Jump to content
mikowaj

Nowości Jazzowe

Recommended Posts

CHRIS SPEED TRIO
PLATINUM ON TAP

Chris Speed - tenor
Chris Tordini - bass
Dave King - drums

warto

58085DE0-ED2F-4DB8-86D6-A35890C94F75.png

W dniu 17.07.2019 o 05:24, Chicago napisał:

JD Allen - 'Barracoon' / Savant Records, 2019

Po dwóch ostatnich płytach w kwartecie, JD Allen powrócił do formuły trio. Organiczny, mocny, nowoczesny mainstream zakorzeniony w bluesowych i swingowych tradycjach, zagrany w awangardowym duchu o potężnej intensywności i wymykającej, łamiącej się formie. Swoją intensywnością i nasyconym gęstym brzmieniem album ten przypomina mi trochę znakomitą płytę Grega Warda 'Phonic Juggernaut' z 2011 roku. Bardzo dobra rzecz!

51-Cy0AakwL._AC_UL436_.jpg

dzięki, dobra rzecz jak napisałeś

Jako "leszczycho" w temacie oczywiście myliłem obydwu Avishai Cohenów. To niesamowite, że w końcu nie tak częsty układ imienia i nazwiska pojawia się zdublowany własnie w jazzie. Mnie trębacz Avishai podchodzi bardziej no ale i basista nie w ciemię bity. Bardzo przyjemnie się słucha i dziękuję za tą podpowiedź. Idę w płytki Avishai. A którego ? Wiem ale nie powiem.... image.thumb.png.de95a276b32460af5cbf53986c2fb320.png🙂

37 minut temu, Lech W napisał:

Jako "leszczycho" w temacie oczywiście myliłem obydwu Avishai Cohenów. To niesamowite, że w końcu nie tak częsty układ imienia i nazwiska pojawia się zdublowany własnie w jazzie. Mnie trębacz Avishai podchodzi bardziej no ale i basista nie w ciemię bity. Bardzo przyjemnie się słucha i dziękuję za tą podpowiedź. Idę w płytki Avishai. A którego ? Wiem ale nie powiem.... image.thumb.png.de95a276b32460af5cbf53986c2fb320.png🙂

Cohen to popularne nazwisko, taki Kowalski albo Smith. Panowie mają konflikt, Avishai Cohen ma pretensje do Avishai Cohena, że Cohen na grzbiecie Cohena karierę chce robić i popularność zdobywać. Szołbiznes po prostu. Osobiście przedkładam twórczość Avishai Cohena nad Avishai Cohena. Avishai Cohen jak dla mnie wciąż te same kotlety odgrzewa natomiast Avishai Cohen poszukujący jest i za to go lubię. 

I jasno i politycznie rzekłeś. To już wiem co nieco więcej który Cohen jest który 😁

Jakby nie było, rodzina rządzi. Cenię dwóch Avishai's, ale projekty dla ecm, to broń boże. Live z tej trasy też taki sobie...??? Kobiety rządzą, więc albo Aneta, albo żadna 😀

Parker's Mood

Ha, ha a dopiero się dowiedziałem , że oprócz Keith'a Jarrett'a jest jeszcze podobno równie genialny Chris, jego brat.

Ha, ha a dopiero się dowiedziałem , że oprócz Keith'a Jarrett'a jest jeszcze podobno równie genialny Chris, jego brat.

Jakby co to Billów Evansów też było dwóch...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

7 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Nie da się ukryć,że podobny.Ale genialny...?

Zgadzam się. Nie jęczy tak profesjonalnie i namiętnie jak Keith, który mógłby spokojnie dubbingować najlepsze niemieckie produkcje filmowe z górnej półki.

Chciałem wstawić do wątku o jazz-rock fusion, bo przecież taki był kiedyś.
Jednak ta wyszukiwarka AS jest tak beznadziejna, że w żaden sposób znaleźć go nie mogę.
Wstawiam więc tutaj:

The Watershed - Time Stretch. Francuski zespół i chyba ich debiutancka płyta.
Dla mnie to jak na razie płyta roku.