Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  311 członków

Onkyo Klub
IGNORED

Klub zwolennikow ONKYO


manyzg

Rekomendowane odpowiedzi

A-9070 to pewnie świetny wzmak ale nie lubie wzmacniaczy z klapką. Teraz mam Harmana HK 970 i jestem szczęśliwy. Nie wiedziałem, że moje kolumny mają taki cudowny bas. Myślę, że A-9070 moze zagrac podobnie do tego Harmana bo jest podobnej konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
Gość

(Konto usunięte)

Ja słuchałem  tego najnowszego Denona  2500 , i dla mnie to był mlun, no ale zależy komu jakie brzmienie się podoba, poczytaj rozmowy z Audiostero wpisz w Google i były już tematy z pytaniem jak Twoje,  pisali żeby Onkyo brać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie do posiadaczy C7030. Jaki macie kabel zasilający w tym odtwarzaczu? Wlasnie kupilem takowy i sprzedający się zarzeka że nie było nic robione, ale kabel zasilający ma taki biały pasek wzdłuż całej długości. Wygląda jakby był zmieniany, a jak zmieniany to wiadomo. Był ucięty. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rafal735r napisał:

Wygląda jakby był zmieniany, a jak zmieniany to wiadomo. Był ucięty. 

Niekoniecznie. Poniżej masz dwie aukcje i w obu przypadkach C7030 ma wzdłuż kabla zasilającego biały pasek.

https://allegro.pl/oferta/onkyo-tx-8030-onkyo-c-7030-piloty-9422983925

https://allegro.pl/oferta/zestaw-onkyo-tx-8150-c-7030-cd-usb-bt-wifi-net-gw-9399664673

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go wzielem w sumie tylko jako transport. No i do kompletu do NS-6130 żeby to ładnie wyglądało. W zasadzie to przypadkiem, bo wygrałem go od zeta za grosze. Płyt prawie w cale nie słucham więc pewnie będzie tylko stał i wyglądały przez 99.9% czasu. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tani laser i napęd ( jakby co ) , przyzwoity DAC WM 8740 i z tego co pamiętam bardzo dobry zegar a tym samym niski jitter .

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Ci nie pomogę , słuchałem go w 2008 roku . Wtedy wygrał Marantz SA-7003 ale głównie z powodu SACD . Wierzyłem w popularyzację formatu....

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w dobrym stanie i z pilotem to bardzo dobra.

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 8.07.2020 o 05:40, DJ LUCAS napisał:

Jak ten cd wypada? TK niska półka ale warto się nim interesować? 

Do powiedzmy 3000 będzie ciężko o coś lepszego ( chyba że bliźniaczy Pioneer PD-30AE ) jako CD a jako transport jeszcze więcej . Są 2 wersje tego odtwarzacza. Obecna ma z tyłu dopisane M2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć,

Niedawno zakupiłem wzmacniacz Onkyo Integra A8850, po czym nabyłem na znanym portalu pilot zamiennik o symbolu RC-207S.

Niestety po sprawdzeniu okazało się, że wzmacniacz nie reaguje na jego komendy.

Jednak okazało się, że da się za jego pomocą sterować amplitunerem TX-8511 (poza wyborem źródeł Video1 i Video2, ponieważ mój pilot ma zamiast nich Aux1/2).

Tutaj pojawia się pytanie, czy pilot został niepoprawnie zaprogramowany (na nowsze modele Onkyo), czy raczej mój A8850 ma niesprawne elementy odpowiedzialne za zdalne sterowanie? Czy Onkyo zmieniało kodowanie sygnałów (np. volume +/-, standby, wybór źródeł) pomiędzy A8850, a TX-8511?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ja mam 8850 i używam do niego zamiennika ( pilot RC-314S). Działa bez zarzutu. Wszystkie funkcje działają jak należy. Jesli nie masz uszkodzonego sterowania w gałce ( miałem ten problem w poprzednim egzemplarzu 8850) to z pewnością ten model zamiennika Ci zadziała.  Pozdrawiam i gratuluję zakupu. To fajny wzmacniacz. Mam nadzieję, że selector nie przeskakuje.

Soulman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Póki co nie przeskakuje, ale słyszałem że to znany problem i jak się zaczyna pojawiać, to trzeba porządnie przeczyścić i nasmarować tarczę sterującą. Kojarzę jednego fachowca, który się w tym specjalizuje (robił np. u mnie w Sonym ta-f707es) - u nas na forum ma nick @Bumpalump Jeśli chodzi o pilota, to niestety nie działa żadna z funkcji (głośność, wybór źródeł, standby, muting).

Dzięki i pozdrawiam również!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze nie miałem okazji za bardzo osłuchać się z Onkyo, tylko podłączyłem na chwilę żeby sprawdzić czy działa. Sony też dopiero wrócił z serwisu, gdzie został przeczyszczony m.in. selektor źródeł, którego stan odpowiadał za przerywanie w lewym kanale.

W chałupie remont, więc pewnie dopiero po świętach byłbym w stanie tu coś powiedzieć ?

Tak sobie myślę, że może odbiornik podczerwieni w 8850 jest uszkodzony, albo coś w jego okolicy, bo ten pilot działał na TX-8511.

A może 8850 ma gdzieś na płytce wyłączanie zdalnego sterowania? Jakaś zworka albo mikroprzełącznik?

Jeśli ktoś z Wrocławia miałby Onkyo A-8850, byłbym bardzo wdzięczny za możliwość przetestowania tego pilota ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Krakowa ale jest możliwe że masz uszkodzony odbiornik podczerwieni. Może winę ponosi pi;ot ? Jak wspomniałem mój model pilota działa bez zarzutu ale nie znam się na tym więc Ci nie doradzę. Jak osłuchasz się z sony daj znać jak wypada w porównaniu z 8850.

Tmczasem pozdrawiam

Soulman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz pierwszy,

Jestem od niedawana posiadaczem kilku klocków Onkyo. Serce systemu to A-8650 do tego DX-6570 oraz deck TA-2760. Gra to przyjemnie z głośnikami Canton Fonum 150. Mam jeden problem który mi ciąży, mianowicie chciałbym dołożyć do ampa gniazda 230V płaskie, tak jak w modelu A-8850. Wstępnie operacja wydaje się bardzo prosta, ale ponieważ napięcie będzie przechodziło przez włącznik zasilania, mam pewne obawy.

Pytanie więc do osób które mają większą wiedzę niż ja, Czy mogę śmiało dołożyć 3 gniazda ? (deck 20watt, cd 23watt, tuner 17watt) sumaryczny pobór: 60watt.

Dużo zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj dwapak. Miałem kiedyś Twój wzmacniacz tyle, że model wyżej 8670. Bardzo fajnie grający klocek. Masz też fajny cd o ile laser jest w dobrej kondycji. Ja mam Canton GLX 200 z którym gra 8850 i jestem bardzo zadowolony. Co do Twojego pytania niestety nie pomogę bo się na tym nie znam.

Pozdrowienia

Soulman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.10.2020 o 11:07, secondtribe napisał:

Cześć,

Niedawno zakupiłem wzmacniacz Onkyo Integra A8850, po czym nabyłem na znanym portalu pilot zamiennik o symbolu RC-207S.

Niestety po sprawdzeniu okazało się, że wzmacniacz nie reaguje na jego komendy.

Jednak okazało się, że da się za jego pomocą sterować amplitunerem TX-8511 (poza wyborem źródeł Video1 i Video2, ponieważ mój pilot ma zamiast nich Aux1/2).

Tutaj pojawia się pytanie, czy pilot został niepoprawnie zaprogramowany (na nowsze modele Onkyo), czy raczej mój A8850 ma niesprawne elementy odpowiedzialne za zdalne sterowanie? Czy Onkyo zmieniało kodowanie sygnałów (np. volume +/-, standby, wybór źródeł) pomiędzy A8850, a TX-8511?

Znalazłem przyczynę - usunięty element odpowiedzialny za odbieranie sygnałów pilota ?

Nie czaję po co ktoś to zrobił.

Teraz pozostaje zwrócić wzmacniacz sprzedającemu i odzyskać pieniądze

 

brak_sensora_01_mini.png

sensor_wzor_mini.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.