Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  643 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub zwoleników odtwarzaczy cd SONY !!!


dragon66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

A ja kilka miesiecy temu kupilem odtwarzacz w idealnym stanie CDP-XE800 za 70 zl. Jak do tej pory, to tylko 2,5 roczna corka prosi: "tatuś, niuziczke ciałam, o misiu" i wlaczam wspomniany odtwarzacz nie wsluchujac sie w szczegoly. Probowalem cos znalezc o tym odtwarzaczu, ale jedyne co znalazlem tak na dobra sprawe, to goscia, ktory bezskutecznie przez te kilka miesiecy probowal sprzedac na allegro taki model najpierw za 270, potem 240, 210 zl i ciagle nic. Czy ktos z szanownych kolegow mial doczynienia z tym modelem? Czy ktos moze mi powiedziec czego moge sie po nim spodziewac i czy warto bylo wydac 70 zl? Bede niezmiernie wdzieczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

No ja własnie się zastanawiam nad CDP-XE800 ,jest na alegro za 299zł

obecnie mam onkyo dx7210 ale brakuje mi trochę dynamiki i basu.

czy lepiej szukac coś z SE od sony?

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Posiadam cdp-950 jestem z niego zadowolony ale... no właśnie ale dotąd było tak że wymiana każdego z elementów przynosiła poprawę, ostatnio wymieniałem kable na QED silver anniversary-xt i Tara Labs Prism 300A, a teraz skierowałem wzrok na cd-ka - chciałbym sie dowiedzieć co Waszym zdaniem przyniesie większą poprawę jakości dźwięku: zakup przetwornika Stelmacha czy np. SONY CDP - XA3ES ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CDP-XE900 QS (naklejka taka jest). Słuchałem poprzednio u znajomego 700tki i stwierdziłem że jak kiedyś coś to taki kupię na Allegro - zastąpi mojego Kenwooda 1030. No i trafił się - i mam w stanie idealnym. Gra - przejrzyściej od Kenwooda i z mocną basową podstawą - jeśli tak można napisać o CDku.

Polecam - szczególnie że cena - 300 złotych jest chyba niewygórowana jak za egzemplarz jak spod igły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam, mój dotychczasowy odtwarzacz dvd służący głównie do słuchanaia muzyki (niestety okazało się, że nie czyta płyt z kodem regionalnym europy)zdechł i muszę na szybko coś zakupić. Znalazłem w lokalnej gazecie cdp m-18 za niewielką sumę. I teraz moje pytanie: czy warto zakupić nawet z perspektywą wymiany lasera (kss 240A cena poniżej 60 zł), czy można go poprawić poprzez niezbyt drogi tuning ? Słucham zwykle klasycznego rocka, bluesa - żadnej techniawy czy rapu, będzie pracował w zestawie z CA-905 Fisher i Scherzo 200/Uher Referenz 2000. Pozdrawiam i proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Ryszard, sprzedający nie przyzna się dobrowolnie, że laser jest na umarciu. Nie jestem purystą dźwiękowym i nie mam ani ambicji ani dużej kasy na zakup bardzo drogiego cd, myślę że dołożenie 100 zł na laser + 50 na zamontowanie jest do przyjęcia pod warunkiem zakupu za max. 100 zł. Mam wtedy cd za mniej niż 300 z nowym laserem, używki za taką sumę zawsze będą miały laser do wcześniejszej lub późniejszej wymiany. Chodzi mi tylko o ten konkretny model, na necie jest mało informacji o nim (może właśnie dlatego, że jest to nic dobrego). Moje pytania są mało konkretne, ale na cd-ekach po prostu nie znam się. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laser, jak jest sprawny to jest duza szansa ze pochodzi jeszcze dlugo, dlatego lepiej kupic cos w co na samym pocztatku nie trzeba dokladac, a roznica w cenie sprawny-niesprawny najczesciej nie jest znow taka duza. Za 300 zl mozna naprawde kupic CD calkiem znosnej klasy, nawet cos z serji ES z SONY, za polowe tej sumy znajdziesz okazje na Allegro z modeli prawie klasy ES,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Próbowałem ją ściągnąć ale wydaje mi się, że bez niej bas nie schodzi tak nisko...:)

A tak poważnie, to nie wiem. Wydaj mi się jednak, że izoluje miejsca pod napięciem od przypadkowego dotknięcia bądź przebicia na obudowę. Może Piotrek608 wypowie się na temat tego ES-a, bo odnoszę wrażenie, że cena za jaką go kupiłem nie była wysoka (biorąc pod uwagę nowiutki oryginalny laser w pudełeczku:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

to na trafie to prawie na pewno mata bitumiczna (te charakterystyczne falki, kolor itd). przed dotknieciem na pewno troche ochroni ale stosuje sie ja glownie do wygluszen - czy pokrywa nie nie jest tym aby tez wyklejona?

w jakim celu sa porozrzucane te male fragmenty po calym wnetrzu to pojecia nie mam. izolacja izolacja ale po co by byly te kawalki na bocznych sciankach?

 

ps pozwole sobie na dopisanie sie do klubu z racji posiadania cdp-710.

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Odświeżam troszkę temat. Mam do kupienia Sony SCD-XB 940 QS za 450 zł. Myślicie, że jest to dobra cena? Ma służyć jako transport do lampucery, ale chciałbym również, żeby sam w sobie grał nienajgorzej. Myślicie, że spełni moje oczekiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

bazookie, 9 Mar 2009, 13:22

 

>Coś dla odświeżenia tematu :) CDP-X555ES

 

Od Twojego postu minęło już sporo czasu, ale pozwolę sobie stwierdzić, że ten odtwarzacz miał bardzo ciekawą historię. Widać ślady po zalaniu (na płytce analogu) i co najgorsze ten odtwarzacz był później użytkowany (ślady elektrolizy). Wiem co mówię - codziennie widuję takie telefony. Lepiej daj komuś żeby na to zerknął, albo sam to przeczyść jakimś spirytem.

 

A w temacie to sam jestem szczęśliwym posiadaczem cieniutkiego modelu, ale wielkiego sercem CDP-M95 lekko przeze mnie grzebniętego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

No wiesz... kwestia, czy nie lepiej dołożyć parę zł i kupić coś wyżej jest odwieczna. Pewnie tak, w końcu właśnie dlatego są modele wyższe i niższe (i odpowiednio - niestety, droższe i tańsze). Pytanie jedynie, ile to jest to owe parę złotych.

 

Doświadczeń w porównywaniu 20es do 30es niestety nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do zaproponowania modyfikację polega na utworzeniu toru lampowego bezpośrednio za przetwornikiem cyfrowo analogowym. Użyta lampa to 6N30 montowana na zewnątrz odtwarzacza cd.

W przypadku sony 227 esd układ lampowy montowany jest równolegle do układu fabrycznego (zachowany jest oryginalny układ półprzewodnikowy i istnieje możliwość porównania brzmienia obu torów)zdjęcie tyłu Najlepsze efekty daje modyfikacja cd sony 227 Jeśli ktoś ma dodatkowe pytania proszę pisać na priv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modyfikacja polega na utworzeniu toru lampowego dla SONY CDP XB920 QS bezpośrednio za przetwornikiem cyfrowo analogowym. Używane pary lamp to militarne 6H8C oraz 6H9C montowane na zewnątrz odtwarzacza cd. W przypadku sony 920 układ lampowy montowany jest równolegle do układu fabrycznego (zachowany jest oryginalny układ półprzewodnikowy i istnieje możliwość porównania brzmienia obu torów) Najlepsze efekty daje modyfikacja cd sony 227 Zdjęcie przedstawiam zdjęcie gotowej zmiany. Brzmienie jest o niebo leprze! No i wystarczy przełożyć kable różnica zdygitalizowany dźwięk lup jak z gramofonu:) Dlaczego inżynierowie SONY tego nie robią:-)?????????? Proszę Was o komentarze

post-23144-100006794 1262026158_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.