Jump to content
mikowaj

Nowości Jazzowe

Recommended Posts

Z lżejszego jazzu słucham sobie koncertowego wydawnictwa Agi Zaryan "Live at Palladium" - dwie płyty CD i DVD. Bardzo przyjemne granie a Agnieszka Skrzypek naprawde w dobrej formie. O wiele to lepsze od jej ostatniego, moim zdaniem nieudanego, projektu "Umiera piękno".

Pozdrawiam Stempur

Niemała niespodzianka spotkała mnie po wejściu na stronę włoskiego labela CamJazz. Otóż CamJazz zakupiło legndarne katalogi jazzowe włoskich labeli Soul Note i Black Saint. Płyty są już dostępne przez stronę

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w bardzo atrakcyjnych cenach - 8,76 euro za płytę. Przy 3 zamówionych płytach przesyłka gratis! Ja już oczywiście zamówiłem 3 tytuły:

- MAX ROACH, CECIL TAYLOR - HISTORIC CONCERTS ( dwupłytowy album także za 8,76! )

- MAX ROACH - BIRTH AND REBIRTH

- OLD, NEW DREAMS - A TRIBUTE TO BLACKWELL

Teraz czekam na przesyłkę , a potem dalsze zakupy bo katalogi imponujące

xavian

W sklepach już jest reedycja pięciu starych płyt Stańki. W boxie za 110 PLN są: Misic forK, Tweet, Music 81, Lady Go i Freeelectronic Live At Montreaux.

Pozdrawiam Stempur

30 stycznia ukaże się nowy album Enrico Ravy "New Jork Days" - ECM

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17176-100006603 1232176541_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

A 23 stycznia nowy Joshua Redman "Compass" - Nonesuch

Hidden Content

post-17176-100006602 1232176779_thumb.jpg

I na koniec, 27 lutego Lars Danielsson (z m. in. Leszkiem Możdżerem) "Tarantella" - ACT

Hidden Content

post-17176-100006601 1232177018_thumb.jpg

Guest Arek__45

Jarrett dostepny od 23 stycznia...i jako vinyl rowniez pierwszy od 15 lat z ECM.

Anonsuję dwie arcyciekawe nowości z Hatology.Joe Morris Bass Quartet "High Definition" a w składzie

Taylor Ho Bynum cornet ( to ten od Braxtona),Allan Chase saks.,Joe Morris bas i Luther Gray perk.

Druga pozycja to Steve Lantner Quartet "Given-Live in Munster".Grają Steve Lantner piano,Allan Chase saks.,Joe Morris bas i Luther Gray perk.Rekomendacja!

Beyond The Boundary of Time

Artist: Revolutionary Ensemble

Label: Mutable Music

Beyond The Boundary Of Time documents the last live performance of the legendary Revolutionary Ensemble before Leroy Jenkins' death in 2007. This recording was made of a performance on May 25, 2005 in Warsaw, Poland. (...)

Alive (8-CD Boxed Set)

Artist: Thomas Chapin

Label: Knitting Factory

We are working directly with Thomas Chapin's widow to make this amazing set available once again in limited quantities. Eight CD box set, encompassing Chapin's seven titles on Knitting Factory plus an extra disc enhanced CD of previously unreleased video and audio recordings. This set also features extensive liner notes by Bob Blumenthal. (...)

Ów 8 płytowy box Chapina jest znany już od wielu lat. Swoją drogą, ciekaw jestem kto to ma wydać obecnie, bo chyba jednak nie Knitting Factory.

To jest fragment z e-mailowego newslettera Jazzloft.com

Wiem, że to kompilacja, katalog Knitting f. jest już od lat wyczerpany:)

może ten ośmiopłytowy też został wyczerpany i stąd anons wznowienia?

W każdym razie fajna rzecz.

>pavbaranov

To wydanie o którym piszą zawiera również: "extra disc enhanced CD of previously unreleased video and audio recordings. This set also features extensive liner notes by Bob Blumenthal."

Czy to, które masz również?

pozdrawiam

Alive zostało wydane w 1999 przez Knitting Factory. Zawierało 7 płyt, które wcześniej ukazały się nakładem tej wytwórni (czyli odpowiednio 1: Third Force (KFWCD-103), 2: Anima (KFWCD-121), 3: Insomnia (KFWCD-132), 4: Menagerie Dreams (KFW-167), 5: Haywire (KFW-176), 6: Sky Piece (KFR-208), 7: Nightbird Song (KFR-240)) oraz ósmą, zawierającą fragment koncertu, która wcześniej nigdy nie została zrealizowana. Wcześniej, tj. przed 1999 rokiem. Całe Alive! miało być nakładem limitowanym, a poszczególne płyty składające się na to wydawnictwo nie miały tytułów odpowiadających ich pierwowzorom.

Zatem - z tego co wyżej napisane - Alive! to Alive! wydane przed 10 laty przez Knitting Factory pod numerem KFW-248.

Wprawdzie już obecnie nie pisuję dyskografii, ale powinienem wiedzieć. Na razie, odsyłam do diapazonu, tam stosowna dyskografia jednego z bardziej cenionych przeze mnie muzyków. Przy okazji, omówiona (niegdyś) zarówno z Vernonem Frazerem, jak i wdową po Chapinie.

Aha, ów 8 dysk, zawiera bodaj 1 utwór w wersji video. Z racji, że mam 7 płyt z KF + 8 z Alive, nie wiem, czy jest tam linear notes konkretnego krytyka. Wiem, że jakieś jest, bo album oglądałem ;)

27 marca - nowa płyta Diany Krall "Quiet Nights" - Verve:

post-17176-100005629 1233006028_thumb.jpg

Bardzo ciekawa, polska płyta Ziemia Planeta Ludzi, doczekała się recenzji na diapazonie :

Hidden Content

Ukazała się też nowa płyta Sing Sing Penelope z Andrzejem Przybielskim. Dwie mp3 do siagnięca ze strony zespołu :

Hidden Content

post-13172-100005435 1233220288_thumb.jpg

post-13172-100005436 1233220288_thumb.jpg

pavbaranov, 25 Sty 2009, 20:27

>Aha, ów 8 dysk, zawiera bodaj 1 utwór w wersji video. Z racji, że mam 7 płyt z KF + 8 z Alive, nie

>wiem, czy jest tam linear notes konkretnego krytyka. Wiem, że jakieś jest, bo album oglądałem ;)

Ten krytyk to Bob Blumenthal:) Wspominam o nim w kontekście Chapina i RE, gdyż posiadam płytę Revolutionary z 1978 r. gdzie tekst popełnił właśnie B. Blumenthal. Wydaje mi się, że wznowienie tego albumu wydano niedawno, gdyż lista utworów się zgadza i licencja też: Enja. To jest zapis nagrania live w Moosham Castle w Austrii z 1977 r. (4 utwory: Clear Spring, March 4-1, Chicago i Rev. Ens.)

Znasz ten album? W sumie nowość.

zildjian, 29 Sty 2009, 10:45

>Krall - ależ ona wygląda... dworzec. A na Dworcowej Gdańsk Orunia 12 lutego Auguścik i Kurt

>Rosenwinkel

I ja ulegam wrażeniu, że zdjęcie Krall na okładce nie jest zbyt szczęśliwie dobrane...

zildjian, 29 Sty 2009, 21:15

>powiem szczerze,k**ew jaka

Chcesz powiedziec Zildjanie ze k**wy mozna poznac po tym, ze nosza czarne suknie, maja odsloniete ramiona i blad wlosy i sie usmiechaja ?

Kolega Zildjian nieco przesadza