Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

smadapmega-

 

W najlepszym wypadku, korektor w pozycji ustawiony w pozycji "0" nie zepsuje nic w dźwięku- będzie dodatkową zbędną "przelotką" dla sygnału. Equalizery były z założenia stosowane to korygowania braków sprzętu audio z najniższej półki, a takie wypasione modele jak ten Onkyo- nie wiem :)

 

zastanawialem sie nad wysterowaniem basu i gitar stad EQ, swiadomie zadalem pytanie czy nie zepsuje gdyz jak napisales dodatkowe przejscie. Ogolnie nie jestem zwolennikiem eq ale dajac 1 na plus badz minus mozna idealnie wysterowac przy zalozeniu ze jest duzo pasm. mam na mysli wykreowanie instrumentow a nie podbicie i przesterowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zacząłem się oglądać za Onkyo P-3060R i zastanawia mnie połączenie kablem "Super Servo". Rozumiem, że ma to jakiś cel, ale w zasadzie nie wiem jaki.

onkyo-p3060r-1-zugangsbilder-4_177666.jpg

Sądząc po schemacie, to jakiś dodatkowy ekran, czy coś w tym stylu. Wie ktoś jak takie coś samemu zrobić, bo chyba w sklepach tego nie znajdę ;) Wygląda jakby z przedwzmacniacza oddzielnie podłączało się ekran kabla, który łączy się z masa wtyku przy końcówce. Wie ktoś, czy tylko "bolec" wtyku(super servo) łączy się z ekranem od strony przedwzmacniacza, czy wszystko. Kabel jest koncentryczny, czy w środku idą dwie żyły + ekran podłączany do super servo?

post-40114-0-94676400-1392892385_thumb.jpg

Edytowane przez lost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie odnośnie możliwości wysterowania kolumn przez wzmacniacze Onkyo, czy i kiedy pojawiają się zniekształcenia, oczywiście mówimy o ustawieniu na Direct, pure audio itp. Obecnie posiadam Denona 2000 AE i zastanwiam się czy nie lepiej poradziłby sobie Onkyo A9070. Kolumny jakie posiadam to Dynaudio Focus 220 II i nie zamierzam ich zmieniać. Podkreślam, że lubię czasem głośniej pograć i zależy mi na lepszym stereo i potędzę dzwięku (bass potężniejszy i góra szczegółowa ale żeby nie kuło w uszy) oraz żeby nie było czuć że wzmacniacz nie daje rady. Poradzcie czy Onkyo jest pod tym względem będzie lepsze - wydajniejsze od Denona.

Pozdr.

Edytowane przez DJ LUCAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam .

Dołączam się do klubu z moją mini CR-325-najlepszy mini system do 1000zł jaki znalazłem 4lata temu a udało mi się kupić za 650zł;).

Teraz szukam coś do moich kolumn JBL L50 ,jako źródło będzie pewnie sony BDP-S185-(możliwość podłączenia dysku i wyjście koaksial ,a telewizor to najbardziej czytelny wyswietlacz) ale mam też Akai-55,cdp-xe510 sony i gramofon dual cs-630q,..oraz często używane słuchawki philips hp800.

I właśnie mam dylemat co by zagrało z tymi JBL-...czy -.Onkyo A-9155,A-5VL, Marantz 5004 , Cambridge Audio Topaz AM10,Denon PMA520,Pioneer A-30s,Yamaha A-S500,M3 Acoustiq ....ale po opisie Onkyo A-9050 przez StaregoM-jestem bardzo nastawiony na a-9050-(ale droższy +-600zł od wymienionych)-czy dac w nim zawarty jest przyzwoity i czy wyjście słuchawkowe dobrze napędzi philipsy?..czy warto dopłacić te +-600?

Pozdrawiam

I słowo się rzekło ,nowy piec pod strzechą .Padło na....A-5VL.Mam jakiegoś farta co do Onkyo,najpierw wieża a teraz wzmak prawie za połowę ceny więc grzech nie było skorzystać;).

Na razie słucham na głośnikach od tej mini wieży ,nie są to jakieś wybitne kolumienki ale w końcu dostały powera bo z tyłu mają napisane że 70W a dotąd grały jak 30W.Odsłuch przez słuchawki teraz to sama przyjemność detale i bas miodzio;).Nie wiem dlaczego ale świeci mi się lampka niekompatybiności przesyłanego sygnału do coaxial?

Coś więcej napiszę po świętach jak przywiozę kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Jakiś czas temu podłączyłem swojego cd dx-6850 do zestawu: kolumny Chario Delphinus, wzmak xindak XA-6900, cd xindak muse 2.0. Cd xiandaka został rozłożony do takiego stopnia, że dostałem zamówienie na modyfikowanego dx-6850, a cd xindak poszedł na sprzedaż. Niestety onkyo wśród wielu jest krytykowane, ale moim zdaniem nie słusznie, bo potrafi świetnie zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dziękuje. Niestety to jest tzw. wersja Alfa, ale w wolnych chwilach pracuje nad wersją Beta już docelową. Jeszcze sporo materiałów mam do przygotowania i wrzucenia. Czasami nie mam kiedy zasiąść, nie ukrywam, że jest to czasochłonne dobrać się do rzeczy, o których mało kto słyszał: tablety, laptopy, karty dźwiękowe i wiele innych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie mnie nurtuje: dlaczego dwa najbardziej popularne portale audio nie testują wzmacniaczy onkyo?

W wielkim skrocie Ci podpowiem czy też uświadomię że marka Onkyo to miała swoje najlepsze produkcje ponad 20 lat temu zakończyła swoją karierę w HIFI na modelach 8830,8850 czy najwyższym 8870 były to modele godne uwagi jeśli chodzi o stereo no i modele INTEGRA- klasyk. Kino domowe tez robią dobre ale z pod znaku INTEGRA ONKYO no i moze TX-NR5010.

Reszta nie nadaje sie do użytkowania bo niestety muzyka w ich wydaniu wypada strasznie słabo.

Edytowane przez onkyo717
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielkim skrocie Ci podpowiem czy też uświadomię że marka Onkyo to miała swoje najlepsze produkcje ponad 20 lat temu zakończyła swoją karierę w HIFI na modelach 8830,8850 czy najwyższym 8870 były to modele godne uwagi jeśli chodzi o stereo no i modele INTEGRA- klasyk. Kino domowe tez robią dobre ale z pod znaku INTEGRA ONKYO no i moze TX-NR5010.

Reszta nie nadaje sie do użytkowania bo niestety muzyka w ich wydaniu wypada strasznie słabo.

 

Nie zgodzę się z Tobą, że najlepsze lata Onkyo ma już za sobą. Nadaj robi świetne konstrukcje i oczywiście ma kilka budżetowych nie najlepszych urządzeń np. jak C-7030. Dawne konstrukcje potrafią zagrać, a czysta INTEGRA jest rzadko spotykana na rynku europejskim. Wiele produktów Onkyo robi tylko na swój rynek (np. tablety, laptopy)

 

www.onkyo-audio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

A o co chodziło z EIC ? Nie jestem w temacie...

 

Kurde, to dwadzieścia lat temu było...

 

OIDP, EIC chciał "pozytywnych" recenzji, a Panowie Recenzenci "gratisów" (czy innych zniżek). A że np. taki Tannoy nie ma w zwyczaju "rozdawania" swoich kolumn z serii Prestige, to się zbuntowały gary j**ane (cytując klasyka). Skutek tego jest taki, że np. Kisiel nie testuje kolumn Tannoya - http://audio.com.pl/testy/zespoly-glosnikowe/2/1 - straciliśmy na tym my, użytkownicy; stracił i traci nadal Tannoy - no ale ja stoję po stronie Tannoya. Tym bardziej, że akurat im taki deal nie jest potrzebny :)

 

http://audio.com.pl/testy/wzmacniacze-stereo/2/1 - i jak widać, Onkyo też :)

 

http://www.eic.com.pl/pl/Producenci# - zresztą Quadrala też się jakoś nie "recenzuje". A szkoda bo to, przynajmniej kiedyś, była naprawdę porządna firma.

Edytowane przez partick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://audio.com.pl/testy/wzmacniacze-stereo/2/1 - i jak widać, Onkyo też :)

na tej testowej liście nie ma ONKYO bo na to nie zasługuje żeby być w tej lidze , proste

Na dzień dzisiejszy nie maja co się równać z listą jaką przedstawiłeś :))

Jak zrobią coś ładnego i ciekawego nie będą potrzebne wasze komentarze że nie biorą ich do testów bo coś coś tam i jakieś sztuczne zatargi ....

Edytowane przez onkyo717
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miesięcznikach Audio, było bardzo dużo o Onkyo, testy, nowinki itp.

Od dziesięciu lat nie prenumeruję, to aż takie zmiany zaszły????????

O Tanoy, też było dużo Ach ten świat jednak pędzi do przodu, i może

dlatego firmy wypadają 1? -:)

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasopismo Audio nie jest guru i jest wiele innych na takim samym poziomie. Testy są u innych....

 

http://www.onkyo.pl/pl/Download/Testy

http://www.whathifi.com/search/apachesolr_search/onkyo?filters=tid%3A770

http://www.expertreviews.co.uk/search?term=onkyo

 

www.onkyo-audio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam.

Chciałbym dołączyć do Was z tunerem T-9900 i CD DX-6800 .

6800 przyciągnąłem dziś z tzw. używańca za 5 pandów (5 funtów) był przeznaczony na wywózkę na śmietnik.

Jak podłączyłem go w domu to zero odzewu po przeczyszczeniu przełącznika zmieniającego rodzaj napięć na tylnej ściance powstał, jakie było moje zdziwienie jak po włożeniu płyty od razu zaczął odtwarzać .

Czyta wszystko co mu się włoży, byłem przekonany że pójdzie na części bo zdobycie sprawnego lasera NEC-a graniczy z cudem. Po wyczyszczeniu i nasmarowaniu co ma być nasmarowane, odtwarzacz będzie u mnie grał chyba na dłużej, ponieważ w moim systemie gra bardzo dobrze (SONY TA-E1000ESD ---> CROWN MA-5002VZ ----> Dynaudio Audience40).

Jak zrobię jakieś fotki to wstawię.

Pozdrawiam serdecznie Wojtas.

Analogowa Grupa Wywrotowa. Wojtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zasze opowiadałem się za rozsądkiem , kiedyś założyłem nawet ciekawy wątek - Marka , prestiż a nasze wybory w audio. To hobby ma snobizm wpisany z urzędu . W wątku napisałem czy wybralibyście powiedzmy wzmacniacz z flakami np. de'Agostini ale logotypem Samsunga i nikt nie podjął tematu. Piszecie że kiedyś Onkyo . Pioneer , Sony , Marantz itp. robiły lepszy sprzęt . W złotej erze Hi-Fi z przełomu lat 70 i 80-tych to były urządzenia dla zwykłego śmiertelnika w Polsce nieosiągalne finansowo - naszym szczytem marzeń była Meluzyna ,Kleopatra , Radmor i Dama Pik .Jak pisałem wcześniej to był najlepszy okres na rozwój branży , wysyp japońskich manufaktur był olbrzymi i każda miała ambicje w swojej ofercie mieć rzeczy wybitne . Po wielu z nich , takich jak Akai , Sanyo , Sansui , Kenwood , Technics , Nakamitchi pozostało tylko sentymentalne wspomnienie .Czy w tamtym czasie istniał alternatywny rynek hi-endu - zapewne tak ale w Polsce raczej styczność z tym miały jednostki. Obecne czasy to zupełnie inna para kaloszy , stereo , winylomania a ostatnio nawet CD to nisza . Potentaci ( a były to wyłacznie firmy japońskie ) nie chcąc zniknąć z rynku ratowali się kinem domowym , płaskimi telewizorami. Przez dość długi okres to zdawało egzamin - Onkyo , Pioneer , Denon , Marantz w amplitunerach wielokanałowych doszli do poziomu nieosiagalnego dla reszty świata .Opinię trochę szargały urządzenia tych firm w ofercie marketowej i sam miałem nieestetyczne odczucia oglądająć / słuchając ampltunert po 800 zł - ale ze takie pieniądze trudno mieć jakość . Ale w tych sklepach nie byłoby odbiorcy na rzeczy drożśze ;. Niby część małą rynku stara się pod pozorem lepszego dźwięku opanować Arcam, Athem , Camridge Audio ale jednak te firmy są z krok /dwa do tyłu za liderami . W kinie jest też HI-end za szesciocyfrowe kwoty typu Parasund, Conrad -Johnson, ale to dla mnie przegiecie formy nad treścią . Dlatego ponownie zalecam kierować sie swoim gustem , logiką , słuchem . Snob produktów masowych nigdy nie będzie uwzlędniał na swojej liście rzeczy pożądanych a śmieszą mnie ludzie którzy nawet nie muszą sobie zadać trudu aby pewnych urzadzeń posłuchać - oni z góry wiedzą czego mogą się spodziewać i jak to gra.Od czterech lat gram /oglądam na Onkyo 5500/5507 i pomimo już wieloletnich wizyt na Audio Show nie mam potrzeby przejść na szczebel wyżej , prestiżowiej , bardziej elitarnie i snobistycznie . Wymieniloście brak recenzji głosników Quadrala a ,mogę powiedzieć że głośniki tej firmy mają fantasyczne brzmienie a produkty zaliczane są do zakresu dostępnego cenowo produku dla wielu audifili , przez może ci snobowie je pomijają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.