Skocz do zawartości
IGNORED

Jean Michel Jarre


KotFilemon

Rekomendowane odpowiedzi

Pan JMJ jeszcze sie do tej pory nie pojawial na lamach forum. Moze to muzyka nie do konca "audiofilska", ale zacna.

Osobiscie cenie sobie jego pierwsze 4 plyty, ktore az kipialy od pomyslow, zmian nastroju, ciekawych tematow i pieknie wyczarowywanych nastrojow. Chyba duza w tym zasluga analogowych syntezatorow. Mowie o plytach:

-Oxygene,

-Equinoxe (ulubiona),

-Magnetic Fields,

-Zoolook.

Potem byly jeszcze 2 niezle:

-Rendez-Vous i

-Revolutions,

ale to byl juz labedzi spiew. Ostatnich plyt podazajacych w kierunku techno i "czegos tam jeszcze" nie trawie...

Aaa, jeszcze swietny "Koncert w Chinach", bo potem przewazyla oprawa wizualna.

Bylo jeszcze "Oxygene 7-13" i koncert w Katowicach, na ktorym bylem i chwilowo "stare dobre czasy" powrocily.

Czy ktos jeszcze tego slucha?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość RobertGdansk

(Konto usunięte)

Hmm...czasami wracam do starych dobrych nagran...pamientam jak pierwszego Jarra słuchałem u wujka co miał go na czarnej płycie...Te stare QXYGENE sa nie do podrobienia. Swietne kawałki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dwiekalorie

(Konto usunięte)

Wczoraj właśnie zakupiłem sobie płytke JMJ "the best .."

Jmj słuchałem za dzieciaka na jamniku ładnych pare lat temu.Teraz postanowiłem dla przypomnienia dokonac w/w zakupu.Pomimo tego ze od tamtego czasu dokonał sie wielki postęp w dziedzinie muzyki elektronicznej czar JMJ pozostał i sluchanie jak dawniej pobudza moja wyobraźnie.Maluje sobie w głowie rózne kosmiczne obrazy i zwiedzam odległe galaktyki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesny Jarre byl swietny. Wzorowalo sie na nim ( i wzoruje nadal) wielu muzykow elktronicznych. Sporo bym dal za to zeby obejrzec go na zywo ale niestety nie wybiera sie na nasz kontynent. To samo z Oldfieldem - nie przyjezdza do Ameryki. WHY???????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zolty - niezalogowany chwilowo.

(Konto usunięte)

Wróciłem - podwójnie - wczoraj do forum z naprawdę dzikiego kontynentu [gdzie audiofile wsłuchują się w muzykę z Tam Tam'ów wykonanych ręcznie ze specjalnego gatunku palmy :))) ] i do JMJ - miesiąc temu zakupiłem Zoolook'a (pod wpływem opinii na forum). Naprawdę zacny - szczególnie pierwsza połowa płyty. Narobiłem sobie smaku na wcześniejsze płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JMJ to moje pierwsze kontakty z muzyką elektroniczną (tak się to wtedy nazywało - teraz to określenie kojarzy się raczej z techno). Oxygen i Equinox to rewelacyjne płyty. Pamiętam jak zafascynowany słuchałem ich u kolegi, który miał szczęście posiadać wzmacniacz i odtwarzacz Aiwa. Poźniej Jarre "poszedł w komercję" ale ja znalazłem sobie nową fascynację - Tangerine Dream - czy wy jako miłośnicy Jarre'a lubicie także TD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Robson

Tangerine Dream slucham czasami, nie jestem ich specjalnym znawca, bo koncentruje sie tez w okolicach pierwszych plyt. Dla mnie Rubycon, Ricochet, Stratosfear, Phaedra dostarczaja niezmiennie milych przezyc.

Nie slucham ich z lat '80 i '90, bo ta muzyka do mnie nie trafia. Ich koncert w Wwie ze 2 lata temu jakos tez od strony muzycznej nie zapadl mi w pamieci.

Pierwszy raz uslyszalem TD w audycjach Pana Kordowicza w 3ce i nagrywalem wczesne plyty na Grundigu na jakis badziewnych kasetach.

-----------------------

Jesli chodzi o zachecenie innych do wczesnych plyt Jarre'a, to po prostu dzisiaj nikt (?) juz tak nie gra muzyki elektronicznej (bez sampli za to szerokie frazy syntezatorow analogowych), przy tym da sie odpoczac i zaprzac wyobraznie (nie jest to nerwowa sieczka sampli), jest melodia. Jak stwierdzil jakis krytyk szczegolnie Oxygene i Equinoxe sa oparte o motywy bachowskie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oxygene i Equinox rewelka....pierwsze płyty cd które kupiłem zaraz po kupnie pierwszego odtwarzacza cd ...technics slpg440A....szkoda ze Wytwórnia dreyfuss nie zremasterowała ich..teraz na cd-707es sonego słysze ze płyty szumią a moze sa juz wersje remasterowane ja kupiłem płyty w 1994 roku..kto cos wie??gdzie szukać??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

"Oxygene" wciąż lubę, bo mam kuppę związanych z tym szkolnych wspomnień (kolega zaprosił mnie do wysłuchania za pośrednictwem swego radia Kasprowy: "teraz będzie coś niezwykłego, kompozycja "Tlen" jakiegoś gościa z Francji!"). Natomiast do słuchanie częściej wolę "Waiting for Cousteau". Co wy na tę płytę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się najbardziej podobają Zoolook i Rendez-Vous. Jak miałem wczesne naście lat to Zoolook w ogóle mi się nie podobał - nie mogłem się przekonać do tego kwękania i dziwnych dźwięków po przebojowych Oxygene, Magnetic Fields i Equinoxe. Płyta ma nieprawdopodobny klimat - dla mnie nieco mroczny. Ostatnie trzy minuty Ethnicolor I to jest po prostu Arcydzieło ze wspaniałym wybudowaniem klimatu. Wooloomooloo brzmi jak marsz wymarłych dinozaurów.

Rendez-Vous to przede wszystkim Second Rendez-Vous. Rewelacja. Płyta by zyskała jeszcze więcej, gdyby nie było tego koszmaru pod nazwą Fourth Rendez-Vous.

A tak w ogóle najlepszym kawałkiem wszechczasów Jeana jest Arpegiator. Howgh.

Kto widział 9 1/2 tygodnia, ten wie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek608->

Na pewno Mobile Fidelity wydalo zlota Oxygene. Na tej stronie jest powiedziane, ze wyszlo duzo remasterow (24 bit)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawe, czy remastering nie odebral troche uroku tym starszym nagraniom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kotfilemon

nie odebral nie odebral a wrec zrobil z nich iscie audiofilskie plyty, wystarczy porownac np. zwykle wydanie oxygene i te zremasterowane...

 

>Robson

TD robi obecnie kaszane... ale plytki do roku 1984 sa ok, co innego Klaus Schulze, ten pomyka jak sie patrzy :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie, no to szykuje sie zakup remasterow i porownanie

----

Z remasterem starego Genesis (Nursery Cryme chyba) mialem kiedys smieszna przygode w RCMie w Katowicach. Puscilem sobie cos z tej plyty, a pan, ktory byl w innym pomieszczeniu i za zamknietymy drzwiami od razu przylecial ze slowami w stylu "fuj, remaster, musi pan sobie kupic starsza wersje na CD".

Pozdrawiam milych panow z RCM i dziekuje za kilka milych i bezinteresownych odsluchow kilka lat temu (C.E.C + ASR Emiter+Isophon Europa).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bratpit

Jak dla mnie dobre płytki TD robiło do 1988 czyli do odejścia Chrisa Franke. Potem, gdy gnojek Jerome Froese dołączył do tatusia tworząc duet rodzinny, stali się dla mnie niestrawni. Ale lata 84-88 to jeszce według mnie pełnia formy. Słuchałeś "Underwater Sunlight" albo "Tyger"? Jak dla mnie to znakomite płyty, choć już nieco odmienne w charakterze od "Stratosfear", "Ricochet" czy nawet "Exit" - niewątpliwie lżejsze ale wcale nie mniej piękne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Robson

znam caly repertuar TD od 1970 do teraz, dla mnie konczy sie jednak na 84, underwater, tyger, optical race i inne to juz popluczyny :)) dla mnie koniec to plyta Le parc :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> piotrek 608

ztcw jest sporo płyt Jarre'a, które zostały zremasterowane i wydane jakies 2-3 lata temu - nie znam ich jakości (mam starsze) - więc nie powiem Ci czy szumią mniej czy więcej. Możliwym szumem na tych płytach jest to, że zostały "wygenerowane" ;-) za pomocą syntezatorów analogowych, które jakis tam poziom szumu już miały. Na pewno w tych wersjach jest i Oxygene i Equinoxe. Ale IMHO - bardzo fajnie sie słucha tych płytek z analogu - Jarre zachował klasyczny podział uwtorów w albumach na strony i tworzą one jedną spójną całość. Jak dla mnie II strona equinoxa (od 4 do 8) jest po prostu nie do podrobienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->jozwa maryn

Tak, tak. Tej płyty można słuchać i słuchać, chociaż dla mnie calipso part.1 mogło by nie być, ale 'Waiting for cousteau'.... mmm pycha...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Stare płyty Jarre`a to mistrzostwo i rzeczywiście trudno znaleźć kogoś kto gra równie doskonale, klimatycznie jak On czy stare Tangerine Dream np. Thief, Rubicon ale uwaga, znalazłem muzyka ktory komponuje muzykę pomiędzy dawnym Jarre`m a Tangerine Dream, i to polak. Można kupić chyba tylko (bo nie wiem gdzie jeszcze) jego pojedyncze utwory na Melo.pl . Komponuje pod pseudo OBCY i naprawdę jest to coś niesamowitego polecam przynajmniej probki na Melo.pl. Jak posłuchałem jego np. Littoral to oniemiałem polaczek takie utwory wali. Polecam sprawdźcie, kto kocha muzyke Jarre`a lub Tangerine Dream polubi też jego. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ponad 12 lat temu Zoolook stanowił świetne tło do opowiadania moim dzieciom improwizowanych bajek o życiu, o walce zwierząt o władzę w dżungli... taka muzyka ilustracyjna. Największe wrażenie na malcach robiły ryki słoni i bieg. Wykładało się to na odtrąbienie zwycięstwa, wyraz boleści słonicy po stracie małego, ucieczkę zwierząt przed pożarem dżungli i takie sobie trele morele.

>Gujar

Nie znasz zapewne płyty testowej fadeovera, a tam jest >LogosSFX mix< i >Amused to lifeAmused to lifeAmused to Death

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oxygene i Equinox rewelka....pierwsze płyty cd które kupiłem zaraz po kupnie pierwszego odtwarzacza

>cd ...technics slpg440A....szkoda ze Wytwórnia dreyfuss nie zremasterowała ich..teraz na cd-707es

>sonego słysze ze płyty szumią a moze sa juz wersje remasterowane ja kupiłem płyty w 1994 roku..kto

>cos wie??gdzie szukać??

 

A właśnie że zremasterowała i na dodatek jako lagi17 sprzedaję je na allegro zremasterowane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od dłuższego czasu zamiennie wsłuchuje sie raz to w Oxygene, raz w Equinoxe innym razem w Magnetic Fields lub koncert w Chinach i za każdym razem doznaję cudownego uczucia odływania w odchłań .... rewelacyjny relax :) Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.