Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer


gotyk1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie mamy żadnych interesów

Nie , nie mamy . Ale piszesz na publicznym forum do tego w temacie Pioneera w którym zainteresowani marką szukają odpowiedzi na podobne pytania .

Najpierw zachwyty bo masz Accuphase - świetnie . Gratulować . Ale jak Ci dalej wierzyć jak zachwycasz się łącząc preamp jednego wzmacniacza do wejścia innego , bądźmy szczerzy - cienkiego wzmacniacza i jeszcze twierdzisz że gra wtedy o klasę lepiej :)

Takie jest moje zdanie , nie musisz się z nim zgadzać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Ja jestem tym pechowcem bo mam A-656. Niech każdy mówi co chce. Dla mnie te wzmaki z jasnymi kolumnami grają bardzo przyjemnie. Poza tym wyglądają (co dla mnie jest bardzo ważne) i są solidnie zbudowane. Za 400 zł nie można wymagać cudów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-50153-0-19003000-1438344159_thumb.jpg

Witam entuzjastow marki Pioneer. To moj pierwszy wpis na forum, wiec prosze o wyrozumialosc:) W dodatku pisze z telefonu i nie jestem pewien czy fotki wkleja sie prawidlowo. Od niedawna jestem posiadaczem widocznej (albo i nie) integry A-91D Urushi. Niestety brakuje galki wyboru wkladki. Jak na razie udalo mi sie dosztukowac jakas z uszkodzonego Soniaka ale ma inny ksztalt i to mnie wpienia. Jesli ktos ma pomysl gdzie zdobyc oryginal lub cos zblizonego, bede wdzieczny. Wzmacniacz wymaga przegladu, choc w trybie 'Direct' gra bez zarzutu. Ponad 30 kilo ciezkich watow (1000W poboru z sieci). Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Hej to mój pierwszy post na forum :)

Zauroczony filmikami Reduktora Szumu o dobrze brzmiącym stereo postanowiłem po testować :)

Przeczytałem cały internet i mnóstwo opinii - im więcej człowiek czyta tym mniej wie :/

Na początku miał być Cambridge Audio Azur 540A albo jakiś NAD. O Ca wyczytałem że cicho to on nie gra w ogóle a większość NAD-ów w moim budżecie nie ma Pilota. Potem był jeszcze sony itp...

W końcu zalicytowałem na allegro Pioneer A701R - aukcje wygrałem - czy dobry wybór to się okaże.

Polecany zestaw w filmiku Reduktora Szumu o dobrze brzmiącym stereo do 1500zł to Mój wzmacniacz + JBL XTI 60.

 

Ktoś miał ten wzmacniacz - testował go ? Coś więcej o nim powie ?

Szukam głośników pod ten sprzęt. Grać to będzie z gramofonem i komputerem.

Muzyka: wszystko - od Black Sabbath, Metallice, Roxette na vinylu po The voice of poland, koncerty Pink, AC/DC.

Głośniki jakie mnie interesują to raczej podstawkowe / monitory które mogłbym postawić na komodzie. Za bardzo nie mam miejsca na kolumny podłogowe.

Wcześniej miałem do czynienia z 5.1 DD / DTS - Logitech Z-5500 dzwięk był zajebisty. Potem zaczęło mi brakować środka - albo był sopran albo dudniący bas a w Stereo to w ogóle nie grało. Dzwięk mi się bardzo podobał ale subwoofer podłogowy było słychać w całym 100 metrowym mieszkaniu.

Szukam czegoś ciepłego z lekkim i szybkim basem. Żeby ładnie było słychać śpiew i środek. Koszt to na razie 800-1000zł czy w tej cenie jest to wykonalne pod ten wzmacniacz?

 

Pokój to 5x6. muzyki będę słuchać z max 3 metrów. Interesuje mnie bardziej sypialniane granie niż dudnienie na całą kamienice.

 

Na allegro sa teraz Pioneer Prologue S-80 za 499zł. - dobry wybór?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez JedrzeJ1337
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Pioneera zawsze chciałem mieć, zawsze o nim myślałem, ale na tym się kończyło. Od kilku lat mieszkam i pracuję w dwóch różnych miejscach, dlatego zacząłem realizować plan drugiego systemu. Miałem od dłuższego czasu CT-757 i aby mu było raźniej dokupiłem A-339, potem A-449 a na koniec F-447. Przed zakupem postawiłem sobie kilka warunków: sprzęt musi być w stanie "gabinetowym", w średnim budżecie cenowym, najlepiej od pierwszego właściciela i koniecznie z lat 1990-1991. Realizacja tego planu zajęła mi ponad rok czasu. Było warto, sprzęt cieszy mnie niesamowicie i pewnie ma u mnie dożywocie. Myślałem też o źródle Pioneer'a z tej epoki, aby zestaw był kompletny, ale płyty mam niestety w jednym miejscu i leciwe PD-ki mają problemy z laserami. Źródłem systemu jest więc współczesna myśl techniczna czyli Tidal i telefon skomunikowany ze wzmacniaczem poprzez Bluetooth.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Od niedawna jestem posiadaczem leciwego przedwzmacniacza C-90. Przejrzałem cały wątek dotyczący Pioneera i rzuciła mi się w oczy charakterystyczna rzecz. Osoby, które ów sprzęt posiadają umieją docenić jego walory, a najgorzej o nim wypowiadają się osoby, które w życiu nie widziały go na oczy :-). Opinia "teoretyków" jest taka, że zamula. Zupełnie nie zgadzam się z ta opinią. To bardzo selektywny, dynamicznie grający klocek, któremu czego, jak czego, ale rozdzielczości nie brakuje. Myślę, że szybciej to może być kwestia kiepskich kolumn i tyle :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
W dniu 19.09.2009 o 17:13, eskwadrat napisał:

Prosze bardzo discomniak71. Poczekaj jeszcze na moją ostatnią zdobycz C-91/M-91. Jak wspomniałem wcześniej dwa tygodnie temu w środku nocy kiedy pisałem swego pierwszego posta w tym wątku facet wystawił na eBay tę "parkę" przyszła do mnie w ten czwartek. Jak ja zobaczyłem to po prostu wymiękłem. Ktoś trzymał sprzęt pod kordełką przez prawie 20 lat. Po prostu ideał. Modliłem się żeby tak zagrał jak wygląda. No i zagrał i to tak że nie mogłem przestac słuchać i zwolniłem się na ten dzień z pracy żeby słuchac, słuchac i słuchać. To było jakbym przez 40 lat był głuchy i nagle zacząłem słyszeć naprawdę. 200W czystej mocy z pieca M-91 dostarczonej do moich ulubionych monitorów JBL L90 z podłączonym bezpośrednio lub poprzez C-91 playerem po prostu wgniotło mnie do foltela. Siedziałem cały dzień, nie mogłem wstać, nie mogłem jeść, nie mogłem spać. Nie uważam się za audiofila i sprzęt Pioneer bardziej kolekcjonuję dla serii Elite, ale po tym co usłyszałem uwierzyłem że nie jestem jeszcze głuchy i że słuchanie muzyki może przynosić tak ogromną radość. Szczerze polecam każdemu ten komplet. Zasilanie przez 220/100 trafo takiego pieca w Polsce nie jest problemem a obcowanie z konstrukcją dająca dźwięk - tak szczegółowy, pozbawiony jakoiejkolwiek kompresii powaliłoby na kolana nie jednego miłośnika dobrego brzmienia. Dla mnie do tego stopnia, że postanowiłęm upolowac jeszcze dwa dodatkowe piecyki M-91. Bo warto. Foty wrzucę jak juz sie nasłucham i będę miał na tyle odwagi żeby chwycić za śrubokręt. Pozdrawiam.

 

Co do różnic między Pioneer m90, m90a i m91. Różnice sa minimalne. Jeśli chodzi o konstrukcję to sprowadzają się do kilku diod i kondensatorów . Czytałem wpisy na ten temat na zagranicznym forum. Specyfikacja czyli stosunek sygnał szum, moc, zniekształcenia i dynamika jest wspólna dla tych trzech modeli. Użytkownik disco polecając m91 tak naprawdę polecił zarówno m90 jak i m90a. 

Jak już wspomniałem w klubie Pioneera nie wiem skąd biorą się te negatywne opinie o m90a. Keviter z tego co czytałem ciągle porównywał m90a do jakiejś wysokiej integruje krella. Przyznał też że dopiero na krella wymienił swoją m90a. 

Mój m90a gra już miesiąc. Teraz rozważam czy dokupić c90 czy pójść w inny pre

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Chciałbym spytać w tym wątku (bo wygląda na odpowiedni ) o różnice między konstrukcją pioneer A858 i A878. Z dokumentacji A858 wynika że ma po 6 tranzystorów w każdej końcówce mocy a w A878 jest po 4, mam jakieś zbiorcze serwisówki i jest to nie jasne. Czy tak właśnie jest ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.03.2019 o 14:13, Bartosz_70659 napisał:

Teraz rozważam czy dokupić c90 czy pójść w inny pre

Spokojnie możesz iść w C90-tkę. Znam ten sprzęt z odsłuchów. Powiem tak : warto spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, SynSama napisał:

Spokojnie możesz iść w C90-tkę. Znam ten sprzęt z odsłuchów. Powiem tak : warto spróbować.

Dziwne opinie są o c90. Jednym zamula brzmienie , drudzy chwalą. Zresztą tak samo jest z tymi końcówkami (90,90a,91). Jedni piszą że to lepsze sprzęty  niz np niektóre Sony es a innym zamula.  

Obecnie za pre robi primare i brzmienie mi się podoba. Tak jak pisałem to zupełnie inne brzmienie niż część opisuje. Więc i c90 może będzie dobrym wyborem tymbardziej że komplet ładnie by się prezentował 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Bartosz_70659 napisał:

Jednym zamula brzmienie

Swojego czasu słyszałem ten pre wielokrotnie u znajomka. Cóż...wg. mnie nie zamula, ale to już musiałbyś ocenić sam :-) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SynSama napisał:

Swojego czasu słyszałem ten pre wielokrotnie u znajomka. Cóż...wg. mnie nie zamula, ale to już musiałbyś ocenić sam :-) 

Jaki miał sprzęt towarzyszący ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grał z końcówką SONY N 80 ES i wychodziło mu to nader dynamicznie i lekko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, SynSama napisał:

Grał z końcówką SONY N 80 ES i wychodziło mu to nader dynamicznie i lekko.

Wszystko z tego co widzę  zależy od tego pod co podłączysz czy to c90 czy m90a. Poprzednio grałem na primare i21 i żadnego zamulenia, pogorszenia stereofonii czy basu nie słyszę. Jak ktoś podłączał m90a czy c90 pod jakiś badziew to i muliło.  Wiadomo jednak że ten Pioneer to nie ostatnie zdanie jeśli chodzi o przejrzystość . Są lepsze sprzęty , kwestia ceny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bartosz_70659 napisał:

Są lepsze sprzęty , kwestia ceny. 

A to na bank, ale przecież jest to sprzęt z określonej półki cenowej, ni więcej, ni mniej !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Po 5 miesiącach  grania końcówka Pioneer m90a, dziś postanowiłem sprawdzić jak to jest z tym muleniem. Przepialem kable do Primare i 21 i pograłem trochę znanych mi dobrze płyt. Później podłączyłem końcówkę i puściłem te same kawałki. I co? I nic. Pierwszy z brzegu przykład to kawałek Pink Floyd Happiest days. Tak jak na primare tak samo na pioneerze mamy przestrzenna gitarę, bas jest sprężysty w żadnym razie nie ma buły lub zmulenia i czysty wokal Watersa. Posłuchałem resztę płyt. Szczególnie fajnie brzmiały kawałki The Police. Jest tam niekiedy mocna stopa która na pewno na mulącym sprzęcie brzmiałaby bulowato. Nie w moim systemie jednak. Blachy miały swój blask. 

Primare i21 ma niezłe recenzje i opinie. Na pewno nie jest to muł w swojej klasie. Nawet What HiFi pisało że wysokie są po ostrzejszej stronie. Porównanie M90a do i 21 pokazało że o żadnym muleniu nie ma mowy. Oczywiście w moim systemie. Jeśli ktoś podlaczy pre, CD czy mulace kolumny to nawet końcówka nie pomoże i będzie mulic. Zresztą opinie na zagranicznych forach potwierdzają moje zdanie. Oczywiście nie jest to najlepszy wzmacniacz ani ostatnie słowo w kwestii rozdzielczości. Takie Pioneer exclusive na pewno jest o wiele lepsze.

Za małą kasę dorwałem porządny sprzęt który się słucha i na który się patrzy z przyjemnością. Fajnie że nie jest to sprzęt na który naganiaja handlarze bo pewnie kosztował by nie 5 tysięcy ale wiele więcej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bartosz_70659 napisał:

Oczywiście w moim systemie.

No właśnie. Jednak żeby sprawdzić wydajność i jak taka końcówka prowadzi bas trzeba czegoś więcej niż nimi monitorów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.