Skocz do zawartości
IGNORED

NAD 310 - od środka: tak mało a tak gra


marban

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Wraz z okazją do zbudowania zestawu stereo (KD już mam - czyt. o mnie) zakupiłem używanego NAD 310.

Wielu z was pewnie słyszało sporo o tym skromnym modelu (ja również się oczytałem).

 

Gra bardzo przyjemnie. Moje tannoy mx3 nabrały życia i już nie są podpięte do amplitunera KD onkyo TX-SR600.

Pewno tak już zostanie, no chyba że budżet kiedyś pozwoli na zmiany/

 

Wklejam fotki (od środka).

Jakość - jak to z komórki (sorry).

Proszę o informacje czy to co mam w środku jest jak najbardziej w 100% oryginalne.

Jeżeli nie - trudno. I tak dla mnie gra dobrze.

 

Budzi we mnie obawy ten "transfromator" - taki sam mam zamontowany do halogenów w kuchni :-)

 

Pozdrawiam,

M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5208-100006826 1187032125_thumb.jpg

post-5208-100006827 1187032125_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś to maleństwo, od tego wzmacniacza dopiero zacząłem słuchać muzyki. Lepszy jest od nowszych i większych 320Bee itp.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, widzę w Twoim opisie że szukasz CD z tej firmy, otóż odradzam. Bardzo dobrze, jak nie rewelacyjnie zgrywa się z tym wzmakiem CD63 mkII KI.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten budzacy Twoje obawy transformator, to calkiem niezle trafo toroidalne, ktorego nie trzeba sie "wstydzic" (to akurat jeden z lepszych elementow w tym wzmaku).

 

Pozdrawiam,

Lete

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem znawcą elektroniki i skoro kupiłem używany wzmacniacz (bez plomb producenta)

chciałem zapytać się szanownego forum czy to co jest w środku to faktycznie oryginał.

Rozumiem że transformator jest ok :-)

 

Pozdrawiam,

marban

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam ponownie,

Rok mnie cieszył swoim dzwiękiem.

Po przeprowadce (uszkodzenie mechaniczne wykluczone) usłyszałem że lewy kanał szwankuje.

Zamiana kabelków od CD (Lewy i Prawy) oraz kolumn nic nie zmieniła - lewy kanał nawalił.

 

Dzwięk jest troszkę charczący, średnica jakaś płytka.

 

Pytanie:

1. Co to mogło nawalić?

2. Gdzie to naprawić (wawa)?

 

Gdy teraz oglądam środek wzmaka widać brązowe ślady pod kondensatorami (są też widoczne na zdjęciach z przed roku). Same kondy nie są napuchnięte. Czy to oznacza, że już ktoś je wymieniał?

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to klej....

 

Na szczęście wzmak po ok 3 minutach grania, nagle podgłaśnia jeden kanał i wszystko wraca do normy.

 

Czy w takim razie jest to wina potencjometru?

Ten model ma gałkę dzieloną na lewy i prawy kanał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie chce zakładać nowego wątku

Wie ktoś czy w ampli nada 710 jest wzmak 310??

Ampli jest z tego co zauważyłem zazwyczaj tańsze niż 310.

nigdzie nie mogę znaleźć info o 710

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle i mysle i nie wiem co zrobic gdyz nie mam mozliwosci zeskanowania tekstu a chcialbym jakos Ci pomóc, jak chcesz przepisze tekst i wysle na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, przepisywać arta to przesada:P ale wielkie dzięki za chęć pomocy. Ale jeśli możesz to napisz czy porównywali 710 do 310 tzn czy obecność tunera ma jakiś negatywny/pozytywny(?) wpływ na dźwięk i ogólnie jak oceniali tego nada. No i czy istnieje możliwość sterownia pilotem. z góry dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacji, siedze na zwolnieniu i nudze sie, chetnie przepisze i walne Ci na PW, cala przyjemnosc po mojej stronie, jakby cos mam doswiadczenia z amplitunwrami 701 i 705. Zaraz biore sie do pisania:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy 310 lepszy od 3020 ,nie wiem,nie porównywałem tych wzmacniaczy.Miałem natomiast 310 i jest to wzmacniacz nijaki,wybrałbym 3020,bo na tym modelu NAD zbudował swoją legendę.Często nowsze i lepsze jest wrogiem dobrego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy NAD 310 napędziłby DALI Concept 6 ? Bo wydaje mi się słaby (jesli chodzi o moc).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.