Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Sławomir_71767 napisał:

W końcu udało się  🙂 2 lata szukałem pre-ampa.

Teraz mogę rozkoszować się płynącą z głośników muzyką.

Pozdrawiam

Resized_20210810_191902.jpeg

No ze zdjęciem się nie postarałeś 😛

Sławku, gratuluję uporu, w końcu się udało!

Zadowolony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, piotralski napisał:

No ze zdjęciem się nie postarałeś 😛

Sławku, gratuluję uporu, w końcu się udało!

Zadowolony?

Zadowolony to mało powiedziane, dynamika, szczegóły, piękny kontrolowany dół, wokale. Myzyka wypełnia całe pomieszczenie. Utwory które znam brzmią inaczej, tzn, więcej się dzieje w kolumnach 😉 Miałeś rację, że preamp onkyo pokaże prawdziwe oblicze M5000R.

Przepraszam za fotke ale jestem po przeprowadzce i sprzęt nie stoi jeszcze na swoim dedykowanym miejscu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2021 o 21:54, Sławomir_71767 napisał:

Zadowolony to mało powiedziane, dynamika, szczegóły, piękny kontrolowany dół, wokale. Myzyka wypełnia całe pomieszczenie. Utwory które znam brzmią inaczej, tzn, więcej się dzieje w kolumnach 😉 Miałeś rację, że preamp onkyo pokaże prawdziwe oblicze M5000R.

Przepraszam za fotke ale jestem po przeprowadzce i sprzęt nie stoi jeszcze na swoim dedykowanym miejscu 🙂

Z tą fotką to taki żarcik - luz 🙂

Słuchaj i się delektuj, teraz przyszedł czas na muzykę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
22 godziny temu, cortes napisał:

Z racji ceny z pewnością...

Ja bym kupił drugi raz 🙂

Słuchałem dużo droższe sprzęty i mógłbym zmienić, ale pozostanę przy swoim Onkyo, po prostu podoba mi się brzmienie i design.

Wiem, że nie chodzi o dogonienie królika, ale o gonienie, ale ja mam to już za sobą 😄

22 godziny temu, Maraudio napisał:

Jak bym miał gdzie wstawić, to bym brał 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pojawiły się nowe wersje oprogramowania sprzętowego Onkyo.

Aktualizacja wbudowanej wersji Chromecasta do wersji 1.52.

Naprawiono problem z formatem odtwarzania przekonwertowanym na format AAC podczas odtwarzania formatu audio TIDAL FLAC.

TX-NR696 : R127-1011-1140-0030

TX-NR797 : R127-0911-1141-0030

TX-RZ740 : R127-0911-1141-0030

TX-RZ840 : R127-0911-1141-0030

TX-RZ3400 : R125-0807-0260-0230

TX-8390 : R120-0611-0120-0030

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ciekawostk z przed kilku dni . Widziałem zbiórkę crundfingową w celu produkcji TX 8390.

Zebrali kilka razy więcej niż wynosiło minimum. Choć założenia nie były zbyt ambitne.

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam u siebie na półce 9150 oraz 9000r. Cały czas mnie kusi żeby podłączyć to w sposób 9150- przedwzmacniacz , 9000r końcówka.  

Próbował ktoś już coś podobnego? 

Muszę sobie sprawić jakiś dobry interkonekt i porównać czy będą jakieś zmiany +/-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich zwolenników Onkyo. Od niedawna jestem posiadaczem onkyo nr838 i moje wątpliwości budzi czas włączania przekaźników. Otóż w chwili, gdy nie jest w trybie "hybryd standby", tzn. gdy nie świeci się pomarańczowa dioda po prawej stronie, wówczas po włączeniu urządzenia przekaźniki zaczynają podawać sygnał na głośniki dopiero po 15 sekundach. Jednak w chwili gdy ustawiony jest hybrid standby na "ON" w przypadku network lub bluetooth włączenie urządzenia następuje po 7 sekundach - jest to wartość akceptowalna (zużycie na hybrid standby to około 7W). Ponadto zauważyłem, że jak się odłączy wtyczkę zasilającą w trybie "hybrid standby" i następnie szybko załączy, wówczas nawet w trybie "hybrid standby" przełączenie przekaźników następuje po 15 sekundach. Jedyna opcja poprawnego moim zdaniem działania przekaźników wystepuje wtedy gdy załączymy do sieci amplituner w trybie "hybrid standby", odczekamy 10 sekund i następnie włączymy amplituner. Wtedy wszystko załącza się w 7 sekund. Jeśli amplituner nie zostanie odłączony od sieci wówczas za każdym razem uruchamia się w trybie "hybrid standby" w ciągu 7 sekund. Napisałem wyżej, że "moim zdaniem jest to opcja prawidłowego załączania przekaźników", ponieważ nie wiem czy to normalny objaw, że w trybie głębokiego czuwania (0,2W poboru) po włączeniu przekaźniki uruchamiają kolumny po 15 sekundach. Bardzo proszę o Waszą opinię w tym względzie, szczególnie interesuje mnie opinia posiadaczy tego samego amplitunera. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiemy Onkyo i Pioneer w zeszłym roku zostały przejęte przez Voxx.

Jak myślicie, możemy jeszcze się spodziewać dobrych klocków HiFi stereo od Onkyo, czy już pozostaje tylko wspomnienie i szukanie starszych modeli?

Ja osobiście czekam na nowy przedwzmacniacz....nowy streamer lub dac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.