Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków MFB (Motional Feedback)


Edward
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ten pre to bajka. Co do brzmienia sie nie wypowoadam bo dawno go nie sluchalem. Ciekawe ze stopien wyjsciowy na sluchawki jest taki jak caly wzm mocy innych firm. Elementy fullwypas. Kupilem go uszkodzony a uszkodzenie polegalo na zabrudzeniu potem sensorow dotykowych sterujacych przekaznikami. Po umyciu dziala jak ta lala. No nie taka jak z sexshopu. Ale ta zwykla lala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tych gratow to najgorsza rzecza w nich sa wzm mocy i pre i korekcje. Straszne dziadostwo. W sumie to tylko dobre sa te basowce z tym mfb. reszta to smieci. Choc philips nie uzyskal ngdy dosc glebokiego sprzezenia aby to zagralo jak hiend. Ot tak sobie tam mruczy bez wyrazu. Glebokosc mfb jest niewielka Ot kilka razy. Choc dobre i to. Ciekawe byly tylko wyroby BM ale i oni padli na wzm. Zbyt niskiej jakosci robili i na cene bo sprzet byl bardzo rozbudowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy mfb to wymysł inżynierów philips'a, ale też amerykańska firma genesis chwali się że ich inżynierowie stworzyli pierwszy taki głośnik - nie nazywają to motional feedback - tylko servo bass.

 

Obecnie więc stosuje dalej Genesis oraz Linn - również nazywają to servo bass:

The Akurate 221 Bass Reinforcement loudspeaker uses an Aktiv Servo Bass system housed within the loudspeaker cabinet. This technology provides power for the bass and uses an accelerometer inside the drive-unit to measure the precise motion of the drive-unit and compare the movement against the original input signal. Should these signals not be identical, the servo immediately modifies the output to compensate for any difference. The result is extremely accurate and musical bass performance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edward, 8 Sie 2007, 12:14

 

>Misfit,

>

>w latach '70 nie było takich DSP jak dzisiaj :-) Poza tym zebranie charakterystyki głośnika to

>jedno, a korekcja rezonansów obudowy na bieżąco to drugie.

 

Niby tak, ale rezonanse tak samo można by uwzględnić. A co z rezonansami pomieszczenia? Tak na prawdę takie sprzężenie powinno jeszcze obejmować akustykę pomieszczenia - czyli powinien być mikrofon ustawiony koło słuchacza ;-)) Oczywiście wiem że to nierealne.

 

Podstawowe pytanie to jak MFB wpływa na impuls? Przecież wszyscy trąbią że pętla sprzężenia we wzmacniaczu to zło konieczne i trzeba ją w miarę możliwości eliminować. A tutaj pętlą obejmujemy dodatkowo głośnik z całą swoją bezwładnością.... jak widać na powyższych przykładach obecnie wykorzystuje się to głównie w subwooferach i chyba tylko tam ma to sens...

Nie traktuje powaznie ludzi "slyszacych" brzmienie kabli USB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misfit,

 

Masz rację, że najlepiej objąć sprzężeniem także akustykę pomieszczenia. Są takie urządzenia obecnie na rynku, kosztują raczej sporo. Audiofilska natura jednak automatycznie broni się przed tak "obrzydliwą" ingerencją w ścieżkę sygnału i niektórzy nigdy nie zaakceptują takiego rozwiązania.

 

Pętla sprzężenia MFB jakkolwiek niedoskonała, obejmuje ten element reprodukcji, który wprowadza do dźwięku OGROMNE zniekształcenia. Dudnienia obudowy potrafią być ogromne i tutaj zastosowanie nawet niedoskonałej metody przynosi naprawdę duże korzyści. Dodatkową korzyścią jest fakt, że możemy osiągnąć względnie duży i czysty bas z całkiem niewielkiej obudowy, do tego obudowy zamkniętej. Gdy postawisz dwa identyczne objętościowo zestawy kolumn, jeden ze zwykłą obudową zamkniętą, drugi z głośnikami MFB, to nawet koń usłyszy różnicę. A czy tak samo dobrze usłyszysz jak głębokie jest sprzężenie zwrotne we wzmacniaczu? Ja się nie podejmę ocenić tego na ucho :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiecej korzysci daje mfb na srednicy i wysokich. Bas to mozna zrobic isobaric na duzych koszach i jakos dziala. Ale srednica? no tu jest duza poprawa. tego typu systemy robiono juz w latach 30 XXw. Zadna nowosc. Na mojej stronie wszystko jest. Najprosciej zrobic mfb na cewce dodatkowej. W google patent jest tego fura. A co do nfb i mfb to oczywiscie im wieksze tym lepiej. To tylko frajerzy co nie potrafia zrobic glebokiego nfb nie mowiac juz o mfb twierdzxa ze to szkodliwe. A co taki frajer moze mowic? prawda frajerzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

senicz, 7 Sie 2007, 19:30

 

>ja jestem wybitnym specjalista w zakresie mfb. Moja strona to w koncu motionalffedback.com i jest

>na drugim miejscu w googlach. Moje systemy maja nawet do -40db mfb a jak jest w innych sytemach? he

>he tajemnic.

 

mi sie ta strona nie otwiera ani z www ani bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>ja jestem wybitnym specjalista w zakresie mfb. Moja strona to w koncu motionalffedback.com i jest

>na drugim miejscu w googlach.

Na google są też i inne rzeczy na 2, 3 czy dalszym miejscu, to 10 sekud szukania

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=debil+senicz&btnG=Szukaj+w+Google&lr=

 

 

Edward, bardzo fajny temat, to jeszcze ja 2 grosze: W latach 90' serię udanych kolumn z takim rozwiązaniem produkował nasz wschodni sąsiad i brzmiało to naprawdę ciekawie, po odłączeniu serwa głosnik niskotonowy wyraźnie tracił kontrolę, można było bardzo młatwo sprawdzić teorię w praktyce:) Może uda mi się odszukać jakieś info i wtedy co nieco zamieszczę.

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senicz jesteś fajny jak trzeba mieć ubaw po pachy, gorzej jak zaczynasz pisać w nie swoich wątkach. Swą Wiedzę Tajemną wsadź sobie proszę w swoje miejsce tajemne poniżej pleców.

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wolimy twoim wzorem piepszyć 34h/dobę bzdury na forum. To też jest ciekawe doświadczenie, no nie? Przynajmniej babki w głośnikach nam nie drom sie i beczom jak kozy, maracio nas nie pie**nie po łapkach.

Jezu, psychiatryk...

Wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem trumny.

Trochę sensu poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> senicz,

"ja jestem wybitnym specjalista w zakresie mfb. Moja strona to w koncu motionalffedback.com i jest na drugim miejscu w googlach".

 

Tak mi sie rzuciło w oczy zdjecie głośnika wklejone przez Edwarda.

. Mógłbyś jako wybitny specjalista cos powiedzieć o tym głośniku niskotonowym uzywanym w kolumnach Philipsa, resteka (to ten sam?). Kto produkował, jakieś cechy wyróżniające go spośród innych. O wysokotonowych philipsa, czy innych niskotonowych z kolumn mfb philipsa też byś cuś poopowiadał.

A Twoja strona robi ogromne wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 Gru 2007, 16:28

Stefan nie rob ze mnie idioty. Mnie nie trzeba robic. Od czasu jak zrobilem Slawka to Ty i twoja klaka rzucila sie na mnie szalenczo na tym forum. Jesli tak walczysz z konkurencja to wspolczuje. Wysil troche lepek i zrob cos wreszcie ciekawego......

 

 

Ciekawa koncepcja na... No, właściwie na co? Na reklamę czego...?

 

Poinformował nas Pan, że jest wybitnym specjalistą od mfb, więc ośmieliłem się zapytać o głośniki z kolumn philipsa.

Osmieliłem się też poświecić trochę światłem odbitym od geniusza . Przepraszam, jeżeli poczuł sie pan tym dotkniety. Zawsze sie człowiek może dowartościować zwróceniem na siebie uwagi wybitnej jednostki, ale Pan to natychmiast rozszyfrował.

Proszę sie tak nie denerwować. Ja naprawdę chciałem tylko zapytac o głośniki.

Jeżeli Pan nie wie, przecież się nie pogniewam. Wystarczy powiedzieć: nie wiem.

Ale jeżeli Pan wie, to może mimo wszystko zaszczyci mnie Pan jakimś wpisem merytorycznym na ten temat ? Powtórzę może pytanie:

 

Mógłbyś jako wybitny specjalista cos powiedzieć o tym głośniku niskotonowym uzywanym w kolumnach Philipsa, resteka (to ten sam?). Kto produkował, jakieś cechy wyróżniające go spośród innych. O wysokotonowych philipsa, czy innych niskotonowych z kolumn mfb philipsa też byś cuś poopowiadał

 

Żeby uprzedzić ewentualne następne , niezasłużone pretensje pragnę wszystkich poinformować że:

1.Uważam Pana za jednego z najwybitniejszych elektroników ostatnich lat

2.Pańskie dokonania konstrukcyjne uważam za bezkonkurencyjne i wybitne

3. Pańskie dokonania w modyfikacji cd na TDA1541 i CDM2 (CDM4) uważam za znaczące

4. Pańska strona ujmuje temat w sposób głęboki, wielopłaszczyznowy i skłaniający do zastanowienia nad własna małością

5.Nie kwestionuję Pańskiego ogromnego doświadczenia odsłuchowego w dziedzinie highendu

6. Obiecuję, że stane po Pańskiej stronie we wszystkich wątkach merytorycznych, w których będą Pana atakować

7. Całkowicie się z Panem zgadzam we wszystkich tematach.

 

Czy teraz można wrócić do rozmowy merytorycznej o głośniku z kolumn mfb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem temat powstał dla sympatyków mfb, To chyba nie znaczy ze jezeli jest sie sympatykiem to trzeba od razu rozumieć i buudować?? Np. jeżeli jest sie w klubie mercedesa to znaczy ze trzeba zrobić samemu mercedesa bo jak nie to przyjdzie powiedzmy taki senicz i zacznie cie wyzywac od debili bo nie potrafisz zrobic mercedesa klasy s, no a przeciez jesteś fanem ich silników to musisz zrobić cos lepszego od ich V12....

 

.... no a na koncu sie zapytasz o co chodzi w tej V12, a on ci powie : hau hau.

 

Fajnie, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.