Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze ustroje.


Vinyl_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 29.09.2019 o 09:47, dankam napisał:

Żeby było jeszcze gorzej miejsce odsłuchowe jest dokładnie w połowie wysokości pokoju a w 2/6 szerokości. Ale to pomieszczenie głównie do życia a nie tylko do słuchania muzyki. Muszę się w tym jakoś odnaleźć.

 

Praktyczność pomieszczenia wygrała nad aranżacja z samymi fotelami. Na szczęście brak asymetri sceny dźwiękowej i porównaniu z innymi miejscami w pokoju poza typowymi modami wynikającymi z gabaryty nie ma anomali

hmmm....w 2/6 szerokości pokoju...czyli w 4/12

a jak by się uparł to i w 1/3

co do praktyczności pokoju.... no, z tym można polemizować, podobnie jak z deklaracją, że pokój jest głownie do życia...upór z jakim drążysz temat pomiarów wskazuje na co innego.

Ustawienie mebli a w szczególności kolumn głośnikowych i szukanie teraz środków zaradczych, by dźwięk był poprawny, to tak, jakbyś założył koszulę tyłem do przodu i kręcił głową by była w zgodzie z kołnierzykiem.

20 godzin temu, dankam napisał:

Nie wchodzi w grę. Pisałem wcześniej to pokój do życia nie tylko słuchania muzyki

no no

14 godzin temu, dankam napisał:

Wykresy są odzwierciedleniem akustyki pomieszczenia wiec tak chce aby były możliwie najlepsze.

 

Plan jest że na początek szukamy miejsc gdzie 63hz jest najgłośniejsze czyli pewnie w rogach tam leci 

https://www.mega-acoustic.pl/sklep/pulapka-basowa-pb-premium/ ze 4 szt

potem na ścianę z tv i boczna absorbery z płyta na czele żeby nie zabić całkowicie wysokich.

Ale to trzeba próbować mierzyć i słuchać. I kolejność nie jest przypadkowa.

 

te 63 Hz pewnie zjeżdżają z pochylni -półki pod stolikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, kazik-t napisał:

, to tak, jakbyś założył koszulę tyłem do przodu i kręcił głową by była w zgodzie z kołnierzykiem.

To jest dobre, musze sobie koniecznie zapamietac ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałem że to wątek gdzie wrzucasz swoje zdjęcia systemu. A to zwykły  paśnik troli. 

Pokaż madralo jeden z drugim swoje pomieszczenie. Z przyjemnością ja i inni popatrzę na te idealne ustawienie przestrzeni życiowych i odsłuchowych. 

Śmiało miejcie cochones. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z nielicznych, ktory wstawil zdjecie pokoju i juz ma pocisniete  :) bo to zle, tamto nie w te strone, sufit za niski, sciany za proste... a wiekszosc tu piszacych ma pewnie pokoj min taki jak Szymon hahaha  :D dankam nie przejmuj sie. Nic nikomu nie musisz udowadniac. Olej to. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minutes ago, kazik-t said:

po jakiemu to to ?

a jeśli się domagasz aż tak agresywnie, to może wklejamy zdjęcia czego innego ?i  ustali się hierarchia w stadzie.

To było do przewidzenia. Tylko bezsensowne wpisy jesteś wstanie wygenerować, anonimowy bohater klawiatury ?

Jak nie zrozumiałeś aluzji to napiszę wprost. Miej odwagę i umieść zdjęcie swojego pokoju w którym słuchasz muzyki. Od tego jest ten wątek.

To samo kieruję do xajas-a.

Śmiało panowie poprzyjcie swoje wypowiedzi konkretem zastosowanym w waszym systemie/pokoju do słuchania muzyki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
39 minut temu, kazik-t napisał:

po jakiemu to to ?

a jeśli się domagasz aż tak agresywnie, to może wklejamy zdjęcia czego innego ?i  ustali się hierarchia w stadzie.

Kaziu.. czy ta są przechwałki? ?

29 minut temu, Huberto1984 napisał:

Jeden z nielicznych, ktory wstawil zdjecie pokoju i juz ma pocisniete  ? bo to zle, tamto nie w te strone, sufit za niski, sciany za proste... a wiekszosc tu piszacych ma pewnie pokoj min taki jak Szymon hahaha  ? dankam nie przejmuj sie. Nic nikomu nie musisz udowadniac. Olej to. 

Szklaneczka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 minut temu, dankam napisał:

To było do przewidzenia. Tylko bezsensowne wpisy jesteś wstanie wygenerować, anonimowy bohater klawiatury ?

Jak nie zrozumiałeś aluzji to napiszę wprost. Miej odwagę i umieść zdjęcie swojego pokoju w którym słuchasz muzyki. Od tego jest ten wątek.

To samo kieruję do xajas-a.

Śmiało panowie poprzyjcie swoje wypowiedzi konkretem zastosowanym w waszym systemie/pokoju do słuchania muzyki.

 

nadal agresywnie pragniesz narzucić swoją narrację

czy sądzisz, że twoje namawianie odniesie skutek ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak osiągnę skutek. 
Albo pokażesz zdjęcia swojego pomieszczenia albo udowodnisz, że jesteś tylko krzykaczem który nie ma odwagi poprzeć swoich wpisów.

W pierwszym przypadku będzie powód aby konkretnie porozmawiać a w drugim aby Ciebie i Tobie podobnych konkretnie ignorować.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

masz poczucie, że wklejenie zdjęcia swego pokoju, nobilituje ciebie do jakiejś /jakiej ?/ rangi i uprzywilejowania ? przekroczenia magicznego progu wybraństwa ?

Pokazałeś i widać, że popełniłeś sprzętową głupotę. Poza tym, wkleiłeś zdjęcie domagając się jednocześnie pomocy by  polepszyć to co popsute.

Ogarnij się, i stawiaj warunki swoim domownikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, kazik-t said:

masz poczucie, że wklejenie zdjęcia swego pokoju, nobilituje ciebie do jakiejś /jakiej ?/ rangi i uprzywilejowania ? przekroczenia magicznego progu wybraństwa ?

Nie mam takiego przeczucia. Wiem tylko, że usilne unikanie wstawienia zdjęcia popierającego swoje wpisy podważa wiarygodność rozmówcy.

3 minutes ago, kazik-t said:

Pokazałeś i widać, że popełniłeś sprzętową głupotę. 

Co Ty bredzisz nie było ani słowa o sprzęcie.

3 minutes ago, kazik-t said:

Poza tym, wkleiłeś zdjęcie domagając się jednocześnie pomocy by  polepszyć to co popsute.

Niczego się nie domagałem, odpowiedziałem na wpis aby ruszyć wątek, poza tym pisałem że w temacie działań będzie założony osobny wątek z opisanymi szczegółami.  To Ty i inni wszechwiedzący krzykacze zaczęliście od razu na sile radzić.

7 minutes ago, kazik-t said:

Ogarnij się, i stawiaj warunki swoim domownikom.

Znowu bredzisz jakie warunki poprostu Ci i Tobie podobnym przedstawiłem co będzie jak wstawia swoje zdjęcia a co jak nie wstawią. 

Wasz wybór jak będą inni Was na tym forum postrzegać. Czy jako krzyczących anonimowych trolli czy jako osoby z którymi się rozmawia o konkretach.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dankam napisał:

Nie mam takiego przeczucia. Wiem tylko, że usilne unikanie wstawienia zdjęcia popierającego swoje wpisy podważa wiarygodność rozmówcy.

Co Ty bredzisz nie było ani słowa o sprzęcie.

Niczego się nie domagałem, odpowiedziałem na wpis aby ruszyć wątek, poza tym pisałem że w temacie działań będzie założony osobny wątek z opisanymi szczegółami.  To Ty i inni wszechwiedzący krzykacze zaczęliście od razu na sile radzić.

Znowu bredzisz jakie warunki poprostu Ci i Tobie podobnym przedstawiłem co będzie jak wstawia swoje zdjęcia a co jak nie wstawią. 

Wasz wybór jak będą inni Was na tym forum postrzegać. Czy jako krzyczących anonimowych trolli czy jako osoby z którymi się rozmawia o konkretach.
 

Daj spokój. Tutaj dużo "fotkowych" znawców. Część nie może też wyobrazić sobie ze niektórzy nie traktują swojego sprzętu jak oltarza, a słuchaja po prostu muzyki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dankam napisał:

Nie mam takiego przeczucia. Wiem tylko, że usilne unikanie wstawienia zdjęcia popierającego swoje wpisy podważa wiarygodność rozmówcy.

Co Ty bredzisz nie było ani słowa o sprzęcie.

Niczego się nie domagałem, odpowiedziałem na wpis aby ruszyć wątek, poza tym pisałem że w temacie działań będzie założony osobny wątek z opisanymi szczegółami.  To Ty i inni wszechwiedzący krzykacze zaczęliście od razu na sile radzić.

Znowu bredzisz jakie warunki poprostu Ci i Tobie podobnym przedstawiłem co będzie jak wstawia swoje zdjęcia a co jak nie wstawią. 

Wasz wybór jak będą inni Was na tym forum postrzegać. Czy jako krzyczących anonimowych trolli czy jako osoby z którymi się rozmawia o konkretach.
 

Daj spokój, Dankam. Najlepiej po prostu zignorować kundelki, które Cię obszczekują. One szybko stracą zainteresowanie i pogonią szukać innego nieszczęśnika… a nuż, ten się ich ulęknie i będą mieli krótkotrwałą uciechę.

Fajny pokój, serio. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minutes ago, Łukasz_62438 said:

Najlepiej po prostu zignorować kundelki, które Cię obszczekują. One szybko stracą zainteresowanie i pogonią szukać innego nieszczęśnika… a nuż, ten się ich ulęknie i będą mieli krótkotrwałą uciechę.

Słuszne słowa nie ma co dawać się takim typom prowokować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dankam

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kazik-t napisał:

 

Ogarnij się, i stawiaj warunki swoim domownikom.

Mogę prosić o rozwinięcie tego zdania ?? Przypomniało mi się, że na tym bądź podobnym temu forum, jakiś jegomość przekonywał, że jeśli żona nie zgadza się na zmiany w "umeblowanie" to w pierwszej kolejności należy zmienić żonę. Mam wrażenie, że osoby piszące w podobnym tonie są bądź starymi capami bez kobiety bądź też ich żony zamiast mózgu maja sznurek łączący uszy. Pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podoba i Twój ustrój i wystrój pokoju. Herbatniki to klasa stylu na takich podstawkach.

Ale też dam radę: powieś sobie jakiś fajny, kolorowy obraz nad telewizorem - będzie takim kontrapunktem estetycznym  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Mogę prosić o rozwinięcie tego zdania ? Przypomniało mi się, że na tym bądź podobnym temu forum, jakiś jegomość przekonywał, że jeśli żona nie zgadza się na zmiany w "umeblowanie" to w pierwszej kolejności należy zmienić żonę. Mam wrażenie, że osoby piszące w podobnym tonie są bądź starymi capami bez kobiety bądź też ich żony zamiast mózgu maja sznurek łączący uszy. Pozdrawiam. 


Jak czytam forum, to większość żon faktycznie ma tylko ten sznurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Sine Metu napisał:

Jak czytam forum, to większość żon faktycznie ma tylko ten sznurek emoji849.png

A co mają w głowie faceci którzy się z takimi kobietami - nomen omen - wiążą? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to powinno się jakoś szanować w obie strony. Moja nie zabrania mi kupowania takich czy innych kolumn czy też wzmacniacza, bo wie że to moje hobby. Ja też jej nic nie narzucam, trzeba mieć jakiś złoty środek. Natomiast nie zrozumiem nigdy zdań typu "Te kolumny nie, bo żonie się nie podobają". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dankam napisał:

Pomieszczenie dopiero będzie robione akustycznie i na tej ścianie będzie się jeszcze działo.

No właśnie. Powiem szczerze, że zafrapowało mnie coś zupełnie innego niż poprzedników komentujących. Czy "wypełnienie" widocznych półek w regałach jest, że tak powiem - docelowe?

Bo jeśli zapełnią je kiedyś płyty (CD, szacując wymiary na oko) ...to nie ustawiając grzbietów ich pudełek "pod linijkę" na tych półkach - uzyskasz naturalne, darmowe rozpraszacze, właśnie na ścianie za głośnikami one się przydają - wiem o czym mówię.

Być może jednak jesteś "plikowcem" i PCaudio (chyba jednak plejera CD u Ciebie nie widzę...)...ale wtedy, wypełnienie tych półek książkami da jeszcze lepsze "ustroje akustyczne" - bardzo skuteczne i jakże piękne w swej naturalności, użyteczności wyższej...

...no chyba, że jesteś i plikowcem i "audiobookowcem" - to ja wpełzam nazad do swojej jaskini i nic już nie mówię. ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
TV zasłania widok z okna?

A jak siedzisz na kanapie to słuchasz tylko prawym uchem?

 

Z zaslaniajacym okno TV mozna sie pogodzic, tym bardziej ze zaslania stojacy za nim w rogu wielki subwoofer.

 

0c796c357807a2edab46051563df2e0d.jpg

 

A do sluchania „tylko na prawe ucho“ juz sie przyzwyczailem :-)

Nie rozumiem, jak mozna zakladac, ze ktos siada bokiem do glosnikow, zamiast wyciagnac wygodnie nogi na kanpie w strone glosnikow i cieszyc sie zarowno muzyka jak i widokiem w ogrod ;-)

 

3ccc1c98cb1ef3b42c3ef7a9855c8c7c.jpg

 

Tak wyglada moje wyobrazenie na temat pomieszczenia laczacego „zycie i muzyke“

 

A pomieszczenie bezkompromisowo dostosowane tylko do „muzyki“ wyglada troche inaczej ;-)

 

f78d719e29851579947475e563f0ab25.jpg

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minutes ago, xajas said:

 

3ccc1c98cb1ef3b42c3ef7a9855c8c7c.jpg

 

Tak wyglada moje wyobrazenie na temat pomieszczenia laczacego „zycie i muzyke

Wielka szyba między głośnikami to nie jest dobre w żadnym aspekcie dźwiękowym. No chyba że jesteś w takim wieku że słyszysz maks do 10 kHz to wtedy nie robi.  Po lewej na pierwsze odbicia też szkło tv i okno. Subwoofer powiadasz masz w rogu pokoju, to napewno też nie pomaga osiągnąć krótkiego i nie dudniącego basu. Masz jakąś wiedzę na temat czasu pogłosu tego pokoju? 
Ale rozumiem że to drugi zestaw do grania w tle i nie zależało Ci wcale  aby ustawić go zgodnie z jakimiś prawidłami. 
Wrzuć zdjęcia z głównego systemu bo z niego się nauczymy jak powinno to być ustawione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dankam

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, seba3002 napisał:

Przypomniało mi się, że na tym bądź podobnym temu forum, jakiś jegomość przekonywał, że jeśli żona nie zgadza się na zmiany w "umeblowanie" to w pierwszej kolejności należy zmienić żonę. Mam wrażenie, że osoby piszące w podobnym tonie są bądź starymi capami bez kobiety bądź też ich żony zamiast mózgu maja sznurek łączący uszy. Pozdrawiam. 

Wyobraź sobie , że żeby dziś napić się mleka nie trzeba brać ślubu z krową , jak ktoś woli śmietanę to też ją pije  .  Są ludzie co piją dużo mleka od różnych krów i tacy co nie lubią mleka . Są też różne krowy , te co dają mleko , więcej niż jednej osobie i takie co nie dają mleka  wcale .

wracając do tematu to ta , żona to ustrój pochłaniający , rozpraszający , czy hybryda. W jaki paśmie działa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 hours ago, xajas said:

Jak mi zalezy na „basie bez dudnienia i krotkim poglosie“, to schodze pietro nizej ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

e760c98ee1d3347b71d9c28835d70688.jpg

 

Bardzo fajne ustawienie. Zdecydowanie lepiej wyglada z tylu niż z frontu.

Piramidki na TV tylko zabijają wysokie, wg rysunków nie masz też nic do zajęcia się bocznymi odbiciami. Jeżeli sam stroisz tu kolumny ( wnoszę po leżących zwrotnicach ) to w innym pomieszczeniu będą brzmiały karykaturalnie.


 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piramidki na TV zabijaja tylko "szybe miedzy glosnikam" (jak sam pisales), czyli tylko TV

Za cala kotara sa schowane absorbery grubosci 20cm pokrywajace niemalze cala frontowa sciane.

A tylne katy sa wypchane jeszcze grubszymi/wiekszymi absorberami (to wszystko widac na planie pomieszczenia).

Te lezace pasywne zwrotnice to pozostalosci z innych glosnikow (dla dzieci). Moje glosniki sa w pelni aktywne i perfekcyjnie dostrojone do pomieszczenia. Dlaczego mialy by brzmiec karykaturalnie w innym pomieszczeniu? To przeciez zalezy od metody strojenia. Jesli chce moge je dostroic neutranie, tak jak 99% "gotowcow", albo optymalnie/specyficznie/indywidualnie do KAZDEGO pomieszczenia.To kwestia mojego swiadomego wyboru. Nie poto zdecydowalem sie na kompleksowe aktywne glosniki DIY, by je zestroic jak "gotowce".

Zajecie sie bocznymi scianami okazalo sie zarowno w oparciu o pomiary jak i odsluchy zbedne     

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.