyniem które sami napełniamy. O działaniu mechanizmu zwodzenia ludzi w różnych kościołach. Mój ulubiony kaznodzieja, samochodowy kaznodzieja.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioter Brodaty, Ty nam tu jakichś gołowąsów nadpobudliwych nie wstawiaj. Jak ten jegomość wypije pińcet litrów okowity, sto bab wydupczy, zaliczy depresję i ekstatyczny odlot, to uznamy go za godnego partnera. Zaprawdę powiadam Ci, iż Ty przerastasz go trzykrotnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, slawek.xm napisał:

Czemu on tak krzyczy ? 🙂

 

Żeby w majty też poszło, a nie tylko do głowy weszło.

Extremis malis - extremi remedia

22 minuty temu, EmilioE napisał:

Pioter Brodaty, Ty nam tu jakichś gołowąsów nadpobudliwych nie wstawiaj. Jak ten jegomość wypije pińcet litrów okowity, sto bab wydupczy, zaliczy depresję i ekstatyczny odlot, to uznamy go za godnego partnera. Zaprawdę powiadam Ci, iż Ty przerastasz go trzykrotnie!

"nam"? Czy to głos ludu wyzwolonego??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Piotr_1 napisał:

Żeby w majty też poszło, a nie tylko do głowy weszło.

Extremis malis - extremi remedia

Mt 5, 5

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Piotr_1 napisał:

Żeby w majty też poszło, a nie tylko do głowy weszło.

Extremis malis - extremi remedia

"nam"? Czy to głos ludu wyzwolonego??

Wyzwolonego, wyemancypanowanego od idei boga, bytu wszechmocnego, urojonego przez miliony... Nie każdy chce sobie kisić mózg rojeniami i miazmatami, choćby to miało być trudne, aby zdzierżyć Życie! A Wy idźcie w niewolę watykańską i ujmijcie swoje mózgi w żelazne obręcze, abyście nie musieli się skalać trudami wolnych, swobodnych myśli, nie uznających a priori autorytetów i padających na kolana przed wiejskimi prostaczkami w koloratkach. Biada Wam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, slawek.xm napisał:

Mt 5, 5

Nauczyciele mają być cisi? Pierwsze słyszę.

Obj 3, 15

"Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
Obyś był zimny albo gorący!
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust"

(Mówi Pan do Anioła kościoła w Laodycei)

Pojęcie kościoła laodycejskiego funkcjonuje cały czas. Oznacza kościół mdły, nijaki, pozbawiony charakteru.

Polecam przemówienie Szczepana z Dziejów Apostolskich. Było tak dosadne że natychmiast żydzi go ukamienowali i zabili po tym przemówieniu. Podobnie miewał Paweł, Również w Dz., został ukamienowany za dosadną mowę.

 

 

4 minuty temu, EmilioE napisał:

Wyzwolonego, wyemancypanowanego od idei boga, bytu wszechmocnego, urojonego przez miliony... Nie każdy chce sobie kisić mózg rojeniami i miazmatami, choćby to miało być trudne, aby zdzierżyć Życie! A Wy idźcie w niewolę watykańską i ujmijcie swoje mózgi w żelazne obręcze, abyście nie musieli się skalać trudami wolnych, swobodnych myśli, nie uznających a priori autorytetów i padających na kolana przed wiejskimi prostaczkami w koloratkach. Biada Wam!

Głupie to, jednak postępowe rzeczywiście na 100%. Ja w żadną watykańską niewolę nie idę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piotr_1 napisał:

Nauczyciele mają być cisi? Pierwsze słyszę.

Obj 3, 15

"Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
Obyś był zimny albo gorący!
A tak, skoro jesteś letni
i ani gorący, ani zimny,
chcę cię wyrzucić z mych ust"

(Mówi Pan do Anioła kościoła w Laodycei)

Pojęcie kościoła laodycejskiego funkcjonuje cały czas. Oznacza kościół mdły, nijaki, pozbawiony charakteru.

Polecam przemówienie Szczepana z Dziejów Apostolskich. Było tak dosadne że natychmiast żydzi go ukamienowali i zabili.

 

 

krzykiem niczego nie wskórasz ,nic nie osiągniesz

zrodzisz tylko bunt i niechęć

niech Ci pójdzie w te majty skoro tylko takie argumenty do Ciebie trafiają 🙂

"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych."

Mt11, 29-30

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, slawek.xm napisał:

krzykiem niczego nie wskórasz ,nic nie osiągniesz

zrodzisz tylko bunt i niechęć

niech Ci pójdzie w te majty skoro tylko takie argumenty do Ciebie trafiają 🙂

"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych."

Mt11, 29-30

 

Mi właśnie nie idzie w majty, to Ty zawsze lubisz to co mysio-pysio-pipkowate.

Bóg ma dwie natury. W ST wyjawia jedną stronę, NT drugą stronę monety. Jedna strona nie jest pełnią.

Nie pamiętasz historii Ananiasza i Safiry. Duch przez Szymona Piotra zabił ich słowem za to że okłamali Ducha Pańskiego.

"Ananiaszu! Dlaczego pozwoliłeś, aby szatan opanował twoje serce? Okłamałeś Ducha Świętego, bo zatrzymałeś dla siebie część pieniędzy. 4 Czy posiadłość nie należała do ciebie? I czy pieniądze po sprzedaży nie były nadal twoje? Dlaczego więc w swoim sercu postanowiłeś to zrobić? To nie nas okłamałeś, ale Boga.

5 Gdy tylko Ananiasz usłyszał te słowa, padł martwy na ziemię. Wszystkich obecnych ogarnęło zaś przerażenie. 6 Młodsi mężczyźni zawinęli ciało Ananiasza, wynieśli je i pogrzebali."

A co z wizerunkiem Baranka który przychodzi zgładzić swoich wrogów w szacie skąpanej we krwi. NIe wygląda to na przyjazny, kojący obraz:

"Oczy zaś jego jak płomień ognia, a na głowie jego liczne diademy. Imię swoje miał wypisane, lecz nie znał go nikt, tylko on sam.

A przyodziany był w szatę zmoczoną we krwi, imię zaś jego brzmi: Słowo Boże.

I szły za nim wojska niebieskie na białych koniach, przyobleczone w czysty, biały bisior.

A z ust jego wychodzi ostry miecz, którym miał pobić narody, i będzie nimi rządził laską żelazną, On sam też tłoczy kadź wina zapalczywego gniewu Boga, Wszechmogącego."

 

Bóg nie posiada jednostronnej natury, gniew się wylewa, ale na szczęście krótko.

"Bo Jego gniew trwa tylko chwilę, Za to życzliwość - całe życie. Wieczorem bywa płacz, Lecz rano - już wesele."

Ps 30,4

 

Osoby chodzące w duchu niestety czasem muszą zagrzmieć i grzmią. Prorok Samuel w Duchu Pana pociął schwytanego przez Saula króla wrogów mieczem na kawałki. Nie było to zwyczajne odcięcie głowy. To Bóg tak rozzłościł sie na Saula że nie wypełnił do końca jego polecenia i nie zabił przejętej trzody oraz króla.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Piotr_1 napisał:

to Ty zawsze lubisz to co mysio-pysio-pipkowate.

ciekaw jestem na podstawie czego takie wnioski wysnuwasz?

poza tym nie sądzisz,że taki wpis może być obraźliwy? 🙂

a po trzecie co właściwie powinno być pierwszym to dyskutujesz teraz z Jezusem a nie ze mną bo podane przeze mnie dwa miejsca w Ewangelii Mateusza są jasne i nie trzeba się wysilać by je zrozumieć

obrazy Dnia Sądu tego nie zmienią

moja rada ... nie ufaj tym,ktorzy wrzeszczą i nie podawaj ich za autorytety innym

to nie są boży ludzie cokolwiek by nie próbowali przekazać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, slawek.xm napisał:

ciekaw jestem na podstawie czego takie wnioski wysnuwasz?

poza tym nie sądzisz,że taki wpis może być obraźliwy? 🙂

a po trzecie co właściwie powinno być pierwszym to dyskutujesz teraz z Jezusem a nie ze mną bo podane przeze mnie dwa miejsca w Ewangelii Mateusza są jasne i nie trzeba się wysilać by je zrozumieć

obrazy Dnia Sądu tego nie zmienią

moja rada ... nie ufaj tym,ktorzy wrzeszczą i nie podawaj ich za autorytety innym

to nie są boży ludzie cokolwiek by nie próbowali przekazać

Obawiam się, a nawet wiem że jesteś w błędzie. Oczywiście że mamy działać w łagodności.

Chrystus także większość czasu działał w łagodności, nie oznacza że czasem nie pochłaniała go gorliwość:

 

"A gdy się zbliżała Pascha żydowska, udał się Jezus do Jerozolimy.

I zastał w świątyni sprzedających woły i owce, i gołębie, i siedzących wekslarzy.

I skręciwszy bicz z powrózków, wypędził ich wszystkich ze świątyni wraz z owcami i wołami; wekslarzom rozsypał pieniądze i stoły powywracał,

A do sprzedawców gołębi rzekł: Zabierzcie to stąd, z domu Ojca mego nie czyńcie targowiska.

Wtedy uczniowie jego przypomnieli sobie, że napisano: Żarliwość o dom twój pożera mnie."

J 2, 13

 

Jak wiemy Jezus także używał słowa "głupcy", czy "biada wam"

"Pan zaś rzekł do niego: Teraz wy, faryzeusze, oczyszczacie to, co jest zewnątrz kubka i misy, ale to, co jest wewnątrz was, pełne jest łupiestwa i złości.

Głupcy, czy ten, który uczynił to, co jest zewnątrz, nie uczynił i tego, co jest wewnątrz?

Ale dajcie to, co wewnątrz, na jałmużnę, a oto wszystko dla was będzie czyste.

Lecz biada wam, faryzeusze, że dajecie dziesięcinę z mięty i ruty, i z każdego ziela, a pomijacie prawo i miłość Boga; a wszak należało i to czynić, i tamtego nie zaniechać."

Łk 11, 39

 

To że ktoś jest łagodnym, nie oznacza że przez 100% czasu taki jest, wystarczy 99%.

Co do Andrzeja, to jest to filmik sprzed dwóch lat i już nauczył się mówić łagodniej, przynajmniej w 80% filmików.

Co do Ciebie to hartuj się, nie rozumiem takiej bojaźliwości, jak bojaźliwość że ktoś głośniej mówi może przesłaniać treść tego co mówi. Po prostu treść i osoba Ci nie odpowiada. Ale przecież Ty nadal w KK, tak? Nie uszłeś jeszcze?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.