Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Arturas napisał:

Mordeczki moje onkyowskie kochane, no ten a 9050 tak skromnie wygląda w środku, taki chyba mega budżetowy jest, ale mówicie że ładnie  brzmi,ale ciepło jak amplitunery,czy chłodniej detalicznej jak wzmacniacze?

Wypozycz i posłuchaj. Nikt nie ma kuli żeby wiedzieć czego oczekujesz i pod czym to ma grać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczypior ja jestem fanem onkyo i mam onkyo i zestaw swój, zapytałem  bo chce się dowiedzieć tylko brzmienia, czy idzie w stronę  detalu,czy ciepła jak amplitunery,zachowujesz się po chamsku i prostacku, przez takich jak Ty to potem tematy klubowe wiszą  martwe,bo człowiekowi się pisać odechciewa,skoro wejdzie taki jak Ty i zaraz popsuje całą  atmosferę, wiesz szczypior co jest moim marzeniem?spotkać się w realu z takim jak Ty i wymienić poglądy audiofilskie,to by była piękna szybka akcja,nawet w telewizji byś się znalazł, byłbyś sławny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci, to tylko zabawki, nie warto się kłócić i okładać inwektywami

 

A teraz na temat... Od zawsze byłem wielkim fanem Onkyo. Byłem posiadaczem w kolejności: TX-SR504E, TX-SR705, A-9050, T-4030, C-N7050, A-9070, C-7030 (ten mam do chwili obecnej jako transport). Najlepiej oceniam brzmienie w stereo u A-9070 i (!!!) u TX-SR504E.

A-9050 to bardzo dobry wzmacniacz, ale tylko w swojej cenie. Niestety brak mu muzykalności i ciepła, dlatego mnie nie urzekł. A-9070 to inna bajka. Nie zapomnę pięknych, aksamitnych wokali które wydobywały się z niego. Moc jest sporo większa niż w poprzednim, co słychać przy wyższych poziomach głośności (0dB+). Dosłownie piękna, czysta moc w całym niemalże zakresie głośności. Niestety granie nadal suche i sterylne jak dla mnie.

Wydawanie się dziwne ale obecnie mam Yamahę RN 803D i ona niestety pod tym względem wypada lepiej, gra bardziej ciepło i muzykalnie. Wiem, też że niedługo zamienię to Yamahę na coś innego, bo lubię eksperymentować i szukam zawsze lepszego brzmienia, ale prawie na pewno nie będzie to Onkyo :(

 

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Yahoou napisał:

Dzieci, to tylko zabawki, nie warto się kłócić i okładać inwektywami emoji3.png

 

A teraz na temat... Od zawsze byłem wielkim fanem Onkyo. Byłem posiadaczem w kolejności: TX-SR504E, TX-SR705, A-9050, T-4030, C-N7050, A-9070, C-7030 (ten mam do chwili obecnej jako transport). Najlepiej oceniam brzmienie w stereo u A-9070 i (!!!) u TX-SR504E.

A-9050 to bardzo dobry wzmacniacz, ale tylko w swojej cenie. Niestety brak mu muzykalności i ciepła, dlatego mnie nie urzekł. A-9070 to inna bajka. Nie zapomnę pięknych, aksamitnych wokali które wydobywały się z niego. Moc jest sporo większa niż w poprzednim, co słychać przy wyższych poziomach głośności (0dB+). Dosłownie piękna, czysta moc w całym niemalże zakresie głośności. Niestety granie nadal suche i sterylne jak dla mnie.

Wydawanie się dziwne ale obecnie mam Yamahę RN 803D i ona niestety pod tym względem wypada lepiej, gra bardziej ciepło i muzykalnie. Wiem, też że niedługo zamienię to Yamahę na coś innego, bo lubię eksperymentować i szukam zawsze lepszego brzmienia, ale prawie na pewno nie będzie to Onkyo :(

 

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Miałem u siebie 9050 i 9070 to 9050 wydawał mi się delikatnie bardziej nasycony na środku, odrobinę muzykalnosci miał. Onkyo 9070 za to typowy brutal, sucho trochę ale wydajnie. Świetnie się zagrał z Dali Helicon 400mk2 np. Bardzo sobie chwalilem jego wydajność prądową bo trzymał dźwięk w ryzach że sporą dawką powietrza. Pewnie też kwestia zestawienia sprzętowego. 

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by się zgadzało. Czyli poprawnie, aż do bólu. W A-9050 podobała mi się funkcja Bass Phase Matching Boost czy jakoś tak. Przy bardzo cichym słuchaniu dodawała trochę ciepła i barwy.
Gdybym obecnie miał wrócić do Onkyo to zdecydowanie do A-9070. Piękny klocek, ale powinien kosztować max 3000 zł, czyli dokładnie tyle za ile go odsprzedałem (około roczny, na gwarancji EIC i w idealnym, wręcz sklepowym stanie)

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Yahoou napisał:

To by się zgadzało. Czyli poprawnie, aż do bólu. W A-9050 podobała mi się funkcja Bass Phase Matching Boost czy jakoś tak. Przy bardzo cichym słuchaniu dodawała trochę ciepła i barwy.
Gdybym obecnie miał wrócić do Onkyo to zdecydowanie do A-9070. Piękny klocek, ale powinien kosztować max 3000 zł, czyli dokładnie tyle za ile go odsprzedałem (około roczny, na gwarancji EIC i w idealnym, wręcz sklepowym stanie)

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Racja. Ten Bass coś tam to fajny bajer :P

Onkyo 9000 ma jeszcze więcej prądu i odejścia w trzymaniu kolumn. Mialem przez chwilę na testy. Dla mnie te wzmaki to hity w swojej klasie. Teraz będzie można 9070 tanio wyrwać bo wyprzedaja je. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Yahoou napisał:

Niestety brak mu muzykalności i ciepła, dlatego mnie nie urzekł.

Być może, ale jeśli ktoś jak ja ktoś nie lubi ciepła?

16 godzin temu, Yahoou napisał:

Czyli poprawnie, aż do bólu

Czyli idealnie.

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie jakieś sensowne rozmowy, każdy słyszy inaczej, dla mnie a 9070 gra czysto technicznie detalicznie,  trzeba się przyzwyczaić, coś za coś, dla niektórych muzykalnosc to ciepłe brzmienie, a 9070 i tak cenowo wypada bardzo dobrze w porównaniu do konkurentów budową i dźwiękiem i ceną, sporą większość bije na głowę, aktualnie jest wycofywany,używki  można kupić w dobrej cenie, ciekawe co wejdzie na jego miejsce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tutaj bo w sumie dotyczy to Onkyo. Szukamy w miarę jasnych, grających bardziej średnicowo z niezbyt mocnym i maksymalnie kontrolowanym basem kolumn. Bas nie musi zbyt głęboko schodzić bo tego nie lubię. Jeśli ktos zna słuchawki Grado to szukamy czegoś w ten deseń. Szybkość dźwięku to podstawa. Scena jest mniej istotna bo i tak nie słucham po audiofilsku. Wychodzi mi, że kolumny zamknięte. Mogą być używane, a nawet vintage. Do około 3-4 tysięcy zł. Ale mniej to lepiej.

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2019 o 12:07, Arturas napisał:

Wypad,a Ty gdzie nie pójdziesz to wychodzisz na lamera frajera,chodz spotkamy sie w realu to pogadamy,dostaniesz kopa na rozped az w nachy narobisz lamusie 

Może w gronie jakim się otaczasz to jest normalne, ale tutaj nie więc trzymaj nerwy na wodzy i pisz z kulturą. Widać że masz raczej blisko 20lat i problem dzisiejszych faceeboojowych nastolatków. Ochlon, przemysl co piszesz i wróć. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 21.02.2019 o 19:40, smax napisał:

M-5000R też zakończyli produkcję . Może wypuszczą coś co zagra jak old power amplifiers ?

Za kilka dni będę szczęśliwym posiadaczem tej końcówki, na razie będzie napędzane przez RZ810. Ale już myślę o zakupie P3000R.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, to mój pierwszy post. Jestem fanem Onkyo, obecnie posiadam zestaw A-9150 i NS-6130 oraz słuchawki ES-HF300. Mam pytanie z jakimi kolumnami najlepiej wam brzmią te wzmacniacze ? Czy słuchał ktoś z Polk Audio z serii signature ? Obecnie u mnie to gra z JBL Studio 230 ale brakuje mi lekko ciepła w tym zestawieniu.

Edytowane przez Tomek_waw
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Onkyo 9050, a więc poprzednik Twojego 9150. Kiedyś miałem słynne Tannoy m1 i było fajnie i miło, ale bez detalu i z przygaszoną górą. Teraz mam BMN F3 i jest spoko, to bardzo plastyczne kolumny i naprawdę uniwersalne. Nie określiłbym ich jako ciepłe czy zimne. Są neutralne. W połączeniu z 9050 nie ma żadnej ostrości na górze, bas fajnie zróżnicowany. Bas to najmocniejsza strona tego wzmaka zresztą. Jedyny minus tego połączenia to taki, że teraz Onkyo jest najsłabszym ogniwem systemu i leci chyba na sprzedaż. Spróbuj może tańsze BMN B3. Filozofia dźwięku podobna, a do tego Onkyo nie ma sensu dawać czegoś więcej. Nie wykorzystasz potencjału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam 2 zestawy jednocześnie, właśnie JBL studio 230 i od wczoraj Polk audio s50e. Polk audio grają z nim tak żywo i super przestrzeń robią, bas bardzo fajny. Brakuje mi tylko trochę " mięsa " w tym dzwięku. JBL są bardzo dobre niżej i ten bas jest taki bardziej miękki ale znowu brakuje im tworzenia tej sceny. Chyba ten polki rzeczywiście potrzebują czegoś bardziej ciepłego jak Denon. Jedyne czego na pewno nie zamienię to NS-6130, to jest taki kozak ,że aż się dziwię ,że nie jest droższy. KEF nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2019 o 19:16, Sławomir_71767 napisał:

Za kilka dni będę szczęśliwym posiadaczem tej końcówki, na razie będzie napędzane przez RZ810. Ale już myślę o zakupie P3000R.

Pozdrawiam,

Masz już M-5000R ? Pochwal się :)

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku odpowiedniego wątku w zakładce KD zapytam tutaj . Jak wygląda sprawa serwisów strumieniowych w amplitunerach AV Onkyo tych z modeli produkcyjnych 2017 oraz 2018 ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy działają . czy może wyłączyli jak w Pionerze , Denonie itd

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz zbyt ogólnikowo działa to co jest napisane w specyfikacji, raczej pytał bym o to JAK działa i czy dobra jest obsługa\aplikacja bo szczyt szybkości i wygody to nie jest o ile spotify obsługuje przez przez oficjalną apke to tidal dezzer obsługujesz przez apke onkyo która jest wolna i mało funkcjonalna.

Dość często ludzie narzekają na chromecast funkcję i bluetooth który ma opóźnienie w wysyłany dźwięku jak twierdzi onkyo tak ma być... ?

A co wyłączyli w pioneerze i denonie? spotify w jakiś starych modelach o tym piszesz?

Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, marek-1969 napisał:

Z braku odpowiedniego wątku w zakładce KD zapytam tutaj . Jak wygląda sprawa serwisów strumieniowych w amplitunerach AV Onkyo tych z modeli produkcyjnych 2017 oraz 2018 ?

Hej, nie wiem jak w KD ale w streamerze NS-6139 od grudnia dostałem już 2 aktualizacje. Jedna dodała odtwarzanie MQA master z Tidala, w drugiej doszedł Amazon Music.  

*** offtopic *** 

Muszę cofnąć to co napisałem wcześniej o połączeniu z polk audio. Zmieniłem ustawienie , pograły kilka godzin i teraz jest już bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.03.2019 o 19:16, Sławomir_71767 napisał:

Za kilka dni będę szczęśliwym posiadaczem tej końcówki, na razie będzie napędzane przez RZ810. Ale już myślę o zakupie P3000R.

Pozdrawiam,

Coś długo jedzie do Ciebie ten M-5000R z tej Malaysi

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wybaczcie, jeśli nie przejrzałem całego wątku. Mam pytanie, czy miał ktoś do czynienia ze Scepterami ? Takimi jak 5001 ? A jeśli tak, to czy może podzielić się wrażeniami,opiniami ?

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kapibara napisał:

Zastanawiam się nad kupnem tunera Onkyo T 4670 a T 4270? Który byście kupili?

Który bardziej pasuje do systemu, który bardziej się podoba, który tańszy i w lepszym stanie. Kondensator pamięci raczej będzie do wymiany,  T-4670 jakby był z oryginalnym pilotem to jeszcze nieźle, sam mam T-4650, parametry te same, tyle że pilota nie ma, ale można sterować przez RI.

Tunery.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.