Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, soulman73 napisał:

Tu jest ciekawe ogłoszenie i cena chyba akceptowalna choć wysoka.

https://www.ebay.ch/itm/Onkyo-Grand-Integra-M-508-Verstarker-Amp-fur-Audio-Sound-Getestet-Aktiv-Werden/133194958805?hash=item1f0309c7d5:g:UDsAAOSw2k5dmsn2

Póki co 785 euro . Ciekawe tylko czy stan techniczny jest naprawdę dobry czy jak zwykle trzeba by na wejściu serwisować sprzęt.

Nie wiem czy to dobry pomysł ciągnąć taki sprzęt z Japonii. Pomijając koszty wysyłki (1600pln) spodziewać się można cła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co. Co do tego onkyo z Japonii to wychodzi jakieś 25 procent cła od ceny a to już sporo. Tu jest pre do kompletu

tyle ze ze Stanów i podaja kosztów przywozowych rozumiem to jako cło. 122 USD wysyłka a 288 USD cło. Sumarycznie wychodzi za to pre wychodzi 1300 dolarów . Nie wiem czy to tak dużo jak za Grand Integrę.

https://www.ebay.de/itm/Onkyo-Grand-Integra-P-308-Preamplifier-W-Phono-for-M508-M510-Multi-Voltage/303277505847?_trkparms=aid%3D1110001%26algo%3DSPLICE.SIM%26ao%3D1%26asc%3D40734%26meid%3D550be6189ddb42238d008cc9cbc312bd%26pid%3D100005%26rk%3D1%26rkt%3D12%26mehot%3Dpf%26sd%3D133194958805%26itm%3D303277505847%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D2047675&_trksid=p2047675.c100005.m1851

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie oddałem nowo nabyty zetaw M-5060R+P-3060R na "badania okresowe" i raczej się na dłuższą chwilę zatrzymam przy nim ?

Dodatkowo kupiłem do tego zestawu Klipsche RB-81, do tej pory grałem na Dynaudio DM 2/7. Ciekaw jestem różnicy.

Edytowane przez piotralski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak bym miał to co Ty masz to w ogóle bym już nie kombinował. Onkyo bardzo dobrze brzmi moim zdaniem w parze z Cantonami Ergo zwłaszcza tymi wyższymi modelami 670Dc,690 i 695 DC oraz oczywiście starszymi modelami z rodziny Ergo. Kolega ma 670Dc w parze  z 9711 który jest zmulony ale z tymi kolumnami gra bardzo fajnie. Te Klipsche widzę nie sa duże ale to nic nie znaczy bo mam w sypialni Cantony GLX 200 z 1986 roku i graja moim zdaniem lepiej niż współcześnie produkowane Cantony o tych samych gabarytach.

Tu masz link do nich

https://archiwum.allegro.pl/oferta/kolumny-canton-glx-200-jak-nowe-unikat-1985-i7818474975.html

a tu Canton ergo 670 które kupił mój kolega

https://archiwum.allegro.pl/oferta/canton-ergo-670-dc-para-idealnych-kolumn-i7635865908.html

Moje onkyo 8850 gra razem z pioneerami o śmiesznej cenie

ot coś takiego

https://archiwum.allegro.pl/oferta/znakomite-kolumny-glosnikowe-pioneer-sh-510v-100w-i7739017725.html

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ogłoszenie z Cantonami Ergo 690 DC. To świetne kolumny . Tu są w baaardzo dobrej cenie bo normalnie kosztują minimum 7 koła za komplet. Jeśli ktoś z forumowiczów jest na kupnie kolumn to zdecydowanie je polecam. W tej cenie praktycznie są bezkonkurencyjne.

https://www.olx.pl/oferta/canton-ergo-690-dc-CID99-IDBNwZ4.html#2f398debcc

Pozdrawiam

Soulman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Kolega naciskał bym posłuchał Klipschy ?

Zobaczymy, to nie jest mój zestaw główny... a mam tam tylko parapet dla kolumn, stąd monitory ?

1 godzinę temu, soulman73 napisał:

Nie no jak bym miał to co Ty masz to w ogóle bym już nie kombinował.

Takie miałem założenia kupując 5030 i 3030, wyszło jak zwykle ?

Edytowane przez piotralski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale to wyższa szkoła jazdy, tego sam na pewno nie zrobię. Po za tym nie wiem jakie terminale pasowałyby do 8850. Może jednak kiedyś się skuszę. Póki co mam nadzieję, że te widełki będą pasować do rozstawu moich terminali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, smax napisał:

Czy po numerze seryjnym Onkyo M ,  można odczytać rok produkcji ?

Nikt nie wie , szkoda. Jaki wysyp serii M na portalu aukcyjnym :)

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smax napisał:

Nikt nie wie , szkoda. Jaki wysyp serii M na portalu aukcyjnym ?

Więc pewnie wszystkie mają problemy techniczne. Niestety to nieuniknione. 

P. S. Sprzedaje swojego streamera ns-6170. Chętny ktoś? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, szczypior88 napisał:

Więc pewnie wszystkie mają problemy techniczne. Niestety to nieuniknione. 

P. S. Sprzedaje swojego streamera ns-6170. Chętny ktoś? ?

Nie wszystkie. Jeśli Ty sprzedajesz bo masz taki problem, nie mierz wszystkich swoją miarką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, piotralski napisał:

Nie wszystkie. Jeśli Ty sprzedajesz bo masz taki problem, nie mierz wszystkich swoją miarką ?

Jest to stary sprzęt. Takie problemy są na porządku dziennym szczególnie że dostęp do części jest utrudniony. Więc nie naginaj realiów. Zakup starego wzmaka czy pre to loteria. Wierzę że Twoje jest ok i nie ma problemów. Oby jak najdłużej. Pozdrawiam Cie i nie bierz tego osobiście do siebie. 

Niepotrzebnie wrzuciłem wszytko do wspólnego wora za co przepraszam:) 

Edytowane przez szczypior88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli serwis jest zrobiony prawidłowo i w oparciu o dobre komponenty niekiedy lepsze od oryginalnych to taki stary wzmacniacz moim zdaniem może grać jak nowy. Zazwyczaj niestety serwis jest konieczny choćby dla zdrowia. No ale sprzęt ma ący na oko 30 lat wydaje mi się, że z definicji serwisu wymaga. Za to jak gra ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szczypior88 napisał:

Jest to stary sprzęt. Takie problemy są na porządku dziennym szczególnie że dostęp do części jest utrudniony. Więc nie naginaj realiów. Zakup starego wzmaka czy pre to loteria. Wierzę że Twoje jest ok i nie ma problemów. Oby jak najdłużej. Pozdrawiam Cie i nie bierz tego osobiście do siebie. 

Niepotrzebnie wrzuciłem wszytko do wspólnego wora za co przepraszam:) 

Spoko, czytam fora z odpowiednim dystansem :)

W moim przypadku zestaw jest po kapitalnej rewitalizacji u dobrego specjalisty który kocha sprzęt z epoki.

Spokojnie będzie grał przez kolejne 30 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takim właśnie serwisie mówię . Jak będziesz kiedyś w Krakowie wpadnij do mnie na odsłuch ze swoim sprzętem ?

Jak wygram totka to go od Ciebie odkupię ?

Aha taka uwaga do Wszystkich . Znajomy mieszkający w Niemczech, który jest kolekcjonerem sprzętu audio od 40 lat ma do sprzedania bardzo ciekawe kolumny . Może ktoś byłby zainteresowany ?

 

Chodzi o te kolumny

https://www.hifi-wiki.de/index.php/Quadral_Aurum_5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, soulman73 napisał:

O takim właśnie serwisie mówię . Jak będziesz kiedyś w Krakowie wpadnij do mnie na odsłuch ze swoim sprzętem ?

Jak wygram totka to go od Ciebie odkupię ?

Aha taka uwaga do Wszystkich . Znajomy mieszkający w Niemczech, który jest kolekcjonerem sprzętu audio od 40 lat ma do sprzedania bardzo ciekawe kolumny . Może ktoś byłby zainteresowany ?

 

Chodzi o te kolumny

https://www.hifi-wiki.de/index.php/Quadral_Aurum_5

Nie ma kolega czasami zadbanego M-504 ? Wymieniłbym sobie mojego M-5030 ?

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że jeśli nawet ma to raczej sobie zostawi :). Najlepsze jest to, ze bardzo nie lubi się rozstawać ze sprzętem. po prostu lubi mieć . Te kolumny sprzedaje tylko na prośbę żony, która twierdzi, że nie wychodziła za mąż za właściciela sklepu audio tylko za muzyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, soulman73 napisał:

na alledrogo spadła cena tego zestawu o 1000 zł do 5500. Ze Szwajcarii ponoć zestaw pochodzi.

No właśnie mam problem .Mogę kupić w Niemczech roczny set M-5000R i P-3000R za 2 tys. euro. Ale bardziej podoba mi się 30 letni set M-504 i P-304. Fonicznie też ten stary zestaw mi odpowiada. Ponad 2 lata mam swój zestaw 5030 i 3060 i jest bardzo się przyzwyczaiłem do dźwięku Onkyo. 

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, smax napisał:

No właśnie mam problem .Mogę kupić w Niemczech roczny set M-5000R i P-3000R za 2 tys. euro. Ale bardziej podoba mi się 30 letni set M-504 i P-304. Fonicznie też ten stary zestaw mi odpowiada. Ponad 2 lata mam swój zestaw 5030 i 3060 i jest bardzo się przyzwyczaiłem do dźwięku Onkyo. 

Jeżeli sprawny stary zestaw to wolałbym go od nowej dzielonki. Inna klasa grania. Mialem stary i nowy u siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zdecydowanie wolę starą szkołę Onkyo i dlatego wybrałbym M504 i P 304 a nie M 5000r. Ale niektórzy twierdzą, że 5000 i 3000r to bardzo dobry sprzęt. Obawiam się, że jednak nie ma już tej bajkowości Onkyo charakterystycznej dla dzielonych zestawów z lat 80 tych . Aha no i 5000 R ma pilota co dla wielu osób jednak ma znaczenie ?

P - 304 jest na alledrogo wystawiony za 1250 zl. To chyba dobra cena . Zewnętrznie wygląda ładnie. Tyle, ze sprzedaje go handlarz a mnie w takim momencie zapala się czerwona lampka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pilot nie jest potrzebny. Dwa lata temu słuchałem nowej serii M. Jak dla mnie zbyt analityczny dźwięk. Podświetlenie też mi się nie podobało .

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 18

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.