Skocz do zawartości
IGNORED

Czy Bóg istnieje?


chris77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Piotr_1 napisał:

Nawet jeżeli naukowo przyjmiemy że nie wiadomo czy istnieje, to po twoich postach widać że bardzo pragniesz aby nie istniał. Co drugi twój post "nie istnieje", "nie ma dowodów", "nie istnieje", "nie ma dowodów".

Jakoś nie widać dowodów na jego ISTNIENIE. 

Bo na przykład widzenia, to nie dowód. Gdybyś słyszał, o jakich widzeniach opowiada jeden z moich kolegów z pracy, to byś osiwiał, zwłaszcza po tygodniówce alkoholowej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, porlick napisał:

Jakoś nie widać dowodów na jego ISTNIENIE. 

Bo na przykład widzenia, to nie dowód. Gdybyś słyszał, o jakich widzeniach opowiada jeden z moich kolegów z pracy, to byś osiwiał, zwłaszcza po tygodniówce alkoholowej...

Dla mnie dowód, dla kogo innego nie musi być dowód. Po co się tak podniecać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, gerus6 napisał:

22 września 1692 zostaje stracona ostatnia ofiara z oskarżonych o czary w Salem w Massachusetts. W efekcie zbiorowej histerii ginie łącznie 20 osób, którym ich sąsiedzi zarzucili kontakty z diabłem. Religia jest największym zbrodniarzem w historii ludzkości.

I to był jedyny proces o czary w Ameryce północnej, protestanci od razu opanowali sytuację. I chwała im za to!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, gerus6 napisał:

Typowa odpowiedź polskiego katolika. Najpierw "Jezu ufam Tobie" a myśli tylko o seksie, faryzeusze.

 

A ja nie jestem katolikiem ani faryzeuszem. Chciałbyś mi zabronić seksu małżeńskiego, a potem jeszcze oskarżać o grzech, mimo że grzechu byłbym nie popełnił? Plus jeszcze o hipokryzję? A może wmówić że kobieta albo seks jest zły? Generujesz schematyczne uprzedzenia które najwidoczniej wyryte są bardzo mocno w twoim umyśle. O czym więc chcesz rozmawiać? O swoich schematycznych uprzedzeniach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Piotr_1 napisał:

A ja nie jestem katolikiem ani faryzeuszem. Chciałbyś mi zabronić seksu małżeńskiego, a potem jeszcze oskarżać o grzech, mimo że grzechu byłbym nie popełnił? Plus jeszcze o hipokryzję? A może wmówić że kobieta albo seks jest zły? Generujesz schematyczne uprzedzenia które najwidoczniej wyryte są bardzo mocno w twoim umyśle. O czym więc chcesz rozmawiać? O swoich schematycznych uprzedzeniach?

Jezusie Nazarejski o czym Ty piszesz, jesteś księdzem? Nie cuduj już.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę! Cytuję sam siebie. Wczoraj pisałem że zaraz znów pojawi się jakiś baran, ateistyczny Polaczek, który będzie w dyskusji filozoficzno-teologicznej walił jakimiś antykatolickimi argumentami i oskarżeniami, a potem do wierzących, piszących o wierze, jest żal że robią kaznodziejstwo. Więc zaczyna się od ataków, potem mamy się bronić, a potem jest oskarżenie o kaznodziejstwo bo bronimy się cytatami biblijnymi. I mamy właśnie potwierdzenie.

W dniu 21.09.2021 o 11:06, Piotr_1 napisał:

Niewierzący rozmówcy sami chcieli dyskusji o religii, ponieważ w ich postach były ciągle żale, urazy i zarzuty do religijnych schematów albo schematyczne ataki na kościół, bądź kościoły - zamiast dyskusji stricte filozoficznej. I nie trzeba długo czekać, zaraz pewnie pojawi się tu kolejny z lewacką prowokacją w formie głupiego mema albo filmiku. Najpierw dostajecie czego sami chcieliście, a potem słychać żałosny kwik i kwestionowanie sensu dyskusji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sir.jax napisał:

Czyli, że co, że po przeszczepie serca lub inneo narządu biorca organu nabiera cech dawcy?

Początek lat 70' XX, profesor wyższej kalwińskiej uczelni z USA wiodący spokojne życie u boku skromnej żony, bez dzieci, ma przeszczep serca, bo jego własne właśnie szlag trafił.
Po roku od przeszczepu zostawia żonę i przeprowadza się do dwóch hippisek (które zasila swoim >>0 kontem, przyjęty jest z należnymi honorami King of Money), zaczyna prowadzić się, jak mocno podjarany rock'endrolowiec. Po dziennikarskim śledztwie, okazuje się, że dostał serce młodego motocyklisty i praktykującego hippisa.     

Poszukaj tej książki tego dziennikarza, po polsku nie została wydana, bo odpowiednie lobby zadbało o to, żeby owieczki nie zwariowały, łeb im by pękł, jak balon z gumy do żucia nastolatkowi, od tych informacji.
Aha, serce jest za Wschodem 'centrum uczuć', my dzisiaj byśmy powiedzieli dzisiaj, że serce jest 'serwerem uczuć'. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez romjo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, romjo napisał:

I to był jedyny proces o czary w Ameryce północnej, protestanci od razu opanowali sytuację. I chwała im za to!!!

procesów było bardzo dużo

ale np tak to wyglądało 🙂

"Na rozprawie obecny był William Penn, założyciel kolonii Pensylwania. […] miał on zapytać jedną z oskarżonych: „Czy jesteś czarownicą? Czy latałaś kiedy na miotle?”. Wystraszona kobieta przyznała się do tego od razu, na co Penn oświadczył, że ma ona niezaprzeczone prawo latać sobie na miotle, gdyż nie ma takiego przepisu, który by tego zabraniał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TomekL3 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wpisz sobie w google Nassim Haramein i pojawi się wiele odnośników.

 

2 godziny temu, TomekL3 napisał:

Sęk w tym, że mózg umiera a świadomość pozostaje. Pewnym tego dowodem jest np. problem z przeszczepami narządów. B.Lipton potwierdził doświadczalnie, że każda komórka posiada system nadawczo-odbiorczy, dzięki któremu nawet po śmierci osoby jej narząd użyty do przeszczepu jest w ciągłej komunikacji z polem informacyjnym dawcy.
Potwierdzone już są zmiany osobowości u osób po przeszczepach.

Nie przeczę, ale ja również wklejałem i cytowałem tu, w tym temacie Nassim'a Haramein. Teraz bym się nie odważył na taki krok, gdyż to wszystko o czym On mówi podczas prelekcji jest teorią, bardzo elegancko wkomponowaną w naukowe aksjomaty, które również są teoriami. Summa summarum wszystko to pozostaje w sferze teoretycznych rozważań. To taki David Copperfield współczesnej fizyki. Cenić go należy za kreatywność i surrealistyczny sposób myślenia.

Ale jak chcesz czegoś więcej dowiedzieć się na temat swojego guru od wszystkiego, to proszę bardzo;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, gerus6 napisał:

Jezusie Nazarejski o czym Ty piszesz, jesteś księdzem? Nie cuduj już.

A czemu "Nazarejski" przecież Jezus nie był Nazarejczykiem, bo to była organizacja planująca powstanie zbrojne przeciw władzy. Był o tym kiedyś film dokumentalny w Viasat History, czy podobnym kanale.

Prawidłową formą byłoby "NAZARETAŃSKI", ale to zaginęło w mroku dziejów.

Tak to jest, jak jakiś lamer coś kiedyś powie i powiedzonko się przyjmie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, porlick napisał:

A czemu "Nazarejski" przecież Jezus nie był Nazarejczykiem, bo to była organizacja planująca powstanie zbrojne przeciw władzy. Był o tym kiedyś film dokumentalny w Viasat History, czy podobnym kanale.

Prawidłową formą byłoby "NAZARETAŃSKI", ale to zaginęło w mroku dziejów.

Tak to jest, jak jakiś lamer coś kiedyś powie i powiedzonko się przyjmie...

Mówi się czasem Jezus Nazarejczyk bo był z Nazaretu. Skoro taki przydomek dali mu niektórzy ludzie, to tak już jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slawek.xm napisał:

procesów było bardzo dużo

ale np tak to wyglądało 🙂

"Na rozprawie obecny był William Penn, założyciel kolonii Pensylwania. […] miał on zapytać jedną z oskarżonych: „Czy jesteś czarownicą? Czy latałaś kiedy na miotle?”. Wystraszona kobieta przyznała się do tego od razu, na co Penn oświadczył, że ma ona niezaprzeczone prawo latać sobie na miotle, gdyż nie ma takiego przepisu, który by tego zabraniał.

Hmm ... trochę skręciłem za ostro, bo nie jestem komputerem ... chciałem napisać, że w (next) USA nie skazano po Salem nikogo prawomocnym sądowym wyrokiem za czary. Dziękuję Sławku (dokładam to do listy). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak był z Nazaretu, to był nazaretańczykiem. To prawidłowa forma. 

A Nazarejczycy, o ile dobrze pamiętam, nie działali w czasach Jezusa.

 

A jednak trochę mi się pokręciło.

Mimo to, Jezus nie mógł być Nazarejczykiem:

 

Nazarejczycy – nazwa nadana pierwszym chrześcijanom w Dziejach Apostolskich; później, w IV wieku, także jedna z sekt chrześcijańskich wywodzących się z Jerozolimy, zachowująca prawo mojżeszowe i żydowskie tradycje obrzędowe jak na przykład obrzezanie; podobna do sekt ebionickich, z tą różnicą, że nie odrzucała wiary w dziewicze poczęcie Jezusa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, Bóg istnieje ponieważ jest mnóstwo cudów, np płaczące figurki Matki Boskiej, tylko zastanawiam się dlaczego zamiast non stop płakać, to od czasu do czasu mogłaby się np. uśmiechnąć 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gerus6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie przeczę, ale ja również wklejałem i cytowałem tu, w tym temacie Nassim'a Haramein. Teraz bym się nie odważył na taki krok, gdyż to wszystko o czym On mówi podczas prelekcji jest teorią, bardzo elegancko wkomponowaną w naukowe aksjomaty, które również są teoriami. Summa summarum wszystko to pozostaje w sferze teoretycznych rozważań. To taki David Copperfield współczesnej fizyki. Cenić go należy za kreatywność i surrealistyczny sposób myślenia.
Ale jak chcesz czegoś więcej dowiedzieć się na temat swojego guru od wszystkiego, to proszę bardzo;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To nie jest mój guru, nie mam guru, sam sobie jestem autorytetem. Przytaczam go gdyż moje ( i nie tylko) doświadczenie potwierdza jego ,,teorię,,. Na poziomie energetycznym wszystko jest z sobą połączone, oddziaływuje na siebie, jest jednością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, porlick napisał:

Jak był z Nazaretu, to był nazaretańczykiem. To prawidłowa forma. 

A Nazarejczycy, o ile dobrze pamiętam, nie działali w czasach Jezusa.

 

A jednak trochę mi się pokręciło.

Mimo to, Jezus nie mógł być Nazarejczykiem:

 

Nazarejczycy – nazwa nadana pierwszym chrześcijanom w Dziejach Apostolskich; później, w IV wieku, także jedna z sekt chrześcijańskich wywodzących się z Jerozolimy, zachowująca prawo mojżeszowe i żydowskie tradycje obrzędowe jak na przykład obrzezanie; podobna do sekt ebionickich, z tą różnicą, że nie odrzucała wiary w dziewicze poczęcie Jezusa.

Przydomek to przydomek. Nadanego już nie zmienisz choćby nie wiem co znaczył. Piłat mu go nadał umieszczając wyrok na tabliczce na krzyżu

ιησους ο ναζωραιος ο βασιλευς των ιουδαιων

dosłownie tłumacząc na polski: "Jezus Nazarejczyk jest królem Żydów"

Tłumaczenie wersetu w przekładach na język polski:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd tłumaczenia.

A jeśli Piłat mu go nadal, to nie powinno być w łacinie, zamiast jakimiś robaczkami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, porlick napisał:

Błąd tłumaczenia.

A jeśli Piłat mu go nadal, to nie powinno być w łacinie, zamiast jakimiś robaczkami?

W Biblii jest po grecku, natomiast nie pamiętam w ilu językach wyrok widniał na tablicze.

Na pewno widziałeś napisy INRI na krzyżach

IESVS NAZARENVS REX IVDÆORVM

 

Sprawdzone:

"A ten napis czytało wiele Żydów; bo blisko miasta było ono miejsce, gdzie był ukrzyżowany Jezus; a było napisane po żydowsku, po grecku i po łacinie." J 19, 20

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, romjo napisał:

Początek lat 70' XX, profesor wyższej kalwińskiej uczelni z USA wiodący spokojne życie u boku skromnej żony, bez dzieci, ma przeszczep serca, bo jego własne właśnie szlag trafił.
Po roku od przeszczepu zostawia żonę i przeprowadza się do dwóch hippisek (które zasila swoim >>0 kontem, przyjęty jest z należnymi honorami King of Money), zaczyna prowadzić się, jak mocno podjarany rock'endrolowiec. Po dziennikarskim śledztwie, okazuje się, że dostał serce młodego motocyklisty i praktykującego hippisa.     

Poszukaj tej książki tego dziennikarza, po polsku nie została wydana, bo odpowiednie lobby zadbało o to, żeby owieczki nie zwariowały, łeb im by pękł, jak balon z gumy do żucia nastolatkowi, od tych informacji.
Aha, serce jest za Wschodem 'centrum uczuć', my dzisiaj byśmy powiedzieli dzisiaj, że serce jest 'serwerem uczuć'. 

To jest dowód? 

Jeszcze raz, bo może za pierwszym razem nie dotarło.

Poproszę o wklejenie linku do badań naukowych potwierdzających takie przypadki, że po przeszczepie narządu biorca nabywa cech dawcy.

Nie pisz mi o książkach, o jakiś autorach, dziennikarzach itp. Odpowiem tobie jak mnie zazwyczaj w pewnym wątku (nawiedzeni) odpowiadają.

Takie rzeczy może sobie napisać każdy, jak każdy może zrobić filmik z żółtymi napisami.

Poproszę zatem dowody naukowe, badania kliniczne potwierdzające powyższe, bo tak, to wiesz co możesz sobie zrobić z tą wiedzą. 

Powiem grzecznie: odłożyć na półkę w najlepszym wypadku.

 

21 minut temu, gerus6 napisał:

No dobra, Bóg istnieje ponieważ jest mnóstwo cudów, np płaczące figurki Matki Boskiej, tylko zastanawiam się dlaczego zamiast non stop płakać, to od czasu do czasu mogłaby się np. uśmiechnąć 😉 

Albo zatańczyć z radości,  że ma tylu wyznawców. 

😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz tłumaczenia, nie oryginał, a więc dajmy sobie z tym spokój. Tak przetłumaczyli, że teraz znane są bzdury. Jak i inne skutki wielu tłumaczeń Biblii i NT z jednego języka na drugi, potem trzeci, itd. A wcześniej jeszcze redakcja pod patronatem rzymskiego cysorza, żeby JEMU było na rękę i mamy, co mamy, czyli niewiele wspólnego z oryginałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, porlick napisał:

Znasz tłumaczenia, nie oryginał, a więc dajmy sobie z tym spokój. Tak przetłumaczyli, że teraz znane są bzdury. Jak i inne skutki wielu tłumaczeń Biblii i NT z jednego języka na drugi, potem trzeci, itd. A wcześniej jeszcze redakcja pod patronatem rzymskiego cysorza, żeby JEMU było na rękę i mamy, co mamy, czyli niewiele wspólnego z oryginałem.

czytałeś zatem oryginał skoro takie wnioski rzucasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie czytał oryginałów, bo nie dotrwały do naszych czasów, może poza tzw "zwojami znad Morza Martwego". 

Znasz zabawę w głuchy telefon? Tu zaszło to samo, tylko w sposób częściowo kontrolowany (redakcja)...

(Oraz zniszczenie nie będących na rękę redaktorom Ewangelii i apokryfów.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, porlick napisał:

Nikt nie czytał oryginałów, bo nie dotrwały do naszych czasów, może poza tzw "zwojami znad Morza Martwego". 

Znasz zabawę w głuchy telefon? Tu zaszło to samo, tylko w sposób częściowo kontrolowany (redakcja)...

(Oraz zniszczenie nie będących na rękę redaktorom Ewangelii i apokryfów.)

Wkleiłem greckie znaczki z tekstu źródłowego i 17 przekładów na język polski. Mówisz więc że spisek jest wszędzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst grecki nie jest źródłowy, nawet gdyby było z niego 1001 przekładów.

43 minuty temu, gerus6 napisał:

Bóg istnieje ponieważ jest mnóstwo cudów, np płaczące figurki Matki Boskiej

Ale w Lourdes nikomu nawet paluszek nie odrósł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, toptwenty napisał:

Tekst grecki nie jest źródłowy, nawet gdyby było z niego 1001 przekładów.

Niby czemu nie jest źródłowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, toptwenty napisał:

Niby czemu ma być?

Skoro było wielu autorów tekstu źródłowego i jest on rozrzucony, to eksperci biblijni głosem większości decydują czego się trzymamy, a co odrzucamy, w oparciu o racjonalne przesłanki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr_1 napisał:

Nawet jeżeli naukowo przyjmiemy że nie wiadomo czy istnieje, to po twoich postach widać że bardzo pragniesz aby nie istniał. Co drugi twój post "nie istnieje", "nie ma dowodów", "nie istnieje", "nie ma dowodów".

Kolega natomiast jest pewien, że istnieje, jakbyś za wszelką cenę tego pragnął...ja jestem realistą, kolega marzycielem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.