Skocz do zawartości
IGNORED

Czy Bóg istnieje?


chris77

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, porlick napisał:

To właśnie typowy przykład wierzącego.

Bezkrytyczna wobec bzdur, w które wierzy i wielka "tolerancja" dla mających inne zdanie.

Rzygać się chce.

Jebnąłeś już w kubeł Porlicku? Kto tam tak napisał, że warto wierzyć?

Niestety warto - A do kogo Porlicku bedziesz się modlił do Boga, którego nie ma, gdy będzie umierała Twa Mama, Tata, Córka, Żona?

Będziesz modlił się do Boga (którego nawet nie znasz)

I powiem Ci Porlicku - że będziesz modlił się żarliwiej, z większym przerażeniem niż my, katolicy.

I dzisiaj jesteś Porlicku taki nowoczesny, a zobaczyszysz jaki będziesz kompletnie nienowoczesny w chwilach ostatecznych. Nawet nie masz o tym pojęcia.

 

Więc nie kpij z nas, bo nie warto. Zostaw nas w spokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skynyrd napisał:

do kogo Porlicku bedziesz się modlił do Boga, którego nie ma, gdy będzie umierała Twa Mama, Tata, Córka, Żona?

Bełkot jakich mało, co niby ta modlitwa ma dać?

Ulgę, komu? Chyba Tobie i twojemu "sumieniu", że zrobiłeś coś dobrego nic ponad to.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sir.jax napisał:

Z jaką wiarą  w co ?

W byt urojony? 

12 kroków nie nauczyło pokory?

Szkoda.

Uważaj, bo emocje mogą spowodować, że zajrzysz do kielicha i nie mówię o mszalnym.

 

Obyś nie dośwadczył, czego ja doświadczyłem.

Gardzisz wiarą? OKI Nie masz pojęcia o czym mówsz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, skynyrd napisał:

Obyś nie dośwadczył, czego ja doświadczyłem.

Gardzisz wiarą? OKI Nie masz pojęcia o czym mówsz.

Nie masz pojęcia co doświadczyłem,  ale nie mów mi, że  nie mam pojęcia o czym ja mówię ...

Doskonale wiem, domyśl się...

Ale powiem Ci, bo mimo tego, że twój charakterny styl mi nie odpowiada, to jakoś czuję więź, a dlaczego to może kiedyś.

Otóż umierała mi matka, powoli, bo na raka i co, i nic, ani razu nie modliłem się do jakiegoś bożka twojego, czy jakiegokolwiek, bo nie modlę się do nikogo i niczego.

Nigdy nie będę uczestniczyć w jakiś obrządkach za "dusze" zmarłych, odpusty itp. 

Nie wierze w te wszystkie naciągane pierdy, historia papiestwa pięknie opisuje w jakich latach poszczególne bzdety wprowadzali na synodach i soborach.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, skynyrd napisał:

Gardzisz wiarą?

I znowu polaryzacja.

Czy Ty naprawdę jesteś tak ograniczony, że nie rozumiesz, że oprócz skrajów, jest jeszcze całe spektrum POMIEDZY?

Ja nie gardzę wiarą, ja ją TOLERUJĘ. 

Tobie radzę przemyśleć swoje stanowisko i dostrzec cały bezsens dzielenia świata na czarne i białe.

44 minuty temu, skynyrd napisał:

A do kogo Porlicku bedziesz się modlił do Boga, którego nie ma,

Jak nie ma, to po co mam się modlić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, porlick napisał:

znowu polaryzacja.

Najważniejsze, że podoba się przydupaskom.

😁

Godzinę temu, skynyrd napisał:

zobaczyszysz jaki będziesz kompletnie nienowoczesny w chwilach ostatecznych. Nawet nie masz o tym pojęcia.

Uwielbiam ten katolicki bełkot o dniu ostatecznym, takie wyświechtane frazesy zasłyszane z ambony.

Nie wiadomo, śmiać się, czy płakać z politowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, skynyrd napisał:

Więc nie kpij z nas, bo nie warto. Zostaw nas w spokoju.

Tylko dlaczego Kk nie chce zostawić w spokoju ludzi o innym światopoglądzie, z zaglądaniem do łóżka włącznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kghm napisał:

A skąd pewność że wymyślili, przecież ten ich bóg ponoć  odwiedził  naszą planetę. Reszta bogów jakoś nie ma zamiaru. Czyż nie ma żadnych dowodów na to że Jezus był na ziemi? Jak to ma się do badań kosmosu, wykopalisk archeologicznych. Cofnęliśmy się do początków wszechświata, około 14miliardów lat wstecz, a 2000 lat przy tej skali to tak, jak by to było wczoraj. Nawet jak by te dowody były czarno na białym, to i tak zależy od nas czy je zaakceptujemy.  A opowieść o wielu bogach tak samo leży jak teoria o ewolucji, czyli dalej nic nie wiemy.

Zacznijmy od tego że pomieszałeś Boga (Bogów) z Jezusem.Jezus był w 100% człowiekiem ,Mesjaszem czyli jakby przekażnikiem pomiędzy Bogiem a Ludzmi .  I był ,zapewne żył jako faktyczna postać historyczna .

Po drugie ,nie łącz w jedno - teorii o ewolucji z historycznymi przekazami o wielu Bogach bo to są zupełnie inne kwestie .

Teoria o ewolucji życia została ogłoszona jakieś 150 lat temu przez badacza przyrody na podstawie bardzo skromnych obserwacji przyrody.Wtedy każda teoria miała entuzjastyczne odbiory na świecie bowiem wszyscy zachłystywali sie nowinkami .....

Poza tym idealnie wpisywała sie w idee ludzi walczących z kościoŁem dalej zostało to podchwycone przez komunistów jako swój argument.

Oni nie mówią nigdy jakie wady ma ta teoria . Nigdy zwolennicy teorii ewolucji sami nie napiszą jak wielkie wady ma ta teoria oraz ze pozostaje tylko teorią !

Były próby naukowego doświadczenia które potwierdzi te teorie ,wszystkie nie udały sie .

Natomiast te współczesne nowinki naukowe ,DNA potwierdzają teorie Sprawcy ,Boga ,Bogów ,jak to zwał .Z tym że Ja osobiście optuje za Bogami ,czyli w liczbie mnogiej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam wykrzywia prawde w pewnym stopniu Biblia .Czym ta księga jest w podstawie swojej .Jest zespołem nauk i przykazań jednoczących naród Żydowski .I ku temu została napisana kupe lat temu .Dla Żydów to super natomiast ekspansja tej wiary na inne Narody to nie wygląda fajnie bo .........

Podstawy jednowymiarowego Boga ,Jedynego ponoć (uwaga w chrzeŚciajństwie istnieja postacie Boskie równe Bogu)co sie kłuci ostro z pierwowzorem Biblijnym.

Jest Matka Maryja .........która ma moc wiekszą od Boga ......Bo ,,,jest Matką Bogów ?

Podstawą życia .......?

Tu uwidacznia sie różnica . W wierze Żydów Bug jest jeden. W Polsce mamy kilku Bogów .

Wiecie że dalej pewne kregi w kościele prubujĄ od lat zwalczyć kult Boga Maryji ?Nigdy im sie to nie uda .Wiec nawet w tym teoretycznie systemie z jednym Bogiem okazuje sie że istnieje inny Bóg ,nawet ważniejszy .To na temat chrześcijanizmu.Oczywiście wiara w wielu bogów istnieje w innych kulturach na świecie o czym jasno sie nie mówi ......I co świat sie z tego powodu zawala ,ano nie wiec ktoś tu kłamie .

 

=======================

jest jedynie problem kiedy jakaś grupa ludzi uzna że Ich jedyny Bóg ma prawo do isnienia .....wtedy rodzą sie problemy.

=====================================================

OK Kim ja jestem ,jestem typem który nie wierzy w Jedynego słusznego boga .......

I nienawidze komunistów ,najwieksze zło realne na ziemi.

Wychodzi na to że jestem Buddystą albo kimś takim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, atmeg napisał:

Bug jest jeden.

No jesne.

Jest nawet na nim duża część wschodniej granicy Polski!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sir.jax napisał:

Nie masz pojęcia co doświadczyłem,  ale nie mów mi, że  nie mam pojęcia o czym ja mówię ...

Doskonale wiem, domyśl się...

Ale powiem Ci, bo mimo tego, że twój charakterny styl mi nie odpowiada, to jakoś czuję więź, a dlaczego to może kiedyś.

Otóż umierała mi matka, powoli, bo na raka i co, i nic, ani razu nie modliłem się do jakiegoś bożka twojego, czy jakiegokolwiek, bo nie modlę się do nikogo i niczego.

Nigdy nie będę uczestniczyć w jakiś obrządkach za "dusze" zmarłych, odpusty itp. 

Nie wierze w te wszystkie naciągane pierdy, historia papiestwa pięknie opisuje w jakich latach poszczególne bzdety wprowadzali na synodach i soborach.

 

 

 

jesli nie wierzysz.to nie obrazaj tych co wierza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, atmeg napisał:

czy Bóg istnieje ,czy Bogowie istnieją ,na 100% tak istnieją.

No to można zamykać wątek, problem rozstrzygnięty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, tomek7776 napisał:

jesli nie wierzysz.to nie obrazaj tych co wierza.

Wszystko w porządku? Kogo niby obrażam, niby czym?

Nie wyjeżdżaj mi tu z obrażaniem, bo nie wiem czy śmiać się czy płakać z politowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, atmeg napisał:

czy Bóg istnieje ,czy Bogowie istnieją ,na 100% tak istnieją.

A najwięcej jest ich w Kk, tam co drugi ma prawa równe Bogu, nawet decydują za niego, kto idzie do nieba. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Jaro_747 napisał:

No to można zamykać wątek, problem rozstrzygnięty.

Hech ale pozostają komuniści co chcą wcielać swoją wersje życia ludzi .

Po której stronie jesteś ? Nie musisz odpowiadać .Bo wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kghm napisał:

A najwięcej jest ich w Kk, tam co drugi ma prawa równe Bogu, nawet decydują za niego, kto idzie do nieba. 

Ty akurat po prostu krzaczysz swojĄ nienawiscia ,a tu jest tylko rozmowa.

Bogowie istnieją na 100%.  Że kilka osób tego nie kuma  .Jest to powyżej ich progu postrzegania świata .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

===============================

Żeby żyć wcale nie trzeba mieć żadnej wiedzy ani wiary w Bogów .Tak to jest .

Teraz, Jaro_747 napisał:

Jak smażysz kaszankę to Bóg cię prowadzi?

Tak ,ale ty tego nie dostrzegniesz bo nie widzisz kto ciebie stworzył ,owszem pewnie mama twoja i tata i nic pozatym.

Jaro_747 mógłbym ciebie zdeptać i byŚ jeczaŁ o to żeby bana mi dać.Nie zrobie tego bo mam dystans i zaczołem olewać .

zauważ że nie dąże do poniżania rozmówcy ....

co do Bogów mylisz sie .To oni ciebie stworzyli a nie komunistyczna manipulacja .

A napewno nie jesteś Jaro wynikiem ewolucji.....

co najwyżej jesteś osobą zmanipulowaną to sie zgadza .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś osobą stworzoną przez Bogów a dalej rób z tym co chcesz .Nawet wyrzuć swoje dziedzictwo na śmienik komunistów .Oni takich ludzi chcą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez atmeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, atmeg napisał:

czy Bóg istnieje ,czy Bogowie istnieją ,na 100% tak istnieją.

To załatwia sprawę !

24 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Jak smażysz kaszankę to Bóg cię prowadzi?

W piątek nie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóg istnieje tak jak istnieje muzyka ....kto nas obarczył m.uzyką ,ewolucja ?

pozwole sobie zapodac muzyke ,styl nieistotny .muzyka.

Ludzie nie kumajĄ Że muzyka czy sztuka to jest to co mamy po Bogach  zakodowane w nas.

1 minutę temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

To załatwia sprawę !

W piątek nie .

Sie mistrz Jazzu odezwał. OK witaj.

Pewnie uciekł klepać standardy jazowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, skynyrd napisał:

Obyś nie dośwadczył, czego ja doświadczyłem.

Gardzisz wiarą? OKI Nie masz pojęcia o czym mówsz.

Co to ma do rzeczy ? Są różne reakcje w sytuacjach ostatecznych . Jedni tracą wiarę inni wręcz przeciwnie .To żaden dowód .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, atmeg napisał:

Podstawy jednowymiarowego Boga ,Jedynego ponoć (uwaga w chrzeŚciajństwie istnieja postacie Boskie równe Bogu)co sie kłuci ostro z pierwowzorem Biblijnym.

Jest Matka Maryja .........która ma moc wiekszą od Boga ......Bo ,,,jest Matką Bogów ?

 

Matka Boga to wymysł tylko i wyłącznie Kk. Pisanie że w chrześcijaństwie istnieją postacie równe Bogu, to zbyt duże naciąganie i wrzucanie wszystkich do jednego worka.

 

32 minuty temu, atmeg napisał:

 

Bogowie istnieją na 100%.  Że kilka osób tego nie kuma  .Jest to powyżej ich progu postrzegania świata .

Wypadało by napisać moim zdaniem, bo zachowujesz się jak komunista.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bóg stworzył świat i nas wszystkim panuje, czy wszystko samo się dzieje, a prawa stanowią politycy?

Nie możemy niestety wybrać opcji, nie możemy porównać życia w jednym czy drugim świecie.

Mamy zawsze za mało informacji żeby mieć 100% pewności...a nawet jak mamy, to można kogoś nie przekonać. Dajcie jakieś dowody w które wszyscy uwierzą i skończmy spory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Jak smażysz kaszankę to Bóg cię prowadzi?

Do wychodka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 minuty temu, atmeg napisał:

 

obenie mielismy tu wysyp debili forumowych co nie wiedzieli co napisac w temacie smutne ale zaliczam do takich idiotów Iwaszkiewicza Nie sadzilem ze jest takim idiotą

 

Godzinę temu, atmeg napisał:

Ty akurat po prostu krzaczysz swojĄ nienawiscia ,a tu jest tylko rozmowa.

Faktycznie tylko rozmowa, a taki wydawał się grzeczny, jednak pozory mylą. Niestety ale stworzenie takiego ludzika przez tych bogów, było by dla nich obrazą. Jednak pochodzisz z małpki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J.Jerry napisał:

 Dajcie jakieś dowody w które wszyscy uwierzą i skończmy spory.

Nawet jak by dowody były, to i tak nie wszyscy uwierzą. A spory zawsze będą, gdy komuś narzuca się swoją rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.