Jump to content
Vinyl_pl

Wasze ustroje.

Recommended Posts

Mi właśnie podoba się jak jest pusto, tylko wersalka i sprzęt audio. Narazie nic nie będę kupować bo zbieram pieniążki i cieszę się tym co mam.

• Like 2

to nie ma prawa grac w takiej pustce

jeśli da metr do przodu i metr do środka

i nie będzie bardzo głośno

to może być nieźle - koniecznie kolumny odsunąć od ścian

jak da głośno - to wiadomo - kakkofonia

Mój Lankasterze... Ryka... Ryki już nie ma...

Niestety ze względu na sąsiadów słucham bardzo cicho. Bas nie dudni, ponieważ jest go mało. Sąsiedzi piszą do mnie anonimy, że narzucam im gusta muzyczne, dlatego słucham cicho. Bardziej skupiam się na takich aspektach dźwięku jak sterowania, czy przestrzennosc niż głęboki i silny bas. Ale i tak sluchanie muzyki sprawia mi dużą przyjemnosc.

• Like 1

Luk1985 ma racje. To nie ma prawa grać w takiej pustce. Dźwięk szaleje. Trzeba pokój zaadoptować akustycznie lub” zagracic”

NAIM NAC 282+2 x HICAP DR, NAP 300 DR,NAIM CD5XS+FLATCAP XS+DAC,BOENICKE W8SE, OKABLOWANIE NAIM+WIREWORLD+CHORD+TOMANEK TAP8

Muza to energia, wiec przy niedużych poziomach grania i ustawieniu kolumn, mając na uwadze ich i pokoju parametry, mozna uniknąć wzbudzenia rezonansow i zminimalizować efekt pierwszych odbić.

Adaptacja akustyczna to w momencie gdy wiadomo jakie sa mankamenty pokoju i jak duze - zrobic pomiary, wtedy jest sens.

Wystarczyłoby przestawić i skręcić kolumny tak, aby załapały sie na dywan i pomyslec moze o „zmiękczeniu scian”, np. systemie rozsuwanych zasłon, bo jest duzo twardych powierzchni, ale to nalezy zbadać juz empirycznie gdzie, jak i ile....

Ok. Zobaczymy. Narazie jest jak jest.

No ale nie chcesz nawet się pobawić trochę tym ustawieniem? Bo to jest za darmo :) a wyjęcie z kąta i ogolnie wyjazd z kolumnami do przodu powinien coś fajnego dać. Chyba, że z jakiś powodów nie możesz...

????

Grzebałem, grzebałem i wreszcie budy skończyłem. Na żywo wyglądają bardziej zjawiskowo:

c7ef189e60132ad9gen.jpg

0d3439bd42572bf5gen.jpg

Teraz cieszą i oko i ucho :)

• Like 6

Wzmacniacz PP krzemowy i wzmacniacz SET lampowy; Pre lampowe; DAC nie lampowy; CD nie lampowy; PC nie lampowy; Decki nie lampowe; Kable. Też nie lampowe, bo węglowe 😉 Kolumny własnoręcznie rzeźbione - AudioAddicted AAC250 😛 Własnoręcznie wyryty "Amplifier Switch" - ale nie pamiętam czy aby lampowy 😄 Stolik Atacama Evoque Custom+Mod - nie lampowy, ale na pewno analogowy 🙂 audioaddicted.co.uk 

hmm, tak, to białe i kanciaste to moja "malina". Meble wyjadą do nowo budowanej części. kolumny za blisko, to fakt, Ale.......Kobiety słuchające muzyki i siedzące w temacie Audio mają łatwiej, bo my faceci, musimy brać pod uwagę czynnik "WAF" a ma on czasami większe znaczenie iż delektowanie się wspaniałym brzmieniem, no i nie muszę chyba dodawać,że słaby wskaźnik "WAF" potrafi mieć groźne czasami konsekwencje, raz krótsze raz dłuższe.

WAF - to akronim oznaczający czynnik akceptacji żony (Wife Acceptance Factor)

Nie można całe życie ulegać , pokaż kto w tym związku nosi spodnie .Po jakimś czasie ci twoja kobieta i tak zarzuci brak swojego zdania

Mój zestaw Hi-Fi w nowym, większym pokoju.

Escetycznie , nic więcej już tam nie rób , kopara opada na podłogę
  • Like 1

Nie można całe życie ulegać , pokaż kto w tym związku nosi spodnie .Po jakimś czasie ci twoja kobieta i tak zarzuci brak swojego zdania

hehehe, to ja się wpasowałem do tego pokoju z dobytkiem, nie miało tak być, a osobna linia z prądem do audio jest za ścianą. Wszedłem miedzy Wrony, chwilowo muszę krakać tak samo, hehe. Jeszcze z rok.

Heco The New Statement - PAD Poseidon Ban-Ban - McIntosh MA252 + AQ Thunder + Kepler – Divine Acoustics / PAD Poseidon XLR - Moon 280D + AQ NRG-4  / Digital PAD Genesis XLR / AES/EBU - Emotiva ERC-3 + AQ NRG-4 + Orea Bronze - IsoAcoustics / + RCA Harmonix CI 230 MK2 Improved / AQ Carbon USB - PC-DAC (Tidal, iRiver) / GigaWatt PF-1 MK2 + AQ Blizzard /   (NAD D1050 DAC - tanio sprzedam)

Grzebałem, grzebałem i wreszcie budy skończyłem. Na żywo wyglądają bardziej zjawiskowo:

c7ef189e60132ad9gen.jpg

0d3439bd42572bf5gen.jpg

Teraz cieszą i oko i ucho :)

Ładne ale czy bez żadnych stojaków nie wzbudzają nie podbijają basu?

hehehe, to ja się wpasowałem do tego pokoju z dobytkiem, nie miało tak być, a osobna linia z prądem do audio jest za ścianą. Wszedłem miedzy Wrony, chwilowo muszę krakać tak samo, hehe. Jeszcze z rok.

To jeszcze teściowa przygarnąłeś pod dach ? Cud chłopak ale wierz mi o swoje trzeba walczyć

Ładne ale czy bez żadnych stojaków nie wzbudzają nie podbijają basu?

Stoją na kolcach, nie do końca rozumiem zastosowanie stojaków - skrzynie mają ponad 1.1 metra i jeszcze stojaki pod nie?

Podłoga lekko wzbudza się przy 52Hz, ale to ciekawostka gdyż zamiast skutków akustycznych otrzymuję wrażenia - wibracyjne ;)

Wzmacniacz PP krzemowy i wzmacniacz SET lampowy; Pre lampowe; DAC nie lampowy; CD nie lampowy; PC nie lampowy; Decki nie lampowe; Kable. Też nie lampowe, bo węglowe 😉 Kolumny własnoręcznie rzeźbione - AudioAddicted AAC250 😛 Własnoręcznie wyryty "Amplifier Switch" - ale nie pamiętam czy aby lampowy 😄 Stolik Atacama Evoque Custom+Mod - nie lampowy, ale na pewno analogowy 🙂 audioaddicted.co.uk 

Witam serdecznie i przepraszam za moj Polski,dzisiaj kupiłem Harbeth HL 5 i powiem ze to jest naprawdę bardzo dobrze kolumny! Majom mniej basy jak Klipsch Forte ale brzmienie ich jest delikatniejsze!jestem bardzo zadowolony!

• Like 2

W dniu ‎06‎.‎10‎.‎2018 o 11:57, Bogusław_59825 napisał:

... bo my faceci, musimy brać pod uwagę czynnik "WAF" a ma on czasami większe znaczenie ...

WAF - to akronim oznaczający czynnik akceptacji żony (Wife Acceptance Factor)

Mów za siebie. Jesteś facet czy dupa? Jak ktoś może miłośnikowi sprzętu i muzyki stawiać jakieś warunki co do ustawienia itp? Zawsze mnie to rozwala jak ktoś pisze, ze ustawił sprzęt tak, a nie inaczej bo druga połówka innej opcji nie akceptuje :-).

• Like 3

5 godzin temu, Reaper napisał:

Mów za siebie. Jesteś facet czy dupa? Jak ktoś może miłośnikowi sprzętu i muzyki stawiać jakieś warunki co do ustawienia itp? Zawsze mnie to rozwala jak ktoś pisze, ze ustawił sprzęt tak, a nie inaczej bo druga połówka innej opcji nie akceptuje :-).

A nie przyszło Tobie do głowy, że może i jest wielkim miłośnikiem sprzętu i muzyki, ale jeszcze większym miłośnikiem swojej żony (która nie jest miłośnikiem sprzętu i muzyki, ale za to wielkim miłośnikiem własnej koncepcji urządzenia własnych czterech kątów)? :)

• Haha 1

Kino: TV Sony, BR Panasonic, Ampli Yamaha, kolumny Definitive Technology, sub Velodyne, projektor Epson

Stereo: gramofon Technics, CD i wmacniacz Marantz, głośniki Roth, wzmacniacz słuchawkowy Vincent,  słuchawki Sennheiser

6 godzin temu, Reaper napisał:

Nie musi się Tobie podobać to co ja robię, ale coś pokarze - mierzone UMIK-1 USB

W dniu 22.11.2018 o 16:06, Bogusław_59825 napisał:

I jeszcze coś

niebieski - kolumny na wprost i pod ścianą

zielony - kolumny 1m do przodu i na wprost

czerwony - kolumny 1m do przodu i skręcone na mikrofon

przesuwanie-kolumn.jpg

Poziom hałasu bez zmian, a jednak mikrofon wyłapał zmianę poziomu dźwięku, gdy stały blisko tylnej ściany. A skręcenie nic dużo nie zmienia, to akurat wiedziałem ze słuchu wcześniej, wiec stały równolegle ze ścianą i tym się nie przejmowałem. Martwi mnie te 40Hz, na ucho normalnie nie bardzo przeszkadza, a wieczorową porą ciesze się ze mam bas i to fajny głęboki przy niskim poziomie grania i nie potrzeba mi filtru Loudness, jest faktem że lekko przeciąga ale o tym wiem bo wystarczy przesunąć kolumny do przodu i efekt znika a nadal bas to bas, tak jak podsumował test Marek Lacki w AV

Nie mam parcia na zmiany dla własnej ego bo zysk nie wielki. Ja akurat mogę połączyć przyjemne z pożytecznym i cieszyć się nocnym życiem. 

Edited by Bogusław_59825

Heco The New Statement - PAD Poseidon Ban-Ban - McIntosh MA252 + AQ Thunder + Kepler – Divine Acoustics / PAD Poseidon XLR - Moon 280D + AQ NRG-4  / Digital PAD Genesis XLR / AES/EBU - Emotiva ERC-3 + AQ NRG-4 + Orea Bronze - IsoAcoustics / + RCA Harmonix CI 230 MK2 Improved / AQ Carbon USB - PC-DAC (Tidal, iRiver) / GigaWatt PF-1 MK2 + AQ Blizzard /   (NAD D1050 DAC - tanio sprzedam)

@tomekkk1

Kolumny są Twojego autorstwa czy to jakaś kopia znanego modelu? A jeżeli to drugie, to ile mniej Cię to kosztowało w stosunku do oryginału?

6 godzin temu, Meloman napisał:

@tomekkk1

Kolumny są Twojego autorstwa czy to jakaś kopia znanego modelu? A jeżeli to drugie, to ile mniej Cię to kosztowało w stosunku do oryginału?

Kolumny są mojego autorstwa - począwszy od projektu, po wykonanie i strojenie smiley.gif

• Like 1

2 godziny temu, tomekkk1 napisał:

Kolumny są mojego autorstwa - począwszy od projektu, po wykonanie i strojenie smiley.gif

Napisz coś więcej na temat tych ciekawych paczek.

W dniu 28.12.2018 o 04:46, Reaper napisał:

Faktycznie taka akceptacja brzmi troszkę słabo.

De gustibus non est disputandum

3 minuty temu, Yankes napisał:

Napisz coś więcej na temat tych ciekawych paczek.

Dziękuję, każde nawet drobne uznanie konstruktora cieszy :)

MDF o grubości 25mm, wewnętrzna objętość to około 135 litrów. Skrzynia o wymiarach w mm: 1250 x 350 x 450 (wys. x szer. x gł.). Otwór Bass Reflex o średnicy około 150mm. Jedna przegroda wewnętrzna również o grubości 25mm.
Zgodnie ze sztuką obustronnie fornirowane. Fornir to orzech. Wykończenie to bejca (ponownie orzech) i podwójne lakierowanie błyszczącym lakierem.

Na foto poniżej jedna powierzchnia jest sucha, druga mokra tuż po malowaniu. Nie do odróżnienia wink.gif

e267f5420d2f3db1gen.jpg

Wytłumienie tylko z naturalnych materiałów - filc poroso i wełna owcza. Żadnych syntetycznych materiałów smiley.gif

8 minut temu, tomekkk1 napisał:

Zgodnie ze sztuką obustronnie fornirowane

To znaczy, że jak, w środku też?

nagrywamy.com

Tak. To czego nie dowiesz się od konstruktorów, to czasami bardzo problematyczne zachowanie się forniru położonego na np. MDF, czyli jego "ściąganie". Położony fornir kurczy się, co powoduje zjawisko naprężenia materiału budulcowego. Ofornirowanie wewnętrzne eliminuje to zjawisko. I nawet jeśli fornir nie jest w jednej całości patrząc po długości jego aplikacji, bo mamy wycięcie pod przegrodę, to jego wewnętrzne rozmieszczenie świetnie spełnia to zadanie.
Zwróć proszę uwagę na foto poniżej - widać na nim wewnętrzne strony ścianek bocznych, tyłu i frontu, ofornirowane takim samym fornirem, jak na zewnątrz:
32b33126cd0ace81gen.jpg

Wewnętrzna aplikacja forniru ma jeszcze inną zaletę - można bezkarnie próbować różnych wykończeń forniru, zanim zdecydujemy jaką metodę użyjemy wink.gif

• Like 3
  • Thanks 1

Podobne zjawisko jest przy kładzeniu laminatów hpl. Wystarczy zostawić surową drugą stronę i zrobi się "łódka" , dlatego po drugiej stronie też się okleja takim laminatem lub jeśli nie zależy na kolorze laminatem przeciwprężnym. W przypadku obudów kolumnowych (w tym nie mam doświadczania) gdzie są nie duże formaty często wzmacniane przegrodami idzie to "zjawisko" zminimalizować. 

Edited by Silver_85
  • Like 1

Tak jest!

Podobnie rzecz ma się ze stolikami do audio, gdzie elementy są do siebie spawane! Nawet jeśli taki stolik został po spawaniu poddany procesowi odpuszczania (czego żadna firma nie robi ze względu na dodatkowe koszta), to nadal występują w nim pasożytnicze naprężenia powstałe w wyniku rozszerzalności cieplnej metali.
Prawie dwie dekady byłem spawaczem rozmaitych metali i ślusarzem - demontując nawet kilkudziesięcioletnie konstrukcje spawane, po separacji każdy element oddzielony odkształcał się w wyniku naprężeń, na które przez cały żywot był narażony...

Edited by tomekkk1