Skocz do zawartości
IGNORED

Wadliwy sprzęt!


Gość Kinomaniak2005

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kinomaniak2005

(Konto usunięte)

Myślę, że wtym poście moglibyście drodzy forumowicze wpisywać marki, modele sprzętu (oczywiście do kina nomowego), które jest wadliwe: czyli np. często się psuje, głośno pracuje itp itd. Warto chyba wspólnymi siłami odseperować sprzęt, którego nie polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam denon ale ja mam dvd jvc xv-n5 i bardzo go sobie chwale ma blisko rok i nic się z nim nie dzieje! a do tego ten wygląd to dvd jest naprawde cudne!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoje DVD Pioneera 535 mam od 3 lat - i jest OK ... wszytkim polecam ktorzy chca wydac 1500-1700 na czytnik ... co do wadliwych markowych sprzetow to chyba niema reguly ... cos poprostu chodzi albo nie ... a jesli mowimy o tandetnym plastiku "na wage" to inna sprawa ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pioneera 525 4, a może 5 lat, czyta wszystko poza sacd, dvd-audio i nagrywanymi dvd (oczywiste ),rok 656a,czyta gęste formaty, LG i Philipsa. Miałem denona i panasonica. Najdroższy denon był najgorszy. Znowu amplituner denona był ok, chociaż teraz miałem kilka yamah(teraz mam rxv 800 rxv1300 i rxv 640) , i będę chyba dalej ciągnął. Nie psują się ,kino super, tylko yamaha najbardziej "kłamie" w mocy :) Tu najgorsze są technicsy-panasonicy, sony,jvc. Niezłe jest onkyo, ale bardzo drogi serwis(w razie czego). A tak wogóle, to warto patrzeć ,gdzie dany sprzęt zrobiony! panasonic w czechach to koszmar, sony z hiszpanii horror, tannoye z węgier to altusy, itd,itd. Najgorzej ,że dobre firmy audiofilskie zaczynają robić w chinach:( to będzie zabawa dla serwisu. Patrzcie na to zanim kupicie. Dlatego ja kupuję na allegro, sprzęt z niemiec rzadko jest z chin. pozdrawiam. jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko co zwie się dumnie SONY!!! kiedyś kupiłem dużo sprzętu tej firmy i absolutnie wszystko się popsuło. Słowa uznania należą się również za serwis! generalna zasada zbesztać-przyjąć-nienaprawić !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie niezgodze sie z Wami. Pomomo że mam dvd Denona, myśle że robicie nagonke na Sony niesłusznie i często nie macie argumentów. Prosze wziąć pod uwage że Sony robi więcej sprzętu niż denon yamaha jamo koda itp. razem wzięte :) i dlatego też nie ma co się dziwić że sie znajduje więcej usterek. Teraz powiedzcie mi tak szczerze w kategori telewizorów ? co macie lepszego ? tylko mi nie mówcie że Thomson grundig czy LG. Jedynie Loewe jest w stanie konkurować a i z ceną Sony wkoncu odpuściło. Telewizor Sony 29 cali format 16:9 50 Hz coprawda ale można juz kupić za 1900 złoty. Wdodatku jest piekny. Podrugie prosze nie porównywać w końcu amplitunerów sony które kosztuja 1500-2000 do ampli Denona czy Onkyo które są wiele droższe. Aco do firmy Yamaha(tylko mnie nie zjedzcie) wcale ani pod wzgledem wykonania ani estetyki ani wkońcu odsłuchu nie jest to żadna rewelacja i proszę sie nie podniecac. Prosze cos napisac u audiofilów o Yamaha to Wam napisza pare gorzkich słow. Zresztą wielu forumowiczów to podkreślało że są awaryjne maja głośne napedy. Tak że pozdrawiam pa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogdan - napisze pod wzgledem konsol bo tam mam jakies doswiadczenie - czytniki bardzo czesto padaja (nie wiem czy to wina wysokiej awaryjnosci czy bardziej tego ze wiekszosc konsol w Polsce sa po przerobce i chodza na piratach), ale co do serwisu to zgadzam sie w 100% z jesko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam monitor Sony (na płaskiej lampce)

Obserwując obraz w starszych monitorach Sony (tzn walcowe) zauważyłem że często można na nich osiągnąć lepszą ostrość i konwergencję niż na nowych gdzie Trzeba szukać "tego egzemplarza" gdyż nawet zaawansowana regulacja w wielu przypadkach nie pomaga. Rzeczywiście wygląda na to że po śmierci Akio Mority który założył tę firmę rządzą w niej "konsultanci" (znacie film "Życie biurowe"? :-)

Cięcie kosztów bez oglądania się na jakość i jechanie na marce. To już nie ta sama firma. Przy telewizorach zauważyłem to samo. U mnie stoi 14-letni Sony Trinitron 29" montowany w Anglii na częściach japońskich. Obraz do dzisiaj przegania połowę Sony dostępnych obecnie w sklepach. To już nie ta sama firma.

Jedno to dążenie do zysków bez tworzenia solidnej i zaufanej klienteli ale powinniśmy wziąć pod uwagę fakt że te duże firmy muszą mieć jakiś "powód rynkowy" :-) żeby wprowadzać technologie matrycowe. Teraz można postawić obok siebie lampkę i lcd a rezultat będzie oczywisty - marketing totalny. Nie trzeba nawet markować testów bo sama jakość produkcji CRT jest teraz markowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bogdana - niezgadzam się, ilość wyprodukowanego sprzętu nie ma nic do jakości!!! Wręcz odwrotnie, duża firma ma kasę na kontrolę, laboratorium itd.Telewizory Sony miałem trzy, ostatni 29 fx 20 płaski. Teraz mam 32 panoramę Thomsona i wymiata ona Sony w przedbiegach. Trinitron to nie wszystko !!Porównaj tunery, ceny, jakość, długość gwarancji, ceny w serwisie. A Loewe to cały Philips + Thomson, zmieniają tylko trochę elektroniki.Sony dałem córce. Była kiedyś firma Sony, oj była. Idź do serwisu to zobaczysz, odlatują nawet klawisze z miniwieży, tandetne głośniki,a w środku sprzętu wiatr hula.Starają się tylko przy klasie es, reszta to szit. Co do Yamahy dvd to też się nie zgadzam, mają napędy panasonica, a te są naprawdę dobre. Jeszcze raz napiszę, trzymać się z daleka od firm ,które mają dziesiątki montowni po całym świecie, tam nie ma jakości. Denon ,Yamaha,Onkyo robią w Japoni albo zaraz obok(Malezja, Singapur) i tam jest jakość i kontrola.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar firmy ma wpływ na jakość. Jeżeli firma gwałtownie się rozwija i jej kapitał zaczyna się rozpadać w wielu systemach handlowych, celnych itd to zaczyna się ją restrukturyzować.

 

W kapitalizmie wygląda to tak że tnie się straty zwalniając część ludzi a pozostałym narzucać prawie drugie tyle podczas gdy resztą pracy zajmuje się już stały postęp techniczny coraz bardziej przyśpieszający automatyczną produkcję. W takich warunkach trudno utrzymać jakość produktu bo często firma żeby przetrwać (większe zystki -> większy kapitał na reklamę) przestaje to brać pod uwagę.

 

Zarząd przystaje na outsourcingowe zarządzanie bo jest wydajne i tanie ale firma "spoza" ma w dupie jakość produktu. Bardziej się liczy czysty marketing. Prowadzi to do tego że obecnie na zachodzie stałych klientów mają już tylko firmy eksluzywne podczas gdy swego czasu cenieni producenci europejscy i japońscy zostali przejęcie przez te molochy tworząc gigantyczne koncerny. Teraz Japonia powoli wychodzi z długiego kryzysu. Panasonic obecnie tnie koszty -> likwiduje np. markę Technics, ujednolica marki w całej Azji. Miejmy nadzieję że gdy gospodarka światowa trochę ochłonie producenci znowu postawią na jakość.

 

Bo to nie chęci i pomysły decydują o jakości a warunki kredytowe które przy rozwoju bez tąpnięć dają kredytobiorcom więcej czasu i możliwości. Póki co sprzedaje się jak najwięcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem niektórych co muwią o sprzęcie ze jest do niczego i jest wadliwy a nie mieli chyba z nim do czynienia, ja mam SONY DVP-NS 305 i uwierzcie mi że on nie zawiódł mnie ani razu, no może raz jak płytka była tak porysowana że aż strach było ją wkładać do odtwarzacza a to że miał odtwarzacz problem z nią to już się nie dziwie , a co do wadliwości sprzetu to ja uwarzam że to nie ma regóły , może ktoś być pechowcem i kupi cos wadliwego ??? ja mam SONY i jestem zadowolony bo się jeszcze nie zepsuł i mam go ponad rok!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfan, teraz kiedy skończyła Ci się gwarancja, żebyś się nie przekonał co znaczy niezawodność i serwis Sony. Bo tego Ci nie życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadziele że nie odwiedze serwisu ,w czasie tego okresu czyli ponad rok obejrzałem dużo filmów i często dvd było używane i jest spoko ale kto wie , jestem dobrej mysli jak narazie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś pracować w reklamie Sony, tutaj miało być o sprzęcie, który się psuje. Ale musisz trochę popracować nad ortografią. Trochę. Pozdrowienia i gumowych płyt dvd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma co generalizować. Wszędzie zdarzają się usterki, to że często się mówi o awariach yamahy czy sony to dlatego, że ten sprzęt jest u nas bardzo popularny. Ja mam TV Sony 21" od 6 czy 7 lat i zero problemów po prostu rewelacja. Z kolei dwuletnia kamera cyfrowa ósemka Sony sprawia same kłopoty, co chwilę wciąga taśmy (również firmy Sony ;-)). Oczywiście serwis podczas gwarancji i rękojmi nie był w stanie tego zdiagnozować :-(((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elfan

ja nie rozumiem o czym mówie???

mam 2 wieże sony jedną kupioną 15 lat temu drugą jakieś 5 lat - ta starsza jest dowodem na to że sony kiedyś jak chciało to mogło robić dobry sprzęt, przez ten cały czas popsuły się tylko kasety ( i to z mojej winy) reszta działa bez zarzutu. Jeżeli chodzi o drugą to w ciągu tych 5 lat popsuło się wszystko co mogło, laser, kasety, wejścia do głośników do tego sama się wyłącza i lubi czasami wariować.

Poza tym mam w domu 3 walkmany sony każdy z nich był w swoim czasie najwyższym modelem z oferty.

- pierwszy przywieziony z japoni również ma ponad 15 lat ( ma autorevers, nagrywanie, radio, odbiera fale tv a do tego jest niewiele większy od kasety) i ledwo bo ledwo ale działa, czyli znowu potwierdza się że kiedyś można było.

- drugi kupiony 5 lat temu (miał wszystko co możliwe) psuł się średnio co 2 miesiące głównie to dzięki niemu i mojej wieży miałem okazje poznać wspaniały serwis SONY, na naprawy wydałem prawie tyle ile kosztował postanowiłem więc ostatni raz zaufać firmie S i kupiłem kolejny model walkmana (znowu z najwyższej pułki) tutaj odpukać jak narazie zero napraw no ale używam go bardzo okazyjnie.

Po za tym mam w domu 6 kolumn sony ( nazbierało się cholerstwa), ostatnio dzięki jednej z nich o mało co nie spalił bym mojego kochanego Onkyo, nie była to kwestia mocy czy impedencji (100W, 8 omów), o dziwo z wieżą działają. Przypomina mi się taka rosyjska zabawka która działała tylko z ruskimi bateriami.

Ostatnim sprzętem sony który mam w domu jest playstation, psuje się nagminnie ale do serwisu z nią nie pójde.

A co do tv sony to tutaj złego słowa nie powiem jest to chyba ich flagowa dziedzina.

ps.następnym razem zastanów sie efan co mówisz, serdecznie cie o to prosze!

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psx ale i tak w nią nie gram a na psx2 gry chodzą po 300zł więc dałem sobie spokój. A tak na marginesie to wychodzą gry na psx2 z dżwiękiem dts, dd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wychodza ale to jest nadal rzadkosc, czesciej juz na xboxa ktory ma ac-3 (ps2 chyba nie ma). Co do gier prawda - oryginaly tanie nie sa - najnowsze do 270 dochodza, podobne sa ceny za granica ale na przyklad gdyby porownac ile oni zarabiaja a ile my to ceny u nas wyjda absurdalne..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesko nie kierowałem tej wypowiedzi wprost do ciebie ,tylko do niektórych tu się wypowiadających i taka mysl przyszła mi do głowy po przeczytaniu że nie wszyscy mieli chyba doświadczenie z tą firmą i i niektórzy poprostu tu powtarzają bo jeden żle coś powie na daną firme bo miał złe wspomnienia to drugi też tak mysli że jest zła bo przeczytał o tym na forum, ja ci powiem że miałeś złe doświadczenie z tą firmą ale ja mam dobre jak narazie i ją nie ganie tak jak ty choć masz prawo do tego bo miałeś z nią niemiłe doświadczenie, , i powiem ci jeszcze że mam w domu kamere panasonica i wieże tej firmy, odziwo w wieży coś niedziała mechanika a w kamerce jest wszystko spoko, więc mi się wydaje że to też sprawa danego sprzętu jaki się produkuje, a to że ci wieża czy walkman sie zepsuł to nie znaczy że mi dvd padnie. POZDRO

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.