Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzedam (podawanie cen obowiązkowe)/kupię.


pwit1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.02.2021 o 09:23, qqrydza napisał:

Co Cię boli?

Boli mnie to, że za zwykłe lampy w PL trzeba płacić fortunę. Nie jest to również wersja militarna, żółte RTC to "zwykłe" lampy wyprodukowane przez Philipsa przeznaczone na rynek Francuski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ebay kupowałem sporo i nigdy się nie naciąłem, a pomiary lamp zgadzały się prawie zawsze. Wystarczy trochę czujności i wiedzy podczas kupowania.

qqrydza, nic do Ciebie nie mam. Dobrze pamiętam nasze rozmowy za co jestem Ci wdzięczny. Nie znaczy to, że nie można zwrócić drugiej osobie uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mijasz się z prawdą. Rozumiem Twój cel ale bez przesady...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Można by krótki referat napisać na temat czym zajmowała się firma RTC, nad czym przez lata pracowała i na jakim sprzęcie z jakimi lampami. W to wszystko oczywiście wplątany KULTowy znak towarowy DARIO, stąd oryginalne pudełka Miniwatt DARIO na mojej aukcji z Mullardami.

I to są informacje, które można znaleźć w internetach, są ogólnie dostępne i nie trzeba nawet się zbytnio wysilać.

 

6 minut temu, Robert84 napisał:

qqrydza, nic do Ciebie nie mam. Dobrze pamiętam nasze rozmowy za co jestem Ci wdzięczny. Nie znaczy to, że nie można zwrócić drugiej osobie uwagi.

Można i czasami trzeba

?

... lecz niech "ma to ręce i nogi" i ma poparcie w faktach.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qqrydza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mdavis napisał:

Zgadza się Rozmawiałem z Elektronikiem i potwierdza Stare zapasy skończyły się już dawno temu

Ja rozmawiałem z Panią Stanisławą w mięsnym i potwierdza, że ten "elektronik" to nadaje się do kur macania... a i to nie jest pewne do końca.

?

 

Tym humorystycznym akcentem kończę OT i zapraszam do tematu o 12AX7 i im podobnym.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się Rozmawiałem z Elektronikiem i potwierdza Stare zapasy skończyły się już dawno temu Dlatego będę kupował z nowej produkcji Ponieważ  z tymi NOS jest różnie 
A nie słyszałeś o złotym pociągu w Wałbrzychu? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, qqrydza napisał:

Ja rozmawiałem z Panią Stanisławą w mięsnym i potwierdza, że ten "elektronik" to nadaje się do kur macania... a i to nie jest pewne do końca.

?

 

Tym humorystycznym akcentem kończę OT i zapraszam do tematu o 12AX7 i im podobnym.

Pozdrawiam.

Proszę porozmawiać z tym Panem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

1 minutę temu, piorasz napisał:
3 godziny temu, mdavis napisał:
Zgadza się Rozmawiałem z Elektronikiem i potwierdza Stare zapasy skończyły się już dawno temu Dlatego będę kupował z nowej produkcji Ponieważ  z tymi NOS jest różnie 

A nie słyszałeś o złotym pociągu w Wałbrzychu? ?

Proszę porozmawiać z tym Panem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, qqrydza napisał:

Niestety mijasz się z prawdą. Rozumiem Twój cel ale bez przesady...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Można by krótki referat napisać na temat czym zajmowała się firma RTC, nad czym przez lata pracowała i na jakim sprzęcie z jakimi lampami. W to wszystko oczywiście wplątany KULTowy znak towarowy DARIO, stąd oryginalne pudełka Miniwatt DARIO na mojej aukcji z Mullardami.

I to są informacje, które można znaleźć w internetach, są ogólnie dostępne i nie trzeba nawet się zbytnio wysilać.

 

Można i czasami trzeba

?

... lecz niech "ma to ręce i nogi" i ma poparcie w faktach.

Pozdrawiam.

Znam tą stronę. Jeżeli chodzi o referaty, ja mogę napisać o maszynach rolniczych w Ursusie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robert84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Najlepsze lampy nos się skończyły lub ich ceny poszybowały. Teraz widzę tu trend budowania tajemniczej aury wokół przeciętnych lamp nos, aby złapać kupujących bez doświadczenia na legendy o starych zapasach. Wklejanie pięknych zdjęć i opisów pobudzających wyobraźnię a ceny rosną. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już odpuścić ale widzę, że dalej wałkujecie temat i mała wojenka Wam się marzy.

Nie wiadomo tylko kto dostanie rykoszetem.

Ja, "wolny strzelec", nagle wepchnąłem się w temat obstawiony przez starych wyjadaczy. Zlatują się klakierzy kolegów handlujących szrotem i tępią nowe, nieużywane lampy w dodatku podane ze smakiem.

Do tej pory daleki byłem od obrzydzania innym, nazwijmy to "konkurencji", hehe, i nie badałem nigdy ofert innych użytkowników. Nie poddawałem pod wątpliwość pomiarów i pochodzenia lamp.

Co mnie to interesuje.

Sam prezentuje rodzynki i tym mogę się wyróżnić.

Duża część lamp na allegro wygląda jak by były łopatą ładowane na wagon. 115% emisji? 120%?

Naprawdę?

 

2 godziny temu, fafarskid napisał:

Wklejanie pięknych zdjęć

Dziękuję za komplement.

Zapewne wolisz zdjęcia lamp na starym, brudnym i zakłaczonym dywanie. Lampy w stanie agonalnym, według parametrów znamionowych umieszczonych w datasheet producenta.

Opis?

Pytanie.

Fantastyczne lampy tylko dla znawców lamp i prawdziwych melomanów. Wysokie nachylenie charakterystyki S=1.

Naprawdę?

Cena?

Tylko 1050.

 

No tak, ja poluje na "frajerów".

Więc proszę wszystkich Sherlock'ów o prowadzenie śledztwa również poza moimi ewentualnymi ofertami.

Pozwolicie, że nie będę zamieszczał linków.

Inny sprzedawca, kiedyś o tym wspomniałem na forum, na sprzedaż miał dwie TFK. Para jak ta lala. Jeden szczegół przykuł moją uwagę. Jedna z lamp to IE z Yugosławi z logo TFK.

Cisza jak makiem zasiał. Nikt nie podjął tematu. Większość tu to chyba myśli, że ma głupszych od siebie.

Aukcji już nie ma.

 

Zdaje się, że nie od dziś wiadomo, że grupy interesów działają na forach. Tak jest też tutaj.

Najzwyczajniej można przytoczyć powiedzenie... "złodziej krzyczy: łapać złodzieja!"

To nie są tylko moje domysły lub spostrzeżenia. Najzwyczajniej w świecie słyszę o przypadkach naciągania właśnie od osób oszukanych przez "nasze" tuzy z allegro.

 

2 godziny temu, fafarskid napisał:

widzę tu trend budowania tajemniczej aury wokół przeciętnych lamp nos

 

Które masz na myśli. Kolega wcześniej sugerował już

 

Cytat

a trzeci pokazuje płacząc słynne Mazdy z niklową anodą ( fajne EI tylko 10 razy tańsze nie mające nic wspólnego z Mazda Cifte )

 

Tu jasno widać, że odnosicie się bezpośrednio do moich lamp.

 

Myślę, że wyczerpałem pokrótce temat.

 

Pozdrawiam.

M.

 

P.S. Za chwilę będą tłumaczenia, że nie ma nic wspólnego ze sprzedającymi na allegro i zależy im tylko na tym by ktoś nie dał się naciąć.

Ta, jasne.

Jedzie mi tu czołg?

?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qqrydza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt że na allegro jest dużo szrotu, ale tamci handlarze nie promują się tutaj na forum.

Zwyczajnie nie chcemy tutaj handlarzy udających zwykłych forumowiczow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Odwracanie kota ogonem" i "robienie sztucznego tłumu"... to już doskonale poznałem.

Nie odpowiadasz nawet na zadane pytanie.

Odnośnie tego czego "WY chcecie"...

Jestem zwykłym forumowiczem a moja aktywność na forum jest wynikiem mojego hobby oraz mojej fascynacji lampami 12AX7 i ich pochodnymi.

 

Zauważ, że ten temat to "kupię/sprzedam" i jeśli się komuś nie podoba to mogę udzielić jednej rady. Zupełnie "for free".

Załóż sobie forum prywatne i tam będziesz mógł dowolnie chcieć lub nie chcieć kogoś tu czy tam.

 

Pozdrawiam.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qqrydza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, qqrydza napisał:

Do tej pory daleki byłem od obrzydzania innym, nazwijmy to "konkurencji", hehe, i nie badałem nigdy ofert innych użytkowników. Nie poddawałem pod wątpliwość pomiarów i pochodzenia lamp.

Godzinę temu, qqrydza napisał:

Inny sprzedawca, kiedyś o tym wspomniałem na forum, na sprzedaż miał dwie TFK. Para jak ta lala. Jeden szczegół przykuł moją uwagę. Jedna z lamp to IE z Yugosławi z logo TFK.

Cisza jak makiem zasiał. Nikt nie podjął tematu. Większość tu to chyba myśli, że ma głupszych od siebie.

 

 

No i tego nie rozumiem. Jeżeli ktoś wrzuca i sprzedaje towar wątpliwej jakości i ten ktoś to zauważy lub budzi jego wątpliwości jest wręcz obowiązkiem wyjaśnić lub zwrócić uwagę i ostrzec. Jeżeli zauważyłeś, że ktoś sprzedaje EI jako TLF to dlaczego sam się nie odezwałeś? Nie wiem cicha zmowa handlarzy, nie ruszam g...a żeby sam nie paść ofiarą krytyki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robert84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, qqrydza napisał:

kiedyś o tym wspomniałem na forum,

 

Godzinę temu, qqrydza napisał:

Nikt nie podjął tematu.

...

Aukcji już nie ma.

Cytowałeś przecież te słowa.

20 minut temu, Robert84 napisał:

Nie wiem cicha zmowa handlarzy, nie ruszam g...a żeby sam nie paść ofiarą?

Nie przyklejaj mi, proszę, zamiarów, których nie mam czy też pobudek, jakimi się nie kieruję.

Ja odpowiadać mogę tylko za swoje oferty i tak jak pisałem wcześniej, nigdy mi nie przyszło do głowy dyskredytować kogoś z powodu w jaki sposób i co sprzedają. Żyjemy w wolnym kraju i każdy odpowiada za swoje, w tym przypadku, oferty.

Nie jestem policjantem i nie ścigam nieuczciwych sprzedawców na allegro. Wyszedłbym pewnikiem na zwykłego oszołoma.

?

Liczę raczej na rozsądek kupujących.

Koń jaki jest, każdy widzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qqrydza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, qqrydza napisał:
Cytat

a trzeci pokazuje płacząc słynne Mazdy z niklową anodą ( fajne EI tylko 10 razy tańsze nie mające nic wspólnego z Mazda Cifte )

 

Tu jasno widać, że odnosicie się bezpośrednio do moich lamp.

Nie chcę być źle zrozumiany. Zostałem poproszony o przykład to go podałem.  Podając przykład EI i Mazdy nikomu nie zaglądałem w tym kraju na aukcje i nie komentuje żadnych prywatnych opisów. Zagrały u mnie dwie sprawy - jedna że ludzie czasem nie wiedza co kupują a zostają wkręceni kultowością pewnych lamp, druga że moim skromnym zdaniem własnie Prawdziwa Mazda z niklowa ( srebrna anoda ) jest genialna w moim systemie i mam chyba spory sentyment do niej. Kasuje wszystkie TFki SH i resztę Europy w muzyce której słucham i stroju wszystkiego po to właśnie. A właśnie EI ze swoja niklową anodą była sprzedawana pod szyldem Mazda  - tylko brzmieniowo i cenowo to ciut inna liga i zawsze warto o tym pamiętać. Poza tym przyklad akurat niklowych bebechów jest fajny bo ilość producentów na świecie zamykała się słowie kilku.

Pozdr  i przepraszam że być może ktoś mnie opatrznie zrozumiał.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do innych masz pretensje, że siedzieli cicho. I nikt tu nie mówi o dyskredytowaniu, tylko o normalnym odruchu, że sam nie chciałbyś być oszukanym to ostrzegasz innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mullard z Blackburn ubrany w logo Valvo. Rocznik 1965.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam.

 

M.

IMG_5287.JPG

IMG_5133.JPG

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2021 o 11:09, qqrydza napisał:

Mullard z Blackburn ubrany w logo Valvo. Rocznik 1965.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam.

 

M.

IMG_5287.JPG

IMG_5133.JPG

Kolego, długo tolerowałem twoje cwaniactwo. Informuję, że po kolejnym wpisie bez oznaczenia branża i braku Regon, zgłoszę twoją kreaturę do US.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Ricambi napisał:

Kolego, długo tolerowałem twoje cwaniactwo. Informuję, że po kolejnym wpisie bez oznaczenia branża i braku Regon, zgłoszę twoją kreaturę do US.

Wiesz dlaczego chiny tak się rozwijają? Bo tam jest wolny rynek i każdy ma prawo handlować czym chce, a państwo po prostu w tym nie przeszkadza. Tutaj natomiast w polszy jak widać zamordyzm bo ktoś truskawkami handluje i kasy fiskalnej nie ma, albo donosy ?‍♂️ 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robert84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. U nas zawiść i zazdrość panuje, że jak się komuś powodzi lub jest zaradny, to trzeba mu dokopać, choćby tak dla przykładu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ricambi napisał:

Kolego, długo tolerowałem twoje cwaniactwo. Informuję, że po kolejnym wpisie bez oznaczenia branża i braku Regon, zgłoszę twoją kreaturę do US.

Miło mi, Marcin jestem.

Przedstawiłeś się ładnie to teraz napisz co chcesz sprzedać.

 

Czy tylko chciałeś błysnąć jak supernova?

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qqrydza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Robert84 napisał:

Wiesz dlaczego chiny tak się rozwijają? Bo tam jest wolny rynek i każdy ma prawo handlować czym chce, a państwo po prostu w tym nie przeszkadza. Tutaj natomiast w polszy jak widać zamordyzm bo ktoś truskawkami handluje i kasy fiskalnej nie ma, albo donosy ?‍♂️ 

Powiedz to face to face naszym rodzimym przedsiębiorcom, którzy płacą zus, pit i vat. Uważasz, że to jest normalne wobec tych ludzi?

W dniu 15.02.2021 o 11:09, qqrydza napisał:

Mullard z Blackburn ubrany w logo Valvo. Rocznik 1965.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam.

 

M.

IMG_5287.JPG

IMG_5133.JPG

 

14 godzin temu, qqrydza napisał:

Miło mi, Marcin jestem.

Przedstawiłeś się ładnie to teraz napisz co chcesz sprzedać.

 

Czy tylko chciałeś błysnąć jak supernova?

?

W poniedziałek zgłaszam do US, mina ci zrzednie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ricambi antyludzkie to jest państwo, które na każdym kroku karze płacić haracz, doi ile może i gnębi. 

Rób co chcesz, ale dla mnie to co chcesz zrobić to czyste sku....wo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Robert84 napisał:

Ricambi antyludzkie to jest państwo, które na każdym kroku karze płacić haracz, doi ile może i gnębi. 

Rób co chcesz, ale dla mnie to co chcesz zrobić to czyste sku....wo. 

Skó...two? Tao jak to jest? Jedni zgłaszają swoje działalności i płacą na to państwo, na renty, emerytury, niepełnosprawnych i milion innych rzeczy, a niektórzy mają to dupie i robią lewe interesy? Kto jest skó.....em? Zastanów się, jak jako normalny przedsiębiorca mam szansę konkurować z naszym ananaskiem?

Policzmy:

Koszt w USA 100 USD, wysyłka 15 USD, sprzedaż w PL 200 USD. Zarobił na czysto 75 USD.

Firma w Polsce musi zapłacić VAT i PIT co stanowi co najmniej 30% zysku, zarobi około 50 USD, dlaczego mam tolerować nieuczciwą konkurencję kosztem własnej firmy i ogromu uczciwych firm w kraju? Ne wspominam o ZUS co miesiąc w wysokości prawie 1500zł. Dlaczego mam tolerować takich przekrętasów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ricambi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ricambi napisał:

Policzmy:

Koszt w USA 100 USD, wysyłka 15 USD, sprzedaż w PL 200 USD. Zarobił na czysto 75 USD.

Źle liczysz. Od tych 115 USD państwo naliczy cło i VAT czyś przedsiębiorca czy nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, McGyver napisał:

Źle liczysz. Od tych 115 USD państwo naliczy cło i VAT czyś przedsiębiorca czy nie.

Dodając jeszcze koszt przesyłki. O ile podatki od wartości towaru rozumiem to jeszcze haracz jest od "usługi" transportowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś sprzedaje swoje rzeczy to co U.S. do tego? Z tego co wiem podatek PCC nie dotyczy kiedy wartość przedmiotu jest mniejsza niż 1000zł Jeśli przedmiot zostaje sprzedany po 6 mieś od zakupu nie płaci się też podatku od przychodu związanego ze sprzedażą tego przedmiotu. Jeśli np. kupisz samochód za 10tyś a w czasie krótszym niż 6 miesięcy sprzedaż go, za np. 12tyś to od tych dwóch tyś. płacisz podatek, jest to traktowane jako dochód ze sprzedaży. Jeśli sprzedasz ten samochód po 6 miesiącach nawet za kwotę wielokrotnie wyższą np. 30 tyś nic nie płacisz. To samo dotyczy innych przedmiotów. Jeśli kupuję się pojedynczy przedmiot o wartości powyżej 1000zł to nabywca powinien to zgłosić do U.S. i zapłacić PCC. Jeśli ktoś kupi jeden samochód za 1200zł powinien to zgłosić, i zapłacić PCC. Jeśli kupi kilka samochodów po 1000zł to już nie musi. Sprzedawca niczego nie musi zgłaszać, ani nie ciążą na nim żadne zobowiązania podatkowe. Chyba ze sprzedał przedmiot przed upływem 6 mieś. a wartość sprzedaży była wyższa niż zakupu. 

Tak to było, chyba że się pozmieniało, ale nic mi o tym nie wiadomo.     

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś zalega niepotrzebna jedna sztuka Tungsol 6550, nie musi być nowa ale o jeszcze przyzwoitych parametrach to poproszę o kontakt na priv. Pozdr. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2021 o 11:43, Roman_66094 napisał:

Jeśli ktoś sprzedaje swoje rzeczy to co U.S. do tego? Z tego co wiem podatek PCC nie dotyczy kiedy wartość przedmiotu jest mniejsza niż 1000zł Jeśli przedmiot zostaje sprzedany po 6 mieś od zakupu nie płaci się też podatku od przychodu związanego ze sprzedażą tego przedmiotu. Jeśli np. kupisz samochód za 10tyś a w czasie krótszym niż 6 miesięcy sprzedaż go, za np. 12tyś to od tych dwóch tyś. płacisz podatek, jest to traktowane jako dochód ze sprzedaży. Jeśli sprzedasz ten samochód po 6 miesiącach nawet za kwotę wielokrotnie wyższą np. 30 tyś nic nie płacisz. To samo dotyczy innych przedmiotów. Jeśli kupuję się pojedynczy przedmiot o wartości powyżej 1000zł to nabywca powinien to zgłosić do U.S. i zapłacić PCC. Jeśli ktoś kupi jeden samochód za 1200zł powinien to zgłosić, i zapłacić PCC. Jeśli kupi kilka samochodów po 1000zł to już nie musi. Sprzedawca niczego nie musi zgłaszać, ani nie ciążą na nim żadne zobowiązania podatkowe. Chyba ze sprzedał przedmiot przed upływem 6 mieś. a wartość sprzedaży była wyższa niż zakupu. 

Tak to było, chyba że się pozmieniało, ale nic mi o tym nie wiadomo.     

Możemy chcieć wierzyć w cuda lub oczekiwać, że rzeczywistość nagnie się do naszych oczekiwań lub ulegnie naszym żądaniom ale tak nie jest.

Ogólnie przestrzegałbym przed nonszalancją w tym temacie i nieznajomością przepisów obowiązujących od wielu już dziesiątek lat ustaw.

Najprościej jak się da:

Działalnością gospodarczą jest zorganizowana działalność zarobkowa, wykonywana we własnym imieniu i w sposób ciągły. Należy do tego dodać dla jasności: bez względu na jej rezultat finansowy.

Należy jeszcze zwrócić uwagę na to, że wiele aktów prawnych definiuje pojęcie działalności gospodarczej i mieć mocno na uwadze to, że nie tylko Urząd Skarbowy  - podatek dochodowy i VAT - ale przede wszystkim ZUS ale nie tylko te urzędy określają czy dana działalność jest zorganizowana w rozumieniu ustawy czy nie.

Werbalne lekceważenie przepisów ustaw na forum jest być może lekkie i zabawne a nawet mogłoby wydawać się dzielne, natomiast w praktyce polemika z ZUS czy US na ten temat nie istnieje w ogóle.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bluesboss

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.