Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg

Rekomendowane odpowiedzi

smadapmega-

 

W najlepszym wypadku, korektor w pozycji ustawiony w pozycji "0" nie zepsuje nic w dźwięku- będzie dodatkową zbędną "przelotką" dla sygnału. Equalizery były z założenia stosowane to korygowania braków sprzętu audio z najniższej półki, a takie wypasione modele jak ten Onkyo- nie wiem :)

 

zastanawialem sie nad wysterowaniem basu i gitar stad EQ, swiadomie zadalem pytanie czy nie zepsuje gdyz jak napisales dodatkowe przejscie. Ogolnie nie jestem zwolennikiem eq ale dajac 1 na plus badz minus mozna idealnie wysterowac przy zalozeniu ze jest duzo pasm. mam na mysli wykreowanie instrumentow a nie podbicie i przesterowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zacząłem się oglądać za Onkyo P-3060R i zastanawia mnie połączenie kablem "Super Servo". Rozumiem, że ma to jakiś cel, ale w zasadzie nie wiem jaki.

onkyo-p3060r-1-zugangsbilder-4_177666.jpg

Sądząc po schemacie, to jakiś dodatkowy ekran, czy coś w tym stylu. Wie ktoś jak takie coś samemu zrobić, bo chyba w sklepach tego nie znajdę ;) Wygląda jakby z przedwzmacniacza oddzielnie podłączało się ekran kabla, który łączy się z masa wtyku przy końcówce. Wie ktoś, czy tylko "bolec" wtyku(super servo) łączy się z ekranem od strony przedwzmacniacza, czy wszystko. Kabel jest koncentryczny, czy w środku idą dwie żyły + ekran podłączany do super servo?

post-40114-0-94676400-1392892385_thumb.jpg

Edytowane przez lost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie odnośnie możliwości wysterowania kolumn przez wzmacniacze Onkyo, czy i kiedy pojawiają się zniekształcenia, oczywiście mówimy o ustawieniu na Direct, pure audio itp. Obecnie posiadam Denona 2000 AE i zastanwiam się czy nie lepiej poradziłby sobie Onkyo A9070. Kolumny jakie posiadam to Dynaudio Focus 220 II i nie zamierzam ich zmieniać. Podkreślam, że lubię czasem głośniej pograć i zależy mi na lepszym stereo i potędzę dzwięku (bass potężniejszy i góra szczegółowa ale żeby nie kuło w uszy) oraz żeby nie było czuć że wzmacniacz nie daje rady. Poradzcie czy Onkyo jest pod tym względem będzie lepsze - wydajniejsze od Denona.

Pozdr.

Edytowane przez DJ LUCAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam .

Dołączam się do klubu z moją mini CR-325-najlepszy mini system do 1000zł jaki znalazłem 4lata temu a udało mi się kupić za 650zł;).

Teraz szukam coś do moich kolumn JBL L50 ,jako źródło będzie pewnie sony BDP-S185-(możliwość podłączenia dysku i wyjście koaksial ,a telewizor to najbardziej czytelny wyswietlacz) ale mam też Akai-55,cdp-xe510 sony i gramofon dual cs-630q,..oraz często używane słuchawki philips hp800.

I właśnie mam dylemat co by zagrało z tymi JBL-...czy -.Onkyo A-9155,A-5VL, Marantz 5004 , Cambridge Audio Topaz AM10,Denon PMA520,Pioneer A-30s,Yamaha A-S500,M3 Acoustiq ....ale po opisie Onkyo A-9050 przez StaregoM-jestem bardzo nastawiony na a-9050-(ale droższy +-600zł od wymienionych)-czy dac w nim zawarty jest przyzwoity i czy wyjście słuchawkowe dobrze napędzi philipsy?..czy warto dopłacić te +-600?

Pozdrawiam

I słowo się rzekło ,nowy piec pod strzechą .Padło na....A-5VL.Mam jakiegoś farta co do Onkyo,najpierw wieża a teraz wzmak prawie za połowę ceny więc grzech nie było skorzystać;).

Na razie słucham na głośnikach od tej mini wieży ,nie są to jakieś wybitne kolumienki ale w końcu dostały powera bo z tyłu mają napisane że 70W a dotąd grały jak 30W.Odsłuch przez słuchawki teraz to sama przyjemność detale i bas miodzio;).Nie wiem dlaczego ale świeci mi się lampka niekompatybiności przesyłanego sygnału do coaxial?

Coś więcej napiszę po świętach jak przywiozę kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jakiś czas temu podłączyłem swojego cd dx-6850 do zestawu: kolumny Chario Delphinus, wzmak xindak XA-6900, cd xindak muse 2.0. Cd xiandaka został rozłożony do takiego stopnia, że dostałem zamówienie na modyfikowanego dx-6850, a cd xindak poszedł na sprzedaż. Niestety onkyo wśród wielu jest krytykowane, ale moim zdaniem nie słusznie, bo potrafi świetnie zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziękuje. Niestety to jest tzw. wersja Alfa, ale w wolnych chwilach pracuje nad wersją Beta już docelową. Jeszcze sporo materiałów mam do przygotowania i wrzucenia. Czasami nie mam kiedy zasiąść, nie ukrywam, że jest to czasochłonne dobrać się do rzeczy, o których mało kto słyszał: tablety, laptopy, karty dźwiękowe i wiele innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie mnie nurtuje: dlaczego dwa najbardziej popularne portale audio nie testują wzmacniaczy onkyo?

W wielkim skrocie Ci podpowiem czy też uświadomię że marka Onkyo to miała swoje najlepsze produkcje ponad 20 lat temu zakończyła swoją karierę w HIFI na modelach 8830,8850 czy najwyższym 8870 były to modele godne uwagi jeśli chodzi o stereo no i modele INTEGRA- klasyk. Kino domowe tez robią dobre ale z pod znaku INTEGRA ONKYO no i moze TX-NR5010.

Reszta nie nadaje sie do użytkowania bo niestety muzyka w ich wydaniu wypada strasznie słabo.

Edytowane przez onkyo717
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość partick

(Konto usunięte)

takie pytanie mnie nurtuje: dlaczego dwa najbardziej popularne portale audio nie testują wzmacniaczy onkyo?

 

Kolumn Tannoya tez nie testują. Zapewne z tego samego powodu - czyli stare sprawy z EIC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielkim skrocie Ci podpowiem czy też uświadomię że marka Onkyo to miała swoje najlepsze produkcje ponad 20 lat temu zakończyła swoją karierę w HIFI na modelach 8830,8850 czy najwyższym 8870 były to modele godne uwagi jeśli chodzi o stereo no i modele INTEGRA- klasyk. Kino domowe tez robią dobre ale z pod znaku INTEGRA ONKYO no i moze TX-NR5010.

Reszta nie nadaje sie do użytkowania bo niestety muzyka w ich wydaniu wypada strasznie słabo.

 

Nie zgodzę się z Tobą, że najlepsze lata Onkyo ma już za sobą. Nadaj robi świetne konstrukcje i oczywiście ma kilka budżetowych nie najlepszych urządzeń np. jak C-7030. Dawne konstrukcje potrafią zagrać, a czysta INTEGRA jest rzadko spotykana na rynku europejskim. Wiele produktów Onkyo robi tylko na swój rynek (np. tablety, laptopy)

 

www.onkyo-audio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość partick

(Konto usunięte)

A o co chodziło z EIC ? Nie jestem w temacie...

 

Kurde, to dwadzieścia lat temu było...

 

OIDP, EIC chciał "pozytywnych" recenzji, a Panowie Recenzenci "gratisów" (czy innych zniżek). A że np. taki Tannoy nie ma w zwyczaju "rozdawania" swoich kolumn z serii Prestige, to się zbuntowały gary j**ane (cytując klasyka). Skutek tego jest taki, że np. Kisiel nie testuje kolumn Tannoya - http://audio.com.pl/testy/zespoly-glosnikowe/2/1 - straciliśmy na tym my, użytkownicy; stracił i traci nadal Tannoy - no ale ja stoję po stronie Tannoya. Tym bardziej, że akurat im taki deal nie jest potrzebny :)

 

http://audio.com.pl/testy/wzmacniacze-stereo/2/1 - i jak widać, Onkyo też :)

 

http://www.eic.com.pl/pl/Producenci# - zresztą Quadrala też się jakoś nie "recenzuje". A szkoda bo to, przynajmniej kiedyś, była naprawdę porządna firma.

Edytowane przez partick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://audio.com.pl/testy/wzmacniacze-stereo/2/1 - i jak widać, Onkyo też :)

na tej testowej liście nie ma ONKYO bo na to nie zasługuje żeby być w tej lidze , proste

Na dzień dzisiejszy nie maja co się równać z listą jaką przedstawiłeś :))

Jak zrobią coś ładnego i ciekawego nie będą potrzebne wasze komentarze że nie biorą ich do testów bo coś coś tam i jakieś sztuczne zatargi ....

Edytowane przez onkyo717
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam od poczatku amplituner 905 z dekoderami hd grubo ponad 5 lat i nie zamienie nigdy poki nie padnie na jakies nowe cudo bo i po co- za sprzet takiej jakosci teraz ze 15tys musialbym wylozyc wiec ni zboja- oby teraz nowe graty tak robili jak kiedys ale niestety ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miesięcznikach Audio, było bardzo dużo o Onkyo, testy, nowinki itp.

Od dziesięciu lat nie prenumeruję, to aż takie zmiany zaszły????????

O Tanoy, też było dużo Ach ten świat jednak pędzi do przodu, i może

dlatego firmy wypadają 1? -:)

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasopismo Audio nie jest guru i jest wiele innych na takim samym poziomie. Testy są u innych....

 

http://www.onkyo.pl/pl/Download/Testy

http://www.whathifi.com/search/apachesolr_search/onkyo?filters=tid%3A770

http://www.expertreviews.co.uk/search?term=onkyo

 

www.onkyo-audio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam.

Chciałbym dołączyć do Was z tunerem T-9900 i CD DX-6800 .

6800 przyciągnąłem dziś z tzw. używańca za 5 pandów (5 funtów) był przeznaczony na wywózkę na śmietnik.

Jak podłączyłem go w domu to zero odzewu po przeczyszczeniu przełącznika zmieniającego rodzaj napięć na tylnej ściance powstał, jakie było moje zdziwienie jak po włożeniu płyty od razu zaczął odtwarzać .

Czyta wszystko co mu się włoży, byłem przekonany że pójdzie na części bo zdobycie sprawnego lasera NEC-a graniczy z cudem. Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu co ma być nasmarowane, odtwarzacz będzie u mnie grał chyba na dłużej, ponieważ w moim systemie gra bardzo dobrze (SONY TA-E1000ESD ---> CROWN MA-5002VZ ----> Dynaudio Audience40).

Jak zrobię jakieś fotki to wstawię.

Pozdrawiam serdecznie Wojtas.

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zasze opowiadałem się za rozsądkiem , kiedyś założyłem nawet ciekawy wątek - Marka , prestiż a nasze wybory w audio. To hobby ma snobizm wpisany z urzędu . W wątku napisałem czy wybralibyście powiedzmy wzmacniacz z flakami np. de'Agostini ale logotypem Samsunga i nikt nie podjął tematu. Piszecie że kiedyś Onkyo . Pioneer , Sony , Marantz itp. robiły lepszy sprzęt . W złotej erze Hi-Fi z przełomu lat 70 i 80-tych to były urządzenia dla zwykłego śmiertelnika w Polsce nieosiągalne finansowo - naszym szczytem marzeń była Meluzyna ,Kleopatra , Radmor i Dama Pik .Jak pisałem wcześniej to był najlepszy okres na rozwój branży , wysyp japońskich manufaktur był olbrzymi i każda miała ambicje w swojej ofercie mieć rzeczy wybitne . Po wielu z nich , takich jak Akai , Sanyo , Sansui , Kenwood , Technics , Nakamitchi pozostało tylko sentymentalne wspomnienie .Czy w tamtym czasie istniał alternatywny rynek hi-endu - zapewne tak ale w Polsce raczej styczność z tym miały jednostki. Obecne czasy to zupełnie inna para kaloszy , stereo , winylomania a ostatnio nawet CD to nisza . Potentaci ( a były to wyłacznie firmy japońskie ) nie chcąc zniknąć z rynku ratowali się kinem domowym , płaskimi telewizorami. Przez dość długi okres to zdawało egzamin - Onkyo , Pioneer , Denon , Marantz w amplitunerach wielokanałowych doszli do poziomu nieosiagalnego dla reszty świata .Opinię trochę szargały urządzenia tych firm w ofercie marketowej i sam miałem nieestetyczne odczucia oglądająć / słuchając ampltunert po 800 zł - ale ze takie pieniądze trudno mieć jakość . Ale w tych sklepach nie byłoby odbiorcy na rzeczy drożśze ;. Niby część małą rynku stara się pod pozorem lepszego dźwięku opanować Arcam, Athem , Camridge Audio ale jednak te firmy są z krok /dwa do tyłu za liderami . W kinie jest też HI-end za szesciocyfrowe kwoty typu Parasund, Conrad -Johnson, ale to dla mnie przegiecie formy nad treścią . Dlatego ponownie zalecam kierować sie swoim gustem , logiką , słuchem . Snob produktów masowych nigdy nie będzie uwzlędniał na swojej liście rzeczy pożądanych a śmieszą mnie ludzie którzy nawet nie muszą sobie zadać trudu aby pewnych urzadzeń posłuchać - oni z góry wiedzą czego mogą się spodziewać i jak to gra.Od czterech lat gram /oglądam na Onkyo 5500/5507 i pomimo już wieloletnich wizyt na Audio Show nie mam potrzeby przejść na szczebel wyżej , prestiżowiej , bardziej elitarnie i snobistycznie . Wymieniloście brak recenzji głosników Quadrala a ,mogę powiedzieć że głośniki tej firmy mają fantasyczne brzmienie a produkty zaliczane są do zakresu dostępnego cenowo produku dla wielu audifili , przez może ci snobowie je pomijają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.