Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze ustroje.


Vinyl_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no dobra , wiadomo że wszystko można teraz puścić z pliku, ale skąd je wziąć? Jest oczywiście część wytwórni, gdzie można kupi muzykę w plikach, ale i tak większość nadal jest wydawana na CD, więc aby być w zgodzie z własnym sumieniem i prawem trzeba kupić CD i przeżucić na HDD.

 

Osobiście to Ja i tak będę kupował płyty, bo lubie je półkach :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składując muzę wyłącznie na HDD, radzę robić kopię zapasową na fizycznie oddzielnym dysku (nie na partycji wirtualnej).

Niedawno znajomy w jednej chwili pozbył się całej swojeje kolekcji zbieranej przez kilka lat.

Dyski są na pewno bardziej niezawodne niż kiedyś ale ryzyko ciągle istnieje.

Dla mnie osobiście CD pozostanie niezastąpione jeszcze bardzo długo, a może aż do końca :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jako nośnik muzyki CD długo długo nie zniknie, a co do Twojego znajmoego to jak ma wszystko kupione na płytach , to najwyżej straci trochę czasu na następne zgranie tych płyt ....

Co do samych HDD, no to fakt że czasami lubią się zepsuć, więc warto mieć chociaż dwa spięte w w mirorze, jeżeli ktoś ma dyski zewnętrzne no to dla bezpieczeństwa warto mieć kopie na innym dysku, jak by co ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

te trochę czasu to około 2godzinki na 1 CD :X

racja kopie zawsze warto mieć :) ;a jeszcze z innej beczki 5000CD x 50zł to niezła sumka wychodzi?! przyjmując 50! bo i sam mam kilka wydań po 160-200zł - w razie klęski żywiołowej w mieszkaniu nic się nie da odratować, a dysk zawsze można złapać w biegu i wybiec w majtach ale z cała muzą! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupują 5000 CD w plikach LEGALNIE kwota będzie taka sama - więc ten argunem odpada, chyba, że chodzi o piractwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50, to naprawdę dzisiaj mizerna cena, przynajmniej w 99% płyt w jazz'ie, nie mówiąc

o Telarc, Reference Rec. itp. wydawnictwach, jakich jest większość w zasobach takich

dziwaków jak ja :)

 

Nigdy nie patrzyłem na to z tej strony, co bym łapał, gdyby się coś zaczęło fajczyć,

ale byłby straszny żal, trudno to sobie nawet wyobrazić ... lepiej nie myśleć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wygralem przed chwila taki regalik na 600 CD. Wygodny w obsludze i wszystko mozna szybko znalezdz. Wystraczy mi na jakis czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrek.pl

 

Co do pokoju to nic nie powiem bo wiadomo wszystko juz zostalo wyzej powiedziane ;)

Ale ja chialem Ci jeszcze bardeziej poslodzic i powiedziec ze jak na fotoamatora to zdjecia robisz profesjonalne ! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem toto, w MediaMarkt, znośna plastikowa konstrukcja, ale na piractwo albo kopie.

To nie jest na kompletne CD z okładką niestety, a to dyskwalifikuje dla mnie taki "mebel" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jak na fotoamatora to zdjecia robisz profesjonalne ! ;)

 

Chyba nie mówisz o tych 3szt "mojego ustroju"? bo to raczej kpina, nie zdjęcia,

pstryki zwykłe, z zakrzywioną w bańkę perspektywą, zrobione na 10mm, dla

pokazania najszerszym możliwym kątem całości ile się da :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrek.pl, 17 Lut 2010, 18:48

 

>Oglądałem toto, w MediaMarkt, znośna plastikowa konstrukcja, ale na piractwo albo kopie.

>To nie jest na kompletne CD z okładką niestety, a to dyskwalifikuje dla mnie taki "mebel" ;)

 

NBo ja tez ogladalem w MM dlatego kupilem. Szuflady plastikowe, ale obudowa z plyty. Na kompletne Cd z okladka to mam cos takiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dobrze wyglada i malo miejsca zajmuje. No ale domyslam sie ze masz setki plyt. Wiec bez sensu bylo by stawienie kilku takich obok siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrek.pl - ty sie chwalisz czy sie zalisz ? , mi to wyglada na taka falszywa skromnosc . Co do twojego pokoju , to mi sie bardzo podoba .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Shrek.pl - ty sie chwalisz czy sie zalisz ?

 

Ani jedno, ani drugie, nie jest absolutnie fałszywie, taki jestem, bardzo surowo oceniam

zawsze siebie i wszystko co robię, a szczególnie w fotografii. Długo też zwlekałem ze

zrobieniem mojego "ustroju" i pokazaniem go tutaj, bo ciągle mam/miałem wątpliwości,

a dzisiaj rozwialiście mi je maksymalnie możliwie i ogromnie wszystkim Wam za to dziękuję!

 

A fotograf ze mnie żaden, ani szkoły, ani wiedzy, 30 lat praktykowania z zamiłowaniem

największym jakie można mieć, to dalej tylko amatorstwo, choć życie nauczyło mnie,

że nie jeden pasjonat/amator jest o wiele lepszym fachowcem od kogoś z dyplomem

ale bez pasji i ambicji :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shrek.pl

 

A fotograf ze mnie żaden, ani szkoły, ani wiedzy, 30 lat praktykowania z zamiłowaniem

największym jakie można mieć,

 

no i wlasnie te 30 lat widac na fotkach :] Profesjonalne i koniec :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten wątek od wczoraj siedzę z wypiekami na twarzy, ale jest mi niezmiernie milo, że tak mówicie,

 

To żeby nie było nie na temat, to trochę moich ulubionych tematów mam ma swojej priv stronie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może Wam przypadną do gustu, łączę dwa w jednym, muzykę i fotografię, a mam nie lada możliwość,

współpracuję z jedną z największych firm nagłośnieniowych w Polsce i dla nich robię archiwa imprez,

które nagłaśniają. Sporo koncertów jest, z których zdjęć nie mogę publikować, z powodu umów,

jakie zawieram i zastrzeżeń w nich prawnych, ale to co mogę, zawsze wrzucam sobie w galerie.

 

Jeszcze raz ogromnie dziękuję za te wszystkie miłe wpisy, to ogromna przyjemność dla mnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia są super. Jak zrobiłes zdjęcie perkusji String Connection?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Blue Not w Poznaniu są schodki kręcone, pod nimi zawsze stoi perkusja i z okienka w ścianie.

Szkoda tylko, że jest tam tak marne światełko, naprawdę szkoda, bo sporo jest mega, ale to mega

koncertów i byłoby zajebiście dużo dobrego materiału, ale nawet ISO3200 zawodzi chwilami,

czego powodem jest ucieczka do kombinowanych i czarno białych fotek, niestety, boli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wiem kto robi zdęcia na torze AKW:) Motocyklista wita motocyklistę:)

Żeby nie było off-topa przyznam, że azyl na poddaszu bardzo mi się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shreku,

pomijajac pokoj, ktory jest fajny to fotki sa tez calkiem fajne. Muzyka najlepsza i tak trzymaj, bo to fajne polaczenie pasji z oka i ucha :) Pozbadz sie paru korpusow i polowy szkiel i bedzie jeszce lepiej :) Profesjonalizm...a kto wyklada w Lodzi w Szkole Filmowej...Profesjonalizm w pewnych profesjach to poziom, a nie wyksztalcenie, ale to tylko taka dygresja :)

A tak to troche mnie natchnales...mam takie polaciowe przeklenstwo i chyba zrobie tam swoj azyl, choc mam jeszcze 4 miesiace swobody w chalupie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak, fotoamator z EOS-em 1DmkIII, całą baterią optyki, dostępem do takiej ilości koncertów...

"a łyżka na to: niemożliwe"

pozostaje życzyć, powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia pierwsza, sprzęt to nie wszystko. W kręgach fotolubnych mawia się "kupa sprzętu, brak talentu" :D

Wszystko zależy od wielu czynników, od wrażliwości, podejścia, umiejętności wyłowienia "tego" momentu

i wielu innych, nieskromnie przyznaję, że chyba mam to coś, mimo ogromnej krytyki, z jaką do siebie

podchodzę, udaje mi się spełniać, a szczególnie właśnie w koncertach i sporcie. Nie cierpię krajobrazów,

lubię detale, ludzi, zaskoczenie, ruch i tego się trzymam. Dodatkowo, nie cierpię szablonów, nie trzymam

się żadnych zasad typu mocne punkty w kadrze itp. Tego niech trzymają się "artyści" po ASP. Ja nie muszę,

nic mnie do tego nie zobowiązuje i może to podejście daje właśnie ten pożądany efekt końcowy, pełen luzu.

 

Fotografuję od dziecka, zarażony jako dwunastolatek, latałem ze Smieną, a w latach '70-tych, nie było

łatwo ani o chemię, ani o papier, może dla tego dawało to tyle frajdy, Przeszedłem wiele lat na analogu

i z tego co widzę obecnie rzesza ludzi, którzy zaczynali lata temu właśnie od analogowej fotografii,

dzisiaj odnajdują się idealnie i ich zdjęcia mają właśnie to "coś", to nas odróżnia. Miałem przerwę, powrót

dał mi wiele radości, miałem dobry okres, nakupiłem sobie sprzętu testując wiele opcji przez 2 lata i tak

się tego dorobiłem, mogąc dzisiaj stawać w szranki z zawodowcami. Szkoda, że brak mi jaj i nie umiem się

zabrać za zarabianie na tym, każdy mi mówi, żebym poszedł w śluby, w zawodowstwo, a ja mam ciągle obawy.

 

Wracając do muzy i tego tematu, Kenwood gra tak jak wygląda. Oczywiście jest to pojęcie względne, dla mnie

gra wyśmienicie, tutaj muszę przytoczyć pewną historię. Miałem Primare, sprzęt godny, nic mu nie mogę zarzucić.

Sprzedać musiałem z powodów prozaicznych, zacząłem budowę domu, to ważna decyzja dla nas. Kupiłem

Amplifona, zaczarowany dźwiękiem u kumpla, zwariowałem na jego punkcie, a on miał WT30. Miałem lampę

1,5 roku. Teraz, urządzając sobie wreszcie miejsce do słuchania i relaksu, stwierdziłem, że sporo zaczynam

grać, więc lampa przy tunerze grającym czasem 12h na dobę, to trochę krótko wytrzyma i kupowanie raz

na pół roku kompletu nowych baniek, to zbyt duży koszt, a oszczędzanie, to chyba nie ta droga jaką szukam.

Znalazłem tego Kenwooda, Przyznam szczerze, wziąłem go od gościa, jadąc po drodze na Śląsk, po 10min

słuchania na słuchawkach i 2min po podłączeniu do jego kolumn, w ciemno można powiedzieć. Ahaja oddał

mi magiczne pudełeczko, którym mogłem sobie podłączyć oba wzmacniacze pod moje kolumny i wtedy się

zaczęło. Zamysł był taki, że lampa do płyt, do delektowania się tym, a tranzystor pod tuner, niech sobie gra

nawet 24h, nie muszę oszczędzać na lampach :) Po kilku godzinach i kilkudziesięciu ulubionych płytach

sprzedałem amplifona. Siedziałem jak zaczarowany i przełączałem raz ten, raz ten wzmacniacz, zmieniałem

ustawienie kolumn, szukałem, gdzie jest przyczyna, że słucha mi się lepiej tego trzydziestoparo letniego kena.

Wiem, że to może być dziwne albo śmieszne dla niektórych, ale czar lampy prysnął, jak bańka mydlana.

Obraz muzyki, którą znam w każdej sekundzie gdzieś się rozjechał. Kenwood bez loudnesa i na direct zagrał

tak, że nie umiem tego opisać, dla mnie po prostu lepiej w każdym calu. Więcej basu, więcej prawdziwego

vocalu, przestrzenniej, dokładniej, czyściej. 98% muzy jaką mam, to jazz w małych składach, głównie

pianistyka w trio, trochę trąbek, spokojnie, relaksująco, melodyjnie, smutolubny jestem :)

Klasyka jest można by powiedzieć na bardzo podobnym poziomie jak Amplifon, choć chwilami mam wrażenie,

że jest bardziej szczegółowo w górnych rejestrach, na smyczkach się to odczuwa wyraźnie. Do tego wszystkiego

doszła jeszcze możliwość jakiej nie miałem w lampie, ustawienia wg własnych preferencji, przy różnej muzyce

o późnych porach, a najczęściej słucham sobie późną nocą, kiedy jest absolutna cisza, wszyscy śpią, gram sobie

ulubione tematy obrabiając zdjęcia. Wtedy basik na +2 dodaje koloru muzyce. Nie jestem purystą, nie lubię

się oszukiwać i ustawiam sobie tak, jak dla mnie brzmi najlepiej.

 

Nie dość, że jest wspaniałe granie, to spora dawka pieniędzy została w budżecie domowym, można było

kupić kilka drobiazgów do "dziupli", wreszcie uporządkować to pomieszczenie i nie siedzieć na dywaniku :)

Same plusy z tego przypadkowego Kenwooda, nie wspominając o fascynacji od dziecka tym gatunkiem

sprzętu vintage, na którym się wychowałem, Diora była na porządku dziennym, to zostaje w pamięci.

 

Przepraszam, że takie długie wyszło, ale wolę napisać raz, konkretnie, jak co chwilę zdawkowo.

Mam nadzieję, że wszystko jest czytelne i nie zakręcone, jak ktoś przez to przebrnął, ma dobry obraz

rzeczywisty tego, co nazywamy "życiem" i "ustrojem" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka daje moc ciału, pogodę zmysłom i nieśmiertelność duszy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Shrek, bardzo fajnie, że coś opisujesz, przestajesz przez to być anonimowy, poza tym robi się sympatyczniej. Prezentując swoje sprzęty i pomieszczenia, człowiek pokazuje trochę prywatności i często przydają się słowa objaśnienia czemu tak, a nie inaczej, żeby puryści nie dworowali sobie z ustawień, a esteci z wystroju. A pokoik do słuchania masz kapitalny, jak ktoś słusznie zauważył, jest to marzenie większości z nas, dla niektórych spełnione (nie dla mnie niestety). Tak na marginesie widzę, że takie prywatne i mało muzyczno-sprzętowe offtopowe postowanie cieszy się coraz większą popularnością - vide Klub motocyklistów - życie na nim aż tętni.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Ja z kolei kompletnie ignoruję jakość zdjęć itp obrazków i każda jedna fotka w tym wątku ma coś w sobie i mi się podoba (jako obraz) :) niekręcący temat jako hobby dla mnie :)

twój pokój na tych zdjęciach wygląda jakoś lepiej niż w rzeczywistości chyba? :))

Fajnie, że masz taką pasję :) Ja mam kilka innych, których też mało kto pochwala czy uznaje...

oby tak dalej! P.s. Ten kenwoodek to wygląda przezacnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.