Skocz do zawartości
IGNORED

PYTANIE O ODTWARZACZ


darek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przepraszam że tutaj o to pytam ale mam problem ponieważ nie chcę słuchać płyt z DVD tylko z CD postanowiłem kupić, odtwarzacz CD wczoraj nadażyła się świetna okazja ponieważ w EUROAGD była wyprzedaż YAMAHY i odtwarzacz CD 596 był za 500zł byłem w szoku niestety nie maiałem przy sobie kasy więc pojechałem do domu wróciłem do sklepu ale ktoś był pierwszy i kupił sprzęt przedemną, i tu nasuwa się moje pytanie ponieważ jest jeszcze jeden odtwarzacz ale 496 czym on się różni od 596 czy jakość dźwięku jest dużo lepsza w 596?

Proszę o odpowiedź, ponieważ nie wiem co mam robić acha i ten 496 kosztuje 600zł ponieważ 596 miał malutką ryskę na obudowie i był tańszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parametrami - troche inna klasa sprzetu:

dla przykladu:

cdx 496:

Odtwarzacz CD Kompatybilność z płytami CD-RW

Wyjście optyczne (TosLink)

Wysoki odstęp sygnału od szumu - 105 dB

Klawiatura bezpośredniego dostępu

Pamięć 40 utworów

cdx 596:

Odtwarzacz CD Kompatybilność z płytami CD-RW

Przetwornik c/a PRO-BIT

Wyjście optyczne (TosLink) i koncentryczne (S/PDIF)

Regulowane wyjście analogowe

CD-TEXT

Wysoki odstęp sygnału od szumu - 115 dB

Klawiatura bezpośredniego dostępu

Pamięć 40 utworów

 

Po prostu przepasc

na allegro chodza po 1000 i 800

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale jesli myslisz że tania Yamaha CD zagra lepiej niż rasowy DVD Audio z przetwornikami 24/192 to spoko. Ja bym sie zastanowił. Skoro byłes w markecie to widziałeś że te markowe DVD mozna kupic w okazyjnej cenie 600-800zł (skutki wojny na rynku DVD), więc bym się nie zastanawiał, tym bardziej że każdy test prasowy to potwierdza.

PS- największą wadą Yamahy jest brak mozliwości odczytu CDR, a bez tego nie da się żyć.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skutkiem tej wojny na rynku co nie spojrzysz do wnetrza to kondziolki "miska ryżu" a zasilacze "zupa z bambusa"

No ale 24/192 wymiata....

Nie zapomnij dokupić amplitunera Technicsa pracującego w klasie AA - to lepsze niż triody w SE. Może być problem z serwisem bo Matsushita likwiduje markę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, te rasowe dvd to napędy komputerowe w plastikowym opakowaniu, rozbierz i zobacz. Przetworniki mogą mieć, ale czy ich używają to zupełnie inna sprawa.Narazie nie umieją utrzymać stabilnych obrotów, a drgania powodują wypadanie plomb w zębach.O dźwięku szkoda gadać, z komputera lepszy.Dvd nie zostało stworzone do słuchania płyt cd, tutaj liczy się przede wszystkim obraz, dźwięk to kompresja w DD nawet 10 razy, a więc jak mp3.Dts trochę lepszy,ale do dobrego cd się nie umywa.Dobre systemy kina w systemie THX wogóle nie nadają się do słuchania muzyki, a co do 192 khz, to znasz taką płytę dvd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość marcinnn

(Konto usunięte)

rozwiąże wasze problemy . dysponuje nastepujacym sprzetem :

Odtwarzacz DVD-Audio/SACD/CD Denon DVD 2200 ( z CD gra poprawnie ale bez szoku) DVD-Audio - super ale plyty w takich cenach ze glowa boli do tego jest super ale tylko w dwoch kanalach , w 5 ciu czuje sie jak w kinie a nie na koncercie, SACD też fajnie . Wzmacniacz Yamaha DSP - AZ1 i kolumny Cabasse Bali MT 352.

Jednak szybko zmądrzalem : Yamaha CDX 596 ze stereofonicznym wzmacniaczem NAD c 372 i tymi samymi kolumnami gra o dwa nieba lepiej, czysto, szybko, jak trzeba to tupnie soldnym basem . probowalem dolozyc jeszcze odtwarzaczem .. zastosowalem NAD c542 gra ciutke lepiej ale poziom cdx-596 jest juz niezly szczegolnie ze za te pieniadze....

W ten oto sposob przymierzajac sie do lepszego wzmacniacza RADICON AMPLIFIKATOR zamierzam zamknąc temat wyscigu zbrojeń w sprzecie i zbroic sie w płyty.

Z KINEM DOMOWYM DALEM SOBIE SPOKOJ >>> chodze do kina przynajmnie kobiety sie nie krępują.... a tak to dluzej schodzi z wyregulowaniem calego tego ustoństwa niz z " rozpieczętowaniem" koniety :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę off-topic do marcinnn>>>

napidałeś:

> Odtwarzacz DVD-Audio/SACD/CD Denon DVD 2200 ( z CD gra poprawnie

> ale bez szoku) DVD-Audio - super [...], SACD też fajnie

 

CD, poprawnie

DVD-Audio - super

SACD - też fajnie

Hm... ciekawe ale mam zupełnie identyczne spostrzeżenia.

Najbardziej powala mnie DVD-Audio, potem jest SACD a co do CD jest na 3+.

Czy w związku z tym mógłbyś mi coś poradzić jeśli chodzi o CD ? Chciałbym skompletować zestaw wyłącznie do CD (odtw.+amp.), który zagra dużo lepiej niż "poprawnie" z obecnie posiadanymi B&W CM4. A możę pójśc na całość i dokupić inna parę, tylko co powie na to moja "lepsza połowa" ;-)))

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"....Dvd nie zostało stworzone do słuchania płyt cd, tutaj liczy się przede wszystkim obraz, dźwięk to kompresja w DD nawet 10 razy, a więc jak mp3.Dts trochę lepszy,ale do dobrego cd się nie umywa.Dobre systemy kina w systemie THX wogóle nie nadają się do słuchania muzyki...."

 

A to ciekawe. Ja tam bym sie nie pgniewal, gdybym mogl sluchac muzyki na zestawie kina domowego typu

- receiver Marantz SR12 + pasowne DVD12

- procesor TagMc Larena + odpowiedni naped DVD i koncowki tego samego producenta

- Lexicon..

 

Mogl bym ta liste kontynuowac bardzo dlugo. Mysle ze niewlasciwe jest generalne nprzekreslanie systemow KD jako zrodlo muzyki

 

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"....Dvd nie zostało stworzone do słuchania płyt cd, tutaj liczy się przede wszystkim obraz, dźwięk to kompresja w DD nawet 10 razy, a więc jak mp3.Dts trochę lepszy,ale do dobrego cd się nie umywa."

 

No niezupełnie tak.

Większość płyt DVD-Video z filmami a już bodaj wszystkie muzyczne np. z koncertami lub teledyskami mają ściezkę dźwiękową PCM, czyli bez kompresji taką jak na CD.

Dodatkowo w przypadku płyt DVD-Audio, stosuje się BEZSTRATNĄ kompresję MLP oraz dodatkowe ściezki PCM.

Polecam lekkostrawne "kompendium" wiedzy nt. temat pod linkiem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

"Dobre systemy kina w systemie THX wogóle nie nadają się do słuchania muzyki...."

 

Owszem, ale nie kazde "kino domowe" musi pracować z THX, nawet jeśli ma na wyposażeniu. Pomijam oczywiscie same głośniki, bo te faktycznie z THX nie bardzo sie do tego nadaja. Ale jesli mamy dodatkowa parę kolumn specjalnie dla konfiguracji stereo i wylaczymym THX, to nic nie stoi na pszeszkodzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"....Dvd nie zostało stworzone do słuchania płyt cd, tutaj liczy się przede wszystkim obraz.."

 

Czy coniektorzy nie myla znaczenie tych trzech literek DVD

- nie, to nie Digital VIDEO Disc

- tak to Digital Versatile Disc

czyli universalny dysk umozliwiajacy zapis dowolnych informacji, nie tylko wizyjnych!!!

 

Droga techniki zapisu dzwieku wysokiej jakosci prowadzi tylko przez DVD tudziez nastepce Blue Ray

 

 

xajas

_______________

www.jaschiks.com

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.