Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po odsłuchu Onkyo M-5000R i ....leciwego M-5030. Jeszcze mam banana na twarzy :) Te piękne wychyłowe wskaźniki,eh. Oczywiście wygrał starszy M-5030. Super dynamiki,bas w porównaniu do M-5000R dużo niżej schodzi,jest trzymany w ryzach.Świetna scena.Jestem zauroczony tym wzmacniaczem :)

Mam dokładnie to samo zdanie. Starszy gra większą skala dźwięku. Jest bardziej dynamiczny i ma piękna barwę. Ma sporo zapasu w niskich rejestrach. M5000r wygląda poważnie ale dźwięk jest trochę sterylne i taki efekciarski nadmuchany.

To moje zdanie po słuchaniu m5000r vs m5060r w identycznych warunkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo zdanie. Starszy gra większą skala dźwięku. Jest bardziej dynamiczny i ma piękna barwę. Ma sporo zapasu w niskich rejestrach. M5000r wygląda poważnie ale dźwięk jest trochę sterylne i taki efekciarski nadmuchany.

To moje zdanie po słuchaniu m5000r vs m5060r w identycznych warunkach

Sterylny dźwięk z M-5000R ,to jest właściwe słowo. Ja już poczyniłem pierwsze kroki do zakupu M-5030 :)

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M 5060 chyba lepszy od m 5030?

Ma lepszą wydajność prądową, ale go nie słuchałem. M-5030 lata produkcji (1983-87), natomiast M 5060 (1980-83)

Edytowane przez smax

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma lepszą wydajność prądową, ale go nie słuchałem. M-5030 lata produkcji (1983-87), natomiast M 5060 (1980-83)

Spróbuj dorwać 5060R. Ta końcówka wraz z preampem 3060R miażdzy naprawdę.

Warto wspomnieć, że w 3060r jest doskonałe pre gromofonowe jak byś sie chciał bawić. Wymiatacz z tego zestawu w ogóle.

Minusem starszych sprzętów jest ich trwałość. Moja rada jako ex użytkownika Vintage Onkyo:

1. Sprawdz potencjometry czy nie trzeszczą

2. Przy zakupie zażycz sobie by był sprzęt zimny i słuchaj bardzo cichutko i obserwuj czy wskazniki się wychylają równomiernie i czy na jednym nie zanika sygnał albo na dwóch jednocześnie

3. Sprawdz sobie przełączenie żródeł

4. Czy nie zanika jeden kanał podczas cichej i głośnej gry,

5. Czy nie buczą trafa

6. Czy podświetlenie wskazników jest równomierne (żeby wymienić te zarówki to dłubaniny jest od groma ;P)

To tyle tak na szybko,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dorwać 5060R. Ta końcówka wraz z preampem 3060R miażdzy naprawdę.

Warto wspomnieć, że w 3060r jest doskonałe pre gromofonowe jak byś sie chciał bawić. Wymiatacz z tego zestawu w ogóle.

Minusem starszych sprzętów jest ich trwałość. Moja rada jako ex użytkownika Vintage Onkyo:

1. Sprawdz potencjometry czy nie trzeszczą

2. Przy zakupie zażycz sobie by był sprzęt zimny i słuchaj bardzo cichutko i obserwuj czy wskazniki się wychylają równomiernie i czy na jednym nie zanika sygnał albo na dwóch jednocześnie

3. Sprawdz sobie przełączenie żródeł

4. Czy nie zanika jeden kanał podczas cichej i głośnej gry,

5. Czy nie buczą trafa

6. Czy podświetlenie wskazników jest równomierne (żeby wymienić te zarówki to dłubaniny jest od groma ;P)

To tyle tak na szybko,

Pre P-3030 ma słabsze pre gramofonowe ?

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nie powiem. Wiem tylko, że 3060R miało wymiatające PRE. Rozbudowane i z kapitalnym brzmieniem.

Wiesz może jak w nowym P-3000R działa pre gramofonowe ?

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wreszcie dojechał M-5030 :) Mam pytanie gdzie kupię kondensatory Nichicon 15000uF 69wv ?

post-17364-0-07206400-1543072703_thumb.jpg

Zapewne nigdzie się ich nie kupi i trzeba będzie włożyć 15000uF 80V i przerabiać zamontowanie :( Proszę o radę kogoś ,kto się na tym zna.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z Farnell?

 

https://pl.farnell.c...ge&sort=P_PRICE

Tylko,że ja potrzebuje z takimi końcówkami jak na fotce,żeby nic nie przerabiać. średnica ma być 40mm , długość 80 mm

post-17364-0-42451900-1543085158_thumb.jpg

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z napięciem 80-100V dużego wyboru nie ma, 63V jest większy wybór, ale tu już musiałbyś zmierzyć, czy dałoby radę, nawet jak, dla bezpieczeństwa lepiej 80V.

 

Tutaj wymiary się zgadzają, ale czy pasują wyprowadzenia to musiałbyś w Datasheet sprawdzić.

https://pl.farnell.com/united-chemi-con/esmh800vrt223mb80t/cap-22000-f-80v-alu-elec-snap/dp/2842062

Edytowane przez lost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

powiem krotko tuner 9990 super deck TA 2070 i 2900    M506 M508 M509  P306 P308 P309 super tylko jedna rzecz wszystkie naprawiałem musi być remont bo z starosci jest to sprzet wygrzany wystepuja zimne luty kondensatory  do wymiany tam gdzie pracuja juz na progu po zmianie w sieci 220v na 230v wiec dodatkowe koszty ale to i tak 100% satysfakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, maciej 80 napisał:

Ja zmieniłem na Jamicony 15000uF 80V i jest super :)

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2019 o 13:40, smax napisał:

Ja zmieniłem na Jamicony 15000uF 80V i jest super :)

to super gratulacje. Nowy sprzet i dziewczyna nie da ci takiej satysfakcji jak ten stary  zapomniałem dodać żeby sprawdzać przy naprawach fuserezistory lubią z starości tracić rezystancję  znalazłem już ich kilka ledwo zipiących pozdrawiam miłej zabawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Do klubu z NS-6170 się wpisuję, testuje go od kilku dni. Funkcjonalność mega, brzmienie tez niczego sobie :) Zachęcony zaczynam się rozglądać za P-3000r i chciałbym uzyskać jak najwięcej opinni o nim, ogólnie jak brzmienie, jakiej jakości phone, czy godnie zastąpi Rotela RC-995 w systemie? Na razie bedzie grał z RB990 ale kto wie, może i jego jakieś M na wychyłach zastąpi? Powodem zmiany jest chęć zwiększenia funkcjonalności systemu i lekki powiew nowoczesności.

 

Edytowane przez P4R4D0X

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

z radością melduję się na łodzi zwanej Onkyo :)

Czekam właśnie na zestaw Integra M-5030 + P-3030.

Chcę ten zestaw podłączyć pod Dynaudio DM 2/7. Czy to dobry pomysł?

Coś niemrawo tu :D

Edytowane przez piotralski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś za ten zestaw Onkyo? Niemrawo bo sporo klubów  także innych, jest trochę uśpionych :-) to połączenie  z DM powinno być dobre, musisz sam przesłuchać, każdy lubi inny dźwięk  :-) zawsze pamietaj lepiej odsłuchać,  do końca  no możesz polegać  na opisach, bo może być wpadka ostra 

Chociaż zamiast monitorów to lepiej kupić  podłogowe, lepiej zagrają  przeważnie  oczywiście , w tym przedziale cenowym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arturas napisał:

Ile dałeś za ten zestaw Onkyo? Niemrawo bo sporo klubów  także innych, jest trochę uśpionych :-) to połączenie  z DM powinno być dobre, musisz sam przesłuchać, każdy lubi inny dźwięk  :-) zawsze pamietaj lepiej odsłuchać,  do końca  no możesz polegać  na opisach, bo może być wpadka ostra 

Chociaż zamiast monitorów to lepiej kupić  podłogowe, lepiej zagrają  przeważnie  oczywiście , w tym przedziale cenowym 

Właściciele Onkyo siedzą wygodnie w fotelu i słuchają muzyki. Reszta się spina co gra a co nie. 

Cale szczęście onkyo nie jest super popularne to dzięki temu ceny są świetne nawet za nowe urządzenia. Dźwiękowo i jakościowo się bronią. 

DLa mnie Onkyo to Hifi w rozsądnej kasie. Streamer 6170 to potwierdza. 

Gratuluję zestawu 5030 i 3030. PIĘKNE KLOCKI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarz tak go wysmarował jakimś siuwaksem, że musiałem pół godziny szybę czyścić :)

Na koniec okazało się, że nie mogę jej już przykręcić - nakrętki odleciały od panelu, wiec trzeba było rozkręcić, a przy okazji wyczyścić, bo w środku był syf niemiłosierny. Kondy w moim zestawie wyglądają na zdrowe.

IMG_2421.JPG

I kolejne fotki....

IMG_2412.JPG

IMG_2413.JPG

IMG_2417.JPG

W dniu 11.11.2018 o 10:12, szczypior88 napisał:

6. Czy podświetlenie wskazników jest równomierne (żeby wymienić te zarówki to dłubaniny jest od groma ;P

W 5030 wystarczy odkręcić maskownicę zegarów/panel przedni - 5 śrubek i lampki są na wierzchu :)

IMG_2422.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.