Skocz do zawartości
IGNORED

Wasze ustroje.


Vinyl_pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
37 minut temu, pit80 napisał:

U mnie najlepszy efekt dało stawianie rezonatorów strojonych na tę samą częstotliwość na przeciw siebie, tzn. jeden na ścianie za kolumnami, drugi na ścianie za słuchaczem tak, aby rezonatory "patrzyły" na siebie.

Miałbym u siebie taką możliwość ale stały by wtedy około metr od rogów ścian a teoretycznie najlepiej działają w rogach - tu miałbym jeden może dwa narożniki wolne - być może nawet cztery gdybym zmienił układ ale wtedy musiałbym robić rezonatory narożne o mniejszej kubaturze. I nie za bardzo teraz wiem, którą drogą podążyć. 

 

Godzinę temu, Nikonman napisał:

To jest wątek o zainstalowanym sprzęcie odsłuchowym a nie akustyce i pomiarach. Idźcie do innego wątku.

Ten temat został założony prawie 20 lat temu gdy jeszcze nie było działu akustyka. Jak widać cieszy się zainteresowaniem i wszelkie rozmowy o ustrojach są tu jak najbardziej na miejscu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 😊

Godzinę temu, pit80 napisał:

Dokładnie tak! 🙂 Precyzyjne strojenie i pojemność sprawę załatwiają. Jeśli masz możliwość to zmiana umiejscowienia rezonatora też ma spory wpływ. U mnie najlepszy efekt dało stawianie rezonatorów strojonych na tę samą częstotliwość na przeciw siebie, tzn. jeden na ścianie za kolumnami, drugi na ścianie za słuchaczem tak, aby rezonatory "patrzyły" na siebie.

Niestety mam ograniczone pole do manewrów z akustyką dlatego staram się wycisnąć z tych RH które mam maksymalną wydajność. W wątku który założyłem w którym bardzo mi pomogłeś pokażę na dniach wykresy ile udało mi się ugrać poświęcając 3% kubatury salonu na rezonatory. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mujas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, xajas napisał:

a mysle ze to niezalezne rozpatrywanie wplywu rezonatora na poziom redukowanego modu (dB) i czas poglosu (ms) w zaleznosci od uzycia welny jest nieporozumieniem. Te wielkosci ida „w parze“, sa skorelowane. Przeciez juz w samej definicji np RT60 albo RT30 znajdziecie powiazanie …RT60 to czas po ktorym poziom spadl o 60dB

Dokładnie tak jest, wzmocnienie wynika z interferencji konstruktywnej fal stojących (modów), co na polski oznacza, że odbite dźwięki od przeciwległych ścian "nakładają" się na siebie powodując zafalowanie ich głośności (w jednym miejscu dużo głosniej, w innym wyciszają się prawie do zera), a jak się odbijają, to i wybrzmiewają dłużej, powodując pogłos. Zlikwidujesz odbijanie się danego dźwięku to i  zmniejszysz pogłos oraz efekt "zafalowania" głośności.

 

Godzinę temu, xajas napisał:

Ale na co wepchana welna (podobno) wplywa to szerokopadmowosc tskiego absorbers. To jak parametr Q (dobroci) w parsmetrycznych EQ

Coś tam wpływa, ale naprawdę znikomo, można powiedzieć że pomijalnie. Na dobroć rezonatora bardziej wpływa zamiana tuneli na drgający, perforowany panel czołowy lub stosowanie różnych grubości membran wewnątrz rezonatora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2023 o 10:57, Nikonman napisał:

To jest wątek o zainstalowanym sprzęcie odsłuchowym a nie akustyce i pomiarach. Idźcie do innego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  o tu można robić doktoraty. 

ten wieloletni wątek (moim zdaniem) powinien służyć pokazywaniu pomieszczeń, jakimś rzeczowym komentarzom na ich temat. I leci kolejne zdjęcie i krótkie rozmowy o nim. A tu mamy jedno zdjęcie na 5 stron i dyskusje o akustyce, które mają swoje podforum...szkoda, szkoda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ustroje akustyczne nie służą do oglądania tylko do słuchania. Zamiast przyglądać się zdjęciom lepiej popatrzeć na wykresy, które pokazują co udało się innym osiągnąć i jakimi sposobami. W internecie można znaleźć setki zdjęć z adaptacjami akustycznymi ale nie masz możliwości wymiany doświadczeń co konkretnie daje dany element.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Seyv napisał:

Ustroje akustyczne nie służą do oglądania tylko do słuchania. Zamiast przyglądać się zdjęciom lepiej popatrzeć na wykresy, które pokazują co udało się innym osiągnąć i jakimi sposobami. W internecie można znaleźć setki zdjęć z adaptacjami akustycznymi ale nie masz możliwości wymiany doświadczeń co konkretnie daje dany element.

BRAWO!!!

Wszyscy ekscytuja sie tymi "bardzo profesjonalnie" wygladajacymi ustrojstwami, a im wiecej, tym bardziej powaaznie, ale do czego te ustrojstwa de facto prowadzily, tego nikt nie jest w stanie powiedziec. Zero sensownych pomiarow przed i po adaptacji, zero mozliwosci oceny, ktory element w jakim stopniu wplynal na zmiane akustyki.

Szkoda

 

Czasami dostaje oczoplasu od tej masy porozwieszanych, porozstawianych panelikow, a w niektorych pomieszczeniach to balbym sie ze te sufitowe stalaktyty zaraz mi spadna na glowe 🙂

Ja wierze tylko w "czarne na bialym" 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xajas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, rafal735r napisał:

Żeby tak wszyscy mieli wykresy wklejać był by tu jeden wpis na miesiąc albo i to nie. 

Zgadza się,  nie wszyscy,  a tak naprawdę mało kto zrobił pomiary (zakończone powstaniem wykresu).

Większość forumowiczów (w tym i ja) takowych pomiarów nie wykonała, wszystko,  że tak powiem  na ucho z zachowaniem umiaru co do ilości ustrojów , ale przede wszystko estetyka i  akceptacja domowników (czytaj żona)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Seyv napisał:

Ustroje akustyczne nie służą do oglądania tylko do słuchania. Zamiast przyglądać się zdjęciom lepiej popatrzeć na wykresy, które pokazują co udało się innym osiągnąć i jakimi sposobami. W internecie można znaleźć setki zdjęć z adaptacjami akustycznymi ale nie masz możliwości wymiany doświadczeń co konkretnie daje dany element.

problem polega na tym, że być może mylący jest tytuł tego wątka ("ustroje") a jak widać po poniższym cytacie autora z 2003 roku chodziło o zwykłe zdjęcia sprzętu i pokoju. Oraz macie osobną część forum do gadania o akustyce, panelach i wykresach, które większość ludzi ma w d. Przez te 20 lat oczekiwałem tu zdjęć, pooglądania stanu polskiego audio in situ. Jakbym chciał poczytać o wykresach to bym szukał w innych miejscach. 

I rzeczony cytat założyciela:

chcialbym bardzo zobaczyc na zdjeciach gdzies w dziale galeria....i sam pochwalibym sie chetnie.....moze na poczatek po zdjeciu ogolnym. "Widok na moj sprzet".....(przy fotografowaniu lampiakow prosze wylaczyc swiatlo sufitowe)......aparaty w dlon.

przedsmak tego co chialbym zobaczyc jest w http://audio.lukar.net/forum_wpisy.html?temat=3394&all=1 , troszke zaslaniaja ale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
1 godzinę temu, dekoracja napisał:

że być może mylący jest tytuł tego wątka ("ustroje")

Od początku ludzie zamieszczali tu zdjęcia swoich pokoi odsłuchowych i ustroi akustycznych i dyskusje toczyły się również wokół nich. Nie należy oczekiwać, że ktoś będzie analizował o czym toczyła się dyskusja przez 20 lat w 20 tysiącach postów.

1 godzinę temu, dekoracja napisał:

Przez te 20 lat oczekiwałem tu zdjęć

I teraz wszyscy mają pisać o tym czego Ty oczekiwałeś przez 20 lat?

Ani to forum ani ten wątek nie powstał dla spełnienia wyłącznie Twoich oczekiwań. Jeśli inni chcą rozmawiać o swoich ustrojach i co komu one dają to należy to uszanować.

1 godzinę temu, dekoracja napisał:

Jakbym chciał poczytać o wykresach to bym szukał w innych miejscach. 

Cytując Ciebie:

1 godzinę temu, dekoracja napisał:

większość ludzi ma w d.

o czym Ty chcesz czytać.

Jak zauważyłeś temat jest mylący a do tego bardzo obszerny więc ludzie piszą tu o tym co mają do napisania w temacie szeroko pojętych ustroi a nie o tym co chciałbyś poczytać. 

A tak na marginesie zdobycie trochę wiedzy i poszerzenie horyzontów myślowych jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rafal735r napisał:

Żeby tak wszyscy mieli wykresy wklejać był by tu jeden wpis na miesiąc albo i to nie. 

 

2 godziny temu, dekoracja napisał:

Jakbym chciał poczytać o wykresach to bym szukał w innych miejscach. 

 

2 godziny temu, dekoracja napisał:

a jak widać po poniższym cytacie autora z 2003 roku chodziło o zwykłe zdjęcia sprzętu i pokoju.

Koledzy, po pierwsze dyskusja o akustyce powstała naturalnie (nie pierwszy i nie ostatni raz w tym wątku) po reakcji forumowiczów na przedstawiane zdjęcia pokoju. Taka jest kolej rzeczy- jest to dyskusja merytoryczna o audio i o naszych systemach. Zaznaczam ponownie, że pomieszczenia i ustroje akustyczne stanowią integralną część systemu - bez nich nie ma systemu audio, pomieszczenia i ustroje to również sprzęt audio. Zrozumcie to w końcu.
Ktoś wstawia zdjęcie kolumn, padają pytania: Jak to gra? A tak i tak - taka dyskusja jest ok, rozumiem?
Ktoś wstawia zdjęcie pokoju w wraz z ustrojami i też padają pytania: Jak to gra? - Odpowiedzią również mogą być wykresy i dyskusja o nich.  Nie ma tu nic niestosownego. 
Mnie i pewnie każdego z nas nie wszystkie wpisy interesują. Wtedy najzwyczajniej omijam taki wpis, czytam wybiórczo te, które mnie zainteresują. Nie ma przymusu czytania wszystkiego, to nadal wolny kraj (przynajmniej w tej kwestii). 
Dlatego polecam również i Wam, nieinteresujące Was kwestie pomijać i czytać tylko to, co zaciekawi, zamiast narzekać, bo i po co? Zgodzicie się chyba, że nieładne i samolubne jest ucinać ludziom dyskusje tam, gdzie się ona naturalnie rozwinęła, zwłaszcza, że w temacie jako reakcja na zdjęcia systemu.

48 minut temu, Seyv napisał:

A tak na marginesie zdobycie trochę wiedzy i poszerzenie horyzontów myślowych jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Popieram. 😄

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie fantastyczne podforum do dyskusji o tej akustyce. jak będę miał ochotę poczytać pastę z internetu z wykresami z tegoż internetu to sobie poradzę jakoś.  A to był (?) jedyny wątek na forum z sensownymi zdjęciami systemów ludzi. zamiast tego mamy bicie piany i 5 stron wykresów - mam prawo wyrazić swoją opinię, wyraziłem i nie będę się więcej produkował. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dekoracja napisał:

macie fantastyczne podforum do dyskusji o tej akustyce.

mają , ale tam są za słabi , a tu mogą błyszczeć autorskimi teoriami 😄

skończyły się ładne pokoje , teraz albo materace za telewizorem , albo wszystko w kącie.

Ze skrajności w skrajność.

ja czekam na ładny nie muszą być ustroje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, czester15.30 napisał:

Jak te dyfuzory , zdają egzamin ?

Wiem, że nie są najlepiej powieszone, ale po prostu je mam i tam zawiesiłem. Docelowo chciałbym dyfuzory schredera, ale rozsuwane na okno, centralnie między głośnikami. Trochę zabawy z szynami itd. Może podczas remontu? Na razie ważniejszy dla mnie dac żeby kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pantagruel napisał:

Wiem, że nie są najlepiej powieszone, ale po prostu je mam i tam zawiesiłem. Docelowo chciałbym dyfuzory schredera, ale rozsuwane na okno, centralnie między głośnikami. Trochę zabawy z szynami itd. Może podczas remontu? Na razie ważniejszy dla mnie dac żeby kupić.

Może tej firmy co masz dyfuzor, zamów nietypowy wielki apsorber na okno , a dyfuzory daj z tyłu 

Lub dwa absorbery mniejsze 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
10 minut temu, pantagruel napisał:

Celem zakopania topóra,

Chyba wykopania, bo już padło pytanie jak to działa, Ty odpowiadasz brakuje tylko abyś wykres wkleił. Zaraz ktoś będzie Ci chciał z dobrego serca doradzić (a nawet już zaczyna), dyskusja się rozwinie po czym trafi na nią ktoś kogo umysł ogarnia tylko fotografie a przeczytanie kilku postów wypełnionych wiedzą z zakresu akustyki wiąże się z niemałym wysiłkiem umysłowym i wybuchnie złością, że zamiast oglądać relaksujące zdjęcia musi wytężać umysł na jakieś dyrdymały.

Także może napisz coś o tych roślinach, które tam stoją...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Seyv napisał:

Zaraz ktoś będzie Ci chciał z dobrego serca doradzić (a nawet już zaczyna),

To pewnie chodzi o mnie . 
Użytkownicy tego forum i w tym wątku pisali , ze dyfuzory tylko dobrze z przodu wyglądają , a lepiej ze względu na dźwięk gdy są zawieszone z tyłu. 
Sam zamówiłem dwa dyfuzory takie same. Mam możliwość bez wiercenia powieszenia z przodu i z tyłu ( są w ścianach kołki ). To gdzie je powiesić ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 minut temu, Seyv napisał:

Chyba wykopania, bo już padło pytanie jak to działa, Ty odpowiadasz brakuje tylko abyś wykres wkleił. Zaraz ktoś będzie Ci chciał z dobrego serca doradzić (a nawet już zaczyna), dyskusja się rozwinie po czym trafi na nią ktoś kogo umysł ogarnia tylko fotografie a przeczytanie kilku postów wypełnionych wiedzą z zakresu akustyki wiąże się z niemałym wysiłkiem umysłowym i wybuchnie złością, że zamiast oglądać relaksujące zdjęcia musi wytężać umysł na jakieś dyrdymały.

Także może napisz coś o tych roślinach, które tam stoją...

Chłopie, nie napinaj się tak... Wszystko, co na zdjęciu jest kompletnym ustrojem, niektórzy twierdzą,  że owszem, kwiaty też dają efekt rozpraszania dźwięku - realizując Twoją prośbę, to tyle o kwiatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie będę doradzał , ale zdjęcie bym zobaczył bardziej dokładne ,powiększam ale nic nie mogę przyfilowac 😋. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
23 minuty temu, czester15.30 napisał:

To pewnie chodzi o mnie . 
Użytkownicy tego forum i w tym wątku pisali , ze dyfuzory tylko dobrze z przodu wyglądają , a lepiej ze względu na dźwięk gdy są zawieszone z tyłu. 

Absolutnie nie chciałem Cię w żaden sposób dyskredytować, pozwoliłem sobie na Twoim przykładzie pokazać jak często rozwija się dyskusja - co zresztą osobiście uważam za pozytywne zjawisko. Merytorycznie Twój wpis jest jak najbardziej na miejscu.

24 minuty temu, pantagruel napisał:

Chłopie, nie napinaj się tak...

Starałem się by moja wypowiedź była humorystyczno - sarkastyczna. Twój post jest jak najbardziej na miejscu, chciałem podkreślić jak od słowa do słowa zaczyna się rozmowa. 

25 minut temu, pantagruel napisał:

realizując Twoją prośbę, to tyle o kwiatach.

To miał być taki żarcik odnoszący się do pierwszych postów z tego tematu 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Seyv napisał:

Chyba wykopania, bo już padło pytanie jak to działa, Ty odpowiadasz brakuje tylko abyś wykres wkleił. Zaraz ktoś będzie Ci chciał z dobrego serca doradzić (a nawet już zaczyna), dyskusja się rozwinie po czym trafi na nią ktoś kogo umysł ogarnia tylko fotografie a przeczytanie kilku postów wypełnionych wiedzą z zakresu akustyki wiąże się z niemałym wysiłkiem umysłowym i wybuchnie złością, że zamiast oglądać relaksujące zdjęcia musi wytężać umysł na jakieś dyrdymały.

Także może napisz coś o tych roślinach, które tam stoją...

przecież tak płyną dyskusje na całym forum Ameryki nie odkryłeś 🙂

i dosłownie wszyscy w końcu przyznają , że jeden obraz jest ważniejszy niż 1000 słów

czasem zdarzy się spotkanie dwóch ... którzy zupełnie inaczej odbierają to samo rozwiązanie

i jest konsternacja zwłaszcza gdy obaj są przekonani o słuszności swojej opinii 🙂

ale i tak reszcie to nie przeszkadza  a nawet mają to gdzieś , bo obozy poparcia konkretnego rozwiązania wcale się nie zawiązują jakby nikt nie próbował i nie miał zdania

przy okazji szukalem obiektywnego w miare przykładu ,że dyfuzor za kolumnami ma racje bytu

wbrew wyrażanemu przez Ciebie zdaniu

i zaznaczę ,że szanuję Twoje doświadczenie i możesz miec w tej kwestii swoje zdanie

ale jest taki wątek " klub miłosników odsłuchów u RafałaM" i wiele z przytaczanych tam opinii swiadczy za tym ,że zasugerowane przeze mnie rozwiązanie może mieć sens

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, pantagruel napisał:

Chłopie, nie napinaj się tak... Wszystko, co na zdjęciu jest kompletnym ustrojem, niektórzy twierdzą,  że owszem, kwiaty też dają efekt rozpraszania dźwięku - realizując Twoją prośbę, to tyle o kwiatach.

Kolega Seyv przecież z ironią nie wobec Ciebie, tylko wobec maruderów (od narzekania jest bocznica). 😁

 

Co do rozpraszania ustrojami organicznymi jak najbardziej słuszna obserwacja. 🤪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pit80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam słaby aparat 🤭

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, slawek.xm napisał:

zasugerowane przeze mnie rozwiązanie może mieć sens

Owszem, może mieć sens, jednak pod warunkiem że dyfuzor jest na tyle szeroki, że wypełnia całą szerokość bazy między kolumnami.

Jeśli tak jak kolega @pantagruelma dwa dość wąskie dyfuzory, należy je umieścić tak, aby środki ich szerokości były w miejscach pieszych odbić od ściany za kolumnami. W jego przypadku raczej nie mogą być złączone razem centralnie przed słuchaczem.

@pantagruelRozpraszanie przed słuchaczem jest jak najbardziej poprawnym rozwiązaniem. Szybciej absorbery bym stosował w tylnej części pomieszczenia, jeśli w ogóle. Osobiście jestem za rozwiązaniami, by jak najwięcej energię akustyczną rozpraszać, a absorberów stosować jak najmniej (ograniczyć do minimum lub stosować tam, gdzie trzeba coś dać, a dyfuzor o danym, wyliczonym strojeniu nie wejdzie z braku miejsca).

22 minuty temu, slawek.xm napisał:

" klub miłosników odsłuchów u RafałaM"

Wracając do tego wątku tak z ciekawości, czy ktoś w końcu widział pomiary tego pomieszczenia? Rozpraszanie środka i góry już widać po  zdjęciach, że jest ok, najbardziej wodospad basu by mnie ciekawił.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pit80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pit80 napisał:

Wracając do tego wątku tak z ciekawości, czy ktoś w końcu widział pomiary tego pomieszczenia? Rozpraszanie środka i góry już widać po  zdjęciach, że jest ok, najbardziej mnie wodospad basu by mnie ciekawił.

 

ja pomiarów nie widziałem nigdzie

a Seyv twierdził , że dyfuzory za kolumną spłaszczają scenę , nie różnicował ich wielkości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.