Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze ustroje.


Vinyl_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Arek80 napisał:

Ja mam to u siebie dosyć mocno przetrenowane i to zawsze zależało od kolumn jakie miałem. Nigdy nie kierowałem się wyglądem jak sugerujesz, a zawsze dźwiękiem. Zresztą dla mnie estetyczniej wyglądają kolumny lekko skręcone do wewnątrz. W większości przypadków skręcenie do środka dawało najlepsze efekty, ale mimo sporego skręcenia absorber na pierwszym odbiciu bocznym i tak robił dobrą robotę. Cabasse to pierwsze kolumny, które ewidentnie grają lepiej stojąc na wprost. I jest to różnica bardzo wyraźna. Po tym odkryciu nawet zacząłem szperać w necie i znalazłem potwierdzenie w postaci zaleceń producenta. Możliwe, że wynika to z nietypowej konstrukcji przetwornika, nie wiem, ale wiem, że zawsze należy przetestować możliwie dużo ustawienie kolumn w swoim pomieszczeniu, a nie koniecznie sugerować się teorią i na niej poprzestać. 

Masz racje teoria teorią ale liczy się ucho i jak słyszysz. Wtedy teoretyczne rady wkładasz między bajki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od punktu odniesienia, stanu zaawansowania i umiejętności oceny obiektywnej poprawności brzmienia.

Mniej zaawansowani hobbyści często potrafią odrzucić obiektywnie lepszą opcję brzmienia na rzecz tej bardziej efektownej, która im się wydaje bardziej podobać "na ucho". Później, po latach wraz z nabywanym doświadczeniem dochodzi się do innych wniosków i docenia się te bardziej zgodne z teorią. Fizyka to nie bajki. Jej zrozumienie ewidentnie pomaga w drodze do doskonałości.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pit80 napisał:

Mniej zaawansowani hobbyści często potrafią odrzucić obiektywnie lepszą opcję brzmienia na rzecz tej bardziej efektownej, która im się wydaje bardziej podobać "na ucho".

zazwyczaj "uśmiechu dyskoteki"

bądź bliżej krzywych izofonicznych - to ci z lepszym słuchem. A prawie nikt na płasko.

 

5 godzin temu, Yankes napisał:

Masz racje teoria teorią ale liczy się ucho i jak słyszysz

liczy się tylko przyjemność ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bolo_senor napisał:
liczy się tylko przyjemność


To prawda i ja tez lubie lekki „usmiech“, ale te wspomniane krzywe izofoniczne o dziwo zaparcie ignoruja nawet najbardziej doswiadczeni sluchacze.

Tutaj porownanie usmiechow nowicjuszy i doswiadczonych sluchaczy
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jeszcze jedno porownanie przebiegu na osi i z nalozonymi odbiciami od bliskich bocznych scian

 

IMG_4507.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Adah napisał:

U mnie ustawienie absorberów "pod kątem" - na pierwszych odbiciach, dało zdecydowanie lepszy efekt, niż ustawienie ich wzdłuż  ściany.

A tak z ciekawości, zmień kąt o 90 stopni w drugą stronę i posłuchaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Kazik II napisał:

A tak z ciekawości, zmień kąt o 90 stopni w drugą stronę i posłuchaj.

Czego kąt mam zmienić?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Adah napisał:

Czego kąt mam zmienić?

Paneli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kazik II napisał:

Paneli ?

Próbowałem już. ? Nieciekawy efekt "kotłowaniny" plus "jazgocik" odbijany od powierzchni ramy. ? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, xajas napisał:

Tutaj porownanie usmiechow nowicjuszy i doswiadczonych sluchaczy
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W zasadzie, obrazuje również, podział na grupy wiekowe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.09.2020 o 18:17, Stream napisał:

A co powiecie na ustawienia Kena Ishiwaty, który skręcał kolumny mocno do środka, tak że osie przecinały się daleko przed miejscem odsłuchu.

 

W dniu 28.09.2020 o 18:31, xajas napisał:

Wiec jesli juz poza osia, to lepiej skrecajac zestawy glosnikowe do srodka niz na zewnatrz

Ken z wiekiem zatracił liniowość słyszenia i to najlepiej słychać w kolejnych produktach marki której był twarzą. Przepraszam bardzo ale ja tego jazgotu od dwudziestu lat nie jestem w stanie słuchać..., wcześniejsze produkty grały bardziej po ludzku

Skręcenie do środka jest łapaniem się ostatniej deski ratunku. Moje wyczucie smaku nie akceptuje tak sztucznej prezentacji, lepiej sobie kupić bardzo dobre  słuchawki jak nas na te wszystkie wymagania potrzebne do zrobienia w pokoju dobrych warunków do audio nie stać

Zaoszczędzimy masę pieniędzy mz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ken z wiekiem zatracił liniowość słyszenia i to najlepiej słychać w kolejnych produktach marki której był twarzą. Przepraszam bardzo ale ja tego jazgotu od dwudziestu lat nie jestem w stanie słuchać..., wcześniejsze produkty grały bardziej po ludzku
Skręcenie do środka jest łapaniem się ostatniej deski ratunku. Moje wyczucie smaku nie akceptuje tak sztucznej prezentacji, lepiej sobie kupić bardzo dobre  słuchawki jak nas na te wszystkie wymagania potrzebne do zrobienia w pokoju dobrych warunków do audio nie stać
Zaoszczędzimy masę pieniędzy mz.

Nie rozumiem tego wywodu.
Jesli sam ksztaltowal dzwiek wlasnych produktow, to dlaczego ksztaltowal go tak, ze potem sam go musial korygowac skreceniem?

To nie brzmi logicznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, xajas napisał:


Nie rozumiem tego wywodu.
Jesli sam ksztaltowal dzwiek wlasnych produktow, to dlaczego ksztaltowal go tak, ze potem sam go musial korygowac skreceniem?

To nie brzmi logicznie

dlaczego? nawet głupek kreujący własną historię może się zorientować, że jego sprzęt przestał grać, ale pogrążony we własnym geniuszu, winę upatrywał w kolumnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, ASURA napisał:

 

Ken z wiekiem zatracił liniowość słyszenia i to najlepiej słychać w kolejnych produktach marki której był twarzą. Przepraszam bardzo ale ja tego jazgotu od dwudziestu lat nie jestem w stanie słuchać..., wcześniejsze produkty grały bardziej po ludzku

Skręcenie do środka jest łapaniem się ostatniej deski ratunku. Moje wyczucie smaku nie akceptuje tak sztucznej prezentacji, lepiej sobie kupić bardzo dobre  słuchawki jak nas na te wszystkie wymagania potrzebne do zrobienia w pokoju dobrych warunków do audio nie stać

Zaoszczędzimy masę pieniędzy mz.

Masz oczywiście prawo do własnego zdania. Jednak ja nie podpisałbym się pod taką diagnozą "zatracił liniowość słyszenia" Skąd takie wnioski...bo kolumny skręca do środka? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kazik-t napisał:

dlaczego? nawet głupek kreujący własną historię może się zorientować, że jego sprzęt przestał grać,

Ken porządny gość był, ale żeby potrafił zrobić sprzęt, który gra dobrze z każdymi kolumnami w każdym pomieszczeniu to nie sądzę.

Nie przesadzacie panowie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, xajas napisał:


Nie rozumiem tego wywodu.
Jesli sam ksztaltowal dzwiek wlasnych produktow, to dlaczego ksztaltowal go tak, ze potem sam go musial korygowac skreceniem?

To nie brzmi logicznie

Odchylenie kolumn od osi generuje przez to że głośniki wysokotonowe mają bardzo kierunkową charakterystykę jej silny spadek. Za tym jeśli elektronika daje innym po uszach to można to np w ten sposób próbować naprawić. Efekt jest tego typu że zawęża się i pogłębia kreowana scena. Pierwszy czynnik degraduje odczucia przestrzenne a drugi usiłuje je zrekompensować dając coś w zamian. Tak jak wcześniej było napisane mocne skręcenie ratuje trochę dźwięk przez neutralizację  odbić w niekorzystnych warunkach odsłuchu, W wypadku śp.Kena warunków wystawienniczych.

Bardzo głęboką scenę nie degradując innych aspektów 3D można uzyskać sieciówkami lub adaptacją akustyczną pomieszczenia. W pierwszym przypadku zaawansowana geometria kabli i separacja rozdziału mocy potrafi dużo pomóc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Jacchusia napisał:

Ken porządny gość był, ale żeby potrafił zrobić sprzęt, który gra dobrze z każdymi kolumnami w każdym pomieszczeniu to nie sądzę.

Nie przesadzacie panowie?

Słuchałem topowego zestawu opartego na super gramofonie i amerykańskim 150 watowym Marantzu w 1976roku (wtedy poza suwakowym balansem była jeszcze gałka poza bas i treble do regulacji średnich tonów. Duże 150m2 wysokie na ponad 5-7 metrów pomieszczenie. Tamten dźwięk mam dalej w głowie; szedł między innymi placek Ummagumma Pink Floyd 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  ; tak sprzęt ale także pomieszczenie potrafiły zrobić dużo dobrego. Najciekawsze w tym że duże robione na 100% komponentach fabrycznych (Wtedy firmy sprzedawały kity do których dorabiało się tylko obudowę) były umieszczone na półkach z płytami i książkami na ścianie. Oj nie było toto granie z bardzo wtedy pożądanego Fonomastera. Tamten system tylko mu pokazał plecki bardzo szybko oddalając się na autostradzie dźwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odchylenie kolumn od osi generuje przez to że głośniki wysokotonowe mają bardzo kierunkową charakterystykę jej silny spadek. Za tym jeśli elektronika daje innym po uszach to można to np w ten sposób próbować naprawić. Efekt jest tego typu że zawęża się i pogłębia kreowana scena. Pierwszy czynnik degraduje odczucia przestrzenne a drugi usiłuje je zrekompensować dając coś w zamian. Tak jak wcześniej było napisane mocne skręcenie ratuje trochę dźwięk przez neutralizację  odbić w niekorzystnych warunkach odsłuchu, W wypadku śp.Kena warunków wystawienniczych.
Bardzo głęboką scenę nie degradując innych aspektów 3D można uzyskać sieciówkami lub adaptacją akustyczną pomieszczenia. W pierwszym przypadku zaawansowana geometria kabli i separacja rozdziału mocy potrafi dużo pomóc

Moim zdaniem
1. Elektronika nie „daje po uszach“. Odchylki pasma w elektronice (nawet tandetnej) sa minimalne w porownaniu z glosnikami
2. To glosniki z pomieszczeniem daja po uszach
3. Skrecanie glosnikow do srodka nie degraduje szerokosci sceny. Wrecz przeciwnie. Oddaje naturalna scene redukujac deprawujacy wplyw pomieszczenia. To skrecanie na zewnatrz powoduje podkreslenie odbic od bocznych scian, ktore sztucznie nienaturalnie rozszerzaja i degraduja scene. Bez bocznych scian scena byla by wezsza.

Itd.

Dla mnie powyzsze wywody sa niespojne.


Porownaj zielony setup z czerwonym, to zobaczysz ktory jest precyzyjniejszy i oferuje mniej „zdeprawowana“ scene

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co to jest „separacja rozdzialu mocy“?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, xajas napisał:

Dla mnie powyzsze wywody sa niespojne.

 Będą spójne jak zapoznasz się z techniką ustawiania mikrofonów do nagrania.

Po to się w dany sposób ustawia mikrofony żeby podczas odsłuchów u "Kowalskiego" była tak a nie inaczej kreowana scena. W studiach nagraniowych monitory nie ustawia się-nie skręca silnie na "zezula" do środka

Psujesz w ten sposób zamierzenia artystyczne realizacji nagrania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xajas napisał:

Co to jest „separacja rozdzialu mocy“?

Przykładowo masz cieniutkim kabelkiem 0,5mm2 podpięte dwie żarówki 200Wat i włączając drugą żarówkę tylko na moment włączania przygasa pierwsza bo w sumie te 0,5mm2 powinno spokojnie na te 400Wat wystarczyć

To jest tylko taka uproszczona wizualizacja tego co dzieje się w systemie audio.

Mając osobne zasilanie monobloków z osobnych faz uzyskujemy zmniejszenie wzajemnej ich interakcji za tym dźwięk sobie w mikrosekundach nie pływa (nie dryfuje) raz mocniej z jednego kanału a raz z drugiego (przypominam że piszemy o High Endzie i urządzeniach wysokiej klasy potrafiących w nano sekundach reagować na sygnał sterujący z przedwzmacniacza i taką moc zasysającą z sieci i oddającą do kolumn ). To "pływanie" mocy objawia się tym że dokładne kreowanie dźwięków szczególnie tych w głąb rozmywa się i tworzy w związku z tym znacznie płytszą scenę. Zamiast wydawać niesamowite pieniądze na końcówki mocy z wysokiej jakości sekcjami zasilania z sekcją buforujących moc kondensatorów dochodzących do Farada znacznie taniej zrobić ten banalnie prosty myk ?

Użytkownicy wzmacniaczy z zasilaczami impulsowymi powinni być więcej niż happy a i właściciele dobrych klasycznych monobloków również.

Efekt tak zrobionego zasilania objawia się tym że np. zamiast mieć głębię sceny na 1,5 metrów za linie kolumn mamy 3 ! metry bez ingerencji w pozostałe aspekty kreowania sceny!

Istotna sprawa zapomniałem podać, poprawia się barwa dźwięku w sumie nie wiem czy to ostatnie nie jest bardziej bezcenne w budowanym systemie audio

 

To jest właśnie efekt dobrze rozseparowanych żródeł mocy; w audio to bezcenne! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xajas napisał:

Co to jest „separacja rozdzialu mocy“?

Dołaczam do zaciekawionych!

(domyślam się, że chodzi o nową teorię "wyjaśnienia" para technicznego fenomenu grania drutow sieciowych ale czekam na szczegóły "techniczne" ?)

Edyt - już jest teoryja i to jaka!

A gdy mam symetryczne (dual mono) zasilanie z dwóch traf osobno na każdy kanał to...mogę "spać spokojnie"? 

Czy nadal będą pomiatać mną i "sceną" te "mikrosekundowe falowania"? ?

...i pomyśleć, że do tego wystarczy sieciówka z "odpowiednią geometrią" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, iro III napisał:

i pomyśleć, że do tego wystarczy sieciówka z "odpowiednią geometrią

hopie wystarczy nawet zwykły drut w ścianie żeby odczuć pozytywny wpływ w systemie, weź ty coś zrób z sobą bo się dopieprzasz dla samego dopieprzania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA
literówka

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ASURA napisał:

hopie wystarczy nawet zwykły drut w ścianie żeby odczuć pozytywny wpływ w systemie, weź ty coś zrób z sobą bo się dopieprzasz dla samego dopieprzania

W ścianach mam nawet zwykle miedziane druty, nawet ciut nadmiarowe (4mm2) - co dalej? Mistrzu?

Prowadż!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, iro III napisał:

W ścianach mam nawet zwykle miedziane druty, nawet ciut nadmiarowe (4mm2) - co dalej? Mistrzu?

Prowadż!

Przeczytaj mój tekst uważnie i sam się prowadź, tam jest czytelnie opisana idea separacji rozdziału mocy, tylko nie rób jak jeden małej postury mądry inaczej z pod Wieliczki i nie podpinaj do jednej fazy preampa a do drugiej wzmacniacza mocy bo wtedy faktycznie odczujesz tylko efekt zastosowanych kabli a efekt separacji rozdziału mocy z racji innej topologi układu będzie znacznie mniejszy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obawy, używam integry.

Typowo audiofilskie "dzielonki" (pre-końcówka) są dla mnie bez sensu. Jedyne sensowne technicznie dzielenie przebiega na linii zasilacz - elektronika.

Wgryzając się zębiskami w Twoją teoryję...czy chodzi o to by np. dwie osobne końcowki mocy zasilać każdą z innej fazy?  (zakładając, że dysponujemy instalacją 3 fazową)

Niby na brzmienie i jakość "sceny" oddziałuje rozsądny podział zapotrzebowania na odbieraną moc w instalacji? To jest to "odkrycie"?

Widzę, że do ględzenia i opowiadania bajek dla audiofili jesteś dobry, gdy zaczynamy wchodzić w konkrety, wyłazi mielizna i czar pryska.

Znając Sz. Autora od dawna nie powinienem się dziwować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ASURA napisał:

Bardzo głęboką scenę nie degradując innych aspektów 3D można uzyskać sieciówkami (...) zaawansowana geometria kabli i separacja rozdziału mocy potrafi dużo pomóc

Kurde, myślałem że to była ironia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Będą spójne jak zapoznasz się z techniką ustawiania mikrofonów do nagrania.
Po to się w dany sposób ustawia mikrofony żeby podczas odsłuchów u "Kowalskiego" była tak a nie inaczej kreowana scena. W studiach nagraniowych monitory nie ustawia się-nie skręca silnie na "zezula" do środka
Psujesz w ten sposób zamierzenia artystyczne realizacji nagrania

Nie, to jak to u Kowalskiego przestrzennie brzmi, zalezy od tego, jak realizator te dziesiatki kanalow/mikrofonow pomiksowal, a nie jak te mikrofony byly ustawione.
Zapoznaj sie z technika realizacji nagran

W studiach nie musisz kombinowac z dokrecaniem, bo masz odpowiednia akustyke eliminujaca problematyke bocznych scian.

Przyklad z zarowkami jest malo adekwatny, bo w wzmacniaczach/zasilaczach masz kondensatory, ktorych zadaniem jest miedzy innymi pokrycie krotkotrwalych podwyzszonych zapotrzebowan na energie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, xajas napisał:

Nie, to jak to u Kowalskiego przestrzennie brzmi, zalezy od tego, jak realizator te dziesiatki kanalow/mikrofonow pomiksowal, a nie jak te mikrofony byly ustawione.
Zapoznaj sie z technika realizacji nagran

Nie u Kowalskiego tak brzmi jak sobie ustawi sprzęt i co podepnie. może to zupełnie inaczej zabrzmieć niż u realizatora i o tym powyżej pisałem, no ale brnij dalej?

14 minut temu, xajas napisał:

W studiach nie musisz kombinowac z dokrecaniem, bo masz odpowiednia akustyke eliminujaca problematyke bocznych scian.

 Chyba w reżyserkach które cierpią na chroniczny brak przestrzeni i w związku z tym brakiem liniowości odsłuchiwanego pasma ot choćby do czasu pogłosu poszczególnych częstotliwości.

16 minut temu, xajas napisał:

Przyklad z zarowkami jest malo adekwatny, bo w wzmacniaczach/zasilaczach masz kondensatory, ktorych zadaniem jest miedzy innymi pokrycie krotkotrwalych podwyzszonych zapotrzebowan na energie

Efekt księgowego znasz przeważająca większość ma mniej lub bardziej po macoszemu potraktowane sekcje zasilania.

Ja tylko podałem na tacy jak coś fajnie tanio zrobić ale widzę koniecznie musicie się z czymś kopać zamiast po prostu spróbować samemu w domu

Godzinę temu, iro III napisał:

Nie ma obawy, używam integry.

Za tym dalej będziesz w niewiedzy

 

Godzinę temu, iro III napisał:

Typowo audiofilskie "dzielonki" (pre-końcówka) są dla mnie bez sensu.

Ależ w moim pierwszym wywodzie nikt cię o to nie pytał tym bardziej że nie masz monobloków

Godzinę temu, iro III napisał:

Wgryzając się zębiskami w Twoją teoryję...czy chodzi o to by np. dwie osobne końcowki mocy zasilać każdą z innej fazy?

To nie teoria tylko po prostu potwierdzenie hipotezy i sprawdzenie jej w powtarzalnych warunkach w różnych systemach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, D4ncer napisał:

ASURA widzę oznaczenie na niebiesko, mogę wiedzieć co działasz w tematyce audio?

Aktualnie bardzo ciekawy projekt, wszystko w swoim czasie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, ASURA napisał:

Aktualnie bardzo ciekawy projekt, wszystko w swoim czasie

...z 5 na 10%??? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.