Skocz do zawartości
IGNORED

Nowości Jazzowe


mikowaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, dwóch braci i ten trzeci - syn Gerald. Mówią o nich, że są geniuszami, wszyscy. Gerald zaliczał występy z Royem Hargrove i ze swoim 'rówieśnikiem,' nie mniej genialnym Ambrose Akinmusire. Zdobył Gerald drugie miejsce w Monk Competition w 2006 - chyba najbardziej prestiżowym konkursie jazzowym. Można powiedzieć, że to wielkie nazwisko pomimo w miarę młodego wieku, zresztą jak wszyscy młodszego pokolenia, którzy grali lub grają z Charlesem Lloydem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joe McPhee - 'Black is the Color' - Live in Poughkeepsie and New Windsor 1969-70 / Corbett vs Dempsey Records, 2020, 2CD

Nie wklepałem tej płyty w wątku o wznowieniach jazzowych, ponieważ jest to nowy, nieopublikowany do tej pory materiał, czyli całkiem 'nowa rzecz'. I sprawa ma się tak: materiał ten, live oczywiście, został nagrany mniej więcej w tym samym czasie co słynna płyta 'Nation Time' i jest to w sumie podobny charakter grania - słynny konceptualista ogrywa i improwizuje tutaj tematy zaczerpnięte z pożnego Johna Coltrane oraz klimaty fankowo-soulowo-bluesowe. Dobra rzecz dla fanów Joe McPhee, ale jakość nagrań, pomimo pięknie wydanej płyty i konkretnego ramasteringu nie powala - zebrane to wszystko jest chyba dwoma mikrofonami i chociaż jest przestrzeń i ogólnie słychać całą tę energię koncertową, to sama jakość od strony realizacyjnej pozostawia niedosyt, ale muzyka przednia, szczera i gorąca. Ja się bardzo cieszę, że to wyszło. Label Corbett vs Dempsey jest wspaniałą wytwórnią, która realizuje i wznawia znakomite i zapomniane perełki jazu contemporary i free. Uwielbiam ich!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_2920.thumb.jpg.c6726a8f96a1500f02cd100d3fef225e.jpgIMG_2921.thumb.jpg.d6b882501e19ad9665dc2a70e2a1e54f.jpgIMG_2923.thumb.jpg.a8908d3e6fd843b1caabc95fd5cdb0d1.jpgIMG_2924.thumb.jpg.a496691295ac7f9457c955bd4d4a7cf3.jpg

 

 

Ciekawostką jest również i sam tytuł płyty, ponieważ identyczny posiada płytka Joe Hendersona z mniej więcej tego samego okresu, czyli z 1972 roku, wydana przez Milestone Records.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joe McPhee, Dave Rempis, Tomeka Reid, Brandon Lopez, Paal Nilssen-Love - 'Of Things Beyond Thule Vol.2' / Aerophonic Records, 2020

Totalnie improwizowany koncert gwiazd free-jazzu z 16 grudnia 2018 roku. Impreza odbyła się w chicagowskim klubie Hungry Brain, którego lokalizacja jest bardzo blisko innego słynnego miejsca, mianowicie znakomitego klubu Constellation. Hungry Brain, to miejsce gdzie gra się free-jazzowe rzeczy, awangardowy rock, awangardową elektronikę i w ogóle wszysko co związane z kreatywną muzyką. Obcujemy tutaj z fantastycznym, spontanicznym free zagranym tu i teraz, z kopiącą energią i piekielnie dobrym brzmieniem. Nie ulega wątpliwości, że wśród wszystkich gwiazd biorących udział w tym koncercie, najjaśniej świeci gwiazda Joe McPhee, ale oczywiście wszystkim pozostałym super-muzykom tej sesji nie można w żaden sposób odmówić czegokolwiek, bo są to niekwestionowane nazwiska muzyki kreatywnej w skali globalnej. Na uwagę zasługuje też jakość realizacji, za którą odpowiedzialny jest inżynier Dave Zuchowski (etatowy inżynier z Green Mill), który to wszystko nagrał, zmiksował i zrobił mastering. Ten człowiek słyszy niemiłosiernie i praktycznie każdy zrealizowany przez niego koncert brzmi jak milion dolców - naprawdę niesamowity gość. Jak na free przystało, wszystko słychać detalicznie i każda nutka, każdy niuansik jest na nagraniu uchwycony i obecny. Po prosu miód malina zarówno artystycznie jak i realizacyjnie - referencyjna dawka gorącego free jazzu w referencyjbej jakości. This is it!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_2926.thumb.jpg.1b36112d68a74c0f2f9ee363cda46e1d.jpgIMG_2927.thumb.jpg.fabbe6cca6384228f426676f11884491.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago
Edyt Zjadacz

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Dave Zuchowski to prawdziwy Zuch. Wiadomo, jak to Polak w Ameryce ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie mówi po polsku, nie rozumie, ani nie bierze udziału w pochodzie 3-majowym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Chicago napisał:

Szkoda, że nie mówi po polsku, nie rozumie, ani nie bierze udziału w pochodzie 3-majowym ?

To może choć w 1- majowym ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ron Miles - 'Rainbow Sign' / Blue Note Records, 2020

Najnowsza płyta prominentnego kornecisty, trębacza i kompozytora Rona Milesa, to jego debiut w barwach Blue Note - debiut ze składem z poprzedniej płyty 'I Am A Man' wydanej przez label Yellowbird Records w 2017 roku, którą to płytkę przedstawiałem trzy lata temu. A w składzie jakby nie spojrzeć, same gwiazdy współczesnej sceny jazzowej i jeden 'dinozaur': Brian Blade na perkusji, Bill Frisell wiadomo na czym, świetny Jason Moran na fortepianie i ostatnio na fali, znakomity basista Thomas Morgan. Najnowsza płyta nawiązuje do bluesa, ale inspiracją do jej nagrania była niestety dość smutna sytuacja, a mianowicie opieka Rona Milesa nad jego chorym i umierającym ojcem, więc należałoby się spodziewać jakiejś smutnej i dramatycznej muzyki, ale nie jest tak żle i Ron Miles w dziewięciu swoich oryginałach przedstawił całkiem sympatyczny jazz z kręgu szeroko rozumianiego współczesnego mainstreamu. I pięknie to wszystko idzie - przede wszystkim spokój, luz i dużo miejsca dla każdego uczestnika tego rejsu robią tę płytkę wyjątkowo relaksacyjną, bardzo przyjemną w słuchaniu i co najważniejsze, opowiadającą historię - historię, która dodatkowo i pięknie brzmi i równie pięknie jest wykonana, a o to chyba w muzyce chodzi. Jak dla mnie wystarczy i jestem na tak - zresztą zawsze z muzyką Rona Milesa jest mi po drodze, a najnowszy debiut w barwach BN tylko to potwierdza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_3047.thumb.jpg.24a64ea3d21f0ec6d880ecc3f2fc31ac.jpgIMG_3048.thumb.jpg.ddccd61a04983127744efd6714fd052c.jpgIMG_3049.thumb.jpg.29641d433c171d343337876dc33202ba.jpg

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.09.2020 o 00:01, Chicago napisał:

Thelonious Monk - 'Palo Alto' / Impulse, 2020

Najnowsze wykopalisko monkowskie, czyli nieodgrzebane do tej pory nagrania geniusza w najnowszej odsłonie. Ciekawostką na pewno jest fakt, że autorem tego rozdania jest Impulse Records i to jest ewenementem pewnego rodzaju, ponieważ Monk i Impulse to raczej niekojarzące się fakty. Ale cokolwiek się stało, stało się dobrze, bo nagrania z 'Palo Alto' są znakomite jakościowo - chyba nigdy nie spotkałem się z tak dobrą realizacją monkowskich płyt, a tutaj jest miodzio i naprawdę audiofilski dżwięk. Poza tym, ta płyta ma swoją historię, z którą warto się zapoznać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) IMG_2844.thumb.jpg.253e28340d52daedd5049ce344de5bf8.jpgIMG_2845.thumb.jpg.eb52c71801bc684910c7ab6ab14b61b5.jpgIMG_2846.thumb.jpg.7329f19296793a8c3c5d2dea6ffa1af7.jpgIMG_2847.thumb.jpg.3490117437e7488ab5696837c5fabcfb.jpgIMG_2848.thumb.jpg.363e3f7ad12e63287c7b777491c20f96.jpgIMG_2849.thumb.jpg.62191d64b1d5cb6ed56f06b2319c833e.jpg

 

 

 

Mam i ja . Kupiłem wersję winylową za trochę grosza i jestem zbity z tropu. Muzycznie i edytorsko-pysznie.Natomiast radość z odsłuchu bardzo skutecznie zabija mi wszechobecnie buczący kontrabas Larrego Galesa,masakra! Jedno wielki buuuuuu. Nie wiem czy master na cd i winyl jest wspólny,ale chyba nie,skoro Chicago zachwala jakość realizacji. Jestem zły,bo cały dzień w pracy cieszyłem się na ten wieczorny odsłuch. Po odsłuchu strony A czuje się jakbym łeb do studni wsadził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jamówię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master CD, to inny master niż winyl. Brzmienie z CD jest bardzo dobre i chociaż bas jest lekko 'odkręcony', to jednak wszystko brzmi 'super', ale oczywiście trzeba mieć na uwadze, że nie jest to jakieś super audiofilskie wydanie typu K2HD. Góra i średnie idą bardzo dobrze jak na nagranie z epoki - talerze bardzo dobrze słyszalne, czytelne i nasycone, piano oddaje ducha Mistrza, saksofon jasny i też mocno czytelny. Bas mógłby być trochę ciszej, ale w sumie nie jest żle - nie wiadomo czy to robota przy miksie, masteringu czy też faktycznie podczas koncertu kontrabasista miał odkręcony potencjometr ciut za dużo, ale tak jak wspomniałem, nie jest żle i u mnie nic nie buczy i linie basu są bardzo dobrze czytelne. Nie ma mowy o jakimkolwiek buczeniu czy też rozmyciu niskich tonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup lub pożycz CD i porównaj z wersją na winylu - będziesz miał odpowiedż czy to master, czy sprzęt. Ja nie mam zastrzeżeń do dżwięku z 'Palo-Alto' i tak jak napisałem, ta płytka jest bardzo dobrze nagrana biorąc pod uwagę monkowskie realizacje, a płyt Monka trochę mam - ponad czterdzieści, czyli prawie wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ponad czterdzieści płyt Monka, tylko ponad sześćdziesiąt, a dokładnie sześćdziesiąt jeden - właśnie sprawdziłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz coś z klimatów nieodżałowanego Freda Andersona .Płyta kolektywu Fred Anderson Legacy Band " Legacy Live .Volume One " Asian Improv Rec. 2018 . W składzie Ari Brown sax , M . Bowden sax., A.Ra perk. ,E.Wilkerson Jr. sax., T.Aoki bas i M. Sugimoto alt. Na krążku 5 wyimprowizowanych , zespołowych kompozycji utrzymanych w charakterystycznym stylu Andersona ,Długie , snujące się sola saksofonowe  i pulsująca sekcja rytmiczna .

I jeszcze jedna pozycja .Dla zwolenników bezkompromisowego free .Rzadkość ,płyta legendarnego zespołu Test .Tytuł "Test and Roy Campbell ". Nagranie z 2001r. a wydanie z 2020 r. 577 Records .W składzie oprócz trębacza D. Carter sax .,S. Mateen sax., M.Heyner bas i Tom Bruno perk. Na płycie 57 min. kompozycja ( ?) improwizacja zbiorowa zagrana z czadem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tropem płyty KingMaker Joela Rossa, na której pojawił się po raz pierwszy kupiłem debiut młodego (22 lata) saksofonisty Immanuela Wilkinsa, Omega. Świetna muzyka. Płyta wyprodukowana przez Jasona Morana, wydana przez Blue Note. W składzie Micah Thomas, Daryl Johns, Kweku Sumbry.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet jest niesamowity ,pisałem o tej płycie na poprzedniej stronie .W tym wieku !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Till Bronner.

Chyba jeszcze nikt nie wspomniał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy album Sławka Jaskułke. W sam raz na jesienną melancholię...

 

obraz.png.033880dc35b6c3082aa6a374b20a6a1a.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cortes

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj kilka nowości .Najpierw polski artysta czyli Joachim Mencel .Pianista znany mi od lat ale jak się zorientowałem nie mam go w swoich zbiorach ! A nagrał płytę znakomitą .Mam na myśli "Brooklyn Eye " Origin Rec. Rzecz nagrano w NYC z amerykańskimi muzykami.Bo oprócz lidera grają S . Cardenas git. ,S.Colley bas i R.Royston perk. Skład dość żadki i nieoczywisty bo fortepian z gitarą .Panowie wykonują 10 utworów autorstwa Mencla .Grają pięknie ,piękne kompozycje i pięknie integrują się .Nowoczesny mainstream wykonany na najwyższym poziomie .Nie słychać żadnej różnicy między Menclem i Amerykanami .No w końcu jest on Ameryce dość zadomowiony .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz coś z poletka frytowego .Dwie pozycje z wytwórni Aeropohonic specjalizującej sie w takie muzyce .Pierwsza płyta to "APSIS " kwartetu w składzie D.Rempis saksofony ,J. Baker piano ,J.Abrams bas i A. Ra perk. Nagranie z Chicago z 2018r.Druga płyta to "Purple Dark Opal " tria D .Rempisa saksofony , T. Dorji git. i T.Damona perk .Nagranie również z 2018r.

Trzecia płyta już firmy EDN "Freya " Tineke Postma saksofony ,R. Alessi trąbka ,K.Davis piano, M.Brewer bas i D.Weiss perk. Wszystkie pozycje godne polecenia .Free ale jednocześnie komunikatywne .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególne wrażenie zrobiła na mnie Tineke Postma .Bo Rempis to wiadomo , klasa sama dla siebie .Ale ta Tineke? Znakomita saksofonistka a dotąd mi nieznana .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalna premiera 01.12.2020. ale... na bandcamp już dostępna... petarda :)

Stringers & Struts

Dave Rempis – alto/tenor/baritone saxophone
Jeff Parker – guitar
Ingebrigt Håker Flaten – bass
Jeremy Cunningham - drums

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dziś pojawiła się:

Wojtek Fedkowicz Noise Trio - Distant Heroes

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Anne Mette Iversen Quartet+1
Racing a Butterfly

John Ellis(tenor saxophone), Peter Dahlgren (trombone), Danny Grissett (piano), Iversen (bass) and Otis Brown III (drums)

Posłuchajcie również wcześniejszych płyt, warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie garść nowości głównie frytowych . Ale zacznę od płyty słodziaka czyli muzyki kubańskiej do której mam słabość .

Nagranie Davida Virellesa ( tak tego pianisty od Stańki ) " IGBO ALAKORIN ( The Singer's Grove ) Vol. I & II PI Rec .To przepiękna płyta pełna urzekających melodii i czarujących rytmów wykonywana w sporym składzie muzyków z prawdziwą tkliwością .

Joel Futterman Trio " In -Between Position (S) Silkheart . W składzie lider piano ,Jimmy Lyons alt i Robert Adkins perk .Muzyka to free z elementami muzyki współczesnej.

"Spirits " Silkheart czyli Kidd Jordan tenor , Joel Futterman piano i Alvin Fielder per. Mocne , korzenne frytowe granie .Obie płyty znakomicie nagrane .

" Astonishments " RogueART 2020 czyli S. Swell puzon ,J .Moondoc ( !) alt , D. Burrell piano ,W. Parker bas , G. Cleaver perk i L. Conquest voc. To rodzaj suity w sześciu częściach .Ucieszył  mnie udział w nagraniu Moondoca bo dawno go nie słyszałem .Tu raczej odwołania do czarnej muzyki niż współczesnej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Joel Ross - Who are you? - drugi, świetny album tego młodego wibrafonisty i kompozytora.
Blue Note, 2020

Joel Ross - wibrafon
Immanuel Wilkins - saksofon altowy
Jeremy Corren - fortepian
Kanoa Mendenhall - bass
Jeremy Dutton - perkusja


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez macktheknife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie garść nowości ( no może dwie garści ).Winyle i CD.

Najpierw winyle .Z BN serii wznowień Jackie McLean " Vertigo " w składzie oprócz lidera D. Byrd ,W. Davis ,P. Chambers P.La Roca , H. Hancock , B. Warren i T. Williams .Nagrania z 1959r. i 1963. Dalej B. Hutcherson i " Oblique " z 1967 r. Oprócz wibrafonisty Hancock ,A. Stinson i J. Chambers . Hank Mobley i nagranie " Poppin ' " z 1957 r. W składzie oprócz tenorzysty, A. Farmer ,P. Adams ,S. Clark ,P. Chambers i Ph. J. Jones . Na tych nagraniach muzyka najwyższej próby , charakterystyczna dla tamtych czasów .Znakomita jakość remasteringu .

Teraz coś bardziej progresywnego . Barry Altschul i jego kwartet z 1983 r. Nagranie "Irina " Soul Note winyl . W składzie oprócz lidera E. Rava , J. Surman i M. Helias . Bardzo ciekawa i efektowna muzyka zahaczająca o awangardę . Bardzo dobra jakość .Sam Rivers na winylu ! To prawdziwy rarytas .Płyta "Winds of Manhattan .Colours . " Black Saint 1983 . A więc prawdziwy i niepodrabialny Sam w otoczeniu samych dęciaków ( cztery soprany ,dwa alty ,trzy tenory ,dwa barytony , flet) .

David S. Ware na winylu ! Czyli nagranie Andrew Cyrille'a " Special People " Soul Note 1981. Oprócz lidera T. Daniels trąbka , Ware tenor i N.De Geronimo bas .Mocne ,awangardowe granie ale dość komunikatywne .I muzyka współczesna perkusisty Antonio Sancheza " Three Times Three " Cam Jazz .Podwójny winyl nagrany w 2013 i 2014 r. w gwiazdorskim składzie . Bo mamy tu oprócz perkusisty B. Mehldau' a, M. Brewera ,J. Scofielda ,Ch. Mc Bride'a i J. Patitucciego .To nowoczesny , mocny mainstream ale bez odniesień do muzyki latynoskiej .

I trochę  CD . Wspomniana wcześniej przeze mnie płyta Milesa "The Lost Septet " .To zapis europejskiej tury z 1971 r. Traktuję to nagranie raczej jako ciekawostkę bo muzyka zwietrzała i jakość nagrania też taka sobie .

Idąc dalej ponownie Sanchez ale na CD. " The Meridian Suite " Cam Jazz 2015. Bardzo efektowne granie lekko zelektryfikowane .Sanchez pozostał w mej pamięci za soundtrack do filmu " Birdman " ( perkusja solo ) .

Dwa CD nieodżałowanego Kenny Wheelera . "On The Way To Two " Cam Jazz 2015 to duet trębacza z pianistą Johnem Taylorem .Oraz nagranie big bandowe "K. Wheeler Big Band .The Long Waiting  " Cam Jazz . Kapitalne aranże i solówki !

Teraz dwie perełki jednego z najwybitniejszych współczesnych pianistów .Mam na myśli włoskiego klawiszowca Enrico Pieranunzi .To kontynuator linii stylistycznej B. Evansa .Najpierw zapis koncertu z Village Vanguard " New Spring " Cam Jazz 2017. Nagranie z 2015 r. a w składzie oprócz lidera D.Mc Caslin tenor ,S. Colley bas i C. Penn perk .Druga pozycja to " Stories " Cam Jazz 2014 .To klasyczne trio fortepianowe z S. Colleyem i A. Sanchezem w sekcji .

Na koniec zostawiam niespodziankę .Płytę holenderskich artystów Yuri Honinga tenor i Wolferta Brederode klawisze " Avalon Songs " Challenge Rec. To muzyka wysmakowana , klimatyczna ,wykonana z dbałością o brzmienie. przypomina trochę niektóre nagrania Garbarka czy Surmana .

i to by było chyba na tyle .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji poszukiwania informacji o ostatnim wydaniu (ECM 2020) koncertu Jarrett-a z Budapesztu trafiłem na ten artykuł, może i Was zainteresuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.