Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Brzmienie starych konstrukcji różnych firm zwłaszcza szczytowych modeli trudno porównywać z tym co dziś jest w ofercie. Inna budowa, większa oszczędność na komponentach, gorsze wykonanie powoduje, że moim zdaniem nie da się za bardzo porównać modeli produkowanych obecnie z tym sprzed 20- 30 lat. Wspólcześnie produkowane Onkyo poza najwyższymi modelami z serii brzmią generalnie znacznie gorzej od starych konstrukcji. Zresztą ta zasada ma zastosowanie chyba w odniesieniu do większości producentów. 

Pozdr.

Soulman 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i 8870 kupoiłem. Nie obyło się bez przygód. jak to zwykle. Okazało się, ze coś jest nie tak z wejściami tape 1 i 2. Po podłaczeniu korektora przez pętlę nie było efektu. Chyba wejścia te są w jakiś sposób uszkodzone. Sprzedawca się przejął jak sie dowiedział i zaoferował mi za darmo części z drugiego egzemplarza, jeśli będzie taka potrzeba za darmo . Udało mi sie podłączyć korektor poza pętlą. Ponoć tak jest nawet lepiej dla sygnału. Wzmacniacz brzmi znakomicie. Wygląda bardzo dobrze. To zdecydowanie najlepszy wzmacniacz jaki miałem do tej pory.

Bedę chciał sie dowiedzieć co jest nie tak z tymi wejściami tape 1 i 2 ale póki co mi się nie spieszy. Cieszę się świetnym brzmieniem. Selector nie przeskakuje.

Pozdrawiam\

Soulman.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na elektronice się nie znam ale mam sprawdzonego elektronika, który w razie czego mi pomoże. Wzmacniacz jak na swój wiek wygląda bardzo dobrze. Nie jest podrapany ani obity. Śruby wyglądają na bardzo rzadko odkręcane. Ten model był produkowany w latach 1992 -1996. Zatem ma sporo lat ale gra znakomicie. W porównaniu do 8850, który też mam ma zdecydowanie szerszą scenę i potężnego kopa. Nie posiada funkcji Loudness moim zdaniem zupełnie zresztą zbędnej w tym przypadku. Ten wzmacniacz jest bardzo szczegółowy a zarazem ciepły w przekazie.Bas jest miękki ale zarazem misiowaty w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nie wybija się na pierwszy plan lecz świetnie zgrywa się z górą . Środka nie ma za dużo, co mnie osobiście nie przeszkadza bo nie jestem jego miłośnikiem. Góra jest można powiedzieć aksamitna, nie chropowata jak u innych producentów. 8870 to moim zdaniem zdecydowanie wzmacniacz którego wielogodzinne słuchanie nie męczy a wręcz przeciwnie wciąż chce się sięgać po nowe płyty.  

Do tej pory miałem: 8450,8470, 8250, 8670, krótko 9711 oraz od mniej więcej 6 miesięcy 8850 i teraz równolegle 8870 i on gra zdecydowanie najlepiej. Niestety nie słyszałem 9070 ale wiem, że jest uważany za bardzo dobry wzmacniacz. Jeśli selector w 8870 jest ok a tak jest przynajmniej na razie w moim przypadku to wzmacniacz ten (8870) jest moim zdaniem urządzeniem na lata. Można się jedynie zastanowić czy jest wart ceny o około 500 złotych wyższej od 8850, który też jest w mojej opinii bardzo dobrym wzmacniaczem.

Podobnie jak chyba wszystkie posiadane przeze mnie wzmacniacze Onkyo 8870 nie najlepiej sprawuje się przy ciężkim graniu
(Metalica, Iron Maiden itp) . Do tej muzyki z pewnością są na rynku dostępne lepsze wzmacniacze w podobnych pieniądzach.

Pozostałe gatunki muzyczne wypadają na nim dobrze lub bardzo dobrze. Szczególnie słychać to na płytach z rozbudowaną sceną, przy dużych orkiestrowych składach. Michael Bubble, Frank Sinatra, Barry White, Earth Wind and Fire czy George Benson brzmią na tym wzmacniaczu dla mnie wręcz zjawiskowo. Podobnie jest z muzyką Erica Claptona, The Eagles czy wreszcie Dire Straits. Ściana Pink Floyd wciska w fotel a słuchając Stairway to Heaven miałem wrażenie , niemal fizycznego kontaktu z muzyką.

Ja swoje poszukiwania w temacie wzmacniacza zakończyłem.  I mogę polecić ten model podobnie zresztą jak 8850 wszystkim miłośnikom starej szkoły brzmienia Onkyo.            

Garść danych z wiarygodnego źródła

Onkyo A-8870

Daten

Allgemein

Hersteller: Onkyo

Modell: A-8870 (baugleich an A-809)

Baujahre: 1992-1996 (A-809: 1991-1995)

Hergestellt in: Japan

Farben: Schwarz, Polarsilber

Typ: Vollverstärker, analog

Fernbedienung: Ja ( RC 207 S )

Leistungsaufnahme: 280 Watt

Abmessungen: 455 x 170 x 420 mm

Gewicht: 16,7 Kg

Neupreis ca.: 1199,DM-/1199,€


Anschlüsse

Anzahl der Eingänge: 8

Phono (MM): 2,5 mV / 50 kΩ

Phono (MC): 150 µV / 130 Ω

CD: 150 mV / 30 kΩ

Tuner: 150 mV / 30 kΩ

Tape 1: 150 mV / 30 kΩ

Tape 2: 150 mV / 30 kΩ

DAT: 150 mV / 30 kΩ

Anzahl der Ausgänge: 3

Tape 1: 150 mV / 1 kΩ

Tape 2: 150 mV / 1 kΩ

DAT: 150 mV / 1 kΩ


Technische Daten

Sinusleistung (bei Klirrfaktor)

8 Ohm: 105 Watt (0,008%)

4 Ohm: 160 Watt (0,008%)

Ausgangsleistung

8 Ohm: 155 Watt

4 Ohm: 235 Watt

2 Ohm: 303 Watt

Gesamtklirrfaktor: 0,008%

Dämpfungsfaktor: 150 an 8 Ω

Frequenzgang: 2 - 50.000 Hz

Signalrauschabstand: 107 dB (CD, AUX)

Stereokanaltrennung:

Klangregelung: Ja

Bass: ± 8 dB bei 100 Hz

Höhen: ± 8 dB bei 10 kHz

Loudness: Nein

High Filter: Ja

Low Filter (Subsonic): Ja

Pozdrawiam

Soulman

Mute: Ja

Direct/Line-Straight: Ja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, soulman73 napisał:

No i 8870 kupoiłem. Nie obyło się bez przygód. jak to zwykle. Okazało się, ze coś jest nie tak z wejściami tape 1 i 2. Po podłaczeniu korektora przez pętlę nie było efektu. Chyba wejścia te są w jakiś sposób uszkodzone. Sprzedawca się przejął jak sie dowiedział i zaoferował mi za darmo części z drugiego egzemplarza, jeśli będzie taka potrzeba za darmo . Udało mi sie podłączyć korektor poza pętlą. Ponoć tak jest nawet lepiej dla sygnału. Wzmacniacz brzmi znakomicie. Wygląda bardzo dobrze. To zdecydowanie najlepszy wzmacniacz jaki miałem do tej pory.

Bedę chciał sie dowiedzieć co jest nie tak z tymi wejściami tape 1 i 2 ale póki co mi się nie spieszy. Cieszę się świetnym brzmieniem. Selector nie przeskakuje.

Pozdrawiam\

Soulman.   

To teraz już tylko został ci zakup dzielonego zestawu P i M :)

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego następcą był A-9911.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga smax . Dalej już tylko dzielonka.

Niestety takie rozwiązanie póki co jest całkowicie poza moim zasięgiem finansowym. Za 8870 dałem po długich i owocnych targach 1100 zł ( cena wyjściowa to było 1450 ) więc urwałem chyba sporo. Gość od którego kupiłem wzmacniacz miał taki zestaw dzielony 5060 + preamp 5030 ale cena była coś koło 5 tysięcy. On sam stwierdził, że oczywiście jest różnica na korzyść zestawu dzielonego ale nie na tyle wielka by płacić 4 razy więcej niż za 8870. Może kiedyś uda mi się taki zestaw kupić ale z pewnością nie prędko. Tak jak napisałem jest to chyba jeden z najlepszych wzmacniaczy za w sumie niewielkie pieniądze. To taki przedsionek Hi Endu : ) . A co do drogich współczesnych konstrukcji swego czasu testowałem w sklepach 8 wzmacniaczy ze znajomym w przedziale 16  - 22 tysięcy. Żaden mnie nie powalił. Najlepiej wypadł Musical Fidelity M6 w cenie 16 tysięcy. Jednak wzmacniacz ten był jak mała elektrownia. Miał 2000 wat poboru i nawet na niewielkiej głośności można było na nim jajka gotować. Moc to 2x 500 wat. Brzmiał bardzo poprawnie, nawet przyjemnie ale ostatecznie nie przekonał ani mnie ani kolegi, który był gotów zapłacić te niebagatelną sumę o ile rzeczywiście wrażenia odsłuchowe wcisną go w fotel.  Ten wzmacniacz grał naprawdę dobrze ale jak dla mnie był wart połowę ceny detalicznej.

Jednym słowem nie ma jak stare dobre Onkyo ?         

marek-1969 masz jak najbardziej rację, tyle tylko, że 9911 jest niezwykle trudny do zdobycia i poza tym podobno brzmieniowo bardziej jest zbliżony do 9711, który mnie nie powalił . Choć jest to chyba najbardziej właściwy wzmacniacz do cięższego brzmienia spośród wszystkich które słyszałem lub miałem. 9711 jest jaby zamulony ( nakryty kocem ) w odróżnieniu od 8850 czy 8870. Ale nie zabieram głosu gdyż 991 nie miałem nigdy okazji posłuchać. Wiem natomiast, ze jest ich bardzo mało na rynku wtórnym. W momencie pojawienia się w Polsce w 2000 roku kosztował 5 tysięcy czyli sporo . Recenzenci pisali o nim jednak w superlatywach.  

https://www.hifi.pl/recenzje/wzmacniacze/onkyoa9911.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9911 pojawił się w sprzedaży w Europie i Polsce w 1998 za ok 5 Kpln,  9711 za 3,5 Kpln, 9511 za 1.7 Kpln natomiast najtańszy 9211 za 1 Kpln. 

Oznaczenia 3 cyfrowe to raczej odmiany japońskie. 

Z cen niemieckich pamiętam 9511 które regularnie kosztowało 700DM

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie da się ukryć, że Twój zestaw prezentuje się nader zacnie.:) Co ostatecznie się w nim znalazło, bo pamiętam, że kiedyś miałeś starsze komponenty z tym, że też dzielone ? Jakie kolumny napędzasz tym zestawem ?

Gratulacje.

Soulman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Mam pytanie do właścicieli wzmacniacza A-9070 o (1) poziom szumów własnych tego urządzenia oraz o (2) przydźwięk z sieci:

(1) Zauważyłem, że w bezpośredniej bliskości (od 0 do około 20 cm) z głośników wysokotonowych słychać szum. W przedziale głośności od Volmin do 0 dB jest on w zasadzie na stałym poziomie (dopiero przy podkręcaniu wzmocnienia powyżej 0db zaczyna on narastać). Słyszalny jest na każdym wejściu, również  gdy wzmacniacz działa w trybie końcówki mocy.  Zjawisko występuje na obydwu kanałach w jednakowym natężeniu. Co ciekawe, włączenie muting-u tylko nieznacznie redukuje głośność tego szumu.

(2) Kolejnym niepożądanym dźwiękiem jest przydźwięk z sieci. W tym przypadku głośność tego przydźwięku jest skorelowana ze wzmocnieniem. Zaczyna on być słyszalny bezpośrednio przy głośniku średniotonowym przy wzmocnieniu -30 dB. Wydaje się, że mniej więcej w takiej samej sile na obydwu kanałach.

Wcześniej słuchałem muzyki z tańszego sprzętu i takich problemów tam nie było stąd moje pytanie: czy obserwujecie podobne rzeczy na waszych egzemplarzach tego wzmacniacza? Czy może po prostu ten typ tak ma....?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że aktualnie myślę o zakupie nowego wzmaka w cenie do 2000 zł to zacząłem się poważnie zastanawiać nad tym Onkyo A-9150. Tylko martwi mnie czy te 30W na kanał przy 8 ohm da radę z JBL XTI 80 w pokoju 25 m2?

Druga opcja to Yamaha A-S501, jednak ten Onkyo bardziej mi pasuje i wizualnie, i ze względu na obsługę wkładek MC.

Tylko czy te 30W/8ohm to nie za mało?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jako, że aktualnie myślę o zakupie nowego wzmaka w cenie do 2000 zł to zacząłem się poważnie zastanawiać nad tym Onkyo A-9150. Tylko martwi mnie czy te 30W na kanał przy 8 ohm da radę z JBL XTI 80 w pokoju 25 m2?
Druga opcja to Yamaha A-S501, jednak ten Onkyo bardziej mi pasuje i wizualnie, i ze względu na obsługę wkładek MC.
Tylko czy te 30W/8ohm to nie za mało?
 
Nie wiem jak z Onkyo A-9150, ale sam posiadam od 4 dni taniutki model A-9110 i jestem nim zachwycony. Wziąłem na próbę, zakładając z góry opcję zwrotu 14 dniowego i zostaje, a 3 razy droższy sprzęt idzie pod młotek.
A-9110 ma 2x50W/kanał przy 4ohmah i połowę tego przy 8 ohmach, ale wydajność prądowa ma wręcz genialną... U mnie na 25m2 napędza duże podłogówki Heco Aurora 700 i zapewniam cię, że nie dostaje wogole zadyszki. Przy gałce ustawionej na godzinę 12 jest naprawdę mega głośno w pomieszczeniu i jest to moc czysta, bez przesterów. A słuchanie cichutkie w nocy (gałka między 7 a 8) dopiero daje frajdę... Mega dynamika, bas genialny, w trybie Direct to bajka. Śmiem twierdzić, że skuteczną mocą nie ustępuje starszemu A-9050, którego kiedyś miałem, bo co z tego, że tamten miał moc ponad 2 razy większa, jak w połowie tej mocy już było słychać dystorsję...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
ONKYO C-7030 sprzedają nówki po 799 zł, jak ktoś szuka to są na portalu aukcyjnym :)
Coś E.I.C. wyprzedaje się z Onkyo, ciekawe czy nie kończy współpracy z Onkyo jako dystrybutor..? Ponoć jest na rynku jakiś nowy autoryzowany importer Onkyo w Polsce, tylko coś chyba serwisu nie ma a E.I.C. jak najbardziej... :(

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Yahoou napisał:

Coś E.I.C. wyprzedaje się z Onkyo, ciekawe czy nie kończy współpracy z Onkyo jako dystrybutor..? Ponoć jest na rynku jakiś nowy autoryzowany importer Onkyo w Polsce, tylko coś chyba serwisu nie ma a E.I.C. jak najbardziej... ?

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

Może jakieś nowości? Co miały się pokazać w Monachium. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, jestem nowy na forum więc przepraszam jeżeli zespamuje. Pisałem kilka dni temu i założyłem nowy temat. Pozwolę sobie napisać tutaj może otrzymam szybciej odpowiedź

Dzień dobry, na wstępnie - wiem, że jest wiele postów o tematyce podobnej, Pozwolę sobie założyć nowy post bo może ktoś ma aktualne informację, doświadczenie itp.

chciałbym prosić o radę. Przymierzam się do kupienia wzmacniacza. Wzmacniacz będzie podłaczony do TX RZ 800 używany jako końcówka mocy w kinie a na codzień do słuchania muzyki (integra 7711, gramofon akai bt 500, wkładka ortofon 2M blue, przedwzmacniacz Vincent pho8) Zastanawiam się nad Onkyo 9000r, onkyo 9070 lub starszy model 9911. Proszę o pomoc i informację co będzie dla mnie najlepsze pod względem porpawy jakości stereo. Starsza 9911 się wydaje najmocniejsza ale nie wiem czy ma się to jakoś do przekazu dzwiękowego w porównaniu do nowszego sprzętu.

Ze względów estetycznych to chciałbym najbardziej końcówkę (którąś z tych ze wskażnikami wychyłowymi do 4000-5000pln) ale nie wiem czy ze względu na prawdopodobnie słabszą sekcję przedwzmacniacza w RZ800 to da większych rezultatów.

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.04.2020 o 18:21, Reaper napisał:

No i zdecydowałem się ostatecznie na ONKYO A-9150.

Jeżeli wzmak posiada wejścia cyfrowe to lepiej podłączyć CD klasycznie przez interkonekty czy może przez wejścia cyfrowe?

Jeżeli przez cyfrowe to przez optyczne czy coaxialne?

 

cyfrowo masz mniej problemow z doborem brzmienia interkonekta.

Jak Ci napedza to 9150 te glosniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmaka oddalem. Tragedia, nie nadaje sie do podłogówek i pomieszczen ponad 10m2. Jeszcze nigdy nie miałem tak zle grajacego wzmaka. Kondensatory 2x10000uf, trafo nawet spoko, a tylko 60W na kanal przy 4 ohm, czyli przy 8ohm to pewnie max 35W na kanal. Liczylem, ze ta slaba moc nie wplynie az tak na brzmienie i jakos wysteruje kolumny bo zdazylo mi sie juz uslyszec dobre brzmienie na slabszych wzmakach z duzymi kolumnami, a tu taka padlina. Zero basu, jakby mi ktos niskotonowce odlaczyl w kolumnach, gora bardzo wycofana, jedynie srednica sie bronila. Jedyny plus to sluchanie gramofonu przez sluchawki. Tytaj bylo naprawde super. Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy i wzmak sluchawkowy sa naprawde dobrej jakosci jak na uklady zamkniete we wzmaku.

Edytowane przez Reaper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Reaper, mowa tu o 9150? No a co byś chciał? No są wzmacniacze słabsze i mocniejsze, w każdej z firm, kup sobie używany a 9070 i po problemie 

Były dwa ostatnio na sprzedaż, został już tylko jeden, za 3350,one stoją w podobnych cenach i za tą cenę lepszego nic nie znajdziesz,za 3tysie sprzedadzą, jest na olx z papierami i wszystkim 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.