Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie M-5030 kosztował 2,5 k . Koszt zakupu + serwis.Na pewno taniej bym go nie oddał :)

Edytowane przez smax

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się zawsze podobały P-3060R/M-5060R, chociaż starsze serię też są ładne. Przedwzmacniacz ma sporo przełączników/potencjometrów którym pewnie nie zaszkodziłoby ich rozebranie i czyszczenie, ale końcówce wystarczy chyba czyszczenie w środku, jak wszystko gra, nie ma co na siłę naprawiać. Na YT jest kanał Retro Audio, gdzie pokazane jest jak się zająć przełącznikami i potencjometrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lost napisał:

Mnie się zawsze podobały P-3060R/M-5060R, chociaż starsze serię też są ładne. Przedwzmacniacz ma sporo przełączników/potencjometrów którym pewnie nie zaszkodziłoby ich rozebranie i czyszczenie, ale końcówce wystarczy chyba czyszczenie w środku, jak wszystko gra, nie ma co na siłę naprawiać. Na YT jest kanał Retro Audio, gdzie pokazane jest jak się zająć przełącznikami i potencjometrami.

Miałem ten zestaw. Dla mnie najpiękniejsze Onkyo w historii. Grał jak Marzenie!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.02.2019 o 20:34, szczypior88 napisał:

Miałem ten zestaw. Dla mnie najpiękniejsze Onkyo w historii. Grał jak Marzenie!!! 

Porównywałeś z czymś te M-5060R?

Szukam alternatywy dla rotela RB-990

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, szczypior88 napisał:

A np z nowym m5000 i p3000. 

Nowy zestaw odpadł w przedbiegach praktycznie w każdym względzie. Barwa, wysterowanie, przestrzeń itd

No to nie jest dobra wiadomość, P3000 planowałem jako pre :(

Pozdrawiam, Jacek.

SL-6 + OM40,RX-505 UDAR,NS-6170,RCD991AE,RC-995/RB990BX, DIY na SS "jedwabna kopułka z węglową osiemnastką w betonie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Arturas napisał:

Kiepskie to m 5000r?

Nie jest kiepskie. Po prostu nie wpasowaly się może te klocki w system. Nie pamiętam bo to dość dawno było. Tak czy inaczej między nowymi a starymi Onkyo była przepaść. M5000 to takie liniowe granie, kliniczne, zimne wręcz. Za to dynamikę ma super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Arturas napisał:

Dałem  Co podziękowanie za odpowiedź :-) tylko sam widzisz jak z tymi starszymi Onkyo jest, te vintage w dostępnych  cenach to przeważnie szroty spod smietnika od marnych handlarzyn z całej Polski 

Fakt. Znaleźć coś sensownego to tragedia. Nie jestem fanem vintage ale Onkyo jest kozackie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Arturas napisał:

Dałem  Co podziękowanie za odpowiedź :-) tylko sam widzisz jak z tymi starszymi Onkyo jest, te vintage w dostępnych  cenach to przeważnie szroty spod smietnika od marnych handlarzyn z całej Polski 

Trzeba po prostu zaryzykować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, piotralski napisał:

Trzeba po prostu zaryzykować :)

Dokładnie. Ja tak zaryzykowalem już dwa razy i mam porządny , made in Japan sprzęt który podziała dziesiątki lat i przeżyje niejeden dzisiejszy sprzęt made in China . Gratuluje świetnego sprzętu vintage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Arturas napisał:

Dałem  Co podziękowanie za odpowiedź :-) tylko sam widzisz jak z tymi starszymi Onkyo jest, te vintage w dostępnych  cenach to przeważnie szroty spod smietnika od marnych handlarzyn z całej Polski 

Niestety za sprzęt vintage w stanie bdb trzeba sporo zapłacić , ale potem jaka przyjemność ze słuchania muzyki :) . Wszyscy niestety chcą kupić vintage za jak najmniejsze pieniądze , a potem narzekają.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.