Skocz do zawartości
IGNORED

Nowości Jazzowe


mikowaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jednak cenię czarną, dobrą jakość mam z Apple Music do samochodu i jest świetnie,

w domu już nie słucham, bo to dla mnie nie frajda, ale jak przyjedzie winyl, to będzie święto.

 

O to w tym chodzi :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się stało i jedzie :-D WIELKIE DZIĘKI ZA LINK !!!

spoko, dodax jest ok, allegro to ostatnie miejsce gdzie należy sprawdzać ceny płyt, już dawno zostały oderwane od rzeczywiści... gdybym wycenił swoją kolekcję wg cen na allegro byłbym baaardzo bogaty :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta akurat nie jest sprawdzona przeze mnie na Allegro, one są w eMpiku za 199,99 i w MediaMerkt za 189,90

i dla tego się lekko podłamałem, ale koledzy zawsze na posterunku i ten link poprawił mi humor na dłużej :-)

 

Na Alle ostateczność dla mnie z kupowaniem, już kilka razy odsyłałem i więcej zachodu z tym jak wartości

zakupowej, dobrej jakości i ogólnie zadowolenia. Wolę reedycję Polish Jazz jak 1Press za 30zł, a potem płacz.

 

itd. ... szkoda wątku na te smutne treści :-) Cieszmy się chwilą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam uwagę na najnowszą płytę Terence Blancharda z Blue Note 2018"The E Collective Live".Szczegóły w wątku o fusion.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsza relacja z ostatniej dostawy (już przesłuchana).Najnowszy krążek Kenny Barrona.Pianisty wybitnego ale chyba trochę niedocenianego.Niemal rówieśnik Jarretta prezentuje od lat tę samą a zupełnie inną pianistykę.To nie jest typ jazzowego intelektualisty.To raczej specjalista od klimatów,czarowania,swingowania.Jego sztuka zanurzona jest w czarnej muzyce.Do tej pory najlepiej realizował się w triach.Tym razem mamy kwintet.A tworzą go oprócz lidera K.Kitagawa bas,J.Blake perk.,M.Rodriguez trąbka i świetny Dayna Stephens na saksie.Po prostu czad !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam uwagę na najnowszą płytę Terence Blancharda z Blue Note 2018"The E Collective Live".Szczegóły w wątku o fusion.

 

No i tu masz wielką rację, że zwracasz, do tego płyta płytą, ale doznania jakie zostają w głowie po ich graniu

na żywo, w lutym w Blue Note w Poznaniu zrywają beret i do dzisiaj zimno w głowę :-) Nie do opisania power.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna pozycja z ostatnich zakupów przesłuchana.To nagranie Marii Schneider i SWR Big Bandu z 2000r. a wydanie przez Jazz Haus w 2018r.Maria to moja ulubiona band liderka,kompozytorka i aranżerka.Muzycznie dorastała u boku Brookmeyera,Stana Kentona,,Thada Jonesa,Dona Ellisa a przede wszystkim Gila Evansa.Od lat wygrywa klasyfikację bigbandową w ankiecie Down Beatu.Jej płyty nie wiem czemu są trudne do zdobycia.Ale tę mam !To dwupłytowy album zawierający w części pierwszej suitę Childhood jej autorstwa a w drugiej kompozycje Kurta Weila.

Mamy tu popis sztuki aranżacji na współczesny jazzowy big band.Fantastyczne pomysły aranżacyjne,zgranie zespołu,współpraca poszczególnych sekcji bandu.Muzyka jest niezwykle efektowna i barwna.Chciałoby się napisać mieni się kolorami.Nagranie pochodzi z koncertu w Sztutgardzie .Jakość audiofilska.

 

W kolejce na relację oczekuje jazz wykonany przez Rembrandta i jego trio na instrumentach dawnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne perełki, na wieczorne granie:

 

1. Mark Soskin - "Upper West Side Stories"

 

W składzie:

Mark Soskin - piano

Jay Anderson - bass

Adam Nussbaum - drums

 

2. Bob Reynolds - "Quartet"

 

W składzie:

Bob Reynolds - tenor saxophone

Ruslan Sirota - piano, keyboard

Janek Gwizdala - bass

Chaun Horton - drums

 

3. Gaetano Valli - "Thirty Years"

 

4. Esbjörn Svensson Trio - "Live in London" - świetny koncert

 

 

Tak się nazbierało milutko :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18307-0-91355300-1526413097_thumb.jpg

post-18307-0-00643900-1526413104_thumb.jpg

post-18307-0-97180200-1526413108_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham właśnie dopiero co zakupionej płyty dwóch wielkich muzyków działających jak dotąd na różnych polach aktywności muzycznej.To wspólne dzieło Joey Defrancesco i Van Morrisona.Tytuł "You're Driving Me Crazy" z b.r.

Obu panów chyba nie trzeba przedstawiać.Jak mi się wydaje do tej pory nie kolaborowali.Na nagraniu 15 utworów utrzymanych w klimacie blues jazzu,R & B,soulu .Muzyka jest czadowa,magiczna.Między muzykami jest chemia.Oni nie muszą już nic udowadniać,ścigać się czy odkrywać.Uwielbiam takie podejście do muzyki.W sekcji wyborni muzycy z kapeli Joey'ego.

Bardzo dobra jakość nagrania.

 

Moim zdaniem to ta płyta jest beznadziejna. Nuuuuuuda jakich mało. Nie wiem co koledzy w niej widzą, ale ja nie dam rady trzeci raz .Jednak to tylko moje zdanie. Wolno mi je mieć. Jak na muzyków tej klasy to wstyd. Ani to dobry Jazz, ani tym bardziej Blues.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave Holland 'Uncharted Territories' / Dare2 Records, 2018

 

Najnowsza płytka (podwójna) Dave'a Hollanda jest znakomita. Pomysł Hollanda o powrocie do awangardy i grania free jest wielce szacownym pomysłem. Cała płyta, to praktycznie czyściutkie improwizowanie, choć kilka kompozycji też ma tutaj miejsce. Już samo otwarcie płyty robi wrażenie i mamy tu do czynienia właśnie z kompozycją, której autorem jest najmłodszy uczestnik tej wyprawy, Ches Smith. Można na płytce odnależć echa 'Konferencji Ptaków' czy choćby nawet słynnych duetów Dave'a Hollanda z Samem Riversem, ale przede wszystkim jest tu wyczuwalny mocny puls pierwszych nagrań Hollanda ze Spontaneous Music Ensemble i słynnej płytki 'Karyobin', której to najnowsze wznowienie ukazało się w 2017. Nic dziwnego, że wyczuwalny jest tutaj puls SME - w sesji udział bierze Evan Parker, czyli następny wielki zasilający tę słynną formację sprzed lat. Duży szacun za tę płytę dla Dave'a Hollanda, bardzo duży! W pozostałych rolach wspomniany drummer Ches Smith oraz Craig Taborn, a jak Craig Taborn, to i subtelna elektronika zaraz obok jego wspaniałej i oszczędnej pianistyki. Wielkie brawa za tę płytkę! Super!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

R-11979276-1525903125-3400.jpeg.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie przedpremiera jeszcze ale już teraz mogę z wielkim przekonaniem polecić.

Przyjemne i melodyjne trio fortepianowe, z dużą ilością świeżych pomysłów :-)

 

Brad Mehldau - Seymour Reads the Constitution!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel Carter William Parker Matthew Shipp - 'Seraphic Light' ( Live at Tufts Uniwwersity) / AUM Fidelity, May 2018

 

Całe napięcie buduje tutaj Matthew Shipp, ale Daniel Carter jest przecudownny z tą swoją delikatnością - zupełnie przeciwstawna energia i piękny kontrast 'charakterów. William Parker dobrze zbalansowany, a mówię to, ponieważ potrafi być William odkręcony dużo za dużo i wtedy czar pryska - jest za dominująco!

Dużo Cecilowskich klimatów i to się wyczuwa, ale jest to podane i opowiedziane w jakiś nowy klimatyczny sposób. Coś jest w tej muzyce - pobudza myślenie...???

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie garść nowości.Na początek coś z amerykańskiego mainstreamu czyli nagranie starych wyjadaczy.Kapela The Cookers a tytuł "Believe".W składzie B.Harper,E.Henderson,W.Weiss,C.Handy,G.Cables,C.McBee i B.Hart.

To osiem kompozycji własnych muzyków ( z Quest Harpera ) zagranych z ogniem i precyzją.

Jazz europejski a na dodatek francuski.Najnowszy krążek francuskiego giganta kontrabasu Henri Texiera "Sand Women" Label Bleu W składzie oprócz lidera V.Le Quang sax,S.Texier sax,M.Codjia git. i G.Garrigue perk.Jak zwykle u Texiera bardzo ładne,melodyjne tematy,,wyeksponowany,potężny bas.I jak zwykle w przypadku Label Bleu niesamowita jakość nagrania.

Wspomniana przez Shreka najnowsza płyta Brada Mehldaua "Seymour Reads The Constitution !".Może nie nazwał bym tego przyjemnym i melodyjnym graniem bo to coś więcej.To przykład niemal idealnego,współczesnego tria fortepianowego grającego z niesamowitą wyobraźnią muzyczną i telepatycznym porozumieniem.To pozycja obowiązkowa.

I na koniec ciekawostka.Jazz na starych instrumentach.Rembrandt Frerichs Trio "The Contemporary Fortepiano".Lider gra na fortepiano i harmonium,T.Overvater na violi i V.Planjer na perk.To 14 własnych kompozycji ( plus Butterfly Hancocka ) zagranych na instrumentach z XVIII i XIX wieku.To zupełnie inne brzmienie klasycznego jazzowego tria.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Cookers są świetni - szefem grupy jest najmłodszy zawodnik, trębacz David Weiss, ale 'Bellieve' jest płytą sprzed sześciu lat i jest to ich trzeci album. Najnowsza pochodzi z 2016 i jej tytuł brzmi 'The Call of The Wild and Peaceful Heart'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Still Dreaming' to najnowszy i jeszcze ciepły album Joshuy Redmana - od wczoraj w oficjalnej sprzedaży. Ależ to jest dobra płyta! Tym razem Joshua Redman postanowił zagrać 'tribute' dla zespołu, w którym działał jego ojciec, wybitny Dewey Redman. Old And New Dreams była znakomitą grupą, której wszyscy muzycy byli ściśle powiązani z Ornette Colemanem i jego muzyką i jak wiadomo byli to sami wielcy - Don Cherry, Ed Blacwell, Charlie Haden, Dewey Redman. Istnieli prawie dekadę i nagrali cztery płyty - dwie dla ECM i dwie dla Black Saint.

 

Skład powołany przez Joshuę Redmana do tego projektu jest imponujący - oprócz lidera, na pokładzie mamy równie prominentnych i jednych z najważniejszych muzyków współczesnego nowoczesnego jazzu: Ron Miles, Scott Colley i Brian Blade. A co się dzieje muzycznie na płytce? Dzieje się wiele dobrego i ogrywane są cztery własne kompozycje Joshuy Redmana, dwie Scotta Colley i po jednej Charlie Hadena (słynna 'Playing' z ECMowskiej produkcji Old And New Dreams) oraz Ornette Colemana 'Comme Il Faut'.

 

Duch i klimat Colemana oraz Old And New Dreams jest tutaj oczywisty i chociaż widomo, że to jest 'tribute', to te 'nowe stare kompozycje' wprowadzają 'nową starą jakość' - ja jestem zachwycony tą płytą i słucham jej już któryś raz z rzędu. Razem z najnowszą płytką Hollanda, są to dla mnie jak na razie dwie najlepsze premiery w tym roku - mistrzowski poziom i genialna nigdy niestarzejąca się muzyka! Emocjonalny i fantastycznie szczery tribute ojca i reszty wspaniałych muzyków z The Old And New Dreams.

 

Nonesuch Records, May 25, 2018 - produkcja Joshua Redman / nagranie: 2 i 3 kwietnia 2017, inż. James Farber / mastering: Greg Calbi

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

... a teraz, to czego nie lubię pisać. Płytka CD jest wydana fatalnie - podwójny kartonik z płytką w środku zapakowaną jak jakaś kiełbasa w PRLu w 1982. Wydaje mi się, że taki muzyk jak Joshua Redman powinien jednak bardziej dbać o swoich fanów i wysiliłby się przynajmniej o jakiś w miarę porządny digipack. Poza tym samo nagranie od strony technicznej mnie nie satysfakcjonuje - jest tak jakby przymulone, z brakiem blasku i otwartości góry. Ja nie wiem, ale Nonsuch już któryś raz z rzędu poraża mnie negatywnie swoimi produkcjami - pierwsze co się rzuca w ucho, to mocno zdygitalizowanie nagranie i jak już podkreśliłem - brak blasku. Dziwne to jest, bo akurat wszystkich muzyków ze 'Still Dreaming' znam z live i brzmią oni w realu rewelacyjnie. Dla kontrastu realizacyjnego można wrzucić do odtwarzacza np. 'Playing' z ECM i się przekonać jak duża jest róznica w odbiorze jakości nagrań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo powiedziałbym o produkcji własnej Dave Hollanda - ostatnia płytka, naprawdę świetna, wydana jest również w podłym stylu. Przecież można opracować porządny digipack? Czy nie można? Ale faktem jest, że zostaje więcej w kieszeni - te kartoniki wybitnych artystów jazzowych chodzą po tyle samo, co porządne wydania w standardowych cd jewel case.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

na sprawdzonym dodax.pl winyl kosztuje 76,69zł z wysyłką gratis:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Powiedzcie mi, bo po tej sugestii kupiłem dwie płyty z Dodax 9 maja i do dzisiaj ich nie dostałem.

Status zamówienia z dnia 9 maja wysłane i nie ma; Napisałem do nich, pytają czy życzę sobie

ponowną wysyłkę czy zwrot pieniędzy, co radzicie zrobić? Szkoda trochę, ten tytuł za 76zł

w eMpiku jest 199 i nie ma w sumie na półce tylko wysyłka z jakimś czasie też, trochę żal.

 

Kilka opinii tutaj padło, jedne super, inne z problemami, że nie dochodzą, że zniszczone itd.

Nie wiem jak to ogarnąć, bo zależy mi na obu płytach, ale ile można czekać i jaka pewność,

że wyślą dzisiaj kolejne i te również nie dojdą, bo złodzieje pocztowe już wiedzą, co jedzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już trochę długawo idzie, sprawdzałeś na swojej poczcie czy listonosz nie zaspał z awizo? Może leżą i czekają?

Jeśli proponują ponowną wysyłkę to chyba warto skorzystać. Najwyżej dojdą obie :) Zwrot kasy mniej Ci się opłaca jeśli chcesz ten winyl, taniej już pewnie nie będzie a nawet u nich na stronie cena poszła w górę.

Mi zawsze od nich przychodziło, czasami trochę dłużej niż w opisie na stronie ale zawsze dochodziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Few are those who can see with their own eyes and hear with their own hearts." A.Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już trochę długawo idzie, sprawdzałeś na swojej poczcie czy listonosz nie zaspał z awizo? Może leżą i czekają?

Jeśli proponują ponowną wysyłkę to chyba warto skorzystać. Najwyżej dojdą obie :) Zwrot kasy mniej Ci się opłaca jeśli chcesz ten winyl, taniej już pewnie nie będzie a nawet u nich na stronie cena poszła w górę.

Mi zawsze od nich przychodziło, czasami trochę dłużej niż w opisie na stronie ale zawsze dochodziło.

 

Obdzwoniłem wszystko, co się dało, od dłuższe problemy z doręczeniami i wciąż latam i męczę się.

Pytałem, Dodax twierdzi iż z powodu darmowej wysyłki, nie jest to nawet polecony tylko zwykły list,

więc jak się któryś zorientował, że to zwykły, że to płyty i może być coś warte, to może się "zawieruszyła".

 

Żal ich nie mieć, bo cenowo świetnie to wypadło, ale ponad miesiąc już będzie od zamówienia, lipa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dotarły już dwie płyty o których pisał Chicago."Unchartet Territories" D.Hollanda,E.Parkera ,C.Taborna i Ch.Smitha oraz "Still Dreaming" J.Redmana,R.Milesa,S.Colley'a oraz B.Blade'a.Pierwsza bardziej progresywna,frytowa a druga bardziej klasyczna.Obie znakomite.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do grona znakomitych nowości jazzowych ostatniego miesiąca dołączył też i Dave Liebman ze swoją najnowszą płytką 'Fire'. Spotkanie czterech wielkich mistrzów nie pozostawia złudzeń - Dave Liebman, Jack DeJohnette, Dave Holland i Kenny Werner w koncepcyjnym projekcie nawiązującym do dualizmu żywiołów obserwowanych zarówno w naturze jak i w życiu ludzkości. Koncepcyjnie, muzyka na płycie nawiązuje do jednego z elementów dualizmu ognia - 'iskry rozpoczynają proces, ewoluują w płomienie, po czym przechodzą do piekielnego żaru zamieniając się w końcowej fazie w popiół jako świadectwo niszczycielskiego żywiołu, ale ze zrozumieniem, że siła ognia jest realizowana również jako ciepło, światło i pożywienie'. Oprócz programowego aspektu nagrania, Dave Liebman odworzył tutaj muzykę, którą praktycznie wszyscy uczestnicy tej wspaniałej wyprawy uprawiali we wczesnych czasach loftowych początku lat siedemdziesiątych. A co muzycznie? Dzieje się bardzo dużo - wszystko jest podane w estetyce free z dużą dawką póżnego Coltrane'a oraz z influencjami satelty AACM. Po prostu trzeba posłuchać - myślę, że starzy wyjadacze jazzowi, a szczególnie ci którzy cenią kreatywność, będą bardzo zadowoleni. Znakomity album - wielki mistrzowski poziom, doskonałe brzmienie i rewelacyjny free jazz! Słucham tego albumu już chyba z dziesiąty raz!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

R-11916257-1524683164-4384.jpeg.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'U mnie w sklepie', najnowszy JC wyląduje 29 czerwca. A dziś Mattt Penman i jego najnowsza płytka 'Good Question'. Jak ktoś zna James Farm, to ta muzyka jest właśnie w tych klimatach - przeważa bezswingowe granie, piękne opowieści i 'prowokacyjne' zapytania lidera stymulujące odpowiedzi i dialogi grupy. Na pokładzie znakomity Mark Turner na tenorze, nie mniej znakomity opowiadacz-pianista Aaron Parks, wybitny drummer Obed Calvaire. Pojawił się też w dwóch kompozycjach Nir Felder na gitarze oraz Will Vinson na sopranie wraz z Rogerio Boccato na instrumentach perkusyjnych w kompozycji trzeciej. Bardzo dobra, melodyczna i nastrojowa płytka!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a4187266017_2.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zawsze od nich przychodziło, czasami trochę dłużej niż w opisie na stronie ale zawsze dochodziło.

 

No to jest mój pech, od tego czasu dałem szansę na prośbę, czekałem kilka dni, napisałem znowu, że jednak nie doszyły

i dostałem zapytanie czy mają wysłać nowe czy zwrócić wartość, podałem konto i prośbę o zwrot, więcej do dzisiaj nie

dostałem żadnej odpowiedzi ani przelewu, ani płyt. Zaczynam mieć wątpliwości czy cokolwiek dostanę czy zapłacę x 2 ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość dla fanów Jemeela Moondoca - jego najnowsza płyta 'The Astral Revelations' ukazała się kilka dni temu i jest to jak w większości przypadków Moondoca nagranie live - tym razem z amsterdamskiego klubu Bimhuis. Płytkę wydała znakomita i ekskluzywna wytwórnia Rogue Art. Oprócz lidera, na pokładzie mamy Mathew Shippa, Hillarda Greena i Newmana Taylora Bakera. Świetna płyta, której słucham od piątku. Jak to zwykle bywa u Jemeela Moondoca, wszystko jest z górnej półki - cztery własne kompozycje zagrane i rozimprowizowane 'zawodowo' i z niespotykaną szczerością. Super!

 

 

R-12087188-1528035668-9930.jpeg.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Właśnie przesłuchuję najnowszego Charlesa Lloyda.Płyta z b.r. tytuł "Vanished Gardens".W składzie oprócz lidera Lucinda Williams wokal,B.Frisell gitara,G.Leisz git. stalowa,dobro,R.Rogerrs bas i E.Harland perk.Ze względu na udział tej wokalistki i jej kompozycje muzyka jest bardziej country czy bluegrassowa.Na krążku 10 utworów m.in L.Williams,Lloyda,T.Monka i J.Hendrixa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tym razem jazz znad Sekwany.Płyta francuskiego trębacza Fabiena Mary'ego "Left Arm Blues" Jazz&People .

To nowoczesny hard bop odwołujący się do Golsona,Farmera,Messengersów wykonany w oktecie.Oprócz lidera P.Pedron alt,D. Sauzay tenor,T.Savy baryton,J.Edwards puzon,H.Lippi gitara,F.Marcoz bas i M.Benhammou perk.Panowie wykonują 8 kompozycji lidera i jedną J.Kerna.To barwna,dynamiczna,świetnie zaaranżowana muzyka z bardzo ładnymi tematami.Znakomite brzmienie całości powoduje,że można jej słuchać w nieskończoność.

 

I kolejna nowość z zakresu jazzowej pianistyki.Nagranie amerykańskiej pianistki Lynne Arriale "Give Us These Days" Challenge Rec. 2018.W sekcji Jasper Somsen bas,Jasper Van Hulten pek.i Kate McGarry wok. w jednym utworze.Na płycie dziewięć utworów,sześć to kompozycje Lynne i trzy obce -Woodstock J.Mitchell,Let it be Lennona i McCarthney'a oraz Take It With Me Brennana Waits'a.To bardzo subtelna i delikatna pianistyka nastawiona na wydobycie detali i niuansów brzmieniowych.Można by powiedzieć "kobieca".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie najnowszy Geof Bradfield i jego debiut płytowy dla Delmark Records - 'Yes, and... Music for Nine Improvisers'. Koncepcyjny album w dużym składzie, i znawcy mówią, że świetnie napisany. Inspiracją Bradfielda do napisania tej muzyki były dwie rzeczy: chicagowska komedia oraz przekompozytor - Oliver Messiaen.

 

Bradfield, to jest poziom z górnej półki - pisze niesamowicie skomplikowaną muzykę, ale jednocześnie nieprzekombinowaną, przyswajalną i zawsze perfekcyjnie zagraną. Korzysta z otwartych form, ale lubi je mieć pod kontrolą. Znakomity muzyk! Do napisania utworów na najnowszej płycie użył zestawu skal opracowanych przez wybitnego Olivera Messiaena. Muzyka nonetu na najnowszej płytce jest przeplatana wątkami retrospekcyjnymi i zamienia się na chwilkę w trio - w trio w różnych kombinacjach instrumentów. A instrumentów jest trochę, bo to przcież nonet. Retrospekcją będzie chociażby trio Clark Sommers, Geog Bradfield i Dana Hall - czyli team z projektu Basha, któremu liderował Sommers. Zresztą to trio gra już ze sobą od wielu lat, co od razu słychać - są zszyci perfekcyjnie! A co z muzyką? Masakra! Klasyka w jazzie, albo jazz w klasyce - jak kto woli. Wszystko pięknie idzie i czuć, że iskrzy pomiędzy muzykami. Potęga kontrapunktów i zawijasów sekcji brassów z prawej strony oraz sekcji woodwinds z lewej. Z tyłu, w środku Dana Hall i zaraz obok Clark Sommers i Scott Hesse, czyli kompletna sekcja rytmiczna. Jako, że Chicago jest miastem przywiązanym do tradycji, to i swingu nie brakuje na tej płycie. Znakomity album!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

51qd4sglY1L._AC_US218_.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jazzusie! Wysłuchałem najnowszej płytki Bradfielda i spółki jeszcze raz i naprawdę warto w to wejść. Pierwszy wpis dotyczył oczywiście koncertu live, który odbył się w ostatnią sobotę w Constellation. Ależ jazda!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz wtrącę pomiędzy nowości mój problem z zakupem, może ktoś mi poradzi co jeszcze mogę

zrobić poza pisaniem do Dodax? Od 9 maja po zapłaceniu i otrzymaniu informacji o wysłaniu dwóch płyt

osobno, bo dostępność była w różnym terminie nie doszła ani jedna do dzisiaj. Zbliżają się trzy tygodnie

od ostatniego kontaktu i podaniu danych do zwrotu i od tego momentu ani kasy ani żadnej informacji,

ani odpowiedzi już na kolejne moje monity, jakby zniknęli.

 

Co można jeszcze zrobić poza pisaniem do nich? Nie ma żadnego telefonu, kontakt tylko przez formularz

lub jak już mi odpisali, to można kontynuować ale przestali odpisywać na moje listy i tyle widziałem 180 zł

 

... :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Shrek.pl

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.