Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki smax. Ta lampka już była wymieniona jak sprzęt do mnie dotarł po zakupie.

Komplecik wrócił do mnie ze SPA i cieszy ucho ?

Generalnie na szczęście główne kondziołki z końcówki są w znakomitej kondycji (95%), wiec nie trzeba było ich wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Dołączam się do grupy z moimi starymi gratami ? Końcówka mocy M5030 po kapitalnym remoncie pod względem elektrycznym. Może nie wygląda na nówkę ale po wymianie newralgicznych elementów które z wiekiem się zestarzały (kondensatory, przekaźniki, okablowanie terminale, opamp'y i inne), cieszy ucho niesamowicie!

Wzmacniacz0001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ssk napisał:

Witam serdecznie. Dołączam się do grupy z moimi starymi gratami ? Końcówka mocy M5030 po kapitalnym remoncie pod względem elektrycznym. Może nie wygląda na nówkę ale po wymianie newralgicznych elementów które z wiekiem się zestarzały (kondensatory, przekaźniki, okablowanie terminale, opamp'y i inne), cieszy ucho niesamowicie!

Wzmacniacz0001.jpg

Miałem :) , bardzo miło wspominam.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2019 o 17:09, ssk napisał:

Może nie wygląda na nówkę ale po wymianie newralgicznych elementów które z wiekiem się zestarzały (kondensatory, przekaźniki, okablowanie terminale, opamp'y i inne), cieszy ucho niesamowicie!

Nie ważne jak wygląda, to da się znieść, ważne że gra tak, że Ci się podoba!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich miłośników Onkyo.

Mam problem z moim modelem TX-8270. Potrafi samoczynnie wyłączyć się w trakcie odtwarzania muzyki z Tidal, USB oraz CD. Onkyo gra na kolumnach Monitor Audio Bronze 2. Amplituner ustawiony na 4ohm. Spotkał się ktoś z takim problemem? Didam, że sprzęt już raz wymieniłem i po tygodniu powrócił problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, 

Tworzę od jakiegoś czasu system pod gramofon, który jednocześnie nie zajmie mi pół pokoju (stąd szukam ultramałych rozwiązań, na czele z gramofonem linearnym). Jako wzmacniacz wybrałem Dynavox CS-PA1, ale cóż.... Sam miałem spore wątpliwości, czy to dobry wybór, bo mimo ultra kompaktowych wymiarów nie wiem, czy z budżetowym przedwzmacniaczem stanowiliby dobry duet do okazjonalnego słuchania (a słuch wrażliwy mam, jako wychowany od dziecka na kompaktach z muzyką klasyczną). Dlatego, niesiony wątpliwościami, wczoraj nabyłem Onkyo A-911. Plus to na pewno wbudowane wejście phone i wygląd. Zrobiłem dobry ruch, jako początkujący audiofil? 

 

Pozdrawiam,

MS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Łukasz. 9711 gra dynamicznie ale ma trochę zamulony dźwięk ( w porównaniu np do 8850) . Jak dla mnie dobrze brzmi z cięższą muzyką w odróżnieniu od 8850, który nie przepada za mocnym rockowym graniem. Zresztą moim zdaniem generalnie wzmacniacze Onkyo  nie są stworzone do mocnego rockowego grania. 9711 w momencie podłączenia korektora bardzo zyskuje na dynamice w przypadku 8850 różnica nie jest już tak duża. Onkyo 9711 jest bezpieczniejszy niż 8850 i 8870 gdyż rzadziej można się tu spotkać z usterką przeskakiwania źródła. Choć czasami też się zdarza. Ciekawą mocniejszą wersją ale rzadko spotykaną na rynku jest 9911. To bardzo solidnie wykonany wzmacniacz. Jest wzmacniaczem stosunkowo młodym ? produkowanym w latach 1996-99. Generalnie to dobry wzmacniacz z tym, że dla mnie trochę za bardzo zamulony ( dźwięk jest mocny ale kotarowy).

Cena tych wzmacniaczy jest niestety dość wysoka . Osobiście uważam, że 8850 i 8870 grają zdecydowanie lepiej. Pozdrawiam. Soulman       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. 
Mam takie pytanie. Posiadam Onkyo 8270 + głośnik sieciowy Onkyo 302. 
Do amplitunera mam podłączone przez HDMI tv i inne urządzenia. 
Dźwięk z nich idzie na głośniki podłączone przewodem do amplitunera. 
Zrobiłem grupę ampli + głośnik by słuchać muzyki w 2 pomieszczeniach i super. Niestety teraz nie mam obrazu z dekodera na TV a sam dźwięk w 2 pomieszczeniach. 
Da się tak ustawić aby przy oglądaniu TV był dźwięk tylko na głośnikach na kablu a przy muzyce kabel + flareconnect? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.11.2019 o 15:52, Sławomir_71767 napisał:

Ja już szukam P3000R od pół roku ? 

Sławku, jeśli dalej szukasz https://www.ebay.pl/itm/133312558695?ul_noapp=true

Ja dla siebie znalazłem jakiś czas temu (tylko sporo drożej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. to mój pierwszy post proszę szanownych klubowiczów o wyrozumiałość.  Wzmacniacz Advance Acoustic x-i120 chce go podłączyć do amplitunera Onkyo Rz 810 / Pre out.-pytanie jak poprawnie to tez zrobić. Na samym amplitunerze w stereo gra poprawnie ale trochę brakuje mi muzykalności, Fronty podpięte mam monitory klipsch RB 81. Nie chcę rezygnować z kina ale chciałbym mieć też dobre stereo. Czy dobrze sprawdzi się w połączeniu z tym amplem ?

Edytowane przez Papryka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grutka napisał:

Oj ciężko będzie,  jest tylko jeden srebrny na allegro, ja kiedyś chciałem kupić srebrny,  ale nie było i kupiłem czarny 

Wiem, widziałem ale kolor nie ten, tylko czarny / może zamienimy jak ci bardzo pasuje srebrny. A z czym ci pracuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Grutka napisał:

Nie no zostawię już tego swojego co mam, nie będę już cudował wiesz, z czym pracuje? Chodzi Ci z jakimi kolumnami gra?

Rozumie, szkoda !!!!. Tak z jakimi kolumnami, jako końcówka itp. Ja bym chciał połączyć z RZ810 z Frontami Klipsch RB81

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Grutka napisał:

Oj zacne  masz rację, dźwięk i wykonanie pierwsza klasa, jakby co to naprawdę polecam,jeden forumowicz je kupił w ciemno,po rozmowie ze  mną i jest mega zadowolony.

A co sądzisz aby 9070 połączyć z rz810 w kinie jest super, w stereo nie  jest zle ale brakuje mi muzykalności szczegółów i przestrzeni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Słuchaj no możesz spróbować,  aczkolwiek w ogóle możesz sobie kupić tego a 9070 , bo ten wzmacniacz to będzie działał  długo długo po tym,  jak te atolki i naimiki  się stopią,  on jest robiony na starą  modłę,  jak te stare klocki ciężkie, także polecam bo jest bardzo uniwersalny i ma sporo wejść i dac na każdy kanał i oddzielny wzmacniacz na słuchawki i mm/mc, za taką  cenę to ciężko znaleźć coś lepszego,  to nie jest jakiś tam przereklamowany, przepompowany audiofilskimi recenzjami z du.., tylko solidny klocek na długie lata, ja  go nigdy nie sprzedam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2020 o 17:18, Grutka napisał:

Słuchaj no możesz spróbować,  aczkolwiek w ogóle możesz sobie kupić tego a 9070 , bo ten wzmacniacz to będzie działał  długo długo po tym,  jak te atolki i naimiki  się stopią,  on jest robiony na starą  modłę,  jak te stare klocki ciężkie, także polecam bo jest bardzo uniwersalny i ma sporo wejść i dac na każdy kanał i oddzielny wzmacniacz na słuchawki i mm/mc, za taką  cenę to ciężko znaleźć coś lepszego,  to nie jest jakiś tam przereklamowany, przepompowany audiofilskimi recenzjami z du.., tylko solidny klocek na długie lata, ja  go nigdy nie sprzedam 

Myślałem też o pioneer 70 ew. marantz 8005/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Papryka Ty myślisz o wielu wzmacniaczach,  i o advance acoustic i co tam jeszcze? Musisz się zdecydować.

Maraudio kolego sympatyczny,  a gdzie on znajdzie a 9000r? W Polsce ani sztuki, poza tym jest droższy,  jako używane, lub powystawowe, były  minimum po 4tysiace, były i nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 22

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.