Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź czy można gdzieś kupić te lasery co podał McGyver powyżej.

 

Nawet jeśli kupujesz od osoby, która Ci uczciwie sprzeda to ten sprzęt może mieć swoje lata. Nie wiem co to za rocznik, ale pewnie gdzieś tak połowa lat 90tych. Zależy jak był mocno eksploatowany. Ponieważ laser prędzej czy później padnie i jeśli nie można kupić nowego to zostaniesz ze sprzętem z którym nic nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

MarqsM, 23 Mar 2010, 11:20

 

>Sprawdź czy można gdzieś kupić te lasery co podał McGyver powyżej.

 

Przecież oba lasery (KSS213 i KSS240) są powszechnie dostępne w sprzedaży za ok 40-50 zł, a dostępność KSS213 jest wręcz legendarna - wystarczy popatrzeć na oferty na allegro.

<><

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz znamy wygląd i specyfikacje BD-SP 308 - tylko jedno wyjscie cyfrowe , złącze USB zamiast czytnika kart SD i stylistyka znana z 507 tylko niższy ( zamiast 71 mm - 53 mm )

Cena jak wiadomo 229 E

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Beednar

 

>Przecież oba lasery (KSS213 i KSS240) są powszechnie dostępne w sprzedaży za ok 40-50 zł, a >dostępność KSS213 jest wręcz legendarna - wystarczy popatrzeć na oferty na allegro.

 

To bardzo dobra wiadomość dla osoby, która pytała. Napisałem wyraźnie, żeby sobie sprawdził ich dostępność. Ja za niego tego nie będę robił. Co więcej, nie muszę znać na pamięć "legendarnej dostępności" poszczególnych modeli laserów, które mnie osobiście do niczego nie są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Może szacowne grono kolegów mi pomoże. Mam amplituner Onkyo 905 i szukam adresów dobrej jakości stacji radiowych internetowych. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Dodam że dodatkowo posiadam odtwarzacz CD Onkyo Integra 7911 wszystko to podpiętę pod zestaw kolumn Acoustic Energy Aelite i jest mi z tym naprawdę dobrze. Chociaż może za jakiś czas zastanowię się jeszcze nad dołożeniem do stereo wzmacniacza Integra 9911. Może też podpowiecie czy to będzię miało sens?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskakujacy selektor to standardowa usterka, Trzeba rozebrac panel i psiknac kontaktem. Styki sa zasniedziale. Mozna na poczatek pobawic sie z 10 min i krecic nim, az sie przetrza troszke styki. Rozumiem, ze SPEAKERS masz w innej pozycji niz OFF. Jesli sie przekazniki nie zalaczaja to oznacza, ze cos jest nie tak z koncowka. Moze to byc drobnica, albo jakis zimny lut. Musialbys go rozebrac i zobaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam. Czy ktoś z klubowiczów miał okazje porównać dwa wzmacniacze A-8850 i A-9911 chodzi mi tylko o dźwięk. Ostatnio robiłem testy wzmacniacza Onkyo A-8850 kontra Amplituner Pioneer VSX AX4AVi oraz końcówka mocy Rotel RB-1070 w różnych konfiguracjach jak dla mnie Onkyo jakby nie był podłączony zawsze grał najlepiej . Dodam że odtwarzacz był Onkyo DX 6850 lub DVD Pioneera DV-989AVi a głośniki Paradigm Studio 40v3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ze wzgłędów sentymentalnych do mojego "FR-435" dokupiłem magnetofon "TA-6711", no i teraz już mnie nie irytują nie wykorzystywane od 10 lat przyciski na pilocie do obsługi decka. Od pewnego czasu bawię się w przegrywanie wartościowszych pozycji z kaset na Mini Disc, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem aby zachować jeszcze w miarę przyzwoitą jakość kasetowych nagrań.

 

Odnośnie mojego decka mam pytanie do posiadaczy lub znających ten magnetofon.

 

Po wyłaczeniu i ponownym załączeniu licznik resetuje się do stanu "00,00".

Niech mi ktoś odpowie czy jest to normalne w tym magnetofonie ?

 

Poszukuję również instrukcji PL do wyżej wmienionego magnetofonu. W prawdzie obsługa jest intuicyjnie prosta, ale chciałbym poczytać pozycję o BIASie.

 

Dla posiadaczy klocka FR-435 chętnie prześlę ksero instrukcji w j. polskim.

post-28405-100000097 1280400613_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Trochę późno piszę, ale okres wakacyjno-urlopowo-letni nie sprzyja siedzeniu na forum.

 

Merixo, gratuluję wspaniałego zakupu :) Mam taki sam magnetofon. Ja wiem, że koledzy z wątku "Magnetofony" nawet by nie spojrzeli na ten sprzęt, że to już nie to ONKYO itp. itd. Ale ja mam taki sam i tylko taki chciałem kupić - pasuje mi kolorystycznie, wzorniczo oraz dźwiękowo. Niestety nie mam go podpiętego do żadnego wzmacniacza ani amplitunera ONKYO (gra w drugim zestawie) więc sobie nim nie posteruję z pilota i to jest jedyny ból (starsze modele miały swoje piloty, jak TA-2570). Za to mój tuner ma timera więc zawsze mogę go włączyć lub zaprogramować nagranie o danej godzinie.

 

Ja właśnie wybrane audycje radiowe nagrywam na kasety, ale to bardziej z zamiłowania do tego medium i dla zabawy. Czy w Twoim ampli jest możliwość nagrywania z radio na MD? Ciekawe urządzenie, niestety MD razem z całą kolekcją dysków sprzedałem kilka lat temu na Alledrogo :)

 

Odnośnie instrukcji: w tym momencie mam na komputerze instrukcję w PDF w języku angielskim: zarówno użytkownika (user's manual) oraz serwisową (service manual). Możliwe, że mam w innym mieście instrukcję papierową w języku polskim (na pewno miałem do TA-6211, który miałem wcześniej). Niestety nie sprawdzę tego wcześniej niż przed końcem września. Jeżeli znajdę, to się odezwę.

 

A gdybyś był zainteresowany tymi w języku angielskim, to daj znać na priva - wystawię na jakimś serwisie do udostępniania plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szykuje sie gratka dla miłośników Onkyo : Na IFA Berlin pojawi sie pierwszy od 1/4 wieku dzielony wzmacniacz stereo. Mam tylko nadzieje że zostanie pokazane godne dla niego źródło ( czyli natępca DX-7555 )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nowy Hi-end Onkyo z serii STEREO LINIE R:

 

Przedwzmacniacz P-5000R,

Końcówka mocy M-5000R,

Odtwarzacz cd C-5000R.

 

Trzymam kciuki za nowy produkt, oby dźwiękowo było SUPRE!!

 

Zdjęć CDika nie moge wkleić bo nie mam programu do kompresji dodam jak jutro w domu będe wieczorem :)

 

Tu link do zdjęć i filmiku z Hi-endem Onkyo :)

 

http://areadvd.de/ha..._premiere.shtml

post-11746-013952500 1283631344_thumb.jpg

post-11746-063579500 1283631366_thumb.jpg

post-11746-041765500 1283631381_thumb.jpg

post-11746-082389300 1283631459_thumb.jpg

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.