Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.03.2019 o 17:20, smax napisał:

Coś długo jedzie do Ciebie ten M-5000R z tej Malaysi

Witam,

Długo, bardzo długo ?

Wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem M-5000R, jestem pod wielkim wrażeniem, poprawa sceny, dynamiki, jest moc. Moje Klipshe na tym sprzęcie odżyły, góra została utęperowana a dół już nie dudni, miałem taki efekt na RZ810.

Już planuje zakup przedwzmacniacza P-3000R ?

Podziękowania dla Panów z Onkyo Polska, pomimo że sprzęt nie jest już sprowadzany do Europy, udało się specjalnie dla Mnie ściągnąć jeszcze jeden egzemplarz. Dziękuje.

 

Po dłuższym odsłuchu podzielę się swoją opinią.

 

Pozdrawiam,

 

Edytowane przez Sławomir_71767
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smax a jak sprawuje się Tobie M-5030 z tym P-3060?  Ja od jakiegoś czasu poluję na P-3060R bo to chyba lepsze rozwiązanie no i parę złociszy więcej. I to pewnie już taka wersja optimum będzie bo na wyższe od M-5030 to chyba będę musiał jeszcze trochę popracować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, GregWatson napisał:

smax a jak sprawuje się Tobie M-5030 z tym P-3060?  Ja od jakiegoś czasu poluję na P-3060R bo to chyba lepsze rozwiązanie no i parę złociszy więcej. I to pewnie już taka wersja optimum będzie bo na wyższe od M-5030 to chyba będę musiał jeszcze trochę popracować.

Jak dla mnie jest to idealne połączenie. Mam tez zestaw ok 6 miesięcy,ale chce iść wyżej :) Tylko problem z kupnem nowszego set-u

 

 

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze decka TA-2570 z deseczkami po bokach i za tą cenę to jest rewelacja. Poluję jeszcze na Onkyo FR-435 do drugiego pokoju ale ten co wisi na alle... to lekka przesada cenowa. Widziałem za 400 zł z pilotem ale się spóźniłem  - ktoś to słyszał jak gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Po kilku dniach odsłuchu M-5000R, mogę podzielić się swoją opinią. Moja przygoda z zamiarem zakupu wzmacniacza stereo zaczęła się w sierpniu 2018, w tym czasie miałem w domu na odsłuchu Atoll IN100SE, Cambridge Audio CXA80, Denon PMA-1600NE,  Magnat MA 1000, Marantz PM8006, Musical Fidelity M5si, Roksan Kandy K3, Roksan Caspian M2, Unison Research Simply Italy, Vincent SV-227. Unison to było to czego oczekiwałem od nowego wzmacniacz ale postanowiłem zaryzykować i zamówiłem M-5000R, nie żałuje wydanych pieniędzy, ponieważ ten sprzęt rozkłada na łopatki wszystkie w/w wzmacniacze. Już planuje zakup przedwzmacniacza P-3000R, myślę że może być jeszcze lepiej.

W celu odsłuchu, wszystkie wzmacniacze były podłączone do Onkyo RZ810, muzyka z Tidal, kolumny Klipsch RP260F.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2019 o 17:09, Sławomir_71767 napisał:

Dzień dobry,

Po kilku dniach odsłuchu M-5000R, mogę podzielić się swoją opinią. Moja przygoda z zamiarem zakupu wzmacniacza stereo zaczęła się w sierpniu 2018, w tym czasie miałem w domu na odsłuchu Atoll IN100SE, Cambridge Audio CXA80, Denon PMA-1600NE,  Magnat MA 1000, Marantz PM8006, Musical Fidelity M5si, Roksan Kandy K3, Roksan Caspian M2, Unison Research Simply Italy, Vincent SV-227. Unison to było to czego oczekiwałem od nowego wzmacniacz ale postanowiłem zaryzykować i zamówiłem M-5000R, nie żałuje wydanych pieniędzy, ponieważ ten sprzęt rozkłada na łopatki wszystkie w/w wzmacniacze. Już planuje zakup przedwzmacniacza P-3000R, myślę że może być jeszcze lepiej.

W celu odsłuchu, wszystkie wzmacniacze były podłączone do Onkyo RZ810, muzyka z Tidal, kolumny Klipsch RP260F.

Pozdrawiam,

Czekałeś tyle na swoją M ,żeby Ci dostarczyli,  a tu na allegro ktoś wystawił 4 nowe sztuki

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, smax napisał:

Czekałeś tyle na swoją M ,żeby Ci dostarczyli,  a tu na allegro ktoś wystawił 4 nowe sztuki

Prawdopodobnie przyjechały do Europy razem z moją końcówką:) Ja dostałem lepszą cenę, miałem spory rabat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P-3000R koniecznie, bo bez niego końcówka gra tylko na pół gwizdka. Sam kupiłem najpierw M-5000R, a później dopiero przedwzmacniacz i była to właściwa decyzja, gdyż końcówka wpięta bezpośrednio do amplitunera najnormalniej w świecie będzie się marnować.

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Drunk napisał:

P-3000R koniecznie, bo bez niego końcówka gra tylko na pół gwizdka. Sam kupiłem najpierw M-5000R, a później dopiero przedwzmacniacz i była to właściwa decyzja, gdyż końcówka wpięta bezpośrednio do amplitunera najnormalniej w świecie będzie się marnować.

Widzę,że jednak jest sporo posiadaczy Onkyo M :)

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upolowałem jeszcze Onkyo FR-435 takie wszystko w jednym dla ubogich audiofili :)  - czyli: amplituner, CD, minidisc, nagrywarka minidisc oraz DAC w jednym. Bardzo ciekawa konstrukcja. W środku bardzo starannie wszystko upakowane, przedni panel starannie zrobione aluminium i gra też bardzo przyzwoicie. Do tego kilka dodatkowych wolnych wejść.

Widziałem kilka modeli innych marek tego typu (może nie tak bardzo rozbudowanych) ale ten jak na razie najbardziej do mnie przekonał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,czy na targach w Monachium Onkyo przedstawi następcę M-5000R :)

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ten30 napisał:

Witam
Możecie cos dobrego powiedzieć
o onkyo ta300?

Mam możliwość kupienia za 120pln onkyo ta 300,

szukam jakiś informacji na temat tego decka ale słabo w sieci, pomyślałem że kto jak kto ale klubowicze onkyo będą coś wiedzieć.

Wzmacniacz dual cv 441 rc + kolumny wstęgowe TMR1.

Czy wart jest ceny, czy wart uwagi pasy po wymianie i po delikatnym serwie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich

jestem zdeklarowanym miłośnikiem brzmienia Onkyo. Od kilku lat mam kilka wzmacniaczy tej firmy z serii Integra. Przez moje ręce przewinęły się  8450, 8470,8670 i 8015. W tej chwili przyznam że mam dylemat < pojawiła się osoba, która chce kupić ode mnie 8470  i 8015 i ja za bardzo nie wiem co kupić w zamian. Miałem krotko 8780 i grał genialnie ale miał uszkodzony selektor a sprzedawca mnie okłamał , że jest sprawny > Znalazł się ktoś kto go sobie naprawił  a ja zamieniłem się na 9711 ale ten wzmacniacz mnie nie zachwycił niestety...

Co Waszym zdaniem  mi pozostaje z rodziny Onkyo na wymianę , bo sam nie wiem na co się zdecydować.

Kusi mnie 8690 ale jest bardzo trudno dostępny i drogi. Może wiecie co ewentualnie kupic w zamian. Zależy mi na tym by brzmienie było maksymalnie zbliżone do tego jakie oferuje Onkyo Integra. Lubię muzykalne ocieplone brzmienie z dobrą stereofonią. Nie lubię środka ani nie daj Boże dudniącego basu. Zastanawiałem się nad Marantzem PM 68 ale nie wiem czy to dobry kierunek. Moją skaza na honorze:) jest fakt, ze od 35 lat słucham sprzętu z equalizacją i tylko takie brzmienie lubię.  Mój sprzęt gra na 16 m2 z kolumnami Canton Ergo ,Słucham muzyki soulowej , funky, bluesa, Barrego White'a... Kool and The Gang, The Commodores, Earth Wind and Fire , Erica Claptona i oczywiscie Dire Straits:)....

Wcześniej przez 27 lat miałem Technicsa SUV 550  (1988 r)z którego byłem bardzo zadowolony ale niestety z powodu wieku odmówił posłuszeństwa i musiałem kupić cos innego. Wybór padł na Pioneerra 676 reference i był to dla mnie wzmacniacz bardzo słabo grający pomimo ogromnego poboru mocy na poziomie 670 watów.Tzn grał głośno ale nic poza tym.  Wymieniłem go na Onkyo Integra 8470 i to był strzał w 10 tkę.  Kwota jaka mogę przeznaczyć na zakup to maksymalnie 900 złotych ale chętnie mniej. Wraz z wiekiem stałem się wygodny i wzmacniacz może mieć pilota choć mam świadomość, że zazwyczaj idzie za tym mniejsza moc . Nie chciałbym nic poniżej 2 x 60 wat na kanał przy 8 ohmach. Wzmacniacz nie będzie grał głośno. Chodzi mi o głownie o to aby grał pełnym pasmem i z dobra dynamiką także na małym poziomie głosności. Taki gral SUV 550 Technicsa no i nieszczęsny 8870 od Onkyo.  Bedę wdzięczny za wszelką pomoc przy wyborze wzmacniacza. Pozdrawiam z Krakowa.

Soulman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowość z Monachiu. Amplituner TX-8390 . Firma poszła na całego . Do modelu 8270 doszła nowa funkcjonalność w tym autokalibracja oraz kompatybilność z MQA.

Podobno dostępny w czerwcu za 3,5 kZŁ

IMG_9493.jpg

IMG_9495.jpg

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2019 o 17:04, marek-1969 napisał:

Nowość z Monachiu. Amplituner TX-8390 . Firma poszła na całego . Do modelu 8270 doszła nowa funkcjonalność w tym autokalibracja oraz kompatybilność z MQA.

Podobno dostępny w czerwcu za 3,5 kZŁ

IMG_9493.jpg

IMG_9495.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2019 o 17:04, marek-1969 napisał:

Nowość z Monachiu. Amplituner TX-8390 . Firma poszła na całego . Do modelu 8270 doszła nowa funkcjonalność w tym autokalibracja oraz kompatybilność z MQA.

Podobno dostępny w czerwcu za 3,5 kZŁ

IMG_9493.jpg

IMG_9495.jpg

 

W dniu 14.05.2019 o 17:04, marek-1969 napisał:

Nowość z Monachiu. Amplituner TX-8390 . Firma poszła na całego . Do modelu 8270 doszła nowa funkcjonalność w tym autokalibracja oraz kompatybilność z MQA.

Podobno dostępny w czerwcu za 3,5 kZŁ

IMG_9493.jpg

IMG_9495.jpg

 

W dniu 14.05.2019 o 17:04, marek-1969 napisał:

Nowość z Monachiu. Amplituner TX-8390 . Firma poszła na całego . Do modelu 8270 doszła nowa funkcjonalność w tym autokalibracja oraz kompatybilność z MQA.

Podobno dostępny w czerwcu za 3,5 kZŁ

IMG_9493.jpg

IMG_9495.jpg

ciekawe czy rozwineli brzmienie czy tylko nowy bajer dodany

brawo ze autokalibracja powoli zaczyna byc standardem przynajmniej w ampli stereo

dla wielu pomieszczen jest to prawdziwym zbawieniem wnoszacym do jakosci dzwieku wiecej niz kupno wzmaka czy kolumn za 10 k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Czy chcę czy nie, wracam do Onkyo , bo żona kazała:) Zdecydowałem, że jeśli będzie możliwość to kupię Onkyo 8690, (o ile cena mnie nie zabije). Gdyby ktoś z  Was miał do sprzedania ten model to chętnie kupię.

Pozdrawiam

Soulman 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, soulman73 napisał:

Witam ponownie

Czy chcę czy nie, wracam do Onkyo , bo żona kazała:) Zdecydowałem, że jeśli będzie możliwość to kupię Onkyo 8690, (o ile cena mnie nie zabije). Gdyby ktoś z  Was miał do sprzedania ten model to chętnie kupię.

Pozdrawiam

Soulman 

a czemu kazala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2019 o 17:04, marek-1969 napisał:

Nowość z Monachiu. Amplituner TX-8390 . Firma poszła na całego . Do modelu 8270 doszła nowa funkcjonalność w tym autokalibracja oraz kompatybilność z MQA.

Podobno dostępny w czerwcu za 3,5 kZŁ

IMG_9493.jpg

IMG_9495.jpg

szykuje mocarz pobor energii z zasilacza to 340 W - to juz czolowka wzmacniaczy

dla porownania yamaha rn 803 majaca 100 w /kanal /4 OHM pobiera maksymalnie 250 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.