Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Czytajac wiele postow zwiazane z tematyka sprzetu ONKYO i nie najlepszej opini na jej temat, postanowilem zalozyc osobny temat. Osobiscie jestem w posiadaniu sprzetu tej firmy i jestem bardzo zadowolony z jej jakosci. Caly sprzet przeszedl pewne modyfikacje i zaczal grac jeszcze lepiej. Czesto jestem w posiadaniu sprzetu innych firm i bylo kilka modeli, ktore zagraly lepiej ( przed modyfikacja cd i wzmacniacza ), ale i tak pozostalem przy sprzecie swoim.

 

Rowniez jestem w posiadaniu dosc sporej kolekcji schematow/serwisowek, oraz instrukcji po ang. tej firmy (wszystko w pdf)

 

Zapraszam wszystkich do wypowiedzi uzytkownikow tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem takiego wash'n'go (CD-amplituner) od Onkyo, czyli CR-L5. I bardzo miło go wspominam. Kupiłem używkę, grał u mnie ok. roku i zero problemów. Napędzał Paradigmy Studio 20v3 i robił to całkiem nieźle, jak na 35W/8Ohm. Przejście na Denona PMA 1500 AE oczywiście było bez dwóch zdań skokiem jakościowym, ale nie jakimś znowu ogromnym.

 

Bardzo fajny sprzęcik. :) Ostatnio nawet poleciłem go znajomemu i udało mi się zanabyć ten model na Alledrogo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam wiele sympati do tej marki , jej problemem w Polsce jest dystrybutor a szczególnie jego stosunek do polskiej prasy audio. Miałem wiele klocków tej marki i wszystkie dobrze wspominam. Aktualnie czekam na nowy amplituner stereo czyli nastepce modeli 8222/8522 oraz nowy player uniwersalny czyli nastepce 504-ki

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, polski dystrybutor jest do niczego. Kiedys zastanawialem sie dlaczego w testach nie ma jakiekolwiek zmianki o onkyo. Napisalem kiedys do HIFI i AUDIO, ale niestety nie otrzymalem odpowiedzi.Gdyby zmienilby sie dystrybutor to pewnie i sprzdaz by wzrosla i poprawilo sie zdanie o tej marce, a ma naprawde swietny sprzet w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Onkyo to firma dosc kontrowersyjna. Swietne koncowki mocy w latach 80-tych fantastyczne decki z serii Integra i niezle tunery ale niestety cdekow i wzmakow nigdy nie potrafili zrobic na odpowiednim poziomie. Niektore wzmaki nawet probuja jakos grac ale z cdekami jest znacznie gorzej. TA 2070 TA 2570 i TA 2900 skutecznie konkurowaly z modelami wiodacych firm za duzo wieksze pieniadze. O swietnych tunerach wiecej moze napisac stefanB. A oto koncowka mocy z serii Grand Integra:

post-1457-100004664 1190015740_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys ONKYO znacznie przykladala sie w sprzet stereo, ale jak byl bum na kina domowe to w tym wlasnie kierunku poszla ta firma.Zdobywala wiele prestizowych nagrod na swiecie za KD.Jednak powoli wraca z zestawami stereo jak wiekszosc firm, ale jeszcze nie ma w ofercie serii Integra. Niektore zrobily to szybciej i wygrywaja ten wyscig. Niestety nie mialem okazji sluchac serii Integra zkonca lat 90 DX-7711/7911, A-9711/9911 , ale wczesniejsze wersje swietnie graja DX-706/708 (DX-6850/6870) i najwyzszy model DX-788F, oraz wzmacniacze A-807/809 (A-8850/8870).Wiadomo jak kazdy sprzet po modyfikacjach zagra jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez niestey ich nie sluchalem.Z opini wielu to ta seria 77xx i 99xx graja zbyt sterylnie i bez modyfikacji sie nie obejdzie, aby zagraly tak jak powinny. Osobiscie jestem w posiadaniu A-8850, DX-6850 i T-4850 , ktore po modyfikacjach graja naprwde dobrze.Przynajmniej dla mnie wystarczajaco:) Swietny CD do tej koncowki to DXG-10, niestety nie mam fotki tylko instrukcje obslugi.Jak znajde w necie to wkleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem napisać o cd 7711, wbrew panującej opinii ten model nie jest chłamem. Jego brzmienie jest na dobrym poziomie, wszak 6850 brzmi w środku ciut lepiej ale ten LASER!!!, niemożna go dostać.

Do 7711 niema większych problemów z dostaniem laserka (koszt ok 100-130zł).

Wg mojej opinii 7711 gra w porządku bezpośrednio konkurował z Nad-em 542 i wg mnie i dwóch kolegów Nad miał jedynie przewage na dole (a konkretnie dzwięk był ciut szybszy, tak na ucho), góre mają podobną, natomiast środek w tym Onkyo jest wyraźnie lepszy, szczegóły wybrzmiewają i na ucho jest ich więcej.

 

pozdrawiam zwolenników Onkyo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie, ze onkyo robi sprzet brzmiacy rowno w calym pasmie bez podbarwien i konturu przy niskich l wysokich tonach. Jesli ktos lubi sporo basu to onkyo mu tego nie da,ale detalicznie jest swietny. Chetnie bym posluchal dx-7711/9911 .

Fakt laser jest nie dostepny, ale bardzo trwaly. czekam na adres goscia , ktory przerabia naped i wstawia popularne lasery KSS-xxx i jest to koszt ok 200-250 zl. Przegladam schematy i jest to mozliwe, wymaga to troszke zabawy, ale do zrobienia. Niestety nie mam DX-6850 itp nie czytajacego plyt, aby pobawic sie i zrobic taka przerobke. Moze ktos ma na sprzedaz z martwym laserem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem DX-7211 i muszę przyznać że był to najlepiej brzmiący CD jaki miałem okazję u siebie gościć, aczkolwiek porównania nie mam zbyt dużego... bo jakiś Technics, niższy model Denona po lekkkiej modernizacji i DVD Szajsunga. Był to czas gdzie jeszcze nie zwracałem zbytniej uwagi na scenę i szczegóły w dźwięku ale baaardzo podobała mi się barwa jaką grał ten CD. Niestety zaczął kończyć się laser i korzystając z okazji zwróciłem go do osoby od której kilka tygodni wcześniej został nabyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze dwa miesiące temu widziałem Onkyo Integra Research w Warszawie w Złotych Tarasach w Saturnie. Może jeszcze jest tam bo widać ze to wielkie i respekt budzi. Ceny przy tym wtedy nie było.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś chce się pobawić moim DX-6850? Po naprawie zaczął czytać wszystkie płyty, jednak wczoraj okazało się, że źle znosi rysy na płycie, co się objawia przeskakiwaniem (tę samą płytę odtwarzałem też bez problemów na Denonie DCD-485 - brzmienie oczywiście słabsze, ale za to wszystko czyta bez przeskoków). Zainteresowanych zapraszam na priv.

Posiadam też bardzo przyjemnie grający wzmacniacz Integra A-8670, którego jedynym mankamentem jest słaby przełącznik Tone/Direct. W ogóle po moich przygodach ze sprzętem Onkyo wnioskuję, że jest to sprzęt przeważnie o świetnym brzmieniu, jednak w czasie eksploatacji wychodzą na jaw pewne mankamenty natury technicznej typu kłopoty z mechanizmem odtwarzaczy CD, niekontaktowanie styków potencjometrów i przełaczników. Szkoda, bo brzmieniowo bardzo mi ta firma pasuje.

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje doswiadczenia ze sprzetem onkyo to glownie zestawy mini (rozmiarow yamaha pianocraft), w sumie posiadam (posiadalem) 2 modele amplitunerow (r30, teraz mam r811rds) i odtwarzacz 711

sprzet ten pelni u mnie role 2 zestawu i w tej roli spisuje sie bardzo dobrze, nigdy z zadnym z tych klockow nie mialem zadnych problemow technicznych, sa starannie i dobrze wykonane, moj obecny amplituner moze zawstydzic wiele nowszych konstrukcji... ogromne trafo, elementy dobrych firm (alps, elna, sanken)...

co do dzwieku to jak na taki sprzet ja nie mam sie do czego przyczepic, po prostu slucham na nim muzyki i nie zastanawiam sie ze czegos mi brakuje albo jest za duzo...

zaleta takiego zestawu jest jego cena... za ok 500-600zl mozna miec fajny sprzet ktory bedzie duzo lepszy niz kazdy nowy w tej cenie... to nic ze 10-letni ;-)..

moze kiedys kupie jeszcze jakies lepsze kolumnienki i bedzie jeszcze lepiej...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kurcze, dziwię się tej złej opinii o CD onkyo... Mam aktualnie DX7911, miałem DX7711 (tego brzmienie już mniej pamiętam, ale słaby nie był).

Co ciekawe ostatnio staram się zmienić CD, w związku z czym ostro wziąłem się do pracy i sporo słucham. Aktualnie (tzn. na tym samym sprzęcie i w tych samych warunkach) mam porównanie z Teac'kiem 25X oraz Marantzem CD10, próbowałem też NOSdaca, na tle których Onkyo 7911 wypada bardzo dobrze!!! Wg mnie jest lepszy od Teaca i NOSa, a co do Marantza to co kto lubi. Marantz ma na pewno ładniejszą barwę ale reszta jest do uzgodnienia:-)

Moze jestem głuchy, może sie mylę ale... Pragnę przy tym nadmienić, że zarówno Marantz jak i Teac są/były odtwarzaczami znacząco droższymi od Onkyo, NOS też ma swoją renomę.

Na dzień dzisiejszy raczej zostawię sobie marantza i... onkyo. Po tuningu myślę, ze onkyo może dobrze wymiatać, czuć w nim duży potencjał. Zresztą mam go kilka lat nie bez powodu...

 

Co do innych produktów onkyo, to myślę że wyższe modele amplitunerów też sa niezłe..., choc tu akurat wolałem denona:-)

 

Pozdrawiam,

Owidiusz9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manyzg, 17 Wrz 2007, 14:34

>Firma Integra jako osobna firma ( ONKYO Integra )

 

To jest osobna firma? A ja myślałem że to nazwa modelu :-( Mam DVD DV SP800 Integra które oprócz tego że jest świetnym multiformatowcem to jest rewelacyjnym odtwarzaczem CD :-) Porównywałem je z różnymi klockami i nie trafiłem jeszcze lepiej grającego CD-ka niż moje DVD! Czyli przyłaczam się do opini że ONKYO jest w POlsce niedoceniane

post-3443-100004552 1190189848_thumb.jpg

post-3443-100004553 1190189848_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->Ignac

mam jeden z pierwszych tunerów z cyfrową syntezą częstotliwości (tak to sie chyba nazywa) jaki wypuściła firma Onkyo T-9900. Gra bardzo solidnie, zastąpił u mnie w systemie też dobrego Denona TU-3000 (typowy wintage, chyba z 1978, wileki klocek, pięknie podświetlony, ze wskaźnikami wychyłowymi).

Jestem bardzo zadowolony z tego tunera. Zupełnie nie wiem natomiast jak grają nowsze modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie masz racje Wolf.

W Polsce Onkyo jest uważane za badziewne klocki i w 80% są to opinie tych "audiofili" którzy kupuja zabawki za dziesiątki tysięcy i piszą że np Krell to jest rewela a Onkyo to syf.. brrrr, zadufani w sobie snoby.

Często ich opinia nawet niejest poprzedzona wcześniejszym odsłuchem danego wzmaka czy CD.

A za 1500zł - 2000zł można kupić zacnie grające klocki Onkyo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o tunery to mialem 2 modele tylko. Pierwszy to byl T-403 i gral tak sobie, ale po modyfikacjach(wymianie kondensatorow na nowe i lepsze niz orginal zaczal grac dobrze.Podobna sytuacje mialem z ONKYO Integra T-4850. Co do reszty to nie wiem. Ale z opisow i opini to te serii T-9990 i T-9090 graja dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Nie no panowie nie przesadzajcie:) Onkyo naprawde nie jest zadna rewelacja i w latach 90-tych znacznie sie popsulo nie mowiac o ostatnich czasach. To ze ktos ma i jest bardzo zadowolony to super tylko jakie macie konkretne porownanie? Do czego i w jakim systemie? Bo stwierdzenie ze dvd Onkyo nawet w wersji Integra rozklada iles tam cdekow jest co najmniej smieszne tym bardziej ze nie robi tego CD Onkyo Integra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 20 Wrz 2007, 10:36

>To ze ktos ma i jest bardzo zadowolony to super tylko jakie macie konkretne porownanie?

 

Popatrz na zdjęcia powyżej. To są te konkretne i udokumentowane porównania :-) Jeszcze był NAD ale zdjęć nie robiłem tak więc możesz pominąć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 20 Wrz 2007, 13:14

 

>wolalbym tego posluchac

 

Absolutnie przyznaję Ci rację i właśnie dlatego ostatnio targałem z Legnicy do Warszawy STUDIO60, odtwarzacz, końcówkę Rotela, własne kable i płyty. I usłyszałem. I sam byłem zaskoczony tym co usłyszałem :-D

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.