Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.03.2020 o 13:38, piotralski napisał:

Sławku, kupiłeś pre?

Jeszcze nie, trudno dostać w dobrej cenie i kolorze.

Zastanawiam się nad zakupem A9000R i podłącze do M5000R jako preamp.

Hmy, może zagra lepiej niż obecny set.

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, ja sprzętu nie słucham raczej go odtwarzam. Zaczęło się 35 lat temu od TA-2080, potem A-7070. A dalej poszło z górki. Dziś koło setki fajnych  klocków.  Ciągle na coś poluję i jeszcze wiele mi brak ale tak do końca wieku, jakoś w czystej D klasie nie gustuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Onkyo przedstawił na CES 2021 nowe amplitunery AV . Lekki lift i zmiana oznaczeń , dostępność latem.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ww wystawie są też trzy klony Pioneera z oznaczeniami xx5.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, w obecnej sytuacji nie pakowalbym się w nowy sprzęt do kina domowego od Onkyo. Na moje oko, za rok, góra dwa firma padnie i będzie zero wsparcia. W stereo już niestety od dawna nie mają niczego ciekawego do pokazania... Jako wielki wielbiciel marki i posiadacz kilku ich produktów, piszę to ze smutkiem, mając jednocześnie nadzieję, że może jakimś cudem firma odbije się od dna...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 28.01.2021 o 19:59, piotralski napisał:

Jacek, nie tylko Ty ?

IMG_3969.JPG

A gdzie przedwzmacniacz ?

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marek-1969 napisał:

A gdzie przedwzmacniacz ?

Piętro wyżej ? Gdzieś wcześniej było zdjęcie.

18 godzin temu, jacek99 napisał:

Mam w M200 spaloną żarówkę od podświetlenia. Czy ktoś ją już kiedyś wymieniał ? Czy dużo jest z tym roboty ? Mocno trzeba porozkręcać sprzęcior ? Nie jestem żadnym elektronikiem ale spokojnie coś tam przylutuję.

Popatrz na forach. Z tego co pamiętam przy 5030 i 5060 jest w zasadzie na wierzchu, ale pewności nie mam jak jest w Twoim. Może zamiast żarówki wymień na ledy. Dłużej wytrzyma ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak coś to mam na sprzedaż:  Onkyo 6170 czarny, roczny na gwarancji. Onkyo 9150 czarny, półroczny na gwarancji. 

Gratis RCA bardzo dobrej jakości. 

Pełne komplety, piloty, kartony. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bawiłem się w serwis Onkyo A-8780, niestety blaszkę od przełącznika tone/direct popsułem i zalutowałem go sztywno na direct, może ktoś ma taki przełącznik?(taki sam jak A8670), do tego nie mogłem rozebrać potencjometrów od regulacji barwy i balansu(zanitowane), może zna ktoś sposób?

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2021 o 09:53, Yahoou napisał:

Osobiście, w obecnej sytuacji nie pakowalbym się w nowy sprzęt do kina domowego od Onkyo. Na moje oko, za rok, góra dwa firma padnie i będzie zero wsparcia. W stereo już niestety od dawna nie mają niczego ciekawego do pokazania... Jako wielki wielbiciel marki i posiadacz kilku ich produktów, piszę to ze smutkiem, mając jednocześnie nadzieję, że może jakimś cudem firma odbije się od dna...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

nic nie padnie... to że w Polsce kiepski importer to nie znaczy że firma ma paść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma do rzeczy importer, skoro nie ma co importować? Dostępność modeli Onkyo jest praktycznie zerowa i to na całym świecie. W magazynach zostały jakieś resztki mniej popularnych modeli. Nowych dostaw nie ma i nie wiadomo czy kiedykolwiek będą. Onkyo jest bankrutem i jeśli nie pojawi się ktoś chętny do wykupienia firmy, to pozostanie nam sprzęt poniekąd "historyczny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2021 o 23:26, BanalnyX napisał:

Co ma do rzeczy importer, skoro nie ma co importować? Dostępność modeli Onkyo jest praktycznie zerowa i to na całym świecie. W magazynach zostały jakieś resztki mniej popularnych modeli. Nowych dostaw nie ma i nie wiadomo czy kiedykolwiek będą. Onkyo jest bankrutem i jeśli nie pojawi się ktoś chętny do wykupienia firmy, to pozostanie nam sprzęt poniekąd "historyczny".

no masz rację kolego , właśnie doczytałem to i tamto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem chyba na posłańca, który przyniósł złą nowinę... Ale wolałbym nie mieć racji.

Miejmy nadzieję, że Onkyo się odrodzi. Tymczasem pozostaje się nam cieszyć sprzętem tej zasłużonej firmy. U mnie co prawda wypadł z obiegu amplituner stereo, ale nadal używam streamer (NS-6130) i cdeka (C-7030).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Onkyo w lipcu br wycofuje się z giełdy Tokijskiej .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.04.2021 o 08:26, marek-1969 napisał:

Onkyo w lipcu br wycofuje się z giełdy Tokijskiej .

W sumie nic to oznacza, bo akcje Onkyo są bezwartościowe. W ciągu trzech lat straciły 98,97% wartości i obecnie są wyceniane na... 6 jenów za akcję! Kurs w Polsce podaje się dla 100 jenów i wynosi ok 3,50 pln. 🙂

https://stooq.pl/q/?s=6628.jp&c=3y&t=c&a=lg&b=0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.