Skocz do zawartości
IGNORED

Nowości Jazzowe


mikowaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, piorasz napisał:

Dokładnie  - ładnie to ująłeś. 

Ha, ciekawe, że ja kiedyś tak o innej płycie też się tak wyraziłem. W towarzystwie Wojciecha poczułem nobilitację 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Friselem to u mnie podobnie- to  tak jak jak  w scenie  która rozgrywa się w gimnazjum podczas lekcji literatury polskiej, nauczyciel Bladaczka zadaje uczniom pytanie: „[…] dlaczego Słowacki wzbudza w nas zachwyt i miłość?” i sam sobie odpowiada: „[…] dlatego, że wielkim poetą był”. W tym miejscu wykładu jeden z uczniów [Gałkiewicz] zakręcił się nerwowo i zajęczał: – Ale kiedy ja się wcale nie zachwycam! Wcale się nie zachwycam! Nie zajmuje mnie! Nie mogę wyczytać więcej jak dwie strofy, a i to mnie nie zajmuje. Boże, ratuj, jak to mnie zachwyca, kiedy mnie nie zachwyca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Lech W napisał:

Ha, ciekawe, że ja kiedyś tak o innej płycie też się tak wyraziłem. W towarzystwie Wojciecha poczułem nobilitację 😂

Lechu prawda jest taka, że Frisell nigdy mnie jakoś nie rajcował. Tzn coś tam słuchałem ale zawsze mi nudą powiewało. Odpuściłem to nazwisko choć zdaję sobie sprawę, że niektórzy mogą się oburzyć. Może kiedy indziej mi podejdzie jego twórczość... A może raczej nigdy....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem do dwóch płyt ,które mnie kompletnie zaskoczyły tak jak i ich autor. To płyty ESP " Jungle . Live at Okuden " oraz " The Uppercut. Live at Okuden ". Więcej informacji w zakładce o fascynacjach .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Od kilku dni gości w moim odtwarzaczu płyta naszego czołowego gitarzysty Marka Napiórkowskiego " String Theory " . Nagrana w 2021 r. a wydana w zeszłym . To dzieło pana Marka ( kompozycje i aranżacje ) a orkiestracja Nikoli Kołodziejczyka . Gra trio gitarzysty ( lider git., Max Mucha bas i Michał Bryndal perk )  z towarzyszeniem orkiestry kameralnej  AUKSO pod dyrekcją Marka  Mosia .Na krążku 7 efektownych ,świetnie brzmiących kompozycji zdradzających fascynacje twórczością J. McLaughlina ( z okresu współpracy z orkiestrami ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Od kilku dni gości w moim odtwarzaczu płyta naszego czołowego gitarzysty Marka Napiórkowskiego " String Theory " . Nagrana w 2021 r. a wydana w zeszłym . To dzieło pana Marka ( kompozycje i aranżacje ) a orkiestracja Nikoli Kołodziejczyka . Gra trio gitarzysty ( lider git., Max Mucha bas i Michał Bryndal perk )  z towarzyszeniem orkiestry kameralnej  AUKSO pod dyrekcją Marka  Mosia .Na krążku 7 efektownych ,świetnie brzmiących kompozycji zdradzających fascynacje twórczością J. McLaughlina ( z okresu współpracy z orkiestrami ) .

Dziękuję za polecenie. Przy pierwszym odsłuchu że streamingu płyta brzmi bardzo interesująco. Skojarzenie z Mc Laughlinem jak najbardziej uprawnione.

Z czasem zobaczę czy ten krążek "mnie kupi". Teraz słucham mniej ugrzecznionego jazzu ale to też jest naprawdę dobre. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już nowego Brada Mehldau'a  z 2023r. To nagranie z piosenkami The Beatles ! Dotąd uważałem ,że te utwory średnio nadają się do grania jako jazzowe standardy . A tu taka niespodzianka . Bo w wykonaniu Brada to są po prostu cacuszka , perełki. Nagranie pochodzi z 2020r. z paryskiej filharmonii. Wszystkie te piosenki są oczywiście znane powszechnie ale te wybrane przez pianistę nie należą do tych znanych najbardziej . I bardzo dobrze bo dzięki temu możemy skoncentrować się nie na tym co gra ale jak gra. Brad bawi się tymi tematami, obrabia je i dekonstruuje ukazując ich urok. Urok porównywalny z  miniaturami  Mozarta czy Schuberta. Nie będę wymieniał tytułów , jest ich 11. Nagranie jest live. Ta płyta po raz kolejny dowodzi ,że Mehldau jest w tej chwili najwybitniejszym pianistą jazzowym na świecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Mam już nowego Brada Mehldau'a  z 2023r. To nagranie z piosenkami The Beatles ! Dotąd uważałem ,że te utwory średnio nadają się do grania jako jazzowe standardy . A tu taka niespodzianka . Bo w wykonaniu Brada to są po prostu cacuszka , perełki. Nagranie pochodzi z 2020r. z paryskiej filharmonii. Wszystkie te piosenki są oczywiście znane powszechnie ale te wybrane przez pianistę nie należą do tych znanych najbardziej . I bardzo dobrze bo dzięki temu możemy skoncentrować się nie na tym co gra ale jak gra. Brad bawi się tymi tematami, obrabia je i dekonstruuje ukazując ich urok. Urok porównywalny z  miniaturami  Mozarta czy Schuberta. Nie będę wymieniał tytułów , jest ich 11. Nagranie jest live. Ta płyta po raz kolejny dowodzi ,że Mehldau jest w tej chwili najwybitniejszym pianistą jazzowym na świecie.

Też już mam ten album, tym razem na LP i zgadzam się z powyższym. Nie spodziewałem się, że można tyle jeszcze wyciągnąć dobrego z tych utworów. Nie są to najbardziej znane rzeczy Beatlesów, ale akurat tak się składa, że wiele należy od lat do moich ulubionych. Są tam świetne tematy, które Brad mistrzowsko rozwinął. Mistrzowsko to znaczy, że piosenki są nadal natychmiast rozpoznawalne jeśli ktoś zna Beatlesów, nie są to improwizacje całkowicie zniekształcające beatlesowskie melodie tylko pięknie rozwijające oryginalne tematy. Świetna płyta!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie koniec nowości u mnie bo wykorzystuję majówkę na odsłuchy zakupów z ostatniego tygodnia.

Trzy kolejne nowości to Clean Feedy . Płyty oczywiście różne ale zwierające wspólny pierwiastek . Nieczęsty we współczesnym , nowoczesnym jazzie. Równowagę pomiędzy kompozycją a improwizacją . Okazuje się ,że może nie wystarczyć sama kreatywność, odjazdowość . Że nadal liczy się też kompozycja , muzyka zapisana. I w tych nagraniach to słychać i są one w równowadze. Może dlatego to słychać, że nagrali je muzycy wybitni ale pochodzący z różnych krajów . M. in. z USA, Kanady, Francji , Włoch , Portugalii, Szwajcarii . W przypadku tych ostatnich dochodzi jeszcze śpiewność . Ale wróćmy do tytułów.

Mario Costa Quartet " Chromosome ". M. Costa perk., Cuong Vu trąbka, Benoit Delbecq piano i Bruno Chevillon bas .

Francois Houle Genera Sextet " In Memoriam ". Lider klarnet, Marco von Orelli trąbka, Samuel Blaser puzon,B. Delbecq piano,, Michael Bates bas i Harris Eisenstadt perk.

Roots Magic Sextet " Long Old Road " . A. Popolla klarnet, E. Fabritiis sax, E.Colombo flety, sax., F.Lo Cascio wibrafon , G. Tedeschi bas i F. Spera perk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I coś z innej beczki . Damski , jazzowy wokal. Rebekka Bakken i jej najnowszy ( a może i najlepszy ?) krążek " Always on My Mind " Sony. Wokalistce i pianistce towarzyszą R. Arnesen perk, E. Aarset git, J. Oien piano i T. Kreken bas. Na płycie 15 utworów m.in. N. Cave'e , O 'Connell, E. Lennox, D. Mclean'a , P. Gabriela , R. Newmana , B. Dylana, Lennona /McCartney'a , Roxette. Wszystkie utwory wykonane w ciekawych, oryginalnych aranżacjach . Rebekka śpiewa ciepłym głosem  ( bardzo dobra angielszczyzna ) , nawiązując do tradycji amerykańskiego ruchu hipisowskiego i pop rocka .Przyjemne zaskoczenie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dwie nowości ,które ostatnio do mnie dotarły. Obie ze znakomitej francuskiej wytwórni RogueArt .

Pierwsza to kwartet gwiazd chicagowskiego freejazzu . "Steve Swell's Fire Into Music. For Jemeel Fire From The Road " 2023. To trzypłytowe wydawnictwo zawierające nagrania z lat 2004-2005. Kwartet w składzie Swell, Moondoc, Parker i Drake . Zadedykowane jest zmarłemu w 2021 r. saksofoniście . To nagrania live cechujące się niesłychaną energetyką , inwencją , wyobraźnią muzyczną . Wielka szkoda ,że ten kwartet już nie zagra .

I druga pozycja ale zupełnie odmienna. Bo to przykład równie wybitnego grania ale europejskiego . Sylvain Kassap Sextet " Octobres " . Nagrania dokonano we Francji w 2021r. W składzie Kassap klarnet, Ch.Bopp puzon, H. Labarriere bas, S.Domancich piano , A.Avice trąbka i F. Duscombs perk . To muzyka bardziej komunikatywna , może nawet śpiewna, wirtuozowska . Za którą stoi europejska tradycja .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) iwaszczukiewicz za podzielenie się swoimi nowościami. Do twórczości S. Swella mam ambiwalentny stosunek. Po prostu trzeba czasu, by wgryźć się w jego nagrania. Jakoś jeszcze nie zrozumiałem jego dokonań. A do zakupu fizycznych płyt także mam stosunek niejednoznaczny. Z racji mieszkania w bloku ilość miejsca jest ograniczona. To raz. Dwa, kupiłem dużo płyt, sugerując się chwilą, a to przeczytałem jakąś recenzję, a to na koncercie coś kupiłem. Często te płyty leżą nieużywane, przesłuchałem je raz albo dwa i to wszystko. Zatem kupuję tylko to, co jest wyjątkowo rzadkie, czego na Spotify nie znajdę. A generalnie jestem plikowy, plik mało miejsca zajmuje, nie połamie się, nie zgubi, można go rozmnażać...
Kurcze, bardzo przepraszam. Piszę nie ma temat. Proszę o wybaczenie. Już stąd uciekam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam serdecznie

jarrro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada jest prosta . Trzeba najpierw posłuchać . Ale oczywiście takie wpadki zdarzają się wszystkim .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dwie nowości , obie z Francji. Jazz francuski ma pewien osobny i oryginalny rys ( tak jak i włoski ) wynikający z tradycji . Charakteryzuje się pewną elegancją , dbałością o formę , komunikatywność nie tracąc jednocześnie fantazji ,wyobraźni czy luzu .  Oraz poszanowaniem tradycji muzyki europejskiej . Obie te płyty takie są . A więc Henri Texier i "Chance " Label Bleu . W składzie oprócz basisty syn Sebastien sax., Le Quang sax. ,M. Codjia gitara i G. Garrigue perk. Muzyka oprócz tego co napisałem wcześniej charakteryzuje się pewną melancholią , zadumą .

Druga pozycja to Michel Portal i " MP85 " Label Bleu . Oprócz lidera N.Wogram puzon, Bojan Z piano ,B. Chevillon bas i L. Gyselinck perk . Obie płyty świetnie nagrane .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Ajothe napisał:

Świetna muzyka, piękne ciepłe brzmienie. 

Matthew Halsall i jego trąbka modalna zawsze = świetna muza. Na żadnej z jego płyt nie ma lipy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Walter Smith III i jego krążek " Return to Casual " Blue Note . Oprócz saksofonisty mamy tu T. Eigsti piano ,M. Stevens git., H.Raghavan bas oraz K. Scott perk. Gościnnie grają A. Akinmusire trąbka i J. Francies el. piano. To BN -owskie młode lwy . Muzyka to współczesny mainstream zagrany z reguły w wolnych rytmach , trochę nostalgiczny , zadumany, w sensie formalnym bardzo " elegancki ", efektowny . Świetnie się tego słucha .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Walter Smith III i jego krążek " Return to Casual " Blue Note . Oprócz saksofonisty mamy tu T. Eigsti piano ,M. Stevens git., H.Raghavan bas oraz K. Scott perk. Gościnnie grają A. Akinmusire trąbka i J. Francies el. piano. To BN -owskie młode lwy . Muzyka to współczesny mainstream zagrany z reguły w wolnych rytmach , trochę nostalgiczny , zadumany, w sensie formalnym bardzo " elegancki ", efektowny . Świetnie się tego słucha .

Jak już widzę okładkę i że płyta dostępna to i bardziej się mobilizuje żeby wysłuchać. 😁

Ale już na poważnie to skład zachęca do odtworzenia tego krążka. Dzisiaj wieczorem spróbuję i dam znać jakie wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka nowości głównie z ostatniego tygodnia. Nowy Christian McBride i " New Jawn . Prime " Mack Avenue 2023. Basista gra w towarzystwie J. Evansa  trąbka, M.Stricklanda tenor i N. Waits'a perk. Tym razem muzyka bardziej progresywna , odjechana. Znakomity kolektyw .

Free jazz reprezentuje nagranie zespołu Ch. Gayle'a " Live Jazzwerkstatt Peitz " 2015. W sekcji  geniusze czyli W. Paker i H. Drake . Najwyższy poziom energii, wyobraźni .

Coś z jazzu europejskiego . E. Pieranunzi / B. Joris  Frankfurt Radio Big Band " Chet Remembered " Challenge 2023. Dziewięć kompozycji pianisty w duchu i ku czci Cheta . Znakomity big band .

Jazz amerykański reprezentuje płyta " Anthony Branker & Imagine .What Place Can Be For US ? " Origin 2023. To muzyka programowa z melorecytacjami i wokalem i dużym bandem . W. Smith III , R. Dizack trąbka, R. Le Boeuf saks, P. McCann git. F. Almazan piano, May Han Oh  bas, D. Edwards perk., A.Crockett wokal i A. Branker dyr. Znakomite aranżacje , kompozycje , solówki .

I na koniec petarda ! Płyta bardzo skromna , wyciszona , skupiona. " A Drum Thing " Challenge  duetu Atzko Kohashi piano i Tony Overwater bas. Już poprzednia płyta tych muzyków ( " Crescent ")  mnie zachwyciła a obecna utwierdziła w przekonaniu ,że to wybitni artyści . 11 kompozycji największych z największych ( S. Murray, Haden , Motian ,Erskine, Dejohnette , Foster, Coltrane ) i cudowne granie .Muzyka wyciszona, delikatna może nawet kobieca , idealna współpraca, zwroty akcji, wzajemne inspirowanie się . I fantastyczna jakość nagrania. Rewelacja !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Teraz coś z tego co tygrysy lubią najbardziej . Hammond B3 to od zawsze mój ulubiony instrument jazzowy . " Caesar Frazer . Live At Jazzcup " Stunt Rec. 2023. To nagranie z 22r. z kopenhaskiego klubu . Oprócz lidera na klawiszach , J.Kullhammar tenor, J.Wamberg git. i K.Osgood perk. Na krążku wszytko to co powinno być czyli nagranie live, znane tematy, gorąca atmosfera , zgrana kapela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.07.2023 o 11:19, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Teraz coś z tego co tygrysy lubią najbardziej . Hammond B3 to od zawsze mój ulubiony instrument jazzowy . " Caesar Frazer . Live At Jazzcup " Stunt Rec. 2023. To nagranie z 22r. z kopenhaskiego klubu . Oprócz lidera na klawiszach , J.Kullhammar tenor, J.Wamberg git. i K.Osgood perk. Na krążku wszytko to co powinno być czyli nagranie live, znane tematy, gorąca atmosfera , zgrana kapela.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A teraz płyta nietypowa , trudna do zaszufladkowania. I w dodatku z zacnej , jazzowej wytwórni bo z Clean Feed . Carlos Bica  " Playing With Beethoven " 2023 . Bica to wybitny portugalski basista , poza tym Daniel Erdmann niemiecki  saksofonista , Joao Barradas portugalski akordeonista i DJ ILLvibe ( syn samego  A. von Schlippenbacha ). A muzyka to 11 kawałków opartych na utworach Ludwiga van . Tylko jak ten zabieg muzyków wokół kompozycji Ludwiga nazwać . Bo nie są to banalne parafrazy, przetworzenia , wariacje czy transkrypcje a la J. Louissier .To zupełnie co innego , inna jakość . Mamy to strzępki utworów , poszczególne frazy czy takty, zarysy melodii czy harmonii . Nie jest to jazz , nie jest to tez trzeci nurt ani muzyka klasyczna. To zbiór muzycznych impresji, wrażeń , inspiracji , cytatów . Mamy tutaj uwerturę do Leonory , sonatę wiolonczelową , IX symfonię , VII i V , sonatę fortepianową nr. 30 ,21, 14 i inne ( jest nawet fur Elise !) . Tytuł znaczy grając z Beethovenem a nie grając Beethovena . To wiele wyjaśnia . Ciekawa optyka .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jeden z najbardziej zasłużonych dla muzyki freely improvisations labeli założonej przez Martin i Madelaine Davidson w 1974- EMANEM  ( znajdziemy tu kanoniczne tytuły dla tej muzyki ) obniżyła ceny ( pewnie z racji wieku Martina , niestety , kończy działalność ) do symbolicznego poziomu 6 euro. Jest tam także sublabel PSI Evana Parkera , jednego z najciekawszych ( dla wielu wzorca ) kotów w tej zabawie.

P.S.  Kto nie orientuje się co rośnie na tym polu przed kupnem koniecznie niech  odsłucha próbki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez aventicum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
 

10 września nakładem Fundacji słuchaj ukazała się powyższa pozycja.

W składzie:

François Carrier alt i sopran sax
Mat Maneri viola 
Tomasz Stańko trumpet 
Gary Peacock double-bass 
Michel Lambert drums 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem ,że to nagranie z 2006r. kanadyjskiego freejazzowego saksofonisty i jego zespołu F. Carriera. Może być ciekawie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wojciech iwaszczukiewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fred Anderson Quartet - Milwaukee Tapes Vol. 2 . Jim Dempsey i  John Corbett wydali resztę nagrania z zimy 1980 ( vol.1 wydana przez nieistniejący label Atavistic w serii Unheard Music Series ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

NIe jest to najnowsza płyta co prawda, ale polecam dla wilbicieli trąbki i fletu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę monotematycznie, ale trudno. Nowa płyta jak zwykle bez rozczarowania, ale najbardziej mnie zachwyca realizacja. 

Życzę sobie, by wszystkie płyty były realizowane na takim poziomie, pięknie to gra...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tutaj goście z antypodów:

 

Pierwsza płyta to moje odkrycie  2019 roku. Tegoroczna niestety poszła mocno w hip-hop

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatnia nowość to Tingvall Trio " Birds " 2023 . To efektowna , melodyjna i elegancka muzyka , klasyczne jazzowe trio fortepianowe .I bardzo dobra jakość nagrania. Nie wyznacza nowych standardów ale bardzo dobrze się tego słucha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.