Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dane producenta ?

Sinusleistung an 4 Ohm: 2x 230 Watt

 

Dynamische Leistung an 4 Ohm: 2x 280 Watt

 

Nennleistung an 8 Ohm 20-20000 Hz: 2x 135 Watt

 

Klirrfaktor bei Nennleistung: 0,008 %

 

Geräuschspannungsabstand: 110 dB

 

D/A Wandler: 18 Bit, 8-fach Oversampling

 

Abmessungen ( B x H x T ): 477 x 183 x 435 mm

 

Gewicht OHNE Verpackung: 32 KG !!!

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 20 Wrz 2007, 13:14

> - wolalbym tego posluchac.

 

Na spotkaniu w Sudetach porównywaliśmy "gówniane Onkyo" z CD-kami Naima "5-tką" i "3-czką". Jako właściciel owego DVD mogę skromnie rzec tylko jedno: nie musiałem się wstydzić a miny uczestników -> bezcenne :-D

pozdr

post-3443-100003794 1191082749_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja akurat bylem bardzo dlugo zrazony do produktow onkya. Dziwnie zakodowalem kiedys ze to techniczny/zimny i agresywny dzwiek...

Tak wiec ostatnio w ramach chwilowego nudzenia sie i proby zmierzenia sie ze swoimi lękami nabylem Onkya A5. No i wiadomo... na ile to chwilowe zauroczenie/oglupienie czyms nowym - nie wiem, ale jestem pod duzym wrazeniem rozmachu z jakim ten wzmacniacz potrafi zagrac, moze czasem brakuje mu powietrza na gorze, ale bez enigmatycznych wrazen/odczuc - podlogowe Bety najzwyczajniej sie wybudzily z jakiegos letargu (akurat na zime ;-) Toleruje w miare dobrze nawet gorzej nagrane plyty... niemozliwe stalo sie mozliwe.

P.s. sluchal z Was ktos modelu A7 badz A10? Bo jesli to kilka krokow do przodu to wiem juz jaki bedzie kolejny zakup...

post-1678-100003775 1191094449_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo to mój "pierdolec" od lat90.Skoro to temat o ONKYO to napisze krótką i tendencyjną historie dlaczego spadło z piedestału.

A było pięknie, modele 939,989,555,575,595,656,676,777,787,7211,7222 zjadały konkurencje prawi w każdym teście.

Walka toczyła się przede wszystkim w naszym rodzimym ...... i jako że kupowałem wszystko co

wtedy wychodziło o sprzęcie-tak to odebrałem.Około roku 2000 dystrybutor był już chyba

zmęczony tym nakręcaniem "wojny" do czego redaktorzy też sie przyczyniali a to prztyczkiem

w nos dla jednego a pogłaskaniem innych.Ciągle oczekiwania że ci to już to mają a ten to -era

kamienia łupanego-.No i próbowano na siłę postawić na piedestał inną markę i nerwy puściły.

Dystrybutor wycofał się z testów we wszystkich gazetach!Ale ONKYO nadal żyje i ma się dobrze.

Nadal kosi konkurencje tylko że te wiadomości dosyć ciężko do polski docierają.Ale jest internet no i dwie gazety

w których E.I.C o swoich klockach od czasu do czasu opowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Czas odswiezyc temat. Czytalem kilka postow, w ktorych kilka osob zakupila nowy sprzet ONKYO a-933,c-733. Prosze o wypowiedzi po odsluchach i porownaniach z innymi elementami. Czy ktos mial okazje sluchac nowe wypusty ONKYO: A-9355, A-9555, A-9755, DX-7355, DX-7555, C-733 i zestaw A1VL+C1VL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manzyg - no i jak Tobie to DX-6850 się sprawuje? Ja już swojego grata sprzedałem - dźwięk śliczny, ale po dłuuugim pobycie w serwisie nadal czasem zdarzałomu się przeskakiwać, nie tolerował nawet najmniejszych rysek. Ale dźwiękiem Onkyo nadal się cieszę - dzięki A-8670 :)

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>bednaar

 

Sprzecik spisuje sie bez najmniejszych problemow. Cd (po czesciowych modyfikacjach i nie skonczonych) porownywalem z chwalonymi modelami marantza (cd6000 kis, cd-75 mkII), yamaha cdx-1060, denonem dcd-1460, oraz innymi. Ale tylko cd6000 kis troszke lepiej zagral.

 

Moj tez kiedys preskakiwal ( taki zakupilem ), ale po gruntownej konserwacji (czyszczeniu, smarowaniu, poprawieniu sprezynek od zawieszenia, wymiane paskow i zwiekszenia obciazenia gornego talerzyka) gra bez problemow.

 

Mam sporo materialow dotyczacych ONKYO ( schematy, instrukcje - glownie angielskie i katalogi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ONKYO fanów, równeż dąłączam się do klubu miłosników tej firmy :) Dawniej na słowo Onkyo reagowałem slinotokiem, jak niektórzy na słowo Technics ;) Zatem zakupiłem jakieś 5lat temu KD Onkyo, z wysokim modelem tx-sr 701E, który posiadał magiczny wówczas znaczek THX :) Sprzęt jest perfekcyjnie wykonany, gra od tamtego czasu dzień w dzień 14h/dobę :) Nowe serie już tak nie grały i nie wyglądały, bo doszły podświetlane gałki głośności i inne harmano-podobne bajery. Planowałęm nawet zakup najnowszego cyfrowego wzmaczniacza stereo tej firmy, mianowicie A-933. Jednak skonczyło się na NADzie 372, który jakością wykonania ustępuje znacznie Onkyo :-(

post-12545-100005694 1207211448_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda, że Onkyo "nie lubi się" z JBL-ami?

 

chodzi konkretnie o połączenie ampli 905 i jbl 890studio...Chciałem to połączyć, ale mi odradzają...Od razu zaznaczam, że nie mam możliwości odsłuchu, dlatego muszę polegać na opiniach "doświadczeńszych" od siebie...

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ONKYO w polskich testach, gdyz podobno powstal konflikt miedzy czasopismami, a dystrybutorem na polske. Ale na szczescie, mimo braku testow na lamach polskich gazet, ONKYO trzyma sie dobrze, a nawet bardzo dobrze:)) W testach sa chwalone, a wiec promowane konkurenci ( DENON, MARANTZ, YAMAHA i inni).

Wystarczy poszukac w zachodnich prasach testow, a tam widac, ze ONKYO jest w czolowce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ze polskie czasopisma przez "konflikt" celowo nie chca testowac sprzetu marki Onkyo :(

Co do testow to w polskiej edycji Hi-fi Choice http://hfc.com.pl/ sa testy Onkyo (zamowilem 2 archiwalne numery),

znalazlem tez testy Onkyo na tej stronie http://www.magazynstereo.pl/ :)

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Moje odczucia i opinie na temat Onkyo A-933 :))

 

http://www.audiostereo.pl/Onkyo_A933_wzmacniacze_stereo-4-3954-2.html

 

dzis postaram sie jeszcze cosik napisac do działu "OPINIE" na temat nowego zakupu jakim jest Onkyo C-733 ktory juz tez zdazylem przetestowac i odsluchac.

 

Fotki tez wkrotce zamieszcze :)))

 

Pozdrawiam

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.