Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie M-5030 kosztował 2,5 k . Koszt zakupu + serwis.Na pewno taniej bym go nie oddał :)

Edytowane przez smax

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli ktoś zna się na elektronice, żeby samemu coś naprawić, to owszem  może się bawić w vintage, ja nigdy nie kupię,  bo nie znam się na elektronice i nie stać mnie na naprawy, chyba że reduktor  szumu by mi wziął takiego na warsztat do siebie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, smax napisał:

Mnie M-5030 kosztował 2,5 k . Koszt zakupu + serwis.Na pewno taniej bym go nie oddał :)

Mnie 1k więcej, ale w komplecie z P-3030.

Apropos serwisu, możecie kogoś polecić w okolicach Warszawy? Zależy mi na uczciwym i dobrym fachowcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zawsze podobały P-3060R/M-5060R, chociaż starsze serię też są ładne. Przedwzmacniacz ma sporo przełączników/potencjometrów którym pewnie nie zaszkodziłoby ich rozebranie i czyszczenie, ale końcówce wystarczy chyba czyszczenie w środku, jak wszystko gra, nie ma co na siłę naprawiać. Na YT jest kanał Retro Audio, gdzie pokazane jest jak się zająć przełącznikami i potencjometrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lost napisał:

Mnie się zawsze podobały P-3060R/M-5060R, chociaż starsze serię też są ładne. Przedwzmacniacz ma sporo przełączników/potencjometrów którym pewnie nie zaszkodziłoby ich rozebranie i czyszczenie, ale końcówce wystarczy chyba czyszczenie w środku, jak wszystko gra, nie ma co na siłę naprawiać. Na YT jest kanał Retro Audio, gdzie pokazane jest jak się zająć przełącznikami i potencjometrami.

Miałem ten zestaw. Dla mnie najpiękniejsze Onkyo w historii. Grał jak Marzenie!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2019 o 20:34, szczypior88 napisał:

Miałem ten zestaw. Dla mnie najpiękniejsze Onkyo w historii. Grał jak Marzenie!!! 

Porównywałeś z czymś te M-5060R?

Szukam alternatywy dla rotela RB-990

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, P4R4D0X napisał:

Porównywałeś z czymś te M-5060R?

Szukam alternatywy dla rotela RB-990

A np z nowym m5000 i p3000. 

Nowy zestaw odpadł w przedbiegach praktycznie w każdym względzie. Barwa, wysterowanie, przestrzeń itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, szczypior88 napisał:

A np z nowym m5000 i p3000. 

Nowy zestaw odpadł w przedbiegach praktycznie w każdym względzie. Barwa, wysterowanie, przestrzeń itd

No to nie jest dobra wiadomość, P3000 planowałem jako pre :(

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Arturas napisał:

Kiepskie to m 5000r?

Nie jest kiepskie. Po prostu nie wpasowaly się może te klocki w system. Nie pamiętam bo to dość dawno było. Tak czy inaczej między nowymi a starymi Onkyo była przepaść. M5000 to takie liniowe granie, kliniczne, zimne wręcz. Za to dynamikę ma super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Arturas napisał:

Dałem  Co podziękowanie za odpowiedź :-) tylko sam widzisz jak z tymi starszymi Onkyo jest, te vintage w dostępnych  cenach to przeważnie szroty spod smietnika od marnych handlarzyn z całej Polski 

Fakt. Znaleźć coś sensownego to tragedia. Nie jestem fanem vintage ale Onkyo jest kozackie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arturas napisał:

Dałem  Co podziękowanie za odpowiedź :-) tylko sam widzisz jak z tymi starszymi Onkyo jest, te vintage w dostępnych  cenach to przeważnie szroty spod smietnika od marnych handlarzyn z całej Polski 

Trzeba po prostu zaryzykować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piotralski napisał:

Trzeba po prostu zaryzykować :)

Dokładnie. Ja tak zaryzykowalem już dwa razy i mam porządny , made in Japan sprzęt który podziała dziesiątki lat i przeżyje niejeden dzisiejszy sprzęt made in China . Gratuluje świetnego sprzętu vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Arturas napisał:

Dałem  Co podziękowanie za odpowiedź :-) tylko sam widzisz jak z tymi starszymi Onkyo jest, te vintage w dostępnych  cenach to przeważnie szroty spod smietnika od marnych handlarzyn z całej Polski 

Niestety za sprzęt vintage w stanie bdb trzeba sporo zapłacić , ale potem jaka przyjemność ze słuchania muzyki :) . Wszyscy niestety chcą kupić vintage za jak najmniejsze pieniądze , a potem narzekają.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ktoś z forum sprzedaje na olx M-5030 ? Czy jest więcej sympatyków wersji M , którzy nawet tu nie zaglądają :)

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.