Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno 3000r i 5000r to dobry sprzęt ale dla mnie zbyt zimny, dźwięk zanadto analityczny jak dla mnie, pozbawiony ciepła starych konstrukcji. No i cena też jest zimna ?

Tu recenzja tego zestawu w sumie w samych superlatywach.

https://www.eic.com.pl/pl/News/Aktualnosci/2011-05-18,Onkyo_P3000R_i_M5000R__Wybor_Redakcji__w_Hi-Fi_Choice_5_2011#

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zastrzeżenia do basu w nowym zestawie. Była potęga, kontrola i wysterowanie. Mialem jednak dziwną maniere podbicia basu rzędu 80-90 Hz. Na żadnym innym wzmaku tego nie miałem. 

Włączyłem po kilku dniach 5060r i była miazga z tego m5000

5060 ocieka przyjemnością, naturalnoscia i swoboda. 5000 dla mnie za dużo kalkuluje, jest taki właśnie analityczny i chłodny, bezplciowy. 5060 to jest moim zdaniem HIEnd. Grał kapitalnie. Energicznie, barwa piękna, górne rejestry świeże i delikatne. Muzyka. Tylko muzyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, soulman73 napisał:

Nic tylko Ci pozazdrościć. Choć to nieładnie :). 5060r jest na niemieckim ebayu za 650 euro do wzięcia. I nawet wysyłka do Polski jest możliwa.

Nie ma za bardzo czego, pewnie będę musiał trochę kasy w ten zestaw wpompować...

A tak przy okazji, znacie może jakieś firmy które podejmują się renowacji paneli przednich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.10.2019 o 15:45, smax napisał:

Jeszcze ok tygodnia i ja pochwalę się nowym zestawem ?

Nadszedł czas pochwalić się nowym ,"starym" zestawem ?

 

IMG_7634.jpg

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, piotralski napisał:

No smax, czapki z głów!

To z polski, czy znalazłeś coś u "sąsiadów"?

Mam szwagra w Hamburgu , który od pewnego czasu zaczął wyjeżdżać do Szwajcarii. Ja znalazłem, on przywiózł z Lozanny do Hamburga. W piątek pojechałem i odebrałem sprzęt z HH. Niestety doszły jeszcze koszta paliwa , ale sprzęt wygląda jakby nowo wyjęty z pudełka. Warto było .Ciekawy jestem tylko jaki jest rok produkcji (1987-1997), dlatego pytałem się czy po nr. seryjnym można odczytać rok produkcji?

Edytowane przez smax

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, piotralski napisał:

A czy to ważne kiedy wyprodukowany? Ważne że pięknie zachowany, a jeśli tak to mało grany.

Apropos, jak odsłuch w stosunku do 50tki?

Też swego czasu chciałem kupić 504kę, ale jak dla mnie brak mu tego jednego pstryczka ?

Niestety jeszcze nie podłączałem. Włączyłem tylko do sieci. Dopiero wróciłem. Nie mam teraz jak podłączyć kabla głośnikowego. W 5030 miałem przerobione terminale głośnikowe akceptujące banany i widełki. Czy ktoś wie,czy są  takie wtyki głośnikowe (szpilki),żebym włożył z jednej strony banana, a z drugiej szpilkę w terminal głośniowy we wzmacniaczu ?

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, piotralski napisał:

Ja już parę razy ściągałem banany z kabli ? Nie wytrzymał bym...

Daj znać jak po odsłuchu.

PROLINK TBC 061

Ale do tego prolinka trzeba włożyć goły kabel,prawda ? Widziałem gdzieś , że z jednej strony wkłada się banana, a szpilkę w terminal.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, smax napisał:

Ale do tego prolinka trzeba włożyć goły kabel,prawda ? Widziałem gdzieś , że z jednej strony wkłada się banana, a szpilkę w terminal.

W tę dziurę podobno wlizie banan. Gdzieś u nas na forum jest watek.

"Wtyk przeznaczony do współpracy z przewodami o maksymalnym przekroju 4mm^2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Grutka napisał:

A to ma jakiś wpływ wyraźny na dźwięk? Te banany na przykład? Bo u mnie w kolumnach terminale są  nieruchome i tylko na banany są przystosowane, no chyba żeby goły kabel włożyć  na sztorc i uważać by nie wyleciał 

Chodzi o to , że mam kable Audioquesta z oryginalną konfekcją ( banany). W Onkyo M-504 są stare terminale do których nie włożę bananów. Można tam podłączyć albo goły przewód , albo wtyk-szpilka. Nie będę rozwalał oryginalnej konfekcji ,że dostać się do gołych kabli. Widziałem gdzieś , że można do wtyków (szpilki) włożyć z jednej strony banana , co w moim przypadku jest idealne, bo nie muszę rozwalać konfekcji.

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.