Skocz do zawartości
IGNORED

Czy Bóg istnieje?


chris77

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Piotr_1 napisał:

Były tam klawisze, ale najważniejsze były głosy ludzkie

typowy sklad wokalno-instrumentalny ,ktory dla mnie jest aktualnie bardzo dobrym sposobem na modlitwę lub uzupełnieniem liturgii

wiele razy brałem czynny udział śpiewajac w chórze basem

w  utworze pierwsza zwrotkę spiewa o.Andrzej Sąsiadek pomysłodawca i twórca

Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr_1 napisał:

Jak widzę kobietę-boginię

to jest Matka Boga- Człowieka a nie bogini

zdjęcie przedstawia Maryję jako monstrancję dającą człowiekowi swego Syna w Najświętszym Sakramencie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, slawek.xm napisał:

to jest Matka Boga- Człowieka a nie bogini

 

Bóg był przed nią, więc nie może być jego matką. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, slawek.xm napisał:

to jest Matka Boga- Człowieka a nie bogini

zdjęcie przedstawia Maryję jako monstrancję dającą człowiekowi swego Syna w Najświętszym Sakramencie

 

W chrześcijaństwie i judaizmie Bóg zakazuje tworzenia figurek ludzi i zwierząt, podobizn, rzeźb, płaskorzeźb, obrazków w celu oddawania im czci. Dotyczy to także czyichś prywatnych wyobrażeń Boga, a praktycznie wszystkiego co jest dziełem rąk ludzkich i mogłoby służyć w procesie oddawania czci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Piotr_1 napisał:

W chrześcijaństwie i judaizmie Bóg zakazuje tworzenia figurek ludzi i zwierząt, podobizn, rzeźb, płaskorzeźb, obrazków w celu oddawania im czci. Dotyczy to także czyichś prywatnych wyobrażeń Boga, a praktycznie wszystkiego co jest dziełem rąk ludzkich i mogłoby służyć w procesie oddawania czci.

"w celu oddawania im czci" boskiej

podam przykład  , który juz pisałem na forum

jeśli masz pierścionek po babci lub jej zdjęcie to czy te przedmioty są dla Ciebie babcią?

poza tym poczytaj o cherubach na Arce Przymierza i o wężu miedzianym dlaczego został zbudowany a potem zniszczony i co było tego przyczyną

nie zamierzam Cię jednak przekonywać,niech kazdy mysli i wierzy w co chce

jednak aby zrozumieć adwersarza warto się zapoznac z jego punktem widzenia

jesli Ciebie cos odrzuca czego nie jestes w stanie zrozumieć to nidgy nie bedzie płaszczyzny dyskusji na ten temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, slawek.xm napisał:

"w celu oddawania im czci" boskiej

podam przykład  , który juz pisałem na forum

jeśli masz pierścionek po babci lub jej zdjęcie to czy te przedmioty są dla Ciebie babcią?

poza tym poczytaj o cherubach na Arce Przymierza i o wężu miedzianym dlaczego został zbudowany a potem zniszczony i co było tego przyczyną

nie zamierzam Cię jednak przekonywać,niech kazdy mysli i wierzy w co chce

jednak aby zrozumieć adwersarza warto się zapoznac z jego punktem widzenia

jesli Ciebie cos odrzuca czego nie jestes w stanie zrozumieć to nidgy nie bedzie płaszczyzny dyskusji na ten temat

Nic bardziej mylnego, jest płaszczyzna dyskusji, mam prawo czuć niechęć do odstępstwa i bałwochwalstwa. Po pierwsze mi oczu nie zamydlisz, ponieważ wiem że Katolicy oddają jej cześć jako bogini, matce wszystkich ludzi. Widać to na przykład na obrazku:

1598418558.jpg

 

Świątynia Przybytku Pańskiego została zbudowania ściśle według zaleceń Boga jako odbicie świątyni która jest w niebie, łącznie z architektonicznymi proporcjami i z podobnym wyposażeniem.

Na arce są cheruby, ponieważ przy Bogu w niebie jest 4 cherubów (istoty), arka wykonana na polecenie samego Boga, a nie z zachcianki człowieka.

Arka najpierw była zamykana w namiocie, a w późniejszym czasie, w świątyni w miejscu najświętszym, nikt nie miał tam wstępu, oprócz najwyższego arcykapłana żydowskiego, raz w roku. Czyli nikt nie oglądał tej arki. Natomiast w namiocie przybytku też nie przebywał każdy, a raczej Aaron czy Mojżesz na wezwanie.

Wąż miedziany miał swoją funkcję i znaczenie, wykonany również na ścisłe polecenie Boga w określonym czasie na określony użytek i z określoną symboliką.

Drugie z dziesięciu przykazań Bożych omijanych przez KK w pełni brzmi:

"Bóg mówił te wszystkie słowa:

Ja jestem PAN, twój Bóg, który cię wyprowadził z ziemi Egiptu, z domu niewoli.

Nie będziesz miał innych bogów przede mną.

Nie będziesz czynił sobie żadnego rzeźbionego posągu ani żadnej podobizny czegokolwiek, co jest w górze na niebie, co jest nisko na ziemi ani co jest w wodach pod ziemią.

Nie będziesz oddawał im pokłonu ani nie będziesz im służył, bo ja jestem PAN, twój Bóg, Bóg zazdrosny, nawiedzający nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą;

A okazujący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mnie miłują i strzegą moich przykazań." Wyj 20, 1-6

 

Dodatkowo Izajasza 44, 8-20 nie może zostawiać złudzeń co do tego co Bóg postrzega jako bałwochwalstwo.

"Nie bójcie się i nie lękajcie. Czy od dawna nie oznajmiałem wam wszystkiego i nie opowiadałem? Wy sami jesteście moimi świadkami. Czy jest Bóg oprócz mnie? Nie ma innej Skały; nie znam żadnej.

Wytwórcy rzeźbionych posągów są niczym, a ich piękne dzieła nic im nie pomogą; oni sami sobie są świadkami, że nic nie widzą ani nie rozumieją – ku swemu zawstydzeniu.

Kto utworzył boga i odlewał posąg, który nie przynosi żadnego pożytku?

Oto wszyscy jego towarzysze będą zawstydzeni. Rzemieślnicy są tylko ludźmi. Niech się zbiorą wszyscy i niech staną. Przelęknąć się muszą i razem będą zawstydzeni.

Kowal kleszczami pracuje przy węglu, młotami kształtuje posąg i wykonuje go siłą swoich ramion, aż z głodu jego siły opadają, wody nie pije i omdlewa.

Cieśla zaś rozciąga sznur, wyznacza farbowanym sznurem, ciosa toporem, zaznacza go cyrklem i wykonuje go na podobieństwo człowieka, na podobieństwo pięknego człowieka, aby pozostawał w domu.

Narąbie sobie cedrów i bierze cyprys i dąb lub to, co jest najsilniejsze spośród drzew leśnych, wsadzi jesion, który rośnie dzięki deszczom.

Wtedy służy to człowiekowi na opał: bierze z tego, aby się ogrzać, także roznieca ogień, aby upiec chleb, ponadto robi sobie boga i oddaje mu pokłon, czyni z tego posąg i pada przed nim.

Część tego spala w ogniu, przy drugiej części je mięso – przyrządza pieczeń i syci się. Także grzeje się i mówi: Ach, jak mi ciepło, widziałem ogień.

A z reszty tego czyni boga, swój posąg. Pada przed nim, oddaje mu pokłon i modli się do niego, mówiąc: Ratuj mnie, bo ty jesteś moim bogiem.

Nie wiedzą ani nie rozumieją, bo Bóg zaślepił ich oczy, aby nie widzieli, i ich serca, aby nie rozumieli.

I nie rozważają tego w swoim sercu, nie mają wiedzy ani rozumu, by powiedzieć: Część tego spaliłem w ogniu, a na węglu z tego wypiekłem chleb, upiekłem mięso i najadłem się. Czyż z reszty tego mam uczynić coś obrzydliwego? Czyż mam padać przed klocem drzewa?

Taki się karmi popiołem, jego zwiedzione serce wprowadziło go w błąd, tak że nie może wybawić swojej duszy ani powiedzieć: Czyż nie jest fałszem to, co znajduje się w mojej prawicy?"

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Piotr_1 napisał:

Po pierwsze mi oczu nie zamydlisz, ponieważ wiem że Katolicy oddają jej cześć jako bogini, matce wszystkich ludzi. Widać to na przykład na obrazku:

🙂

wbij to sobie do głowy ,że my katolicy czcimy Maryję jako Matkę Boga i zawsze polecamy jej sięJej wstawiennictwu kończąć słowami "módl się za nami " w domysle do Boga

podobnie jak ja modlę się za Ciebie a Ty za mnie w domyśle do Boga

nigdzie w Kościele Katolickim nie znajdziesz innej wersji kultu Maryi

jesli opierasz się na subiektywnych wyznaniach kogoś kto nie ma pojęcia i uważa Maryję za boginię to ten ktoś sprzecieciwia się wierze katolickiej z niewiedzy lub głupoty

reszta to wg mnie Twoje własne nadinterpretacje

 

11 minut temu, Piotr_1 napisał:

Na arce są cheruby, ponieważ przy Bogu w niebie jest 4 cherubów (istoty)

Właśnie ,i Bogu podobało się by wizerunek istot przebywających z Nim w niebie umieścić na Arce ,co wcale nie świadczy otym,że oddaje się cześć tym wizerunkom 🙂

14 minut temu, Piotr_1 napisał:

Wąż miedziany miał swoją funkcję i znaczenie, wykonany również na ścisłe polecenie Boga w określonym czasie na określony użytek i z określoną symboliką.

drugi raz Właśnie

miał być symbolem mocy bożej i każdy kto na niego spojrzy nie umrze

sytuacja zmieniła się gdy Izraelici zaczęli uznawać tego węża za boga i oddawać mu cześć boską i wtedy Ezechiasz widząc ich bałwochwalstwo kazał węża zniszczyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, slawek.xm napisał:

🙂

wbij to sobie do głowy ,że my katolicy czcimy Maryję jako Matkę Boga i zawsze polecamy jej sięJej wstawiennictwu kończąć słowami "módl się za nami " w domysle do Boga

podobnie jak ja modlę się za Ciebie a Ty za mnie w domyśle do Boga

nigdzie w Kościele Katolickim nie znajdziesz innej wersji kultu Maryi

jesli opierasz się na subiektywnych wyznaniach kogoś kto nie ma pojęcia i uważa Maryję za boginię to ten ktoś sprzecieciwia się wierze katolickiej z niewiedzy lub głupoty

reszta to wg mnie Twoje własne nadinterpretacje

 

Chrześcijanom został wyznaczony jeden pośrednik pomiędzy Bogiem a nimi i jest o tym około 10x w NT. Wystarczy wpisać we wyszukiwarce "Arcykapłan" i wszystkie miejsca wyskoczą. Mowa o Jezusie Chrystusie jako jedynym pośredniku wstawiającym się za ludźmi u Boga.

Podobnie chrześcijanie nie modlą się do aniołów ani do umarłych.

I co ja mam sobie wbić do głowy? Daj coś to sobie wbiję.

18 minut temu, slawek.xm napisał:

 

Właśnie ,i Bogu podobało się by wizerunek istot przebywających z Nim w niebie umieścić na Arce ,co wcale nie świadczy otym,że oddaje się cześć tym wizerunkom 🙂

Co "właśnie"?? Nic właśnie! Tutaj już manipulujesz tokiem dyskusji. Umieścił bo mu się tak podobało i kiedy mu się podobało. Umieścił cherubów na arce bo tak chciał. Tego co jest na katolickich figurkach nie umieścił. To już sobie człowiek umieścił według własnych ambicji, toteż nie ma tu żadnego "właśnie"

 

21 minut temu, slawek.xm napisał:

drugi raz Właśnie

miał być symbolem mocy bożej i każdy kto na niego spojrzy nie umrze

sytuacja zmieniła się gdy Izraelici zaczęli uznawać tego węża za boga i oddawać mu cześć boską i wtedy Ezechiasz widząc ich bałwochwalstwo kazał węża zniszczyć

I drugi raz nie ma żadnego "właśnie". Napisałeś coś co jest faktem, ale argumentu na usprawiedliwienie katolickich figurek brak. Druga manipulacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie podobało się Bogu stworzenie wizerunku Maryi z aureolą i takie wizerunki są już w katakumbach ,w których modlili się pierwsi chrześcijanie, podobnie jak podobały się Bogu cheruby na Arce

poza tym tysiące cudów które Bóg uczynił dzięki modlitwie Maryi i jej wstawiennictwu świadczą za tym , że mam rację , ja sam doświadczyłem cudu za wstawiennictwem Maryi

i dlatego z całą stanowczością i doświadczeniem pisze ,że się mylisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, slawek.xm napisał:

wg mnie podobało się Bogu stworzenie wizerunku Maryi z aureolą i takie wizerunki są już w katakumbach ,w których modlili się pierwsi chrześcijanie, podobnie jak podobały się Bogu cheruby na Arce

poza tym tysiące cudów które Bóg uczynił dzięki modlitwie Maryi i jej wstawiennictwu świadczą za tym , że mam rację , ja sam doświadczyłem cudu za wstawiennictwem Maryi

i dlatego z całą stanowczością i doświadczeniem pisze ,że się mylisz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slawek.xm napisał:

wg mnie podobało się Bogu stworzenie wizerunku Maryi z aureolą i takie wizerunki są już w katakumbach ,w których modlili się pierwsi chrześcijanie, podobnie jak podobały się Bogu cheruby na Arce

poza tym tysiące cudów które Bóg uczynił dzięki modlitwie Maryi i jej wstawiennictwu świadczą za tym , że mam rację , ja sam doświadczyłem cudu za wstawiennictwem Maryi

i dlatego z całą stanowczością i doświadczeniem pisze ,że się mylisz

Ja traktuję Biblię jako autorytet.

Wchodząc na to co kto znalazł w katakumbach, albo domysły co podoba się Bogu, to już jest dyskusja o ludzkiej fantazji.

Samo usunięcie drugiego z 10 przykazań Bożych przez KK (tego co cytowałem u góry) i zrobienie z 10 przykazania dwóch ostatnich powinno już dawać wystarczająco do myślenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tylko czytać ale nie mogę 

Czy zastanawiasz się nad tym argumentem z Biblii 

iż jedynym pośrednikiem między ludźmi a Bogiem jest Pan Jezus ?

Jeśli do ciebie to nie przemawia to znaczy że utworzyłeś własną religie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bartik napisał:

Czy zastanawiasz się nad tym argumentem z Biblii 

iż jedynym pośrednikiem między ludźmi a Bogiem jest Pan Jezus ?

teologicznie dla mnie Maryja jest pośredniczką w jedynym pośrednictwie Jezusa Chrystusa

a doskonałym tego przykładem jest wesele w Kanie Galilejskiej

to Maria zauważa potrzebę człowieka i mówi o niej Synowi "nie mają już wina"

podobnie to Ona daje wskazówkę człowiekowi co ma zrobić "zróbcie wszystko cokolwiek wam powie"

jesli ten dowód jest dla Was niewystarczający to jest mi bardzo przykro ale nie potraficie obiektywnie interpretować Ewangelii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, slawek.xm napisał:

teologicznie dla mnie Maryja jest pośredniczką w jedynym pośrednictwie Jezusa Chrystusa

a doskonałym tego przykładem jest wesele w Kanie Galilejskiej

to Maria zauważa potrzebę człowieka i mówi o niej Synowi "nie mają już wina"

podobnie to Ona daje wskazówkę człowiekowi co ma zrobić "zróbcie wszystko cokolwiek wam powie"

jesli ten dowód jest dla Was niewystarczający to jest mi bardzo przykro ale nie potraficie obiektywnie interpretować Ewangelii

To przeczytaj proszę 1list do Tymoteusza 2:5

nie wiem co tu interpretować ,napisane zrozumiale  i prosto 

aby nikt nie mógł tego zmienić ,, własną interpretacją,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, slawek.xm napisał:

teologicznie dla mnie Maryja jest pośredniczką w jedynym pośrednictwie Jezusa Chrystusa

a doskonałym tego przykładem jest wesele w Kanie Galilejskiej

to Maria zauważa potrzebę człowieka i mówi o niej Synowi "nie mają już wina"

podobnie to Ona daje wskazówkę człowiekowi co ma zrobić "zróbcie wszystko cokolwiek wam powie"

jesli ten dowód jest dla Was niewystarczający to jest mi bardzo przykro ale nie potraficie obiektywnie interpretować Ewangelii

"nie mają już wina" i "zróbcie wszystko cokolwiek wam powie" dotyczy tej samej sytuacji z przemianą wody w wino na weselu.

To jest dowód na boskość Marii, matki Jezusa?

A co z apostołami i ewangelistami? Zdaje mi się że oni zrobili jakieś 1000x więcej i umarli śmiercią męczeńską będąc często w pogardzie i na wypędzeniu.

Mimo to nie przypisuje się im atrybutów boskich. Przyjrzyjmy się jednej z katolickich pieśni maryjnych jeżeli twierdzisz że PL nie oddaje się Marii czci boskiej.

 

Z dawna Polski Tyś Królową Maryjo! ----- (wskazanie na bycie królową z dawnego królestwa Polski, hmm)

Ty za nami przemów słowo, Maryjo!

Ociemniałym podaj rękę,

Niewytrwałym skracaj mękę,

Twe Królestwo weź w porękę, Maryjo! ---- (jej królestwo? jakie? gdzie?)

Gdyś pod krzyżem Syna stała, Maryjo!

Tyleś Matko wycierpiała, Maryjo!

Przez Twego Syna konanie,

Uproś sercom zmartwychwstanie, ( ----- ona nie uprasza żadnego zmartwychwstania, każdy człowiek zmartwychwstanie na sąd, zły i dobry)

W ojców wierze daj wytrwanie, Maryjo!

Z dawna Polski Tyś Królową, Maryjo!

Ty za nami przemów słowo, Maryjo!

Miej w opiece naród cały,

Który żyje dla Twej chwały, ------- (dla chwały Marii???)

Niech rozwija się wspaniały, Maryjo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piotr_1 napisał:

To jest dowód na boskość Marii, matki Jezusa?

uparłeś się widzę

nie Maryja jest Bogiem tylko Jezus

toJezus przemienia a nie Maryja ,kiedy to do Ciebie dotrze? 🙂

próbujesz mi wmówić swoje wymysły Piotrze

zaprzestań takich manipulacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, slawek.xm napisał:

uparłeś się widzę

nie Maryja jest Bogiem tylko Jezus

toJezus przemienia a nie Maryja ,kiedy to do Ciebie dotrze? 🙂

próbujesz mi wmówić swoje wymysły Piotrze

zaprzestań takich manipulacji

Nic nie wmawiam Ci, mówię tylko o faktach z życia KK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Piotr_1 napisał:

Ty za nami przemów słowo, Maryjo!

to jest nie jasne?

10 minut temu, Piotr_1 napisał:

Uproś sercom zmartwychwstanie, ( ----- ona nie uprasza żadnego zmartwychwstania, każdy człowiek zmartwychwstanie na sąd, zły i dobry)

tak ,prosi Boga za człowiekiem modli się za niego

Jezus wskrzeszał przed Sądem Ostatecznym zabronisz Mu ?

zresztą zmartwychwstanie serca to jest przenośnia 🙂

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, slawek.xm napisał:

Maria zauważa potrzebę człowieka i mówi o niej Synowi "nie mają już wina"

A co Syn na to ?

" Gdy zabrakło wina, matka Jezusa powiedziała do niego: „Nie mają wina”. Ale Jezus rzekł jej: „Co tobie do mnie, niewiasto? "

Jana 2 3-4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piotr_1 napisał:

Nic nie wmawiam Ci, mówię tylko o faktach z życia KK

absolutnie, przedstawiasz swoje interpretacje nie zważając na moją wykładnię ,która jest bardzo prosta

próbujesz za wszelką cenę udowodnić własne teorie bez potrzebnej wiedzy o wierze katolickiej 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, slawek.xm napisał:

to jest nie jasne?

tak ,prosi Boga za człowiekiem modli się za niego

Jezus wskrzeszał przed Sądem Ostatecznym zabronisz Mu ?

zresztą zmartwychwstanie serca to jest przenośnia 🙂

 

"tak ,prosi Boga za człowiekiem modli się za niego"

Nie, już tłumaczyłem czemu. Brak dowodów Biblijnych. Jest za to dowód na co innego:

"Mając więc wielkiego arcykapłana, który przeszedł przez niebiosa, Jezusa, Syna Bożego, trzymajmy się mocno wyznania.

Nie mamy bowiem arcykapłana, który by nie mógł współczuć ze słabościami naszymi, lecz doświadczonego we wszystkim, podobnie jak my, z wyjątkiem grzechu.

Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze." Hbr 4, 14

 

Zmartwychwstanie i zbawienie to 2 inne pojęcia. Zmartwychwstaną wszyscy ludzie niezależnie kim byli. Ale mniejsza z tym.

Chciałem Ci wskazać rzeczowe argumenty bo znasz już Biblię przecież, jednak pomału mam dość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lutek napisał:

A co Syn na to ?

" Gdy zabrakło wina, matka Jezusa powiedziała do niego: „Nie mają wina”. Ale Jezus rzekł jej: „Co tobie do mnie, niewiasto? "

Jana 2 3-4

tak

napisze to dzisiejszym jezykiem co by wszyscy zrozumieli o co chodziło

Maryja mówi Jezusowi ,ze skończyło się wino

aJezus,ktory na weselu dobrze się bawił wkurzył się ,że matka Mu przeszkadza

i mówi przecież to nie moja sprawa czemu mi dupę zawracasz to ani moja ani twoja sprawa niewiasto

ale Maryja wiedziała ,że jej Syn niczego Jej nie odmówi

była tego pewna dlatego powiedziała sługom zróbcie wszystko co wam powie

przecież gdyby nie była pewna,że Jezus Jej nie odmówi nic by nie powiedziała tylko sie zamkneła i sprawa by się zakończyła

a jednak Jezus mimo ,że nie bardzo chciał posłuchał Matki i dokonał cudu

widać z tego jasno,że rola Maryi w całym zajściu była decydująca

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, slawek.xm napisał:

absolutnie, przedstawiasz swoje interpretacje nie zważając na moją wykładnię ,która jest bardzo prosta

Ach twoją wykładnie, ok. Skoro tak, to tak. Już wszystko jasne.

 

10 minut temu, slawek.xm napisał:

próbujesz za wszelką cenę udowodnić własne teorie bez potrzebnej wiedzy o wierze katolickiej 🙂

Ach próbuję. Nie próbuję tylko udowodniłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, slawek.xm napisał:

nie Maryja jest Bogiem tylko Jezus

Chwile tylko spojrzalem do ostatnich wpisow w tym watku i natychmiast widac jak na dloni jak u Ciebie jest z wiedza biblijna, jesli wg. Ciebie - i nie tylko, bo i zreszta K. Katolickiego - Jezus jest Bogiem, a nie Synem Bozym ? Ciekawe rozumowanie, bo wynika z niego, ze jesli  tak by bylo, to znaczy, ze Jezus sam do siebie sie modlil i sam siebie wskrzesil bedac martwym - no to dopiero dobre :-) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotr_1 napisał:

Brak dowodów Biblijnych

Kana Galileska

Testament Krzyża "Matko oto syn twój"

Magnifikat "oto odtąd sławić mnie będą wszystkie pokolenia"

3 minuty temu, Lutek napisał:

Chwile tylko spojrzalem do ostatnich wpisow w tym watku i natychmiast widac jak na dloni jak u Ciebie jest z wiedza biblijna, jesli wg. Ciebie - i nie tylko, bo i zreszta K. Katolickiego - Jezus jest Bogiem, a nie Synem Bozym ? Ciekawe rozumowanie, bo wynika z niego, zejesli  tak by bylo, to znaczy, ze Jezus sam do siebie sie modlil i sam siebie wskrzesil bedac martwym - no to dopiero dobre 🙂

J 10 , 30

"Ja i Ojciec jedno jesteśmy"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, slawek.xm napisał:

Kana Galileska

Testament Krzyża "Matko oto syn twój"

Magnifikat "oto odtąd sławić mnie będą wszystkie pokolenia"

 

Dawaj adresy Biblijne, pierwszy cytat dotyczy Jana Apostoła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Piotr_1 napisał:

Nie próbuję tylko udowodniłem

udowodniłeś tylko , że nie potrafisz zanegować moich argumentów oraz , że nie rozumiesz wiary katolickiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slawek.xm napisał:

udowodniłeś tylko , że nie potrafisz zanegować moich argumentów oraz , że nie rozumiesz wiary katolickiej

Nie neguję tylko obalam. Oczywiście że nie rozumiem wiary katolickiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr_1 napisał:

Dawaj adresy Biblijne, pierwszy cytat dotyczy Jana Apostoła.

sorry myślałem ,że znasz Biblię 🙂

już się poprawiam

J 19, 25-27

Łk 1, 46-49

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 17

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.