Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj czyściłem przełącznik secure direct w A-8780, tak jak tutaj(w A-8670/A-8650 powinien być taki sam, lub bardzo podobny przełącznik):

http://www.good-old-hifi.de/onkyo_a-8780/

z tą różnicą, że całości nie wyciągałem, wystarczy rozlutować 4 luty na obudowie przełącznika, no i wcześniej rozkręcić przedni panel. Kiedyś się tego bałem, ale się zdecydowałem, bo było słychać dziwny odgłos podczas przełączania secure direct/tone, teraz jest ok, mogę spać spokojnie, styki były brudne. Polecam i służę pomocą w razie czego :)

 

BTW, ostatnio tutaj nie zaglądam, ani nie śledzę cen, TA-2900 nadal 1kzł+? ;)

Edytowane przez lost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy klocków marki Onkyo.

 

Moje zabawki z tej stajni to: TX-RZ1100, M-5000R, PA-MC5501

Edytowane przez Drunk

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry, witajcie klubowicze.

Pewnie wielu z Was zastanawia się nad zakupem nowego amplitunera. Przygotowaliśmy dla Was krótkie porównanie dwóch amplitunerów wielokanałowych - bardzo popularnego i aktualnie atrakcyjnego finansowo Onkyo TX-NR656 oraz najnowszego TX-NR676. Miłej laktury i zapraszamy do salonu Q21 na prezentacje, odsłuchy urządzeń Onkyo.

 

Onkyo wprowadziło do oferty najnowszy amplituner kina domowego TX-NR676, jest to następca zeszłorocznego modelu TX-NR656. Czy rok czasu w świecie kina domowego to dużo? Czy na pierwszy rzut oka dwa identycznie wyglądające amplitunery różnią się od siebie? Zaraz się o tym przekonamy. Onkyo wprowadzając do sprzedaży TX-NR656 wyposażyło go w na prawdę wiele biorąc pod uwagę cenę urządzenia. Do dyspozycji mamy dekodery dźwięku trójwymiarowego: Dolby Atmos i DTS:X wsparte najnowszą kalibracja systemu kinowego AccuReflex i ekstremalnie dynamicznymi wzmacniaczami końcowymi audio zapewniającymi 160W na kanał przy 6 ohm. Dla wszystkich miłośników streamingu przewidziano cały zestaw technologii służących do bezprzewodowego połączenie TX-NR656 z urządzeniami przenośnymi – AirPlay, Google Cast, Wi-Fi, Bluetooth. Urządzenie wyposażono również w obsługę serwisów streamingowych TuneIn Radio, Pandora, Spotify, Tidal (po aktualizacji) i Deezer. Złącza HDMI obsługują 4K / 60Hz / 4:4:4 / UltraHD, HDCP 2.2 / HDR. Czy zatem TX-NR676 jest lepszy mając na pokładzie dokładnie to samo? Jest! Przede wszystkim najnowsza odsłona urządzenia obsługuje kolumny 4 ohm'owe, ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w systemach kina domowego, pozwala to na podłączenie praktycznie dowolnych kolumn, a wszystko to dzięki wzmacniaczowi końcowemu generującemu wysoki prąd wyjściowy. Ponadto wzmacniacz oferuje dodatkowe 5W mocy na każdym kanale przy 6 ohm'ach. Dolby Atmos obsługuje teraz 5.2.2 kanały w porównaniu do 5.1.2 jakie obsługuje model zeszłoroczny. Kolejną różnicą jest obsługa dodatkowych standardów video, złącza HDMI TX-NR676 obsługują dodatkowo Dolby Vision, HDR10 i BT.2020. Urządzenie po aktualizacji oprogramowania będzie można włączyć do systemu multiroom opartego na technologii DTS Play-Fi. 656 obsługiwało FireConnect po aktualizacji oprogramowania, 676 ma tą funkcję od razu na pokładzie. Bluetooth zaktualizowano do najnowszej wersji 4.1. Wszystko to sprawia, że na pozór identyczne urządzenia dzielą spore różnice.

 

Główne różnice:

- HDMI obsługujące: Dolby Vision, HDR10, BT.2020

- Dolby Atmos 5.2.2

- DTS PlayFi

- FireConnect

- Tidal

- 165W na kanał przy 6 ohm

- obsługa kolumn o impedancji 4 ohm

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam klubowiczów

Stałem się posiadaczem Onkyo 676 - przesiadka ze starego ampli technicsa 750 -t o oczywiscie przepaść.

fajny sprzęt, prosty w obsludze a to ważne bo żonka nie jest maniakiem audio, ale posłuchac sobie lubi :)

kolumienki do onkyo to jamo C97 - moim zdaniem dobre połączenie - przynajmniej mnie spasowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów!

Jestem w trakcie poszukiwań swojego pierwszego wzmacniacza i stoje przed dylematem a8870 czy a8690 a moze jeszcze polecicie cos innego, chcialbym dodac ze bedzie on gral muzyke jak metallica czy nigthwish. No i pozniej jakie kolumny do takiego wzmacniacza? Myslalem o Klipsch r26, Focal chorus 716 lub paradigm monitor. Bede wdzieczny za kazda pomoc i sugestie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej proponował bym 8870. Co do kolumn, to skreśl z listy Paradigmy- miałem Titan v.5 i A-8850, i uważam, że nie nadają się do takiej muzyki. Klipsche mogą być okej. Podobno grają konturowo i mają sporo góry- jeżeli to prawda, odmulą ten senny wzmacniacz i powinno być fajnie.

 

Audiotetryk, dzięki za odpowiedź. Slyszałem ze te wzmacniacze onkyo fajne spisują się właśnie w muzyce rockowej. Oprócz tych dwóch onkyo rozważałem jeszcze Denon PMA 1500R i Sony F770ES, moż któreś z tych będą lepiej śmigać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Interesuje mnie opinia na temat końcówki M-5000R która jest już na rynku od kilku lat.

Zastanawiam się jak jest z jej niezawodnością i jak radzi sobie z wysterowaniem dużych kolumn. Jakby ktoś mógł też powiedzieć parę słów odnośnie jak to gra to było by super.

Edytowane przez tehen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również czytałem o swoim A-8850 różne rzeczy- generalnie same pozytywy. Mam go kilka ładnych lat, i powiem Ci że w ogóle nie rozumiem tych internetowych zachwytów. Gra po prostu ładnie, czysto, ale jak tylko usiądę żeby posłuchać muzykę, to oczy same mi się zamykają. Wzmacniacz ożywa dopiero przy głośniejszym słuchaniu, ale mi to kompletnie nie pasuje. Ta cecha powtarza się na różnych kolumnach które do niego podłączałem. Do czasu gdy działał mi jeszcze odtwarzacz DX-6850 nie narzekałem, bo on pięknie nadrabiał wszelkie jego braki.

Dodam jeszcze, że pomimo mojej ogólnej dbałości o sprzęt, miałem z nim kilka problemów technicznych.

Naprawiałem w nim:

- wybierak źródeł sterujący selektorem, który sam się przełączał. Fatalny dostęp. Czasochłonna naprawa.

- wymieniałem przekaźniki głośnikowe odpowiedzialne za nierówny poziom kanałów

- rozsypały się gniazda głośnikowe, które zastąpiłem czymś co ma większy sens

- często szwankował przełącznik obrotowy direct - tone - tape 1 - tape 2

 

Czy uważam go za dobry wzmacniacz? Nie- jest całkowicie przeciętny.

 

Co do pozostałych wzmacniaczy które wymieniałeś, to nie wypowiadam się, ponieważ słyszałem tylko Denona, ale nie u siebie, więc nie potrafię go odnieść do Onkyo.

 

Hmmm, ja do tego oknyo będe chciał podpiać cd Cambridge Audio 840C więc też powinno go trochę ożywić. Ze względu że będzie to mój pierwszy zestaw i budżet mam ograniczony a muszę gdzieś zaczać to chyba wezmę to onkyo ze względu na to ze jest w idealnym stanie i jest sprawdzone. Jeśli coś mi się nie bedzie podobać to będe szukał dalej a jak już napisałem gdzieś trzeba zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

w nowości od Onkyo na Europę , mini CS-375D oraz CS-N 575 D . Głowna różnica w funkcjach sieciowych w 575 . Identyczne głośniczki , dosyć mała moc i widać wpływ Pioneera .

post-8854-0-26887100-1503398554_thumb.png

post-8854-0-03390700-1503398562_thumb.png

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie spodziewane nowości Onkyo prosty amplituner stereo TX-8220 czy następca TX-8020 z dodanym DABem oraz Bluetooth . Fajny propozycja dla początkujących szukających nowego uniwersalnego recivera . Oraz następca TX-8150 ( może docelowo w cenniku zastapi również TX-8130 )czyli model TX-8250 . Topologia bliższa tym ostatnim niż topowemu 8270.

post-8854-0-22327100-1504071822_thumb.png

post-8854-0-06025100-1504071832_thumb.png

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zgłaszam się z problemem do klubowiczów. Jestem posiadaczem odtwarzacza sieciowego cd c-n7050. Użytkuję go już drugi rok i do tej pory wszystko było z nim ok. Jednak od wczoraj pojawił się problem. Jako że nie jestem ekspertem postaram się opisać problem najlepiej jak umiem.

Otóż mam problem z odtwarzaniem plików z sieci domowej. Nadmienię że do wczoraj wszystko było ok, moja sieć opiera się na "serwerze" jakim jest odtwarzacz Dune Base HD, do niego mam podłączone dwa dyski zewnętrzne. Na jednym z tych dysków mam muzykę, którą właśnie odtwarzałem odtwarzaczem Onkyo c-n7050. Serwer, czyli odtwarzacz Dune mam podłączony do routera Asua RT-AC51U przewodem ethernet, tak samo jak c-n7050. Pliki odtwarzałem wybierając z menue odtwarzacza Net - Home Media -Dune a następnie z dysku wybierałem z folderu pliki, które chcę odtwarzać. Wczoraj zaczęło to szfankować, na początek po wybraniu plików muzycznych mniej więcej po 10 minutach na wyświetlaczu otrzymywałem komunikat (No Server) i po zakończeniu utworu, który był odtwarzany odtwarzacz przestawał grać. Po jego restarcie wybierałem znów po kolei NET - Home Media - Dune itd.... Jednak proces cały czas się powtarzał. Restartowałem i Dune i router, nic to nie dało. Dziś jest jeszcze gorzej bo wchodząc w menue Net - Home Media nie widzi nic, cały czas jest komunikat (No Server). Nadmienię że nic nie zmieniałem anie w Dune anie w routerze a ponad 1,5 roku wszystko działało jak należy. Niestety sprzęt jest po gwarancji, zresztą wolałbym nie dawać go do serwisu, choć jak będzie trzeba to go oddam...

Pytanie jakie chciałbym zadać czy ktoś spotkał się z tym problemem, jak czy wogóle można go rozwiązać. Będę wdzięczny za każde sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z wielbicieli Onkyo miał już okazję słuchać / testować zapowiedzianego kilka miesięcy temu Onkyo A-9150? Szczególnie interesuje mnie porównanie z A-9050? Planuję zmianę, ale nic na temat brzmienia nowego wmaka nie mogę znaleźć :(

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Jakiś czas temu dołączyłem do klubu z końcówką mocy M-502. Dziś może troszkę więcej o sprzęcie dla tych, którzy nie znają.

Jest to model z tego samego rocznika i katalogu, co słynna 504- órka z ogromnymi wycieraczkami. Pod względem wizualnym M-502 prezentuje się troszkę skromniej, bo to zwykła czarna bryła, ale wykonanie może się podobać. Szczotkowane aluminium z dużym sygnalizatorem Servo Operation po środku i 18,5 kg wagi. Lipy nie ma. Czasami w necie spotyka się wersję z drewnianymi boczkami, choć rzadziej. W środku dwa zasilacze, jako, że to konstrukcja dual mono. Dźwięk naprawdę może się podobać. Jest dynamiczny, czysty i ma przy tym wszystkim odpowiednią ilość mięcha dla tych, którzy lubią cięższą muzę. Co w tym wszystkim najciekawsze jego cena ( pewnie przez brak popularnych wycieraczek ) jest dość rozsądna i może stanowić ciekawą alternatywę dla sporo droższych sprzętów. U mnie gra z dość leciwym, ale klasowym preampem Denona ( PRA-1100 ). Końcówka zagościła na dłużej. Jest to mój pierwszy zestaw dzielony, ale uważam, że warto iść w tę stronę.

Ciekawostką jest to, że na rynek niemiecki ta sama końcówka ma inne oznaczenie : M-5500 i jedyną różnicą jest to, że napis Onkyo Integra jest złoty,a nie szary :-). Ciekaw jestem, czy ktoś w klubie ma jeszcze ten sprzęt ? Jest dość rzadki i już chyba nawet M-504 częściej się trafia.

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jakie kolumny polecacie z podłogowych 2, 2,5 drożnych do Onkyo A-8850, żeby perkusja bardziej twardo zagrała? Po prostu kolumny bardziej energetyczne.Cena tak do 1000zł. Kompletnie na Onkyo się nie znam bazuję od wielu lat na Rotelach, ale chciałbym pomóc bratu. Pokój to 12 M2 muzyka to rock i rock progresywny, Rock-Blues.

Edytowane przez Satori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to jednak nie musiały być podłogówki, to polecił bym Paradigm Titan Monitor. Grałem na nich tym wzmacniaczem w 12 m. kilka lat, i było fajnie. Budżet też sie zgadza. Swoje sprzedałem za 800 + używane standy ok. 200.

Dziękuję za odpowiedź, ale uparł się na podłogowe to kompletny laik i trudno mu wyperswadować, że niektóre monitory grają lepiej niż podłogowe. Ale też nigdzie ich nie widzę jak na razie. W każdym razie dziękuję Ci za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Mam pytanie o Onkyo a-8051. Czy warto się nim zainteresować i jaką cenę max za niego warto dać? 200, 300zł? Za kilka godzin kończy się aukcja więc sprawa pilna. Będę wdzięczny za pomoc.

Lubię jak słychać szczegóły w muzyce i nisko schodzący bas. Czy ten model będzie wart uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kolumny do niego?

 

na razie są jakie są czyli CAT Leb 404 jednak zmodyfikowane, dołożone cewki wymienione kondensatory na lepsze i jakoś to w miarę gra, ale przyszłościowo (jak uzbieram kasę) będę chciał je wymienić na coś lepszego. Dlatego pytam czy w ogóle warto tym wzmacniaczem się interesować i w niego zainwestować (a jeśli tak to ile zainwestować warto)

Edytowane przez piotreczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam. A co powiecie na TX-2500? Mimo 40 lat nadal piękny. Dźwiekowo tez nie mozna mu nic zarzucić. Od 2 dni cieszy moje ucho.... zachorowalem na stary amplituner no i jest... oczywiscie wymaga troche pieszczot w postaci wymiany malych żaróweczek... Taka moja refleksja januszowa lekko - kiedys to bylo... Solidny ciezki aluminium i tylko 27W/kanał. Jednak z kazdym skokiem potencjometru wyciska soki z Melodik 40. Fanom basu ręczę ze po przekreceniu pokrętła basu w prawo subwoofery mozna spokojnie wystawiac na sprzedaż. Oczywiscie nie jestem fanem basu wiec jest na zero i jest to bardzo przyjemny wyrownany dźwiek z dobra dynamika. Pozdrawiam

post-49849-0-27402400-1526147555_thumb.jpg

Edytowane przez bany998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luk1985 masz racje... za swojego wylicytowalem za nieduze pieniadze jednak cos za cos - byl bardzo brudny przepalone 2 zarowki skali pokretlo radia luzne...myslalem ze sie poplacze. Jednak na pocieszenie w srodku oryginal. Nie ma sladu jakiejkolwiek ingerencjiczy proby naprawy czegololwiek... na szczescie powoli doprowadzam go do kultury:) uzupelnilem podswietlenie skali i wskaznikow wyczyscilem wydmuchalem. Pokretlo skali wystarczylo dokrecic. Jeszcze 4 mini zaroweczki musze zamowic i 1 pokretlo bo nieoryginalne. I powiem tobie ze juz cieszy:) mam sentyment do ladnych staroci. I gra to naprawde zacnie. Za te pieniazki (300 zł) naprwde kulturalny dzwiek radio ktorego mi brakowalo i ten miod na oczy...i w dzien i wieczorem. Oczywiscie o gustach sie nie dyskutuje ale podobaja mi sie amplitinery z lat 70'tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ja to się boję kupić starych niby kultowych,trzeba znać się na elektronice,ja mam znajomego który się zna,ale kompletnie nie dotrzymuje on słowa,trzeba mieć dużą wiedzę o elektronice żeby sprawdzić te stare i wymienić co trzeba do regeneracji,oraz czy ktoś już wcześniej nie dłubał i wymieniał,paro letni bym kupił,gdzie nie był otwierany,ale tych starszych bym się bał kupić,dlatego kupiłem nowego -pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem odtwarzacz cd DX-7111.Oczywiście nie doczytałem,że nie posiada on pilota.Jednak posiada z tyłu wejście RI.Pytanie czy jest możliwość sterowania pilotem od wzmacniacza innej firmy spinając oba urządzenia przez to wejście?Czy musi to być wzmacniacz Onkyo?

 

Tak onkyo spinasz i gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.