Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg

Rekomendowane odpowiedzi

Używany już dwa razy pojawił się na naszych serwisach w tym roku. Poza tym popytał kilku sprzedawców (salonów audio) na allegro, bo to, że go nie ma wystawionego nie znaczy, że gdzieś w magazynie nie leży (szansa mała jest). Co do ceny, to chłopak sam podbił stawkę do "Myślałem też o pioneer 70 ew. marantz 8005/6" - a  to już podobny pułap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polaczylem NS- 6130 z A-9150 kablekim RemoteCotnrol, zeby z aplikacji sterowac glosnoscią ale za kazdym razem jak probuje odtworzyc z Tidal przelacza na zlacze D3.. czyli spdif ktorego 6130 nie ma. Czy ktos wie co moze byc przyczycną? D1 lub D2 bylyby OK, bo tam jest coax ktory ma 6130.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2020 o 07:13, Grutka napisał:

a gdzie on znajdzie a 9000r?

 

W dniu 31.01.2020 o 09:09, Maraudio napisał:

Poza tym popytał kilku sprzedawców (salonów audio) na allegro, bo to, że go nie ma wystawionego nie znaczy, że gdzieś w magazynie nie leży (szansa mała jest).

Żeby nie być gołosłownym, to a9000r dostępny jest w poznańskim salonie Audio-Plaza: https://audioplaza.pl/products/17050-onkyo-a-9000r-wzmacniacz-zintegrowany-salon-poznan

 

onkyo.jpg

Edytowane przez Maraudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

No tak ale za siedem koła, a ja myślałem taniej, był powystawowy  pamiętasz  za 4 tysie ,pewnie jeżeli zniknęły,  to coś nowego wejdzie na ich miejsce,  mam nadzieję że ciężcy godni następcy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Hmmmmmm być może masz rację,  aczkolwiek amplitunery i amplitunery kina domowego i tańsze nowe wzmacniacze stereo wypuszcza, może tego najwięcej idzie, gdyby było im tak źle,  to by nie kupili Pioneera, co więcej te a 9070 i 9000r są tak dobre,  że w sumie nie ma co nowego do nich dołożyć,  chyba że nowe dace,  i tylko tyle, bo one są ponadczasowe klocki ,które miażdżą  inne, więc co mieli wypuścić, jakie ich zamienniki ,na przykład po czterech latach,co do nich dodać lub zmienić? Jak one są mega napakowane ,no taka moja myśli  i opinia,zobacz  jak one  pojawiają  się na rynku wtórnym rzadko i znikają szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.01.2020 o 07:13, Grutka napisał:

Papryka Ty myślisz o wielu wzmacniaczach,  i o advance acoustic i co tam jeszcze? Musisz się zdecydować.

Maraudio kolego sympatyczny,  a gdzie on znajdzie a 9000r? W Polsce ani sztuki, poza tym jest droższy,  jako używane, lub powystawowe, były  minimum po 4tysiace, były i nie ma.

Witam. Jednak zdecydowałem się po odsłuchach CA 851a, Nad C388 i oczywiście onkyo 9070, pożyczone od kolegi / oraz Pioneer A70 którego zakupiłem. A70 zrobił na mnie największe wrażenie, szczegółowość, rozmach, muzykalność jest konkretny, mocny w przekazie, nie czaruje. Słuchałem najpierw same wzmacniacze podłączone pod duże Monitory Klipsch RB81/ kable melodika, potem połączony z onkyo rz810 pre-mai in ale z podłączeniem bezpośrednio do pioneera CD Sony SACD z płytą w tym formacie Depeche Mode, PINK FLOYD,  DIRE STRAITS oraz odtwarzacz sieciowy  Sonos z90. To było to, na nowo poczułem te płyty. Przy tym odsłuchu pracował tylko pioneer amplituner był wyłączony potem przełączyłem wszystko do amplitunera, poprawa również była duża ale pre z ampla nie jest tak dobre jak w pioneera. W kinie również trochę lepiej. Oczywiście tylko fronty załączone do pioneera. Teraz myślę o gramofonie mam trochę fajnych vinyli.

A70 - 1 miejsce - już gra u mnie 

9070 - 2

C388 - 3

najsłabiej 851a

Pozdrawiam

Edytowane przez Papryka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

No też miałem smaka na a70, na forach piernicza głupoty  o nim, bardzo dobry wybór, a i można to kupić za 2tysie góra 2200, więc bardzo się opłaca, tylko ludzie łykają  kity i kupują niby audiofilskie wzmacniacze, ja mam smaka na a70da, aczkolwiek jak już pisałem wcześniej, bo rozmawiałem z przedstawicielem Onkyo i Pioneera i powiedział mi że on osobiście wygrałby a9070, bo brzmi bardziej naturalnie, że Pioneer ciut podkoloryzowuje,ale brzmi za to przez to lepiej, w gorzej nagranych nośnikach.Takze gratuluję zakupu i za dobry wybór, że nie dałeś  się zrobić w balona przez nieobiektywne doradztwo innych osób. Kropka  ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Grutka napisał:

No też miałem smaka na a70, na forach piernicza głupoty  o nim, bardzo dobry wybór, a i można to kupić za 2tysie góra 2200, więc bardzo się opłaca, tylko ludzie łykają  kity i kupują niby audiofilskie wzmacniacze, ja mam smaka na a70da, aczkolwiek jak już pisałem wcześniej, bo rozmawiałem z przedstawicielem Onkyo i Pioneera i powiedział mi że on osobiście wygrałby a9070, bo brzmi bardziej naturalnie, że Pioneer ciut podkoloryzowuje,ale brzmi za to przez to lepiej, w gorzej nagranych nośnikach.Takze gratuluję zakupu i za dobry wybór, że nie dałeś  się zrobić w balona przez nieobiektywne doradztwo innych osób. Kropka  ???

tak jak mówisz - 9070 grała dobrze nawet bardzo ale a70 jest bardziej dynamiczna, ma pazur jest to oczywiście moje odczucie, może kwestia też akustyki pomieszczenia. Najważniejsze by muzyka dawała radość słuchania i teraz tak MAM

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odświeżoną stronę Onkyo na 2020 do oferty wrócił model C-7070.

Ciekawe co dalej. 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/21/2020 at 9:54 AM, mig30 said:

kurcze mam 6130 z 9150. 6130 ma tylko coaxial. polaczenie po RI zeby sterowac glosnoscią z aplikacji.

problem w tym ze 9150 chce zawsze 6130 widziec na D3, a to spdif ktorego 6130 nie ma.

czy ktos zna sposob zeby to zminieć?

 

Edytowane przez DJ LUCAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, DJ LUCAS napisał:

Witam. Kupię zestaw Onkyo M 5000 R plus P3000. Proszę o info na priv. 

Pozdrawiam 

Szukaj na niemieckich portalach ogłoszeniowych

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, smax napisał:

Szukaj na niemieckich portalach ogłoszeniowych

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-onkyo-m/k0

Denon PMA-2500NE, Denon DCD-2500NE,  PDA GenesisTannoy Revolution XT 8f ,  Audioquest Rockefeller , Technics SL-1200 MK2  + Ortofon 2M Bronze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka oto ciekawostka. Na alledrogo pojawił się 8870 w bardzo dobrym stanie i do tego z pudełkiem tyle, ze gośc chce 2000 zł. Czy nie uważacie, ze to trochę za dużo ? Ile jest Waszym zdaniem wart taki wzmacniacz ? Zastanawiam się nad zakupem 8870 do pary z 8850 ale nie za taką cenę. 

Oto link do ogłoszenia

https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-onkyo-a-8870-r1-pudelko-pilot-top-stan-9018192609

Pozdrawiam

Soulman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grutka dzięki za info. Jutro jadę po 8870 za dużo mniejsze pieniądze. Wzmacniacz z pierwszej reki kupiony jako nowy w Szwajcarii 10 lat temu. Wszystko działa prawidłowo. Co najważniejsze  selector nie przeskakuje. Jest z oryginalnym pilotem.

Jak go kupię to zdam relację jak się sprawuje.

Pozdrowienia

Soulman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Nie spodziewam się specjalnej różnicy w stosunku do 8850, który jak dla mnie gra znakomicie . 8870 miałem kiedyś przez dosłownie godzinę. Kupiłem go niby okazyjnie jako w pełni sprawny. Niestety zaraz po rozpakowaniu okazało się, że sprzedawca mnie oszukał. Selector latał jak szalony, ale nawet te kilka minut odsłuchu spowodowało, że wiedziałem, że nic innego nie chcę. Dlatego kupiłem 2 egzemplarze 8850. Jeden udało mi się sprzedać w dobrych pieniądzach, postanowiłem dołożyć i kupić 8870. Trzeba jednak przyznać, że cena 8870 w stosunku do 8850 jest znacznie wyższa. Ponoć różnią się tylko mocą i trochę wnętrzem. Miałem jak do tej pory 5 modeli onkyo z serii Integra i 8850 z tych wszystkich gra moim zdaniem zdecydowanie najlepiej. Mam nadzieję, ze podobnie będzie z 8870.  Ja zdecydowanie wolę brzmenie Onkyo Integry od Sony es ( nawet tych wyższych modeli).
W sony brakuje mi miejscami dynamiki i wypełnienia w basie. Z tym, że każdy słyszy inaczej i ma inne preferencje.        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.