Skocz do zawartości
IGNORED

Nowości Jazzowe


mikowaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po uroczym, kontemplacyjnym 'Trio Tapestry' z 2019 doczekaliśmy się nowego objawienia Trio i najnowszej produkcji Manfreda Eichera - 'Garden of Expression'. Podobny schemat do pierwszego projektu, ale faktycznie może bardziej ekspresyjny i 'uawangardowiony' co najlepiej słychać w tytułowym numerze. Oczywiście klimat studia w Lugano dodaje tego wszystkiego, czego powiedzmy mogło zabraknąć w produkcji 'Trio Tapestry' w Sear Sound w NYC. W najnowszym projekcie obcujemy z obłędnym soundem - Lovano, Crispell i Castaldi brzmią rewelacyjnie - są perfekcyjnie zabalansowani i fantastycznie wydobywują i podkreślają 'szczegół' oraz subtelność muzyki. No i 'cisza', ale tutaj wiadomo - to jest domena produkcji ECM, ale nie zawsze jest magicznie, wciągająco, kontemplacyjnie i spiritualnie jak na najnowszej płycie Joe Lovano - 'Garden of Expression'

ECM, 2021

Ale nie wiem, czy ta płyta mi się podoba i czy akurat to jest to do czego będę wracał. Tak czy siak, studio Auditorio Stelio Molo RSI w Lugano dodaje czadu jakich mało. Oczywiście studio samo nie gra, ale jakkolwiek jest, to aura tego studia uchwycona w produkcjach ECM jest oszałamiająca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_3711.thumb.jpg.20700e7decc6a37ec2f68e4e6877991e.jpgIMG_3712.thumb.jpg.020474083bf69469aa376a7d182048f8.jpgIMG_3713.thumb.jpg.c83646c7021269eb2137de2d7efae770.jpgIMG_3714.thumb.jpg.3a29d6f652fe0b12d32cfa7769896153.jpgIMG_3715.thumb.jpg.7bba6383ef602fb3a0c6ed4cacaa28a5.jpgIMG_3716.thumb.JPG.25177b9c771b7da464ab99c4a2b5f063.JPG

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i oczywiście muzycy jazzowi, kreatywni i im podobni artyści nagrywają live, na 100. Prawie zawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tę płytę od około tygodnia . Oczywiście nasuwają się porównania z nagraniem z triem Wasilewskiego .Muzyka zupełnie inna , bardziej awangardowa ,trudniejsza .Pewnie za sprawą Marilyn . Więcej tu ciszy ,struktura jest luźniejsza .Brzmienie jak zwykle znakomite .

Muszę ją jeszcze przetrawić .

Ale mam też coś zupełnie innego .Prawdziwe cacuszko , istny bibelocik ! " Play Gershwin " w wykonaniu Enrico Pieranunziego ,Gabriele Mirabasiego ( klarnet ) i Gabriele Pieranunziego ( skrzypce ) . Czyli muzyka Gershwina na trio , na fortepian , klarnet i skrzypce .Pianista dokonał przeinstrumentowania muzyki napisanej pierwotnie na orkiestrę na trzy instrumenty .Mamy tu m.in. Amerykanina w Paryżu , Błękitną rapsodię i Preludia .Brzmi to wszystko rewelacyjnie , muzycy grają fenomenalnie i jednocześnie bawią się . Ukoronowaniem płyty jest jest Błękitna ( 19 min. ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że bardziej naturalne środowisko dla Crispell  jest poza ECM , tam chyba Eicher narzuca jej kaganiec stylistyki labela. To jednak  pianistka wywodząca się z szkoły Taylora , która wykształciła swój osobisty język bez kopiowania.Jej muzyczna droga od Braxtona z jego legendarnym kwartetem  , Workamna ensemble  , Guya z jego LJCO i trio z Lyttonem wydaje się być bardziej interesująca niż tytuły z ECM ( chociaż te wczesne z Motianem i Peacockiem są ciekawe ).To też jedna z nielicznych muzyków która gra z innymi pianistami a CD z FMP ze Schweizer jest bardzo wysoko oceniana i warto ją poznać. Ostatnio Matchless wydał kultowy i długo oczekiwany koncert tria  z Harrisonem Smith'em i Eddie Prevost'em z 2012 w Cafe Oto ( można go było znaleźć na bootlegu -taśmę miało BBC dla której był nagrany ) i tam  słychać jak dobrą jest improwizatorką ( pamiętajmy że to Prevoust czyli jeden z filarów free improv co często jest mylone z free jazzem a co za tym idzie odbiór tej muzyki jest ''trudny'' ale mimo to b.zachęcam ) .  Labele gdzie ją można szukać to głównie  Music & Arts , Leo , Intakt .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość takich projektów jak najnowszy 'Garden of Expression', to projekty Manfreda Eichera - posiada wizje, ma to w głowie, ustala skład, konfrontuje się z muzykami i jazda... no bo skąd akurat razem Joe Lovano i Marilyn Crispell...??? Ja nie pamiętam takich konfiguracji. Z drugiej strony nie ma się co dziwić Manfredowi Eicherowi - przede wszystkim to on wykłada kasę, a po drugie gość z takim bagażem doświadczeń, to niemalże wyrocznia w wielu kwestiach - łączenie sztuki z biznesem, to też sztuka i kreatywność ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak , dokładnie jak piszesz -to jego business i jego ryzyko  a prowadzi go z sukcesem. To pewnie ostatni label prowadzony w stylu majorsów z tamtego wieku gdzie właściciel tak dominuje stylistykę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemniej słyszałem ,że są naciski aby dany muzyk nagrał płytę z konkretnymi muzykami , z konkretną sekcją .Oczywiście z tego samego labelu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , z 10 lat temu mówiono o tym ale czy to prawda ? Anyway sugestie w dużych , mających szeroką dystrybucję labelach przy debiutach będą pewnie zawsze ale dotyczy to raczej labeli nagrywających szeroko rozumiany mainstream czy contenporary np.ECM , ACT , CAM , Blue N. i podobne. Obecnie ( pewnie w związku z łatwością nagrania ) biorąc pod uwagę profilowanie labelu na rodzaju muzyki którą wydają ( klasyczne przykłady to Intakt , FMP  czy Emanem , które ''obsługiwały''  trzy ''odmiany'' awangardy europejskiej ) nie wydaje się możliwe ''ustawienie'' kapeli bo nagrywany jest gotowy produkt w konfiguracji personalnej i dłubanie przy tym jest niemożliwe.

P.S. Dochodzi jeszcze problem z muzykiem który ma jednej strony do wyboru kontrakt z dużym labelem a co za tym idzie dystrybucja , organizacja występów na festiwalach , umowa na nagranie paru płyt i w miarę stały dochod ,recenzje w dużych periodykach plus prestiż a z drugiej zamknięcie się w stylistyce labela. Przykład Iyer : ma podobno kontrakt na 10 płyt z ECM i jaki skutek przyniesie zamknięcie się w tej stylistyce? Dzisiaj jest to muzyk o nieograniczonej wyobraźni. Jedno wydaję się nieodwracalne - czas majorsów odchodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez aventicum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie najnowsza , bo z 2020r ale dla mnie super. Dominik Wania w trio chwilę przed nagraniem dla ECM. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo pozytywne wrażenie po pierwszym przesłuchaniu zrobiła na mnie nowa płyt Pata Metheneny   "Road To The Sun" w przeciwieństwie do kilku ostatnich z  Orchestrionem włącznie. Muzyka ciekawa, klimatyczna i jak dla mnie Pat trochę inspirował się  Villa-Lobosem, co nie jest w żadnym przypadku zarzutem. Zobaczę jakie będę miał wrażenia po dokładnym, kilkakrotnym przesłuchaniu, bo już wiem, że to zrobię, polecam tę płytę.

 "Wykonanie czteroczęściowej solowej suity na gitarę zatytułowanej "Four Paths Of Light" powierzył Metheny Jasonowi Vieaux, zdobywcy nagrody Grammy, będącemu według radia NPR „prawdopodobnie najprecyzyjniejszym i najbardziej uduchowionym gitarzystą klasycznym swojego pokolenia”. Centralnym elementem tego przełomowego albumu jest sześcioczęściowy utwór "Road To The Sun" w wykonaniu Los Angeles Guitar Quartet (LAGQ), również laureatów Grammy. Według Metheny’ego to „jeden z najlepszych zespołów na świecie”. Album wieńczy kompozycja „dodatkowa” - "Für Alina" autorstwa Arvo Pärta, zagrana przez Metheny’ego na 42-strunowej gitarze Manzer Pikasso."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Chopin University Big Band.

 

Krótka nota nt. albumu:

Kompozycje ze znanych i lubianych filmów oraz seriali w zupełnie nowych aranżacjach! ? Najpiękniejsza muzyka filmowa w wykonaniu Chopin University Big Band z Piotrem Kostrzewą i wyjątkowych gości: Natalia Kukulska, Łukasz Zagrobelny, Dorota Miśkiewicz, Wojciech Myrczek vocalist, Danieli Berezy i Łukasza Lipskiego! ? Muzyka w filmie i serialu odgrywa niezwykle istotną rolę. Dopełnia obraz, podkreśla nastrój albo go maluje. Nierzadko jest też całością, która znakomicie promuje film lub serial. Wiedzą o tym doskonale członkowie Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy oraz Adam Sztaba, Krzysztof Herdzin, Marek Stefankiewicz i Wojciech Kostrzewa, Michał Tomaszczyk i Jarema Jarosiński, którzy odpowiadają za aranżacje utworów, które znalazły się na płycie "Cinema Boogie". ? Album wypełniło 12 kompozycji. Większość z nich jest znana melomanom i widzom, gdyż pochodzą z uznanych, popularnych produkcji, chociażby z seriali "07 zgłoś się", "Wojna domowa" i "Czterdziestolatek", czy filmów "Dziecko Rosemary", "Polowanie na muchy" oraz "Tylko mnie kochaj". ? Pośród muzycznej klasyki polskiego kina, znalazł się także utwór wyjątkowy, który zamyka płytę "Cinema Boogie". Piosenka nosi tytuł "Zapalniczka", a tekst do utworu napisał wspaniały aktor i reżyser Andrzej Strzelecki, na krótko przed swoją śmiercią. W ostatnich dniach kwietnia 2020 roku Strzelecki przygotowywał piosenkę ze studentami Akademii Teatralnej. Zmarł trzy miesiące później.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od tygodnia gra najnowszy Charles Lloyd z The Marvels, czyli z Billem Frisellem, Gregiem Leisz, Roubenem Rogers i czarodziejem E. Harlandem. Każdą płytę Charles Lloyda warto mieć, a przynajmniej warto wysłuchać, bo w jego muzyce przeważnie nigdy nie było lipy i chciałbym, żeby tak pozostało forever. Po fantastycznym okresie dla ECM, Charles Lloyd kontynuuje swoje muzyczne pasje dla BN i jest to jego siódma płyta w katalogu tej zasłużonej wytwórni. Najnowsza płytka 'Tone Poem' nie zadziwia, nie szokuje i 'nie zjada innych na śniadanie', ale jak zwykle w przypadku Charlesa Lloyda, czaruje i gwarantuje kawał solidnej muzyki, która zawsze i w każdych okolicznościach sprawia wiele frajdy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_3756.thumb.jpg.70d574dc24f8f014882f695d2fdbb9fe.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Chicago napisał:

U mnie od tygodnia gra najnowszy Charles Lloyd z The Marvels....

?

Trudno podejrzewać CHL o płytę słabą i nie zatopić się ponownie w jego muzyce jednakże z tych skądinąd przyzwoitych i "bezpiecznych" utworów wieje odrobinę presją terminowego wywiązywania się z kontraktu z wytwórnią ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ta  płyta też gości od kilku dni .Zwraca uwagę brzmienie i charakter tej muzyki .Takie countrowe czy wręcz grassowe .To pewnie za sprawą tych gitar . Mnie się płyta podoba choć nie jest odjechana czy awangardowa .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Zwraca uwagę brzmienie i charakter tej muzyki .Takie countrowe czy wręcz grassowe .To pewnie za sprawą tych gitar . Mnie się płyta podoba choć nie jest odjechana czy awangardowa .

I o to chodzi w projektach The Marvels - o podkreślenie tradycji bluegrassowych, country (po to tam jest Greg Leisz i Bill Frisell), nie mniej jednak płytka ma swoje momenty współczesnego jazzu i muzyki z kręgu contemporary. Z takich typowych kombojskich przytulanek, to na pewno numer trzeci takim jest, ale dwa pierwsze numery??? 'Peace' i 'Ramblin' - z ukłonem dla Ornette...??? Ciekawy jest number 2 - 'Ramblin' - oprócz ukłonu dla Mistrza Ornette Colemana, to jednocześnie z akcentem i jak myślę szacunkiem dla Eddie Harrisa...??? Ja to słyszę i co ciekawe, wielu wielu wykorzystuje ten motyw w swoich kompozycjach - albo ja mam jakąś fobię, że co chwilę słyszę ten motyw...??? A tytułowy numer? Cudowny, lekki, nośny z prześpiewnym solo Mistrza unoszącym się nad wszystkimi i jednocześnie ze wszystkimi uczestnikami tego fantastycznego lotu. Znakomita płyta, zresztą nie może być inaczej - to jest przecież Charles Lloyd - wystarczy spojrzeć na niego, na jego oczy - sama mądrość i szczerość. I taka jest jego muzyka - mądra i szczera. Frisellowi też nic nie brakuje, jak i pozostałym muzykom The Marvels.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Szanowni, chciałabym zapytać o nowe wydawnictwo , które mi tak naprawdę umknęło wcześniej a ukazało się już w lutym.

Bernard Maseli album Drifter.

Czegoś nie rozumiem. Album ukazał się tylko w wersji cyfrowej. Czy to już naprawdę pożegnanie z płytą ??? Czy płyta ukaże się ale nieco później ?

Mam 2 płyty Polish Jazz Masters, które ukazały się do tej pory. Wydaje mi się dziwne, że taki numer (bez płyty ) odstawia nam wydawca.

Drugi brak logiki to wydanie w serii Polish Jazz Masters a nie po prostu w kontynuacji Polish Jazz. 

Już długo o tym dyskutowaliśmy ale Polish Jazz Masters to seria dla wybitnych płyt jazzowych, które nie ukazały się w Polish Jazz. Tutaj spodziewaliśmy się słynnej "Sprzedawcy Glonów" itp.

O co tu chodzi ? Może ktoś wie ???

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzisiaj gra świeżo kupiony Jagodziński - Bach. 
Jestem bardzo ciekaw Waszych opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, ibanezq napisał:

A u mnie dzisiaj gra świeżo kupiony Jagodziński - Bach. 
Jestem bardzo ciekaw Waszych opinii.

A my Twoich ☺️. Więc jak już słuchałeś pisz śmiało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cortes napisał:

A my Twoich ☺️. Więc jak już słuchałeś pisz śmiało.

Chętnie ale czytając tu „wypasione” opisy co poniektórych czuję się na prawdę onieśmielony. 😉 Dam sobie kilka dni czasu z tą płytą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie pisałem a trochę zakupów było. Najpierw Fred Anderson i krążek " Fred Anderson Quartet Live " 2019 a nagranie z 1994. W składzie H. Drake ,T.Aoki , T.Kondo .Fred jakby bardziej drapieżny i dodatkowo trąbka i electronics ( Kondo ) . Ellis Marsalis i jego kwartet "An open  letter to Thelonious " płyta z 2008r. ale to pierwsze jego nagranie w mojej kolekcji . Oprócz lidera D. Douget tenor, J.Stewart bas i J.Marsalis perk .Zaskakująco dobre nagranie . Dwie płyty mojego ulubionego Jemeela Moondoca . " The Zookeeper's House " Relative Pitch Rec. W składzie plejada gwiazd free a więc M .Shipp , R. Combell ,H. Greene ,N.Taylor Baker . I druga pozycja to duet Moondoc i basista Hilliard Greene " Cosmic Nickelodeon ". Obie pozycje fantastyczne ! Moondoc potrafi łączyć free z komunikatywnością , czarnym korzennym brzmieniem i błyskotliwością .

Nie może zabraknąć Enrico Pieranunziego .Płyta " Proximity " CamJazz .Oprócz lidera R. Alessi trąbka ,D.McCaslin tenor i M.Penman bas . Piękna ,melodyjna , lekko melancholijna muzyka zagrana na najwyższym poziomie .

I na koniec niezawodne Not Two i krążek " Mantle" 2020 czyli Natsuki Tamura trąbka ,Satoko Fujii piano i Ramon Lopez perk. Fantastycznie zagrane energetyczne free .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 13.04.2021 o 11:03, Kondzio13 napisał:

Nowa płyta, Vijay Iyer - Uneasy.

Świetny album, polecam.

Dokładnie, też się zaopatrzyłem. Jak ktoś ma głód "na trio" to pozycja obowiązkowa. Nasze rodzime ecmowskie "trio" coś ostatnio wydaje tylko płyty "z kimś" - dlatego na otarcie łez mamy tą płytę "Uneasy". "Niełatwo" znaleźć drugą tak dobrą płytę tria, chyba że ich poprzedni "Break Stuff" z innymi muzykami. Swoją drogą ciężko mi uwierzyć, że gra tutaj babeczka ta sama co niedawno nagrała "in common 2" jeśli wiecie o jakiej płycie mówię

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zdziwiło, że widzę LO w ECM - ale tak na szybko skojarzyłem fakty i wyszło mi, że Lovano mógł ją polecić Manfredowi. LO przez szereg lat była związana zawodowo z Davidem Douglasem i w ogóle z instytucją Greenleaf Music. Natomiast Dave Douglas lubi się z Lovano i nagrywają razem płyty od czasu do czasu, i w składzie zawsze była LO. Świetna basistka, znakomicie wykształcona z poważnym resume - pochodzi z Australii. Coś w tym jest - kolejny znakomity basista, a właściwie były basista, chicagowski muzyk Patrick Mulcahy też pochodzi z Australii. I właśnie niedawno tam wrócił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago
Edyt Zapominalski

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wilku mowa a wilk tuż, tuż

image.png.a244676b52dda67f113a0ab19faf7b26.png

Other Worlds (feat. Lawrence Fields, Linda May Han Oh & Joey Baron)

Joe Lovano & Dave Douglas Sound Prints

Release Date: 2021-05-07

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z dwutygodniowych wakacji i słucham najnowszego Iyera . I też jestem pod wrażeniem . "Uneasy " to płyta wybitna ! Stawiam ją na równi z nagraniami tria Jerretta ! Pierwszy raz słucham Vujay'a współpracujacego z  Lindą i Sorey'em . To już absolutnie dojrzały , zgrany ,czujący się nawzajem zespół ,który nie boję się tego napisać wypełnia puste miejsce po trio Keitha Jarrett'a . Umarł król niech żyje król ( oczywiście w przenośni ! ).

P.S. Posłuchajcie jak oni wykonują oklepane Night And Day !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę poprawić swoją pomyłkę .Przejrzałem swoje płyty i okazuje się,że Sorey już nagrywał z Iyerem .Mam go na płytach " Blood Sutra " PI Rec. 2003 ," Fieldwork Door " Pi Rec. 2008 i "Far From Over " ECM 2017 .

A płyta nie opuszcza mojego odtwarzacza .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś premiera najnowszej płyty zespołu Błoto (projekt ekipy z EABS). Tytuł to „Kwasy i zasady” Polecam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie Qobuz od piątku (na wyłączność niestety) udostępniają nową produkcję Christian McBride, The Q Sessions.

Za WBGO.org:

"The result is The Q Sessions, a three-track digital EP that will release tomorrow, for International Jazz Day, as the first in a new series of Qobuz exclusives. Recorded at the Power Station at BerkleeNYC, it features McBride with an all-star quartet featuring guitarist Mike Stern, drummer Eric Harland and saxophonist Marcus Strickland. As a hi-res product, it will stream without the standard digital compression — so the audio is heard in the same 24-bit / 192kHz quality with which it was captured in the studio."

całość tutaj + jeden kawałek do posłuchania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CMQsession.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukazuje się nowa koncertowa płyta Miles Davis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.