Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg

Rekomendowane odpowiedzi

-->>discomaniac71

Wiem, że bywam na foru nieczęsto ale, pozwolę sobie zauważyć, iż wymieniłem trzy zacne i znane konstrukcje, które, w moim odczuciu, Onkyo (dx7911) albo pokonał albo zagrał niegorzej... Wydaje mi się, że to akurat jest tzw. przykład.

Myślę, że poza dystrybutorami i handlarzami na prawdę mało osób miało okazję porównać CD onkyo z droższymi odtwarzaczami w niezmienionym systemie i warunkach.

Cenię sobie ten odtwarzacz. Zresztą gdy go kupowałem, też wszyscy mówili że jest słaby, po odsłuchu doszedłem do wniosku, że poprostu go nie słyszeli... Jeśli ktoś pisze np. ze CD onkyo grają zimno czy sterylnie, to raczej sie myli... No chyba, ze słucha np. z tranzystorem YBA. Obawiam się, że wiele mitów powstaje w ten sposób.

Odtwarzacze tej firmy grają rzetelnie w swoich przedziałach cenowych.

Pozdrawiam

Owidiusz9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z Szanownych Forumowiczów mógłby powiedzieć czym różnią się CD 7510 i 7511, jaką kwotę warto na nie wydać i jak ma się ich dźwięk (szczególnie barwa) w porównaniu z modelem 7211? (tylko tego modelu Onkyo miałem okazję słuchać). Jak z jakością wykonania i bezawaryjnością tych klocków na tle konkurencji? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin316

 

Napewno oba z 75xx sa wyzsze od 7211. Model DX-7510 jest z polowy lat 90,a DX-7511 z 97-98. Model 7510 mozna kupic juz za ok 150, a 7511 ok 300 i wiecej. Wiele roznych cd sluchalem, niestety DX-7511 nie mialem, ale DX-7510 brzmi podobnie jak wiekszosc cd onkyo, z duza zawartoscia detali bez podbarwien. Co do awaryjnosci to 7510 nie stwarza problemow, jedyne co moze ulec udszkodzeniu (z takimi usterkami mialem) to rozciagniety pasek w mechanizmie i moze laser (KSS-240A koszt 50-60 zl) jak w kazdym cd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin316

Na allegro jest DX-7511 lekko modyfikowany z pilotem stan idealny. Juz raz probowal sprzedac zaczynajac od 300 i nie udalo mu sie. Znow wystawil, mysle ze wart tej ceny.

http://www.allegro.pl/item247373503_onkyo_dx_7511_czarny_dlubniety_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam od 3 dni podlączony wzmacniacz Onkyo Integra A - 8015 do JBL E80 wzmacniacz dostalem od znajomego z DE ten onkyo byl kupiony w sklepie i nie byl nigdy rozbierany(ciezko dzis na taki trafic) powiem ze całkiem całkiem to gra po przesiadce z tonsili i diory skok jest kolosalny lecz nie mam porównania z innymi markami puki co chyba sobie go zostawie bo to pewny wzmacniacz po co topic kesz ten onkyo gra całkiem przyjemnie ale trochu inaczej niz diorka ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Tuner Onkyo INTEGRA T9990 króciutko tak czułego i z równą płaską charakterystyką odbiornika nie słyszałem,gra tak jak nadają dynamika kompaktowa 100 i więcej dB przy nadawaniu ze studia Trójki im.Agnieszki Osieckiej gra lepiej niż kompakty (studyjny Technics SL-P1200) powiem w ten sposób-analogowo. Coś takiego ostatnio słyszałem na słuchawkach Ultrasone Edition 9 bezpośrednio z profesjonalnego toru mikserskiego zapis 24Bity 192KHz .W latach 1982 -1986 był nr 1 w rankingach jako odbiornik referencyjny (absolutespitzenklase) Mimo 10 cm wysokości jest głęboki aż na 38cm elektroniki świetnej jakości jest tam tyle że ciasno zajęta jest cała miedziowana obudowa.Kosztował wtedy 1600DM czyli chyba dopłacano do niego i był tak jak w magnetofonach Nakamichi Dragon wizytówką możliwości firmy !

T9990 można kupić za 1000-1200zł co według mnie jest niedoszacowaniem tak świetnego tunera .Mogą marudzić miłośnicy lampy ale według mnie wystarczy podłączyć wzmak lampowy i będzie według upodobań.Czulszego odbiornika nie ma odbiera z Krakowa na 13elementowej antenie Ukrainę i Słowację które to stacje teoretycznie są poza zasięgiem na UKF.Mimo takiej czułości gra nawet na kawałku drucika. Polecam zainwestować w dobrą 3 metrową antenę na dachu i kabelek o małej stratności i dużym tłumieniu zakłóceń SATYSFAKCJA GWARANTOWANA.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za odpowiedź :)

Powoli przymierzam się do zmiany CD, mając w pamięci jak grał 7211 będę chyba szukał czegoś brzmiącego podobnie (chodzi o barwę). Mam już dwa CD na półce i nie chcę aby po zakupie trzeciego korciło mnie na szukanie kolejnego, tak że planuję coś co najmniej o klasę lepszego niż posiadam aby zostało na dłużej... w kwocie powiedzmy do 800 zł. Niestety niełatwo jest u mnie z odsłuchem, gdyż większość klocków na Allegro pochodzi z zachodniej części Polski...

Słuchając jak do tej pory kilku tylko CD zdałem sobie sprawę jak ogromny wpływ mają one na dźwięk, szczególnie na barwę i scenę.

7511 wydaje się ciekawą propozycją jednak boję się uczucia niedosytu które mogło by pojawić się zbyt szybko. Wtedy pozostała by możliwość tuningu (nie czuję się zbytnio na siłach...) lub szukanie kolejnego źródła...

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę niepotrzebnie zakręciłem poprzedni wpis... ale mówiąc w skrócie zastanawiam się, czy do 800 zł kupię coś ZDECYDOWANIE lepiej grającego niż DX 7511. Ważne jest też, aby nie siedział w nim laser za 250 zł... albo jeszcze gorzej niedostępny, jak to jest chyba w niektórych modelach Onkyo. Zapytacie dlaczego piszę to w tym wątku... dlatego że barwa 7211 odpowiadała mi jak do tej pory najbardziej, szkoda że nie pamiętam jak tam było z przestrzenią... ale kiedyś nie zwracałem na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wiele symapti do produktów Onkyo . Od jakiego czasu mysle o zakupie DX-7555 . Urzadzenie słuchałem tylko raz w EIC ale wizualnie od poczatku robi bardzo dobre wrażenie , parametry lab. doskonałe . no i waga - podobno 8 kg. tez budzi respekt . Dzis przez przypadek trafiłem na zdjęcie bebechów i jest lekko skonfudowany !

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to 3 razy tańszy DX-7355 ( mozna go łyknąc na allegro za 650 zł co wg mnie jest najlepsza niskobudżetową oferta w galaktyce , nawet konkurencją dla sprzetu z drugiej ręki )

post-8854-100004275 1190482986_thumb.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie maty bitumiczne to efekt lekkiego tuningu.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was Koledzy po wakacyjnej przerwie :-) Ze sprzętu Onkyo miałem - jakiś CD Integra (z połączeniami ze światłowodów w środku, taki cienki, dość ciężki model, nie pamiętam symbolu), amplituner z CD CR-70, wzmak Integra A-8850, amplituner TX-11 i może coś tam jeszcze, ale nie pamiętam. Sprzęt tej firmy stanowił ułamek procenta wszystkich klocków jakie miałem. Powiem tylko tyle - bardzo źle je wspominam. Wszystko to było jakieś "niedorobione", gałki niepewnie trzymały się prąciów, brzmienie nijakie, bez wyrazu, CD przeskakiwały, radio szumiało itd., itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzylo

 

Kazda firma ma w swoich szeregach sprzet z wadami i nie dopracowaniami. Watpie, aby wzmak A-8850 byl jakis nie dorobiony i galki moglyby wypadac, chyba ze miales go od kogos kto grzebal i poprostu zepsul:) Brzmienie ma dobre i wielu ludzi znajacych sie dobrze na sprzecie ma dobre zdanie o nim. Dla mnie ma jedna wade, ze nie jest dual mono. Cd przeskakiwalo pewnie jak wiele cd renomowanych firm, moze wystarczylo poddac go konserwacji:)

 

P.S.

Pewnie wielu pomysli, ze moim zdaniem jest to najlepsza firma skoro czesto sie udzielam i zalozylem ten post. Wcale tak nie uwazam, ale moim zdaniem jest nie doceniana..., a ma wiele elementow spokojnie konkurujacych z swiatowymi firmami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzylo

Popre swojego poprzednika

Onkyo niejest marką mych marzeń ale w budżetówkach brzmienie jakie prezentuje jest doskonałe.

Przeskakuje? hmmmm teraz mam drugie CD Onkyo i nic takiego niezauważyłem a słucham dużo muzyki 2-3 godz. dziennie.

Narazie gram na amplitunerze model TX-SR602E (w kinie jest bajka, wszystko brzmi precyzyjnie) i nie tylko moja opinia jest taka że jak na amplituner to brzmienie jest na bardzo dobrym poziomie.

Odsłuchiwałem i porównywałem ze wzmakiem NAD S300 (a to już drogi klocek) i owszem NAD zabrzmiał lepiej szczególnie na dole ale jest on z drugiej ręki 5!!! razy droższy i nie należy do budżetówki.

Tak więc sądze i będe tak sądził oczywiście po odsłuchach że Onkyo to przyzwoite klocki "olewane" w Polsce.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie akurat trafiły mi się takie egzemplarze, to wszystko było oczywiście używane, sprowadzane z Niemiec. Co do samej marki to robi dobre i kiepskie rzeczy jak każdy inny producent. Pech chciał, że trafiły mi się takie graty. Pamiętam kiedyś podniecałem się oglądając w katalogu TX 939. To było coś. Wątpię czy dzisiejsze flagowe modele Onkyo są tak zbudowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako że jestem tu gościnnie chciałbym najpierw pogratulowac wszystkim pasjii do onkyo.

Ja zaczynam swoją przygode ze stereo i chciałbym dobrze ulokowac kasę ok 3kzł w nowy sprzęt.

Słyszałem (neistety na sieci testów brak) że onkyo ma bardzo zachęcające wzmaki w klasie D - chodzi mi o A9755.

 

Czy ktoś z Was słuchał może tego ?? Zalezy mi na muzyce rozrywkowej, radiu i lekkich wieczornych odsłuchach.

Warto pakowac się w to onkyo czy brac starego sprawdzonego nada c372??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.