Skocz do zawartości
IGNORED

Czy Bóg istnieje?


chris77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Grzegorz7 napisał:

Czyż nie jest to pogląd zbieżny z tym jaki wykreował religie? Wówczas był to człek nie mający dzisiejszej wiedzy. Teraz wymyślają to naukowcy często gardzący religiami. I nic nowego nie wymyślają! 

Niestety tak to właśnie jest, że wiemy wszystko, kiedy wykorzystujemy dostępne zasoby, a przecież nigdy nie wiemy, czy już zbadaliśmy całą rzeczywistość. Nasze teorie są tylko na miarę naszych możliwości, ale to nie przeszkadza nam bronić ich, jak by były ostateczne i niepodważalne.

Kiedyś sądziłem, że są dwie możliwości - ewolucja lub kreacja...niektórzy pewnie widzą jedną możliwość. 

Porównajmy obie teorie

Ewolucja : nic->ewolucja->stan obecny

Kreacja : nic->kreacja->stan obecny

W obu teoriach nie ma pomysłu skąd wziąć materie lub energię...w uproszczeniu skąd wziąć początek.

Natomiast teoria symulacji ma potencjał zastąpić obie teorie i pewnie wszystkie inne teorie...holograficzne obrazy, wielo-światy, wszechświat jako mózg i oczywiście płaska ziemia oraz te wszystkie światy z filmów SF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W "stopce" wyraźnie mam napisane - "Takie jest moje zdanie, taką mam opinię." - i dlatego tak, aby nikt mi nie zarzucił, że komuś coś ..a to coś należy odmienić przez wszystkie przypadki.
Nie piszę z żadną swadą, piszę jak ja uważam, że jest. Dwa bieguny, to religia i religia zastępcza jaką jest właśnie parapsychologia i każdy wierzący uważa, że jego jest prawdziwa. To sposób myślnia i radzenia sobie w życiu ze sprawami, które często kogoś przerastają, więc musi się odwołać do właściwej sobie "religii i wiary".
Wśród 10-ciu odtajnionych projektów CIA był przez pewien czas rozwijany i taki;
"Projekt Stargate miał na celu udowodnienie, że jasnowidzenie jest możliwe. Jego zadaniem było stworzenie armii potężnych żołnierzy, przed którymi ugiąłby się każdy nieprzyjaciel. Program Stargate rozpoczął się w latach 70. ubiegłego wieku i trwał bardzo długo – oficjalnie zakończył się dopiero w 1995 r. Niestety, przez ten czas nie udało się stworzyć ani jednego paranormalnego szpiega, a wydano na to ponad 20 mln $." -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Podobnych projektów i badań za czasów "zimniej wojny", jak i czasów współczesnej Rosji prawdopodobnie można by doszukać się również.
Co na ten temat mówi nauka akademicka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 
Mrzonki i mrożonki Panowie z obu biegunów chciejstwa.

Opierasz się tutaj na kogoś badaniach i jakichś autorytetach. Dobrze byłoby opierać się na własnym doświadczeniu.
Ja piszę co rozumiem, czego jestem świadomy z własnego doświadczenia.
Nie musisz się z tym zgadzać, to zrozumiałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, TomekL3 napisał:

Dowodem jesteś Ty, a jak chcesz potwierdzić wystarczy zwrócić się ku sobie.

możesz przeprowadzić ten wywód umysłowy aby mi to uświadomić? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie tematem Boga( zdewaluowany termin) dałbym sobie spokój. To nie jest na naszą obecną świadomość. Najlepszą nazwą według mnie( i takiej używają bardziej rozwinięte cywilizacje) jest Wszystko Co Jest. Co ciekawe potwierdzają to badania/teorie N. Harameina - Connected Universe.

możesz przeprowadzić ten wywód umysłowy aby mi to uświadomić?

W sumie jest to dosyć proste, łatwe i przez to trudne początkowo do zrozumienia.
Wystarczy zacząć obserwować siebie, swoje myśli i często w wyobraźni ,,wchodzić,, w swoje serce/pole serca. Wymagana jest jedynie cierpliwość( brak oczekiwań) i systematyczność. Gdybyś zastosował te dwie wskazówki codziennie przez okres 4-6 tyg. przyszło by zrozumienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, TomekL3 napisał:

Wystarczy zacząć obserwować siebie, swoje myśli i często w wyobraźni ,,wchodzić,, w swoje serce/pole serca

Mierzysz puls, ciśnienie, saturację i co jeszcze? Pełne EKG wystarczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wystarczy obserwacja swoich myśli, zwłaszcza tych negatywnych, kiedy się pojawiają, w jakich okolicznościach, co i gdzie w sobie wtedy odczuwam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, TomekL3 napisał:

Najlepszą nazwą według mnie( i takiej używają bardziej rozwinięte cywilizacje) jest Wszystko Co Jest. Co ciekawe potwierdzają to badania/teorie N. Harameina - Connected Universe.

Chętnie poznam zawartość linków opisujących te rewelacje. Proszę tylko o linki do treści uznanej przez ogół naukowców.

17 minut temu, TomekL3 napisał:

W sumie jest to dosyć proste, łatwe i przez to trudne początkowo do zrozumienia.
Wystarczy zacząć obserwować siebie, swoje myśli i często w wyobraźni ,,wchodzić,, w swoje serce/pole serca. Wymagana jest jedynie cierpliwość( brak oczekiwań) i systematyczność. Gdybyś zastosował te dwie wskazówki codziennie przez okres 4-6 tyg. przyszło by zrozumienie.

Zrozumienie wynikające z zawartości mózgu, który nadprogowo, lub podprogowo przyswoił jakieś informacje, a które to informacje nie zostały nigdy potwierdzone i zbadane naukowo. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, w jaki sposób nasz mózg pozyskuje informacje, a później je przerabia na żądanie nas samych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wpisz sobie w google Nassim Haramein i pojawi się wiele odnośników.

Zrozumienie wynikające z zawartości mózgu, który nadprogowo, lub podprogowo przyswoił jakieś informacje, a które to informacje nie zostały nigdy potwierdzone i zbadane naukowo. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, w jaki sposób nasz mózg pozyskuje informacje, a później je przerabia na żądanie nas samych.

Sęk w tym, że mózg umiera a świadomość pozostaje. Pewnym tego dowodem jest np. problem z przeszczepami narządów. B.Lipton potwierdził doświadczalnie, że każda komórka posiada system nadawczo-odbiorczy, dzięki któremu nawet po śmierci osoby jej narząd użyty do przeszczepu jest w ciągłej komunikacji z polem informacyjnym dawcy.
Potwierdzone już są zmiany osobowości u osób po przeszczepach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, kostropaty napisał:

o, to nie mam czego sprawdzać, negatywnych myśli u mnie brak 🙂

nie jesteś obiektywny 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, MSki napisał:

...

Zmiana wizerunku Boga też nie jest bez przyczyny. Mściwy i karzący ze ST stał się już w NT Bogiem miłościwym i przebaczającym ..chciałoby się powiedzieć, jakie czasy, taki Bóg.

Pokazał drugą stronę monety, którą jest. Miał od razu pokazać pełnię tego kim jest? Czemu, bardzo dobrze że nie rzucał pereł przed świnie. A może miał nakarmić psy polędwicą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TomekL3 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wpisz sobie w google Nassim Haramein i pojawi się wiele odnośników.


Sęk w tym, że mózg umiera a świadomość pozostaje. Pewnym tego dowodem jest np. problem z przeszczepami narządów. B.Lipton potwierdził doświadczalnie, że każda komórka posiada system nadawczo-odbiorczy, dzięki któremu nawet po śmierci osoby jej narząd użyty do przeszczepu jest w ciągłej komunikacji z polem informacyjnym dawcy.
Potwierdzone już są zmiany osobowości u osób po przeszczepach.

Czyli, że co, że po przeszczepie serca lub inneo narządu biorca organu nabiera cech dawcy?

Gdzie są takie badania potwierdzjace twój wywód?

Tylko nie odsyłaj mnie do jakiś blogerów i filmików z żółtymi napisami, żeby była jasność. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, porlick napisał:

No właśnie. Kiedy rozum sobie jeszcze słodko spał, była wiara. W bogów, rzeczy nadprzyrodzone, bo jak miano sobie wytłumaczyć dziwy otaczającego świata? Teraz rozum się obudził, więc i wiara powoli idzie spać.

Widzę coś odwrotnego. Nie ma myślenia, refleksji, duchowości, jest koncentrowanie się na materializmie. Mózg umiera i cywilizacja umiera, ale tylko dla tych którzy patrzą uważnie i analizują co się dzieje. Żyjemy w świecie debili.

3 godziny temu, gerus6 napisał:

22 września 1692 zostaje stracona ostatnia ofiara z oskarżonych o czary w Salem w Massachusetts. W efekcie zbiorowej histerii ginie łącznie 20 osób, którym ich sąsiedzi zarzucili kontakty z diabłem. Religia jest największym zbrodniarzem w historii ludzkości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A ile milionów wierzących ludzi zabiły reżimy komunistyczne, np. obecnie w Chinach. To przecież filozofia ateistów.

4 godziny temu, gerus6 napisał:

47kPW7GSi4yK1PRdVizC9r5cXCtpqx45.jpg

Gdyby się przypatrzeć z bliska, to pewnie tej ostatniej nikt by kijem nie dotknął, dlatego nie widać twarzy ani oczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, TomekL3 napisał:


Ogólnie, nim jesteś. Jesteś mną a ja Tobą ..itd…

i oczywiście diamentowymi siatkami świadomości 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, porlick napisał:

Ale prowadzi do krucjat, inkwizycji, zamachów samobójczych, zbiorowych samobójstw, itp.

Zataczamy koło w dyskusji. Kilka stron temu była mowa że to wiele osób podających się za religijne jest dalekich od ideału i może czynić źle podając się za wysłańców Boga. Ile razy można zataczać krąg w dyskusji, sugeruję minimum uczciwości intelektualnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Piotr_1 napisał:

 

 

Gdyby się przypatrzeć z bliska, to pewnie tej ostatniej nikt by kijem nie dotknął, dlatego nie widać twarzy ani oczu.

Typowa odpowiedź polskiego katolika. Najpierw "Jezu ufam Tobie" a myśli tylko o seksie, faryzeusze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gerus6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, J.Jerry napisał:

Niestety tak to właśnie jest, że wiemy wszystko, kiedy wykorzystujemy dostępne zasoby, a przecież nigdy nie wiemy, czy już zbadaliśmy całą rzeczywistość. Nasze teorie są tylko na miarę naszych możliwości, ale to nie przeszkadza nam bronić ich, jak by były ostateczne i niepodważalne.

Kiedyś sądziłem, że są dwie możliwości - ewolucja lub kreacja...niektórzy pewnie widzą jedną możliwość. 

Porównajmy obie teorie

Ewolucja : nic->ewolucja->stan obecny

Kreacja : nic->kreacja->stan obecny

W obu teoriach nie ma pomysłu skąd wziąć materie lub energię...w uproszczeniu skąd wziąć początek.

Natomiast teoria symulacji ma potencjał zastąpić obie teorie i pewnie wszystkie inne teorie...holograficzne obrazy, wielo-światy, wszechświat jako mózg i oczywiście płaska ziemia oraz te wszystkie światy z filmów SF.

Dlatego doświadczonych naukowców i myślicieli i osoby które coś w życiu zrobiły poznaje się po tym że potrafią przynać że: "wiem że niewiele jeszcze wiem".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Piotr_1 napisał:

Gdyby się przypatrzeć z bliska, to pewnie tej ostatniej nikt by kijem nie dotknął, dlatego nie widać twarzy ani oczu.

Ale chyba wiesz jaki jest przekaz tego kolażu zdjęć? 

Poza tym...

Nie musi być widać twarzy i oczu, mnie wystarczy profil, żeby stwierdzić, że babka jest zgrabna.

 

3 minuty temu, Piotr_1 napisał:

Dlatego doświadczonych naukowców i myślicieli i osoby które coś w życiu zrobiły poznaje się po tym że potrafią przynać że: "wiem że niewiele jeszcze wiem".

W kontekście nauki na pewno tak, ale tylko tego.

Zresztą ostatnie odkrycia teorii strun, trochę zrewolucjonizował dotychczasową wiedzie i naukę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kostropaty napisał:

co nie oznacza, że bóg istnieje 🙂

Nawet jeżeli naukowo przyjmiemy że nie wiadomo czy istnieje, to po twoich postach widać że bardzo pragniesz aby nie istniał. Co drugi twój post "nie istnieje", "nie ma dowodów", "nie istnieje", "nie ma dowodów".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli, że co, że po przeszczepie serca lub inneo narządu biorca organu nabiera cech dawcy?
Gdzie są takie badania potwierdzjace twój wywód?
Tylko nie odsyłaj mnie do jakiś blogerów i filmików z żółtymi napisami, żeby była jasność. 

Pojawiają się nowe/dodatkowe cechy osobowości, pojawiają się także inne/nowe wspomnienia.
Żeby była jasność poszukaj sobie.Można zacząć od Biologii przekonań - B.Liptona
i oczywiście diamentowymi siatkami świadomości

Tego nie wiem co masz z tymi siatkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TomekL3 napisał:

Pojawiają się nowe/dodatkowe cechy osobowości, pojawiają się także inne/nowe wspomnienia.

pobrane.png.73c0b2357e0890d5d88b0074bedf442d.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sir.jax napisał:

Ale chyba wiesz jaki jest przekaz tego kolażu zdjęć? 

Poza tym...

Nie musi być widać twarzy i oczu, mnie wystarczy profil, żeby stwierdzić, że babka jest zgrabna.

 

Mój argument miał być na miarę cytowanego posta. Przekomarzanka na tendencyjne memy nie tutaj. Jeżeli już, to autor posta powinien był dokładnie wyjaśnić o co mu dokładnie chodzi z szufladkowaniem ludzi po 4 kątach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.