Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Ja miałem przez półtora roku A-9070. Wzmacniacz bardzo dobry, że świetna mikrodynamiką. Żaden detal w muzyce ci nie umknie. Gra bardzo równo i szczegółowo. Niczego nie podbarwia i nie dodaje od siebie. Jest bardzo starannie i solidnie wykonany, moim zdaniem dostojny i dojrzały wzmacniacz dla konesera. Sprawdzic się głównie w gatunkach : jazz, blues, ale w dynamicznej, elektronicznej muzyce tez jest bardzo dobrze, chyba z uwagi na duży zapas mocy i te 4 kondensatory po 15000 uF każdy ☺

Z odpowiednimi głośnikami zagra pięknie przy nocnym, cichym słuchaniu.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przez półtora roku A-9070. Wzmacniacz bardzo dobry, że świetna mikrodynamiką. Żaden detal w muzyce ci nie umknie. Gra bardzo równo i szczegółowo. Niczego nie podbarwia i nie dodaje od siebie. Jest bardzo starannie i solidnie wykonany, moim zdaniem dostojny i dojrzały wzmacniacz dla konesera. Sprawdzic się głównie w gatunkach : jazz, blues, ale w dynamicznej, elektronicznej muzyce tez jest bardzo dobrze, chyba z uwagi na duży zapas mocy i te 4 kondensatory po 15000 uF każdy ☺

Z odpowiednimi głośnikami zagra pięknie przy nocnym, cichym słuchaniu.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

 

Dobra już zakupiony i po odsłuchaniu,wszystko co napisałeś jest zgodne z prawdą,te kondensatory to jak szklaneczki do wódki,poezja i majstersztyk wykonania jak się na niego patrzy z góry :-) jest mega dokładny,analityczny,punktowy,przejrzysty,detaliczny,jedyna wada jest mniej melodyjny,do cieplejszych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Tak na szybo.

Różnice pomiędzy wzmacniaczem ONKYO a-9070 vs a-9000r

 

Onkyo a-9070:

- cztery kondensatory po 15 000 μF

- brak wyłącznika pod klapą

- brak gniazda USB (tył)

- brak gniazda AES/EBU

- inna budowa wzmacniacza (podwójne wzmocnienie równoległe z odwróconym trójstopniowym obwodem Darlingtona)

 

Onkyo a-9000r:

- cztery kondensatory po 18 000 μF

- wyłącznik pod klapą

- gniazdo USB (tył)

- gniazdo AES/EBU

- wzmacniacz zbudowany w technologii: Quad Push-Pull (Czterokrotne wzmocnienie push-pull z odwróconym trójstopniowym obwodem Darlingtona)

- oddzielne, pochłaniające wibracje płyty obudowy wykonane z aluminium na górę, przód i boki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale cena o wiele wyższa,mimo wszystko są to bliźniacze modele, cena 2500zl wyższa za 9000r chyba jest ciut przesadzona, poza tym w ogóle ich nie ma w obiegu wtórnym i co ciekawe czy przekłada się to na zauważalna różnice w dźwięku?

Edytowane przez Arturas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w dźwięku są znaczne. Tu jest małe porównanie a9000r i a 9070 - http://www.areadvd.de/hardware/2012/onkyo_a9000r_c7000r.shtml.

Na papierze wygląda może tak samo, ale w praktyce a9000r - gra jeszcze mocniejszym dźwiękiem, jeszcze większą dynamiką, jeszcze większą sceną, jeszcze mocniejszym punktowym basem. No ale musi grać inaczej, bo przecież jest w innej trochę technologii zbudowany. A fakt, że jest ich mało na rynku wtórnym, zarówno a9070 jak i a9000r, świadczy tylko o tym, że są to bardzo dobre i poszukiwane urządzenia (jak na swój pułap cenowy).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o a 9070 to z rynku wtórnego miał na sprzedaż tylko tu nasz kolega z klubu i jeszcze jedna osoba z olx ale sprzedała i ma tylko sklep max volume,ja kupiłem od niego, a 9000r w ogóle nie ma z rynku wtórnego nawet na Ebay ani sztuki, myślałem też o Onkyo a1vl ale tylko są dwie sztuki w Japonii, koledzy z forum odradzili, za duże ryzyko niewiadomej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o a 9070 to z rynku wtórnego miał na sprzedaż tylko tu nasz kolega z klubu i jeszcze jedna osoba z olx ale sprzedała i ma tylko sklep max volume,ja kupiłem od niego, a 9000r w ogóle nie ma z rynku wtórnego nawet na Ebay ani sztuki, myślałem też o Onkyo a1vl ale tylko są dwie sztuki w Japonii, koledzy z forum odradzili, za duże ryzyko niewiadomej

 

----------------

 

I jak wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super, tak jak tam wcześniej kolega napisał super sprzęt za dobrą cenę,bije inne na głowę te audiofilskie w podobnych cenach lub nawet droższe,separacja dźwięku i przestrzeń i kontrola i szczegółowość i czystość na mega wysokim poziomie,no i budowa jego w środku naprawdę super i te ogromne kondensatory,waży ponad 18kilo,jestem bardzo zadowolony,w tej cenie z takim dźwiękiem jest nie do pobicia,Onkyo robi naprawdę super sprzęty które w danym przedziale cenowym i droższym od nich,to bije na głowę!!! Bardzo się cieszę że Onkyo nie jest uważane za sprzęt audiofilski,bo można w przystępnej cenie kupić super klocka na lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W ubiegłym roku Onkyo po cichu wycofano player C-7050 , natomiast też bez rozgłosu kilka dni temu wycofano C-7070 . A to mój ulubiony rezerwowy model "jakby co ".

czy spodziewamy się nowości np. C-7270 ???

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowicjuszem na forum.

Mam pytanko do bardziej doświadczonych kolegów. Mam A-9711 mimo wielu niepochlebnych opinii przeczytanych na różnych forach, mi jakoś przypadł do gustu (może porównuję go do dużo słabszych urządzeń które miałem wcześniej). Ale do rzeczy - wzmacniacz jak pewnie większość się orientuje nie posiada pre-ampu gramofonowego ( nie wiem dlaczego). Niedługo wróci z naprawy (odrestaurowany) jakiś czas temu zakupiony gramofon. Zastanawiam się jaki dokupić przedwzmacniacz - może macie jakieś doświadczenia. Wiem, wiem, że najlepiej sprawdzić to samemu na swoje ucho itd. Ale chciałem zapytać o opinie innych użytkowników, będę wdzięczny za wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co pytasz jaki przedwzmacniacz gramofonowy kupić? Bo ciut nie rozumiem pytania :-)

Bez obrazy, ale w takim razie mi nie pomożesz ;),

By podłączyć gramofon bezpośrednio do wzmacniacza ten powinien mieć odpowiednie wejście - PHONO - tz. wyposażone w wewnętrzny przedwzmacniacz. Mój wzmacniacz go niema, dlatego konieczny jest zewnętrzny pre-amp między gramofonem a wzmacniaczem. Takich przedwzmacniaczy dostępnych jest na rynku od groma; od takich za przysłowiowe guziki po nieprzyzwoicie drogie. Pytanie jest skierowane do posiadaczy A9711 i gramofonów - maże macie swoje doświadczenia z różnymi urządzeniami i ochotę się nimi podzielić.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam gramofon niedawno kupiłem także,nie chodzi tu o model wzmacniacza tylko o preamp jaki,zadałeś niejasne pytanie wcześniej,ale jak nie chcesz pomocy to nie i luzik,pa

No to obaj się totalnie nie zrozumieliśmy :( . Chodziło mi o model, producenta itd. wyjaśnia to chyba wcześniejszy wpis. zapytam jeszcze raz - czy warto w przypadku mojego sprzętu konkretnie wzmacniacza, inwestować w drogi pre-amp np któryś pro-ject ? Czy może dużo tańszy np DJ-PRE II da całkiem przyjemny efekt. A może ktoś ma doświadczenia z "pudełeczkami" za ok 100 zł np od Monacor...

Nie ma się na co obrażać - wystarczy,że napiszesz jakiego pre-ampa używasz i gra.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Wtedy grały z Dali Mentor 6.

Ogólnie dobre klocki, neutralne granie. Momentami trochę kliniczne. Ma bardzo dobrą dynamikę ten zestaw. Jedynie co dziwnie podbijało jakieś +/- 80 Hz i powstawało takie dudnienie.

Piękny design i świetnie wykonane klocuszki. Kreuje ogromną przestrzeń i jak wcześniej wspomniałem dynamikę grania. Trochę ma braki w barwie jak dla mnie.

Tacie na ten moment z tego zestawu został streamer 6170 i CD 7000R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Posiada ktoś z forumowiczów Onkyo M-5000R i P-3000R ?
Ja posiadam i sobie chwalę. Cały setup widoczny w moim profilu. Na moje ucho gra to w sposób zrównoważony z dobrą dynamika, jednak wiadomo każdy ocenić musi samemu. Ja jestem zadowolony i o zmianach nie myślę nawet.

 

Co do podbić to raczej wynikają one z modów danego pomieszczenia odsłuchowego.

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam i sobie chwalę. Cały setup widoczny w moim profilu. Na moje ucho gra to w sposób zrównoważony z dobrą dynamika, jednak wiadomo każdy ocenić musi samemu. Ja jestem zadowolony i o zmianach nie myślę nawet.

 

Co do podbić to raczej wynikają one z modów danego pomieszczenia odsłuchowego.

Czy przed kupnem M-5000R i P-3000 odsłuchiwałeś może starsze Onkyo np 5030,5090 ?

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy przed kupnem M-5000R i P-3000 odsłuchiwałeś może starsze Onkyo np 5030,5090 ?

Kiedy tata miał nowy zestaw to ja miałem 5060r i 3060r.

Jak mnie stare Onkyo zamiatalo. Potęga brzmienia, ściana dźwięku i muzykalnosc, barwa. Na pewno lepsza wydajność pradową na korzyść starego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy tata miał nowy zestaw to ja miałem 5060r i 3060r.

Jak mnie stare Onkyo zamiatalo. Potęga brzmienia, ściana dźwięku i muzykalnosc, barwa. Na pewno lepsza wydajność pradową na korzyść starego zestawu.

Mogę kupić M-5000R i P-3000 1,5 roczne za 8 k zł. Ale powiem szczerze,że też mi się podobają starze wersje. Nawet wskaźniki wychyłowe w starszych wersjach ładniej wyglądają.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsłuchu Onkyo M-5000R i ....leciwego M-5030. Jeszcze mam banana na twarzy :) Te piękne wychyłowe wskaźniki,eh. Oczywiście wygrał starszy M-5030. Super dynamiki,bas w porównaniu do M-5000R dużo niżej schodzi,jest trzymany w ryzach.Świetna scena.Jestem zauroczony tym wzmacniaczem :)

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.