Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem też inne kolumny w czasie przygody z A-9070, np. fajne minitorki B&W CM6 i niestety tu też nie było rewelacji. 

Nie zrozumcie mnie źle, ten wzmacniacz gra naprawdę przyzwoicie, jednak osoba, która zamierza go kupić musi wiedzieć, że ciepła i magii tu nie znajdzie. I jeśli ktoś twierdzi inaczej, to nie miał wogole styczności z tym sprzętem... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, Yahoou napisał:

ten wzmacniacz gra naprawdę przyzwoicie, jednak osoba, która zamierza go kupić musi wiedzieć, że ciepła i magii tu nie znajdzie

Tylko w jakim wzmacniaczu za 3 kzl znajdziemy ów magię...

Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Yahoou no proszę  Cię :-) no gra detalicznie i mi się na przykład  to podoba,  słychać  wszystkie najmniejsze  detale, to są  te smaczki, Ty akurat wolisz cieplejsze kluski, ja nie lubię, no ale żeby  rn803d? To amplituner sieciowy, no ma więcej  funkcji,ale pod względem  dzwieku? No ale Tobie się podoba tak? Każdy ma swoje  preferencje, ja lubię naturalne  detaliczne  granie akurat, nie lubię kluch i mega basu, ale też  by te detaliczne granie nie było  piasczyste. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Grutka, staram się przedstawić sprawę uczciwie aczkolwiek subiektywnie. Sam wielokrotnie ulegałem opiniom wszelakich zachwytów nad sprzętem w necie i bardzo często się zawiodłem. Kupowałem, a potem tak jak w przypadku tego Onkyo sprzedawałem z dużą stratą.  Miałem ten sprzęt więc przedstawiłem swoją opinię. (Swoją drogą jestem/byłem wielkim fanem sprzętu Onkyo. Miałem TX-SR540E+ DV-SP504E, TX-SR-705E, A-9050+C-7030, A-9070) i mogę powiedziec, że kino domowe to oni robią fajne, ale stereo to już bardzo przeciętne. 

Widzisz, obśmiewasz amplituner Yamaha, którego grania zapewne nie słyszałeś. Mam go wraz z podlogowkami Heco Aurora i naprawdę gra mi to bardzo przyjemnie. Słucham muzyki bardzo dużo i bardzo różnorodnej i z wymienionych urządzeń jak dotąd najlepiej oceniam ten zestaw. Obecne stereo ma tą przewagę nad A9070, że kiedy słucham muzyki w nocy, bardzo cichutko (około -65dB) to dzięki YAPO, słyszę wszystkie dźwięki bardzo dokładnie, łącznie z najniższymi częstotliwościami. Przy Onkyo w tych samych warunkach nie było słychać prawie nic poza średnicą. Żeby uzyskać na nim głęboki, pełny dźwięk, trzeba naprawdę gałę dobrze przekręcić w prawo... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Yahoou przestań  się unosić,  niczego nie obśmiewam, amplitunery  grają  inaczej niż wzmacniacze,  dobrze że  napisałeś  że  to Twoja subiektywna opinia, to jest amplituner sieciowy, to inne urządzenie  i skąd  wiesz że  nie słyszałem? Tobie się podoba to ok, mnie granie heco się nie podoba, daleko im do wysokiej kultury grania/dźwięku,taki dyskotekowy styl grania z mega basem zawsze, nawet gdy to nie ma, ja u siebie nawet przy  cichym słuchaniu, mam także wszystko to o czym piszesz,a nie tylko średnicę,  no ale skoro  Ty słyszałeś  tylko średnicę,  to ja Ci wierzę,  to są Twoje odczucia,  ja mam zgoła inne, dla mnie heco Aurora to  festyniarskie głośniki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj! Kto tu się unosi? ? No bez jaj. Widać, że twoje opinie są obiektywnie zawsze obiektywne... ? "Festyniarskie" głośniki, dyskotekowe granie, niska kultura.... Heh no cóż, znowu źle kupiłem, przepraszam. Za chwilę to sprzedam i zakupię kulturalne granie. I będzie to oczywiście wzmacniacz, bo one ZAWSZE "grają inaczej" niż amplitunery i to jest dogmat. 

P.S.

Niech zainteresowany kolega kupi. Zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że granie A-9070 przypadnie mu do gustu. Choć moim i nie tylko moim zdaniem, granie tego wzmacniacza jest suche i bez emocji, aczkolwiek szczegółowe i precyzyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Yahoou napisał:

Obecne stereo ma tą przewagę nad A9070, że kiedy słucham muzyki w nocy, bardzo cichutko (około -65dB) to dzięki YAPO, słyszę wszystkie dźwięki bardzo dokładnie, łącznie z najniższymi częstotliwościami. Przy Onkyo w tych samych warunkach nie było słychać prawie nic poza średnicą. Żeby uzyskać na nim głęboki, pełny dźwięk, trzeba naprawdę gałę dobrze przekręcić w prawo.

Akurat na brak dynamiki w Onkyo nie można narzekać. A słuchanie muzyki wieczorem przy niskim poziomie głośności to czysta przyjemność. Piszesz, że masz Yamahę podpiętą pod podłogowe Heco Aurora i jest super - ale wcześniej miałeś podpiętą po podstawkowe Klipsche - które bądź co bądź nie można przyrównywać do kolumn podłogowych.

Godzinę temu, Grutka napisał:

Ty słyszałeś  tylko średnicę,  to ja Ci wierzę,

I ja też, bo co innego można było usłyszeć z kolumn podstawkowych RP-250, jeszcze grających po cichu (no może trochę sopranu) ;).

37 minut temu, Yahoou napisał:

Choć moim i nie tylko moim zdaniem, granie tego wzmacniacza jest suche i bez emocji

A tutaj to już pojechałeś, ale szanuję Twoją opinię;)

Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Yahoou napisał:

Grał u mnie z Magnatami Quantum 653 (lepiej oceniam), później z Klipach RP 250 (gorzej).

To pisz modele pełnymi i prawidłowymi nazwami, to zaoszczędzi późniejszych domysłów - bo np. RP-250S to chyba nie jest jednak podłogówka, a ludzie różne cuda potrafią podłączać - tym bardziej że porównujesz je z podstawkowymi Magnatami Quantum 653.

Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zdecydowałem się zaryzykować i kupić Onkyo 8870 z oryginalnym pilotem i oczywiście w pełni sprawny egzemplarz najlepiej po przeglądzie. Chodzi o "sławny " przeskakujący selektor wejść . Chętnie kupię taki wzmacniacz w pełni sprawny z oryginalnym pilotem. Do tej pory miałem ze stajni Onkyo: 8450.8250,8670.8470 i 9711. Jeśli ktoś z Was miałby do sprzedania ten model wzmacniacza chętnie kupię. Pozdrawiam. Soulman.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

9711 to dobry wzmacniacz . Moim zdaniem dość surowy ale mocny. Ja od 30 lat używam equalizacji i tylko tak słucham muzyki więc dla purystów moje brzmienie nie jest wyznacznikiem. Spośród tych modeli które słuchałem najlepiej bez eqalizacji wypadł moim zdaniem 8670. Ma niesamowitą scenę. Tu jednak momentami brakowało "mięsa". 9711 jest lekko zmulony a głos brzmienie skupia się na średnicy i lekko konturowym basie za którym nie przepadam. Jednak z equalizacją zagrał naprawdę dobrze.

8870 to inna para kaloszy. Ten wzmacniacz zjada na śniadanie wszystkie powyższe modele. Gra pięknie pełnym pasmem z dużą dynamiką a zarazem detalicznością.  Miałem go kiedyś bardzo krótko ponieważ trafiłem na oszusta który sprzedał mi go jako pełnosprawny tymczasem selektor od początku żył swoim życiem. Z żalem go sprzedałem. Szukam egzemplarza w pełni sprawnego, który mógłby mi posłużyć przez lata. Może ktoś z forumowiczów ma taki egzemplarz ?

Ceny 9711 są przyzwoite. Moim zdaniem można zapłacić za niego do 700 złotych . Selektor też lubi czasami przeskoczyć ale tak naprawdę wiele zależy od egzemplarza. Mój kolega ma ten wzmacniacz od 5 lat i nigdy nic się z nim nie działo. Wzmacniacze z serii Onkyo Integra moim zdaniem są bardzo udane i uniwersalne lecz nie nadają się do mocnego brzmienia ( metal, rock gotycki itp).           

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, soulman73 napisał:

Witam wszystkich.

Zdecydowałem się zaryzykować i kupić Onkyo 8870 z oryginalnym pilotem i oczywiście w pełni sprawny egzemplarz najlepiej po przeglądzie. Chodzi o "sławny " przeskakujący selektor wejść . Chętnie kupię taki wzmacniacz w pełni sprawny z oryginalnym pilotem. Do tej pory miałem ze stajni Onkyo: 8450.8250,8670.8470 i 9711. Jeśli ktoś z Was miałby do sprzedania ten model wzmacniacza chętnie kupię. Pozdrawiam. Soulman.

 

Te wyglądają sensownie.

nr 1

nr 2

Sam się zastanawiałem nad tym modelem ale jednak stanęło na tym że jeżeli Onkyo to A-9070 i też cały czas szukam...

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.  Wyglądają dobrze ale jakoś nie mam za bardzo zaufania do firm sprzedających sprzęt na allegro. Wolałbym kupić od kogoś bezpośrednio. Na niemieckim ebayu jest kilka fajnych egzemplarzy ale trzeba dać z przesyłką około 1300 - 1500 złotych. Nie każdy też ma pilota. Oglądałem ostatni0 na ebayu dzielone Onkyo 304 i 504 . Jak dla mnie rewelacja  Trzeba dać ok 6 tysięcy. Za Grand Integrę 308 i 508 około 10 tysięcy. Jak dla mnie to już trochę dużo jak za sprzęt bez mała 35 letni. Był kiedyś do kupienia model Grand Integra 8890 za 6400 na olx. Biorąc pod uwagę cenę 8870 przy założeniu, że nie będzie nawalał selektor to jest moim zdaniem bardzo dobry wybór. 9070 gra już jednak mniej bajkowo a bardziej elektronicznie ale na pewno jest to dobry wzmacniacz. Mnie jednak nie do końca pasuje. Na olx jest do wzięcia w super stanie za 2800. Pozdrawiam

Soulman 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten za 2800 faktycznie ładny bo się do niego śliniłem ? ale sprzedawca nie chce mi zrobić promocji ?
Czekam może ceny się trochę przydołują za jakiś czas albo wejdzie gdzieś coś innego.

 

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Raczej nie przydołują,  te 2800 za taki wzmacniacz to nie jest wysoka cena, nic dobrego za bezcen się nie kupi, wystarczy  spojrzeć  ile kosztują  zwykłe  amplitunery, jak każdy także zawsze patrzę  by najtaniej kupić,  ale bez przesady, był jakiś czas temu chyba za 2500 zł ale porysowany sporo, to samo z tym powystawowym a 9000r, pierwszy raz widzę  ten model za okazyjna cenę, tak to w ogóle  go nie ma z rynku wtórnego, więc potem na niego można sobie czekać okazyjnie aż  do usra.... śmierci, albo pojawi się za 10 lat jako szrot vintage za 10 tysięcy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja to nie mogę  brać  udziału  w takich rozmowach, bo od razu zaczynam drapać się po głowie,  już  mi chodzi teraz w myślach Pioneer a 70da ? jest ekspozycyjny za 4499zl, dobra okazja nie powiem, pomyślę by wypożyczyć go  może do domu, miałem  dwa miesiące czy trzy spokoju, bo kupiłem nowe kolumny, to teraz wzmacniacz znowu hahahaha ? męcząca  jest ta pasja, ale kolumn  nie zmienię  przez następne  10 lat, zarzekam się!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam, że 2800 za tego Onkyo 9070 to dobra cena zważywszy, że jest w super stanie a kosztował było nie było 5500 złotych trzy lata temu

Link do fajnej recenzji

 

Słuchałem go nie tak dawno. Dla mnie jest niestety trochę za bardzo nowoczesny w brzmieniu i nie ma w sobie tej magii charakterystycznej dla starszych klocków Onkyo ale to naprawdę dobry, prawie nowy sprzęt w sensownych pieniądzach moim zdaniem. Pozdrowienia. Soulman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Grutka napisał:

Raczej nie przydołują,  te 2800 za taki wzmacniacz to nie jest wysoka cena, nic dobrego za bezcen się nie kupi, wystarczy  spojrzeć  ile kosztują  zwykłe  amplitunery, jak każdy także zawsze patrzę  by najtaniej kupić,  ale bez przesady, był jakiś czas temu chyba za 2500 zł ale porysowany sporo, to samo z tym powystawowym a 9000r, pierwszy raz widzę  ten model za okazyjna cenę, tak to w ogóle  go nie ma z rynku wtórnego, więc potem na niego można sobie czekać okazyjnie aż  do usra.... śmierci, albo pojawi się za 10 lat jako szrot vintage za 10 tysięcy 

Pożyjemy ... zobaczymy ? . A jak mi wypali transakcja to te 2800 będzie musiało się zmienić prędzej czy później. Ale nie zapeszam bo jeszcze będę musiał od(sz)czekać ?

4 godziny temu, soulman73 napisał:

Też uważam, że 2800 za tego Onkyo 9070 to dobra cena zważywszy, że jest w super stanie a kosztował było nie było 5500 złotych trzy lata temu

Link do fajnej recenzji

 

Słuchałem go nie tak dawno. Dla mnie jest niestety trochę za bardzo nowoczesny w brzmieniu i nie ma w sobie tej magii charakterystycznej dla starszych klocków Onkyo ale to naprawdę dobry, prawie nowy sprzęt w sensownych pieniądzach moim zdaniem. Pozdrowienia. Soulman

Czytałem tą recenzję już jakiś czas temu i była ona jedną ze składowych które przesądzają o tym że szukam Onkyo do swoich Dali. Mam nadzieję że moja cierpliwość zostanie wynagrodzona i na dłuższy czas da mi spokój ducha jeśli chodzi o stereo, bo jak już zdążyłem zauważyć czytając to forum, z czasem może się to przerodzić w nieustanną żonglerkę paczkami i klockami w celu uzyskania przysłowiowego Status Quo. A niekoniecznie mam na to aż taką ochotę ?.

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą. Jak się zacznie kombinować ze sprzętem to im dalej w las tym ciemniej. Ja sprawę kolumn mam od kilku lat załatwioną . Kupiłem kolumny niby dedykowane do kina domowego Pioneer SH510V. Takie same mam w pracy w sali odsłuchowej dla czytelników. Moim zdaniem grają lepiej niż Canton Ergo . Mam porównanie bo mam takie w drugim pokoju. Z kolumnami już nie kombinuję. Świetnie zgrywają się z każdym Onkyo Integra a kosztują czapkę gruszek o ile się je trafi bo są dość rzadkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Grutka napisał:

Ja to nie mogę  brać  udziału  w takich rozmowach, bo od razu zaczynam drapać się po głowie,  już  mi chodzi teraz w myślach Pioneer a 70da ? jest ekspozycyjny za 4499zl, dobra okazja nie powiem, pomyślę by wypożyczyć go  może do domu, miałem  dwa miesiące czy trzy spokoju, bo kupiłem nowe kolumny, to teraz wzmacniacz znowu hahahaha ? męcząca  jest ta pasja, ale kolumn  nie zmienię  przez następne  10 lat, zarzekam się!!!

Ten pioneer to D klasa to lepiej sobie posłuchaj najpierw. 

Te 2800 za 9070 to normalna cena. Obecnie stoi dwie szt na allegro, a już kilka wcześniej było. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Były  i wykupili ? A to co z tego  że klasa D, teraz klasa D to już zaawansowane urządzenia, ponoć  naprawdę gra czysto krystalicznie i wymiata inne wzmacniacze  , ale oczywiście  masz rację,  najpierw odsłuch  ?

Edytowane przez Grutka
Błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rafal735r napisał:

Ten pioneer to D klasa to lepiej sobie posłuchaj najpierw. 

Te 2800 za 9070 to normalna cena. Obecnie stoi dwie szt na allegro, a już kilka wcześniej było. 

Nie zgadzam się z Tobą co do tych cen. A-9000R jest wystawione za 3900, a wczoraj ktoś mi sprzątnął sprzed nosa egzemplarz za 3kpln ?. Więc jak A-9000R schodzą już do takiej kwoty to za A-9070 max można dać 2200-2300 - jak ktoś chce to niech płaci więcej. Ja nie chcę.

Soulman73 na eBay jest egzemplarz A-8870 z roczną gwarancją ?

A-8870

Zerknij sobie może warto...

 

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Mariusz Marciniak napisał:

Nie zgadzam się z Tobą co do tych cen. A-9000R jest wystawione za 3900, a wczoraj ktoś mi sprzątnął sprzed nosa egzemplarz za 3kpln ?. Więc jak A-9000R schodzą już do takiej kwoty to za A-9070 max można dać 2200-2300 - jak ktoś chce to niech płaci więcej. Ja nie chcę.

 

A o czym ja napisałem? 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz dzięki za informację. Wczoraj już znalazłem tą aukcję . Trzeba dać 1600 złotych z przesyłką. To trochę dużo. jednak oferta wygląda na wiarygodną. Udało mi się dziś kupić model oczko niżej 8850 za 680 złotych z oryginalnym pilotem od pierwszego właściciela. Mam nadzieję,że będzie ok z selektorem. Brzmienia jestem pewien. jeszcze raz dzięki za podesłany link. Pozdrawiam. Soulman. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Grutka napisał:

Mariusz masz marzenia, zobaczyłeś  gdzieś a 9000r za 3 tysie, szkoda że  ja to nie widziałem,  ciekawe czemu tak tanio? Już widzę jak kupujesz 9070 za 2200 ? no chyba że będzie po mega przejściach jak spod  latarni? powodzonka  życzę  ?

Sam się zdziwiłem ale był - klikaj.

Sprzęt w pełni sprawny. Bez uszkodzeń. Pisałem do sprzedawcy że rezerwuje ale się spóźniłem bo ktoś za niego już zapłacił. Więc to nie mój żaden wymysł ani marzenienia tylko rozsądny sprzedawca który chciał sprzedać a nie kisić... Zniknął z OLX dziś rano.

Soulman73 gratuluję udanego zakupu.

Rafal735r napisałeś że 2800 to normalna cena za 9070 a ja Ci odpisałem że się z tym nie zgadzam. Czegoś nie zrozumiałeś?

 

Edytowane przez Mariusz Marciniak

wzmocnienie: Rotel RHB-10 Michi, pre: Parasound P/LD 2000, dac: BURSON VIVID V6, źródła: Rotel RCD 975, Rotel RD 965BX, ROTEL RT 955, DUAL CS731Q, paczki: DALI Evidence 870, DALI Grand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dojechało 8850. Jestem bardzo zadowolony z brzmienia. Gra najlepiej spośród tych modeli Onkyo, które miałem do tej pory. 8450,8470,8670 ( tu była najlepsza scena),9711 i 8250. Jest melodyjnie bas schodzi nisko a zarazem nie dudni. Wysokie są bardzo przyjemne w odsłuchu. Średnica z lekka wycofana co mi akurat odpowiada.  Selector jest sprawny. Brzmienie wzmacniacza przypomina mi nieco słuchawki Sennheiser hd 565 Ovation. Jest ocieplone  z lekka misiowate pozbawione ostrości z lekka zaokrąglone. Wzmacniacza można słuchać godzinami i w ogóle nie męczy. Polecam ten model Klubowiczom. 9711 nie ma do niego startu. 8870 gra podobnie ( może kiedyś kupię) ale kosztuje więcej . Tak czy inczej 8850 to bardzo dobry wzmacniacz moim zdaniem. Kolejny krok naprzód to dopiero  dzielone konstrukcje. 304 i 504 no i oczywiście 308 i 508. Z tym,że to są już zdecydowanie większe pieniądze.

Pozdrawiam wszystkich

Soulman

Aha i jeszcze jedno . Wzmacniacz ten podobnie jak pozostałe konstrukcje Onkyo które miałem nie nadaje się za bardzo za  do ostrej muzyki. W bluesie, jazie, soulu , muzyce akustycznej , popie i R@B sprawdza się znakomicie. Old love Claptona i Private Invastigation Dire Straits brzmi rewelacyjnie.

Money for nothing zresztą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.