Jump to content

Recommended Posts

W dniu 13.06.2021 o 10:01, reart napisał:

powiedz dokładniej co rozumiesz przez teorię symulacji. Ja niczego nie krytykuję "a bo tak" tylko jeżeli mam wiedze na temat, jeżeli się z tym nie zgadzam i są ku temu jakies fakty lub rozumowania...

Będzie to moja interpretacja...

Ewolucja sobie trwała tyle ile było trzeba, a efekt mamy obecnie...możemy sobie tylko dochodzić jak to się odbyło, a kiedyś może zobaczymy więcej światów i będą lepsze dowody. Trudno mieć zastrzeżenia do efektów tego przypadkowego doskonalenia, bo mogło być gorzej, a i tak nikt nie mógł tego zmienić.

Inteligentny projekt to już możemy rozważyć, czy jest doskonały, czy mógł być lepszy, można narzekać. Czy należy w tej sytuacji badać? - można, ale bez sensu, bo wszystko, nawet badanie świata zostało zaprojektowane, zwolennicy i przeciwnicy, dobro i zło, a przy tym jakiś cudem wolna wola. Inteligentny projekt po prostu jest doskonały, nie da się tego poprawić.

Symulacja to z kolei coś pomiędzy, czyli projektant sobie eksperymentuje, ale czy to ma sens, czy nie jest bez znaczenia, ponieważ nic tak naprawdę nie istnieje poza projektantem. Jest to najbardziej bezsensowna dla nas wersja...jeśli jest jakieś życie po śmierci, to będzie również symulacją. Tutaj po prostu świat się dzieje, trzeba robić to co trzeba, to co się umie i na luzie.

Godzinę temu, J.Jerry napisał:

może zobaczymy więcej światów

oczywiste, że powstały one w wyniku ewolucji

Inteligentny projekt po prostu jest doskonały,

czy inteligencja jest doskonała sama z siebie?

Tutaj po prostu świat się dzieje, trzeba robić to co trzeba, to co się umie i na luzie.

skąd pomysł, że trzeba robić cokolwiek?

Wysłane z mojego M3 POWER przy użyciu ECOplazmy

W dniu 14.06.2021 o 21:10, kazik-t napisał:

czy inteligencja jest doskonała sama z siebie?

Inteligencja widzi siebie w świecie i w ten sposób może dokonywać zmian, czyli będzie popadać w kompleksy - ciągle coś jest nie tak, ciągle coś można zrobić lepiej. W ten sposób świat idealny dla inteligentnych istot może i powinien być niedoskonały, mimo że szczęście widzimy w osiągnięciu celu...to dziwne. Dlatego powinniśmy się starać, ale bez przesady...niech droga będzie celem, niech cel będzie nieosiągalny. Jednak w życiu liczy się kto pierwszy na mecie, a nie jakaś droga, że ktoś się dużo nauczył, chociaż nie zwyciężył.

Inteligencja widzi siebie w świecie i w ten sposób może dokonywać zmian, czyli będzie popadać w kompleksy - ciągle coś jest nie tak, ciągle coś można zrobić lepiej. W ten sposób świat idealny dla inteligentnych istot może i powinien być niedoskonały, mimo że szczęście widzimy w osiągnięciu celu...to dziwne. Dlatego powinniśmy się starać, ale bez przesady...niech droga będzie celem, niech cel będzie nieosiągalny. Jednak w życiu liczy się kto pierwszy na mecie, a nie jakaś droga, że ktoś się dużo nauczył, chociaż nie zwyciężył.

"w języku potocznym przez inteligencję rozumie się najczęściej zdolność rozwiązywania problemów praktycznych, zdolności językowe lub kompetencje społeczne;

eksperci w tej dziedzinie badań są zgodni jedynie co do tego, że inteligencja jest zdolnością uczenia się na podstawie własnych doświadczeń oraz zdolnością przystosowania się do otaczającego środowiska;"

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

• Like 1

formułki są dla takich jak ty, by przed kontestacją czytanych wpisów pomyśleli, że jednak PWN to jest firma, która wie o czym pisze, w przeciwieństwie do ciebie.

"Inteligencja widzi siebie"

jordl, co musiało się stać, by coś takiego wymyślić

Godzinę temu, kazik-t napisał:

PWN to jest firma, która wie o czym pisze, w przeciwieństwie do ciebie.

PWN już chyba opanowałeś, a masz do mnie pytanie o inteligencje

Godzinę temu, kazik-t napisał:

Sprawdź w PWN. Niech PWN będzie z Tobą.

1 godzinę temu, kazik-t napisał:

formułki są dla takich jak ty, by przed kontestacją czytanych wpisów pomyśleli, że jednak PWN to jest firma, która wie o czym pisze, w przeciwieństwie do ciebie.

Nie ma sensu tłumaczyć skoro masz PWN 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.