Jump to content
IGNORED

PYTANIE O ODTWARZACZ

darek

Recommended Posts

Witam

Przepraszam że tutaj o to pytam ale mam problem ponieważ nie chcę słuchać płyt z DVD tylko z CD postanowiłem kupić, odtwarzacz CD wczoraj nadażyła się świetna okazja ponieważ w EUROAGD była wyprzedaż YAMAHY i odtwarzacz CD 596 był za 500zł byłem w szoku niestety nie maiałem przy sobie kasy więc pojechałem do domu wróciłem do sklepu ale ktoś był pierwszy i kupił sprzęt przedemną, i tu nasuwa się moje pytanie ponieważ jest jeszcze jeden odtwarzacz ale 496 czym on się różni od 596 czy jakość dźwięku jest dużo lepsza w 596?

Proszę o odpowiedź, ponieważ nie wiem co mam robić acha i ten 496 kosztuje 600zł ponieważ 596 miał malutką ryskę na obudowie i był tańszy.

parametrami - troche inna klasa sprzetu:

dla przykladu:

cdx 496:

Odtwarzacz CD Kompatybilność z płytami CD-RW

Wyjście optyczne (TosLink)

Wysoki odstęp sygnału od szumu - 105 dB

Klawiatura bezpośredniego dostępu

Pamięć 40 utworów

cdx 596:

Odtwarzacz CD Kompatybilność z płytami CD-RW

Przetwornik c/a PRO-BIT

Wyjście optyczne (TosLink) i koncentryczne (S/PDIF)

Regulowane wyjście analogowe

CD-TEXT

Wysoki odstęp sygnału od szumu - 115 dB

Klawiatura bezpośredniego dostępu

Pamięć 40 utworów

Po prostu przepasc

na allegro chodza po 1000 i 800

Sory ale jesli myslisz że tania Yamaha CD zagra lepiej niż rasowy DVD Audio z przetwornikami 24/192 to spoko. Ja bym sie zastanowił. Skoro byłes w markecie to widziałeś że te markowe DVD mozna kupic w okazyjnej cenie 600-800zł (skutki wojny na rynku DVD), więc bym się nie zastanawiał, tym bardziej że każdy test prasowy to potwierdza.

PS- największą wadą Yamahy jest brak mozliwości odczytu CDR, a bez tego nie da się żyć.

Pozdrawiam

A skutkiem tej wojny na rynku co nie spojrzysz do wnetrza to kondziolki "miska ryżu" a zasilacze "zupa z bambusa"

No ale 24/192 wymiata....

Nie zapomnij dokupić amplitunera Technicsa pracującego w klasie AA - to lepsze niż triody w SE. Może być problem z serwisem bo Matsushita likwiduje markę :-)

Andrzej, te rasowe dvd to napędy komputerowe w plastikowym opakowaniu, rozbierz i zobacz. Przetworniki mogą mieć, ale czy ich używają to zupełnie inna sprawa.Narazie nie umieją utrzymać stabilnych obrotów, a drgania powodują wypadanie plomb w zębach.O dźwięku szkoda gadać, z komputera lepszy.Dvd nie zostało stworzone do słuchania płyt cd, tutaj liczy się przede wszystkim obraz, dźwięk to kompresja w DD nawet 10 razy, a więc jak mp3.Dts trochę lepszy,ale do dobrego cd się nie umywa.Dobre systemy kina w systemie THX wogóle nie nadają się do słuchania muzyki, a co do 192 khz, to znasz taką płytę dvd?

• 1 month later...
Guest marcinnn

(Konto usunięte)

rozwiąże wasze problemy . dysponuje nastepujacym sprzetem :

Odtwarzacz DVD-Audio/SACD/CD Denon DVD 2200 ( z CD gra poprawnie ale bez szoku) DVD-Audio - super ale plyty w takich cenach ze glowa boli do tego jest super ale tylko w dwoch kanalach , w 5 ciu czuje sie jak w kinie a nie na koncercie, SACD też fajnie . Wzmacniacz Yamaha DSP - AZ1 i kolumny Cabasse Bali MT 352.

Jednak szybko zmądrzalem : Yamaha CDX 596 ze stereofonicznym wzmacniaczem NAD c 372 i tymi samymi kolumnami gra o dwa nieba lepiej, czysto, szybko, jak trzeba to tupnie soldnym basem . probowalem dolozyc jeszcze odtwarzaczem .. zastosowalem NAD c542 gra ciutke lepiej ale poziom cdx-596 jest juz niezly szczegolnie ze za te pieniadze....

W ten oto sposob przymierzajac sie do lepszego wzmacniacza RADICON AMPLIFIKATOR zamierzam zamknąc temat wyscigu zbrojeń w sprzecie i zbroic sie w płyty.

Z KINEM DOMOWYM DALEM SOBIE SPOKOJ >>> chodze do kina przynajmnie kobiety sie nie krępują.... a tak to dluzej schodzi z wyregulowaniem calego tego ustoństwa niz z " rozpieczętowaniem" koniety :-)

trochę off-topic do marcinnn>>>

napidałeś:

> Odtwarzacz DVD-Audio/SACD/CD Denon DVD 2200 ( z CD gra poprawnie

> ale bez szoku) DVD-Audio - super [...], SACD też fajnie

CD, poprawnie

DVD-Audio - super

SACD - też fajnie

Hm... ciekawe ale mam zupełnie identyczne spostrzeżenia.

Najbardziej powala mnie DVD-Audio, potem jest SACD a co do CD jest na 3+.

Czy w związku z tym mógłbyś mi coś poradzić jeśli chodzi o CD ? Chciałbym skompletować zestaw wyłącznie do CD (odtw.+amp.), który zagra dużo lepiej niż "poprawnie" z obecnie posiadanymi B&W CM4. A możę pójśc na całość i dokupić inna parę, tylko co powie na to moja "lepsza połowa" ;-)))

Pzdr

"....Dvd nie zostało stworzone do słuchania płyt cd, tutaj liczy się przede wszystkim obraz, dźwięk to kompresja w DD nawet 10 razy, a więc jak mp3.Dts trochę lepszy,ale do dobrego cd się nie umywa.Dobre systemy kina w systemie THX wogóle nie nadają się do słuchania muzyki...."

A to ciekawe. Ja tam bym sie nie pgniewal, gdybym mogl sluchac muzyki na zestawie kina domowego typu

- receiver Marantz SR12 + pasowne DVD12

- procesor TagMc Larena + odpowiedni naped DVD i koncowki tego samego producenta

- Lexicon..

Mogl bym ta liste kontynuowac bardzo dlugo. Mysle ze niewlasciwe jest generalne nprzekreslanie systemow KD jako zrodlo muzyki

xajas

www.jaschiks.com

"....Dvd nie zostało stworzone do słuchania płyt cd, tutaj liczy się przede wszystkim obraz, dźwięk to kompresja w DD nawet 10 razy, a więc jak mp3.Dts trochę lepszy,ale do dobrego cd się nie umywa."

No niezupełnie tak.

Większość płyt DVD-Video z filmami a już bodaj wszystkie muzyczne np. z koncertami lub teledyskami mają ściezkę dźwiękową PCM, czyli bez kompresji taką jak na CD.

Dodatkowo w przypadku płyt DVD-Audio, stosuje się BEZSTRATNĄ kompresję MLP oraz dodatkowe ściezki PCM.

Polecam lekkostrawne "kompendium" wiedzy nt. temat pod linkiem:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Dobre systemy kina w systemie THX wogóle nie nadają się do słuchania muzyki...."

Owszem, ale nie kazde "kino domowe" musi pracować z THX, nawet jeśli ma na wyposażeniu. Pomijam oczywiscie same głośniki, bo te faktycznie z THX nie bardzo sie do tego nadaja. Ale jesli mamy dodatkowa parę kolumn specjalnie dla konfiguracji stereo i wylaczymym THX, to nic nie stoi na pszeszkodzie...

"....Dvd nie zostało stworzone do słuchania płyt cd, tutaj liczy się przede wszystkim obraz.."

Czy coniektorzy nie myla znaczenie tych trzech literek DVD

- nie, to nie Digital VIDEO Disc

- tak to Digital Versatile Disc

czyli universalny dysk umozliwiajacy zapis dowolnych informacji, nie tylko wizyjnych!!!

Droga techniki zapisu dzwieku wysokiej jakosci prowadzi tylko przez DVD tudziez nastepce Blue Ray

xajas

www.jaschiks.com

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.