Skocz do zawartości
IGNORED

''zestaw high-end''


Cortazar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mija juz ladne kilka latek odkad wiele mojego czasu poswiecam regularnemu przegladaniu stron internetowaych oraz gazet o tematyce audio, jak i prawie juz kompulsywnemu przegladaniu nowosci audio na niemieckim ebayu i audio markcie. Mam za soba etapy odsluchow i fascynacji sprzetem diy jak i tym ktory kosil najwiecej gwiazdek w gazetkach;). O tym ile pieniazkow wydalem na sprzet nawet nie wspomne:). Na szczescie do tej pory wychodzilem z zalozenia ze to co kupuje to tylko etap w dochodzeniu do'' tego zestawu '' i kupowalem sprzet uzywany, wiec odsprzedaze nie bolaly za bardzo. Teraz mam zamiar to zmienic :). Planuje ''skok'' na docelowy zestaw. Z mojego aktualnego zestawu ma zostac odtwarzacz accuphase, bardzo zacna maszynka. Reszta do zmiany.

Po wystawie high end w monachium 06' mysle dosc intensywnie (oraz zbieram pieniazki) na aktywny zestaw wlm gran viola. Amplifikacja to bylyby badz wzmacniacze melody-audio badz inne mocniejsze lampy. Tu planuje wydac okolo 8-10 tys euro. Tak wiec koszt wzmacniacza(y) + kolumn to bylaby suma okolo 25 tys euro.

I tu moja prosba do was. Jakie znacie bezkompromisowe alternatywy zestawow w tej cenie (sprzet moze byc jak najbardziej uzywany) ktorych powinienem posluchac przed ostateczna decyzja o zakupie. Jakie zestawienia w podobnej cenie zrobila na was najwieksze wrazenie.

 

Zestaw ktory mnie samemu przychodzi na mysl to magneplany 3.6 z jakims zacnym wzmacniaczem.

Moje oczekiwania i preferencje: slucham glownie klasyki i jazzu. Ulubione instrumenty to fortepian i wiolonczela. Pomieszczenie 20-30 metrow (planuje przeprowadzke). Od zestawu oczekuje tego czegos co mnie przykuje do fotela i pozwoli zapomniec o forum;) a co utozsamiam z przestrzenia, szczegolami i naturalna barwa dzwieku.

Za rady w stylu: kup sobie kopie alepha za 3 tys zl oraz stare goodmansy a reszte wydaj na plyty. Badz pojedz lepiej na wakacje z gory dziekuje.

Pozdrawiam Pawel

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skontaktuj sie z seniczem.jego maranciunio i naleśnik zmiata sprzęty w tych kategoriach cenowych ;)...

pyzatym marekk ma racje i pozostaje tylko osobisty odsluch

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ACAPELLA ION TW 1S z trzeciej reki jak sie uda zmiescic w cenie na reszte trzeba bedzie dozbierac.

Albo za reszte kup Quady podlacz to bez transformatora na kamikaze pod wysokie napiecie jakiegos lampiaka byle nie chlamiaka na 300b do tego dodaj gramofon z dynavectorem i setupem siemensa a reszte przeznacz na plyty :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Duntech Prince (nowe, ok. 10 - 11000 Euro z transportem i cłem).

McIntosh MC1201 (używane, na audiomarkt za 12,500 Euro).

Jeszcze na kable starczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierać na Hi-End??? Hi-End jest dla ludzi, którzy mają tyle kasy, że po prostu go sobie kupują tak ławo jak nowe buty. To biżuteria.

Dla pozostałych jest sprzęt o takim samym, a czasem lepszym brzmieniu bez opakowania i ceny >Hi-End< .

Do hi-endu trzeba doliczyc koszt odpowiedniego pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

 

z dostepnych w polsce sprzetow nowych i na gwarancji, polecałbym Ci posluchanie monoblokow Electrocompanieta AW180, lub jeszce lepiej wyzszych AW400 oraz kolumny Thiel 2.4. Takiej kombinacji slucham w domu i w polaczeniu z wysokiej jakosci zrodlem CD, dzwiek jest tak dobry, ze wyleczylem sie juz zarowno z lamp jak i z vinyla ;) Nie bede sie rozpisywal o detalach, przestrzeni, naturalnosci, basie srednicy itp. Najlepiej przekonaj sie samemu. Wyzszy model monoblokow to ok 33000 zl, wiec pulap akuratni.

 

W ofercie HifiClubu pojawily sie juz najnowsze kolumny Thiel-a CS3.7 - tych nie slyszalem, ale maja one byc przelomowe i najlepsze z dotychczasowych. Na pewno warto sprobowac, a polaczenie Thiel+Electrocompaniet gra i to wybornie, o czym sam sie codziennie przeknuje :)

 

pozdrawiam

slvn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawiązując do hi-endowych cen, wczoraj miałem okazje posłuchać zestawu burmestera za 44 tys euro i najśmieszniejsze było to(pomijając jego brzmienie), że było to w berlińskim saturnie i to nie w pokoju odsłuchowych ale na głównej hali, można się było o niego przewrócić(-:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też polecam wzmacniacz "naleśnik" pana senicza. Skontaktuj się z nim.

Twórca mówi, iż podobno to najlepszy wzmacniacz na świecie, nic lepjej grajacego w historii audio nigdy nie wyprodukowano.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trudne pytania zadajesz :-)

 

A pre ci potrzebny czy chcesz iść bezpośrednio z DP-75V ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę tego nie odbierać jako złośliwość, ale gdybym dysponował "wolnymi" 25.000 EURO to bym wydał je na wyjazdy koncertowe po kilku salach Europy. A tak mogę sobie tylko posłuchać transmisji w II PR :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paww, 26 Sie 2007, 16:43

 

>Proszę tego nie odbierać jako złośliwość, ale gdybym dysponował "wolnymi" 25.000 EURO to bym wydał

>je na wyjazdy koncertowe po kilku salach Europy. A tak mogę sobie tylko posłuchać transmisji w II PR

>:-(

 

Skąd ta pewność, że człowiek mający do wydania 25kEU na sprzęt nie podróżuje po salach koncertowych Europy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Proszę tego nie odbierać jako złośliwość, ale..."

 

Poproszę o nie zbaczanie z tematu. Kwota 25 tys EUR może wydaje się wysoka w przypadku zakupu sprzętu audio, ale gdybyśmy rozmawiali o samochodach lub motocyklach to nagle się okaże często za niska, prawda ? Nic nie zastąpi muzyki na żywo i wszyscy o tym wiedzą, więc skupmy się na audio w domu. Sam wielokrotnie wydawałem duże pieniądze na gitary, piece, kable, struny, motory. Jak ktoś tego nie nie czuje to lepiej niech kupi żonie futro i torebki LV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Elberoth.

poki co moge korzystac z regulacji glosnosci w odtwarzaczu. Zakup dobrego pre moze poczekac.

Co do koncertow to jezeli tylko jest okazja bywam. A malzonka moje nie nosi futer i poki co na bluzeczki dla niej tez nas stac ;)

Z kombinacji ktore mi ''chodza po glowie'' a ktorych nie mialem okazji posluchac sa living voice avatary obx-rw z jakas dobra lampa (na kondo niestety nie starczy:(. Recenzent na 6moon przezyl audiofilska nirvane sluchajac tych kolumn z koncowka mocy cary i pre kondo.

Sluchal ktos tych kolumn z jakims dobrym wzmakiem?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

polecil bym znakomite zestawy glosnikowe znanego konstruktora, jakim jest bez watpienia Stefan Fekete. Dla mniej wtajemniczonych proponuje skorzystanie z Google. Preferuje model Magma. Mialem okazje sluchac ich wraz ze wzmacniaczem lampowym firmy New Audio Frontiers i harmonizowaly z nim znakomicie (nie znaczy to jednak, iz podobalo by sie to kazdemu). Osobistego odsluchu nie zastapi zaden opis, a jeszcze lepiej w twoim pomieszczeniu. Jesli miales mozliwosc odsluchu Lumen White Silver Flame, to bedziesz mile zaskoczony, gdyz Magma sa cenowo tansze anizeli Lumen (aczkolwiek nie tanie) i duzo lepsze. Gdyby wzor zaprezentowany na zdjeciu nie przypadl do gustu mozna wybrac inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boli niektorego Polaka ze drugi ma pieniadze.

zarobil, sa jego i g. do tego innym.

 

 

ja proponuje pogadac z panami z Hifi Clubu, Kopernika 34, Warszawa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mnie ostatnio rzuciło na kolana to monobloki lampowe Cain`a (czy jakoś tak się to pisze) nazwą jest jakieś 4 cyfrowe ozncznie. Zbudowane to jest na 2 dużych Chińskich lampach (jdna trochęwiększa od drugiej) + 2 małe sterujące. Sterowane było z CD Mark Levinson 390S, Ic AQ Sky, kolumnowe Cardas Neutral Ref., kolumny Enigma (topowe Sound&Line). Oj jak to zagrało :) Niesamowita plastyka (namacalność), rozdzielczość, dynamika, kapitalne rozciągięcie i kontrola na dole (jak nie z lampy :) ), b. dobra barwa, krótko mówiąc dźwięk marzenie :). Grało w 30m kw.

Poszukaj u siebie dystrybutora, w Polsce niestety nie ma. Cena myślę, że b. atrakcjna na pewno w budżecie się zmieścisz, a jeszcze zostanie na dobry przewód głośnikowy. To tyle w kwestii tego co mnie rozjechało, bez żadnego ale :)

 

Masz jednka większy budżet więc może podyskutuj z z Krakowskim Ancient Audio w kewstii monobloków Silver Grand Mono (kosztowały chyba 40k zł ? ) Elberoth będzie zorientowany w cenie i klasie, miał u siebie na odsłuchu.

 

Ciekawe (warte swoich pieniędzy) są monobloki Cary CAD 500MB oraz ster. końcówka Moon`a W5, masz jednak wyraźnie większy budżet więc szukałbym dalej.

 

Monobloki McIntosh 502? O ile pasuje ci ta estetyka. Stereofoniczna końcówka Accuphase A45, lub używana A60?

.

.

.

 

Out of ideas :)

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zastanawiales sie nad czys poza "głownego" nurtu hi-end ?

 

Np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie słuchałem akurat tych konstrukcji ale od pwenego czasu chodza mi po głowie, słuchałem małych monitorków

Adam i bardzo mi sie podobały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogą być dwa zestawy? :)

Do ostrzejszego grania zaproponowane wyżej monobloki EC + Thiel 2.4, a do wysublimowanych doznań Jeff Rowland + Magnepan?

A jeśli jeden zestaw o może oparty o kolumny Triangle Magellan Cello

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niedługo będzie wydrukowany ich test w Magazynie HiFi. Ja słuchałem ich krótko, ale uważam, że są super. Do tego hybrydowe wzmocnienie.

Powodzenia

Papamek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu spotykamy sie z bardzo trudnym pytaniem/problemem dotyczącym zasobności portfela i definicją Hi-endu. Nikt ale to na prawdę nikt Ci nie doradzi. Co najwyzej bedą padały nazwy drogich klocków. Na ich wymianie jednak się niestety skończy. Takie jest moje zdanie potwierdzane autopsją. A im większa znajomość swiatowego rynku Hi-end tym lista dłuższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NADik,

 

sam chętnie bym ich u siebie posłuchał, z całym systemem jak u producenta :), kto wie może taki scenariusz będzie możliwy. Na razie jednak zainteresowani muszą wybierać się do Krakowa, naprawdę warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładanie tego typu wątku jest pozabwione sensu, gdyż nic nie wiadomo o preferencjach autora i docelowym pomieszczeniu. Budżet też nie jest wygórowany jeśli mówimy o Hi-Endzie, przynajmniej cenowym.

Myślę, że ryba/system/ psuje się od głowy:) więc zacząłbym od dobrego źródła... mniemam cyfrowego mój typ:

Audio Synthesis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.